Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúinak mi a véleményü...

Jehova tanúinak mi a véleményük a Zeitgeist c. filmmel kapcsolatba? Főleg a vallások részéhez!

Figyelt kérdés

a film azt magyarázza,hogy Jézus előtt is léteztek hasonló tanítók akik vízen jártak gyógyítottak a megváltónak tartották őket stb: miként alakultak ki és ferdítették el őket! És húzták rá több prófétára!

Megnéztem ezt a részt és el nyugtalanított!

(adok linket is, ha meg szeretnétek nézni)

Milyen válasz adnátok ami logikus magyarázat lenne?

Köszönöm a válaszokat!



2013. márc. 18. 16:03
1 2 3
 21/29 ms91 ***** válasza:

"Nem láttam még ezt a filmet,"

(én mondtam, hogy nem fogják megnézni, erre a bizonyíték a köv. sora)


"de ahogy így elmondod nem úgy tűnik, mint aminek alapja is van." Ezek csak emberek találgatásai, kitalálásai."


Miért ítélkezel olyanról, amit nem is ismersz?? Hát téged erre tanít Jehova???


"Arra, hogy Jézus nagy dolgokat tett és feltámad valós bizonyítékok vannak, több száz szemtanú tanúskodott efelől."


Igen, több száz, egymásnak ellentmondó tanúskodás, olvasd csak el figyelmesen a feltámadás történetét a négy evangéliumban. Csak a feltámadást, a többit nem is mondom.

Tele van ellentmondással, le lehet támadni, hogy nem igaz, amit mondok, nem fogom megvédeni ezt az álláspontom, mindenki nyissa ki a Bibliáját, olvassa el ezeket, vegyen egy papírlapot és jegyzetelje le a lényegeket: hány asszony ment a sírhoz, hány angyal volt jelen a sírnál stb.

Ezt nevezed te bizonyítéknak???

2013. márc. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
51%
en sem lattam a filmet!
2013. márc. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Akkor kedves 20-as megosztanád velünk az eredeti szöveget, hogy mi is megértsük a nyelvünkön? (vagy az nem fontos?) Esetleg tudnál pontos fordítást javasolni vagy kiemelni jelentős csúsztatásokat?
2013. márc. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
32%

"11-es ugy jon ide,hogy mi orthodox vallasos

zsidok jol ismerjuk azt az Eredeti hebernyelvu

szoveget,amit a yehovista szektasok,a

keresztenyekkel egyutt lefordittanak-

leforditottak nekik tetszore!" Esetleg abbahagynád ezt a vádaskodást, vagy ezért jöttél ide? Ez esetben tényleg jó lenne, ha valamivel alá is támasztanád az állításodat.

2013. márc. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
32%
Kedves ms91! Persze, hogy nem egyformák az evangéliumok, négy ember, négy féle szemszögből írta le Jézus történetét, és lehetnek közöttük kissebb eltérések, de ettől még a Krisztus csodás tetteit mindegyik tartalmazza, tehát igenis van rá bőven tanú.
2013. márc. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 ms91 ***** válasza:

Én eddig úgy tudtam, hogy a Bibliát Isten ihlette.

Ezek szerint mégse? Mert ah Isten ihlette, akkor nem lehet(né)nek benne ellentmondások.

De ha úgy van, ahogy te mondod, hogy emberek írták, akkor a tévedés emberi dolog...

Nem hiszem, hogy ennyire más lenne a szemszögük az általam felvetett témára, a feltámadásra.

Hány nő volt jelen, hány angyal volt jelen, hova ment először Jézus, Galileába vagy Jeruzsálembe? Kivel találkozott először?

Ezek nem más szemszögek, hanem ELLENTMONDÁSOK!

Azaz, bizonyítéknak elfogadhatatlan. Legalábbis számomra.

Mindenki győződjön meg maga róla, a továbbiakban nem válaszolok, mert csak vita lesz megint, veletek meg kár vitatkozni, "néztek, de nem láttok", nektek meg alapból bűn olyanokkal vitatkozni, akik ellent mondanak nektek, úgyhogy jól válogasd meg a szavaid, ha tetszeni akarsz Jehovának (vagy inkább a hét hű és értelmes bolondnak, meg a szabadkőműveseknek, akik a vallásotok irányítói).

2013. márc. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

24-es!

nem vadaskodas!

azt ti muvelitek velunk zsidokkal szemben evezredek ota!

ti irtatok at nektek tetszore nem mi!mi ma is az eredeti formajaban olvassuk tanulmanyozzuk!!

hibas,direkt rossz,helytelen kovetkeztetesek,forditasok,es megis ugy hirdetitek mint az igazit!!hazug kepmutato bagazs!!

szekta!!

2013. márc. 21. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

23-as!

jelentos csusztatasok?

mindjart az elejen-(teremtes)-van ket alapveto csusztatas-ferdites!!

1,;-azt irja a kereszteny bilblia,;

teremte istren adamot!

hulyeseg!

az ezredeti szoveg,;

"bereshit bara EL... h' Adon"-(adon = ember!szo sincsen "adam"-rol!!)

kesobb egy evarol ir!

ez is hulyeseg!

eredeti szoveg,;

"bereshit bara EL... h'Hava"-(hava=szoszerint Nosteny!-es nem eva)-

ket alapvetoen hibas-(direkt rossz interpretacio)-es maris egeszen mas ertlem van az egesz szovegnek!

ugy taref ahogy van!profanation!!

2013. márc. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

megneztem a "filmet"!

a yeshua elotti profetak kivetelevel,a jo 90% okorseg!!

az hogy "messias" egy ferdites-egy csusztatas!!annak ugyanis amire celoztok semmi koze!!

a szo eredeti formùajaban-"maschiah"-egy egyszeru kiralyi cim semmi mas!!

maga szo egy anagram,ami szo szerint azt jelenti,;

-"felkene I.-sten szent olajjal kirallya"-

ezt a szokast a kesobbi kereszteny koronazasoknal atvette a kereszteny egyhaz is!!

ismetlem a szonak semmi koze a beigert "megvalto"-hoz!!

az ugyanis elore jelezve ugy szol szo szerint,;

...."es FELTAMASZTJA az UR a megvaltot,ki megmenti az Izrael hazat..."-

feltamasztja!!vagyis azt aki mar egyszer itt volt es szolgalt az UR nak lelekbol jovo bizalommal es hittel!!

ilyen CSAK ES KIZAROLAG EGY VOLT,;-AVRA'HAM AVINU!!!

2013. márc. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!