Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúinak mi a véleményü...

Jehova tanúinak mi a véleményük a Zeitgeist c. filmmel kapcsolatba? Főleg a vallások részéhez!

Figyelt kérdés

a film azt magyarázza,hogy Jézus előtt is léteztek hasonló tanítók akik vízen jártak gyógyítottak a megváltónak tartották őket stb: miként alakultak ki és ferdítették el őket! És húzták rá több prófétára!

Megnéztem ezt a részt és el nyugtalanított!

(adok linket is, ha meg szeretnétek nézni)

Milyen válasz adnátok ami logikus magyarázat lenne?

Köszönöm a válaszokat!



2013. márc. 18. 16:03
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Hogy jön ez ide, hogy orthodox zsidó vagy?
2013. márc. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 Ozmium42 ***** válasza:
Hogy jön ide, hogy én Jehova tanúja vagyok (nem vagyok!) ?
2013. márc. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 ms91 ***** válasza:

Érdekes, hogy rengeteg uralkodó képzelte magát istennek, például a fáraók is, és az időben és kultúrában hozzánk közelebb álló római császárok is.

Az adott népnek a félelmeire hatottak, sikerült velük elhitetni, hogy "ők" jogosan uralkodnak, de igazából a civilizáció mindig is a gazdagoknak kedvezett, és bármiféle felkelést, ellenállást véresen eltiportak.

Ez ma sincs másképp.

Abban igazad van, hogy voltak olyan kultúrák, ahol a vallásnak nagyobb hatalma volt, mint az uralkodónak, erre hoztam is példát:

pápa - európai királyságok viszonya.

Nem értem, hogy az utolsó mondatom miért lenne rágalom, nem rágalom, csak én így látom, én ezt látom a vallások, főleg a mai keresztény vallás mögött.

"Add meg a császárnak..." idézet Jézustól, ill. részletesebben Pál apostol tollából:


(Róma 13.)

1

Minden lélek engedelmeskedjék a felső hatalmasságoknak; mert nincsen hatalmasság, hanem csak Istentől: és amely hatalmasságok vannak, az Istentől rendeltettek.

2

Azért, aki ellene támad a hatalmasságnak, az Isten rendelésének támad ellene; akik pedig ellene támadnak, önmagoknak ítéletet szereznek.

3

Mert a fejedelmek nem a jó, hanem a rossz cselekedetnek rettegésére vannak. Akarod-é pedig, hogy ne félj a hatalmasságtól? Cselekedjed a jót, és dícséreted lesz attól.

4

Mert Isten szolgája ő a te javadra. Ha pedig a gonoszt cselekszed, félj: mert nem ok nélkül viseli a fegyvert: mert Isten szolgája, bosszúálló a haragra annak, aki gonoszt cselekszik.

5

Annakokáért szükség engedelmeskedni, nem csak a haragért, hanem a lelkiismeretért is.

6

Mert azért fizettek adót is; mivelhogy Istennek szolgái, kik ugyanabban foglalatoskodnak.

7

Adjátok meg azért mindenkinek, amivel tartoztok: akinek az adóval, az adót; akinek a vámmal, a vámot; akinek a félelemmel, a félelmet; akinek a tisztességgel, a tisztességet.


Na, szerinted rágalom???

A vallás hozott ki jót is, rosszat is az emberekből.

Például a középkori/újkori erőszakos hittérítés és eretneküldözések semmiféleképpen nem a jót hozták ki belőlük.

De például Teréz anyából jót hozott ki.

De az az igazság, hogy a vallás a legfőbb oka az emberek gyűlöletének, mert Isten nevében ölni nem egyszer és nem ritkán számított "szent cselekedetnek".

2013. márc. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 ms91 ***** válasza:

A kérdezőnek meg itt a link, amit szerettem volna már az első kommentbe is betenni, de telefonról voltam:


[link]

2013. márc. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

"

De az az igazság, hogy a vallás a legfőbb oka az emberek gyűlöletének, mert Isten nevében ölni nem egyszer és nem ritkán számított "szent cselekedetnek"

"

Inkább az egó és az intolerancia + empátia hiánya.

2013. márc. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 Ozmium42 ***** válasza:

Az idézet jó, megfogtál vele, utána fogok járni, mert eddig nem ismertem, és nem akarok hirtelen hülyeséget mondani.


Viszont amit fentebb írtam, azt olvasd el jobban. Pusztán "teljesítményt", és nem jó vagy rossz teljesítményt írtam. Azt az állítást akartam cáfolni, hogy a hívők semmit nem tesznek a saját sorsuk jobbítása érdekében. Ezt neveztem rágalomnak, erre hoztam a bibliai idézetet, és erre lehetne gyakorlatilag bármelyik vallásból, nem csak a kereszténységből ellenpéldák garmadáját hozni. Ezt nem a politikai hatalommal való összefonódással kapcsolatban írtam.

2013. márc. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 ms91 ***** válasza:

Egész nyugodtan.

Még pár megjegyzés:

Jehova Tanúi ide nem fognak választ írni, mert vallásuk nem engedi meg nekik, hogy megnézzenek a Zeitgeist-hoz hasonló filmeket, meg olyan olyan információk megismerésétől alapból tiltják őket, ami nekik ellent mond.

Ha mégis írni fognak ide, csak vitatkozást tudnak produkálni, de a filmet tuti, hogy egyikük se fogja megnézni.


Van egy másik film, ez mondjuk vallásokkal nem foglalkozik, de a többi témát érinti, ami a rendszerrel kapcsolatos, és szerintem érthetőbben magyarázza el, mint a Zeitgeist:


Thrive - Növekedj!


http://www.youtube.com/watch?v=20EWMaAaMsY

2013. márc. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 lsandor ***** válasza:
51%
Nem láttam még ezt a filmet, de ahogy így elmondod nem úgy tűnik, mint aminek alapja is van. Ezek csak emberek találgatásai, kitalálásai. Arra, hogy Jézus nagy dolgokat tett és feltámad valós bizonyítékok vannak, több száz szemtanú tanúskodott efelől
2013. márc. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

11-es!

ugy jon ide,hogy mi orthodox valla

2013. márc. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
11-es ugy jon ide,hogy mi orthodox vallasos zsidok jol ismerjuk azt az Eredeti hebernyelvu szoveget,amit a yehovista szektasok,a keresztenyekkel egyutt lefordittanak-leforditottak nekik tetszore!
2013. márc. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!