Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusként bűnt követnék...

Katolikusként bűnt követnék el, ha református gyülekezethez csatlakoznék?

Figyelt kérdés

Most léptem be életem olyan szakaszába, hogy újra Isten felé nyitok, és ennek örülök, csak egyedül nehezen megy... Egy fiataloknak szóló református szolgálattal beszéltem, ahol nagyon jót beszélgettem, és a hölgy felajánlotta, hogy vasárnap szívesen várna a templom előtt, bekísérne és ha szeretném, be is mutatna valakinek, hogy egy közösség tagja lehessek és hogy tanuljak...

Én nem gondolnám, hogy Istennek számítana, melyik vallásban fordulunk felé (akár zsidó, muszlim, stb.), de mivel már meg vagyok keresztelve, így egy kicsit neheztelek magamra, hogy megcsalom Istent. Volt valaki hasonló helyzetben, és ilyenkor mi a teendő?



2013. márc. 19. 12:06
1 2 3 4
 21/31 kefa 2000 ***** válasza:
T.kérdező. Érdekes,hogy a bűn jelenik meg benned és óvatosságra int ezért teszed fel a kérdésed.Hát akkor bóncólgassuk meg ezt egy kicsit.Emlékezz Jézust az atya elküldte egy ő által kiválasztott néphez,majd ennek a népnek egy része nem fogadta el és tisztán látszott,hogy meg fogják őt kínozni sőt elakarta pusztítani.Hallotál e olyat Jézus szájából,hogy megyek egy másik helyre mert ott jobb,és nem hogy nem bántanak hanem még fel is magasztalnak.Úgye nem? De olyat láthattál,hogy beteljesítette az atya akaratát minden áron.Ez az áldozat.Ma nagy "dívat"elhagyni azt ahelyet ahová eleve elküldettünk.Ezt főleg túdatlanságból,vágyból,és egyéni érdekekből teszik.Mit olvashatúnk? Aki vágynak okáért más asszonyára tekint paráználkodik az ő szívében méltó a gyehenna tűzére.Nem tiltja semmi hogy te bárhova elmenj és megismerj más godolatokat,de ne vedd el amit áldoznak mert az az ővék.De ha olyat látsz és hallasz ami épitheti a saját közösségedet azt bátran tárd fel.Nem lessz könnyű.
2013. márc. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Balu86MH ***** válasza:
13:58-as, nagyon jól összefoglaltad, és támogatom az utolsó soraidat :)
2013. márc. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Édesanyám református, és én azért lettem katolikus és a testvéreim is, mert a faluban csak katolikus templom volt. És anyám úgy döntött, inkább legyünk katolikusok, mint pogányok.


De vannak dolgok, amiket nem tudok elfogadni a katolikus egyházban, ez legfőképp a bálványimádat, a nagy fényűzés... nem csupán azért tettem fel a kérdést, mert félek Isten haragjától, hanem magamban nehéz ezt tisztázni... nem tudom, ez mennyire világos?


Mivel írtam, hogy édesanyám református, így nem volt szigorú katolikus neveltetésünk, de mivel mi katolikusok lettünk, anyám is a katolikus templomba járt velünk együtt. Csodálja a miséket, nyomon követi a pápaválasztásokat, egyszóval tisztelettel van a katolikusok iránt pedig ő református, és ehhez szegről-végről tartja is magát.


A gyónás engem kevésbé érint, elsőáldozásom előtt gyóntam először és utoljára. Pszichiáterem pedig van, szóval nincs szükségem az ingyen szolgáltatásra sem. Azt gondolom, nem kell ahhoz egy pap, hogy meggyónhassam a bűneimet, ezt magamban kell lerendeznem. Sajnos nagyon sok olyan embert ismerek, akik nagyon nagy katolikus hívőnek tartják magukat, járnak is vasárnaponként templomba, magukhoz veszik az ostyát miután meggyónnak, de olyan rosszindulatú emberek, hogy azt elmondani nem tudom. (Csak példaként ez a nagy hívő család egy 50 fős társasház nevében új képviselőt választott...a többi lakó tudta nélkül, lezsírozva ügyvéddel, stb.) És az ilyen álhívőktől felfordul a gyomrom. Mint egy rutin, úgy élik a napjaikat, és azt hiszik, hogy mert meggyónják, akkor tiszta a lelkük.


A másik dolog, ami eszembe jutott, hogy én sose mertem beállni a sorba és az ostyát magamhoz venni. Sose éreztem magam elég tisztának, és valahogy ezt nem tudtam elfogadni. Csakis elsőáldozóként fogadtam el, de azt is mint a gyónást, először és utoljára.

És persze ettől nem

2013. márc. 20. 14:53
 24/31 Balu86MH ***** válasza:
100%

Akkor lehet, hogy épp itt lenne az ideje egy új gyónásnak és újra -már megtisztulva- méltónak éreznéd magadat ahhoz, hogy a Szentáldozásban magadhoz vedd Jézus testét és vérét.

Egyébként a Katolikus Egyházban és a templomokban nem folyik bálványimádás, ezt a hülyeséget felejtsétek már el please :D aki ezt írja annak nincs rálátása a dolgokra, vagy csak felszínesen hallott valami ilyesmit és azt ismételgeti. Nem minden templomban van nagy fényűzés stb. kb a Róm.Kat. templomok felére jellemző a nagy csilivili festett ablakok stb. Szerintem nézz utána, hogy van e a településeden, vagy ahhoz közel valami közösség, ahol nem csak "varárnaptemplombajárokésennyi" emberekkel, hanem rendesen hívő életet élő emberekkel (fiatalokkal) is találkozhatsz. Egészen más közeg, teljesen más (pozitívabb, nyitottabb) perspektívából nézhetsz majd az Egyházra egy ilyen (plébániai)közösségből.

2013. márc. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 kefa 2000 ***** válasza:
Minden ember a maga dolgaiért felel! Ne tántoritson el téged semmi attól,hogy igaz emberként élj mégha megannyí nehézséggel kell szembe nézned is.Az atya tudta hogy ami fog veled történni ez a te elrendelésed.A nyájat az ÚR szaporitja a maga akarata szerint.Higgy az igazságban és küzdj ahamisság ellen a neked adott ezközökkel.Vigyázz nehogy áldozatául ess a sátánnak.
2013. márc. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
75%
Nem az az eretnekség, hogy református közösségbe jársz, hanem az, hogy elhiszed azt is, amit ők. Például elhiszed nekik, hogy a katolikusok bálványimádók, hogy a szenteket nem lehet megszólítani, hogy nincs tisztítótűz, elhiszed az eleve elrendelést, és a többi tanításukat, ami ellentmond annak, amit a katolikus egyházban tanítanak.
2013. márc. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Ennyivel akkor alapjáraton eretnek vagyok... én hiszek Istenben, de vannak olyan dolgok, amiket nem tudok a magamévá tenni... Sok olyan ismerősöm van, aki nem hisz a bibliai Istenben, de tudja, hogy vannak égiek, és Isten, és eképpen él, a saját meggyőződése és hite szerint.

Én abszolút nem tudom azt elfogadni, hogy a pokolra jutnék... nem hiszek a pokolban, gyerekként se sikerült egy hitoktatónak elmagyaráznia ezt az egész Isten-Sátán kapcsolatot. De most itt nem is erről van szó...


Nem menekülök a katolikus egyháztól, de valamiért égi jelnek érzem, hogy ez az út nyílt meg előttem. És tény, hogy örülök, valaki fogná most a kezem és irányítana... ezt lehet nekem rossz tulajdonságként felróni, de az a tipikusan csendes lány vagyok, aki nehezen ismerkedik vagy megy új helyekre.

2013. márc. 20. 16:16
 28/31 Nefri ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


"Én abszolút nem tudom azt elfogadni, hogy a pokolra jutnék... nem hiszek a pokolban,"


Pokol sajnos bármelyik keresztény történelmi egyház tanításait is vesszük alapul, megtalálható. Azt, hogy ki kerül oda, azt pedig Isten dönti el. Hiába folytatunk struccpolitikát attól még nem tűnnek el a dolgok. Tehát amennyiben a pokol gondolata elfogadhatatlan, akkor érdemes a Buddhizmus, Hinduizmus, Ateizmus irányába irányítanod a figyelmed.


A döntést neked kell meghoznod, hogy melyik világnézetet fogadod el hiszen, egyik álláspontot sem lehet 100%-ra igazolni vagy cáfolni.


Amennyiben számodra a Katolicizmus ellenszenves és elfogadhatatlan, legyél Református, szabad akaratod van, ebben senki nem fog korlátozni. Ugyanakkor egy ilyen horderejű döntést, ami kihat a teljes hátralévő életedre és a lelked örök sorsára, mindenképpen alaposan fontolj meg, járj utána mindkét fél érveinek és álláspontjainak, nehogy azt véletlenül azért foglalj állást egyik vagy másik oldal mellett, mert nem néztél utána rendesen (A bálványimádós megjegyzésedből úgy tűnik számomra, hogy előfordulhat, hogy nem teljesek az ismereteid). Tehát ha kérdésed van tedd fel és megpróbáljuk megválaszolni, neked elég csupán a végén meghoznod a döntést.

2013. márc. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:
Igeeeenn
2013. márc. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

"Én abszolút nem tudom azt elfogadni, hogy a pokolra jutnék... nem hiszek a pokolban, gyerekként se sikerült egy hitoktatónak elmagyaráznia ezt az egész Isten-Sátán kapcsolatot."


Kérd meg Istent hogy ha létezik a pokol akkor segítsen megértetni veled hogy miért létezik, milyen és kik kerülnek oda. Ha ezt teszed és nem ragaszkodsz a saját elképzelésedhez hanem engeded magad vezetni akkor Isten megmutatja majd azt hogy mi az igazság. Az is sokat segít ha olvasol a témában (pl. Bibliát) és elmélkedsz a kérdésről.

2013. márc. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!