Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények? Hogyan képzeljem...

Bakos Alexander kérdése:

Keresztények? Hogyan képzeljem el az evolúciót?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy hogyan van ez az egész evolúciós történet?? Tudjuk hogy Isten 7 nap alatt teremtette meg a földet de az nem értem hogy pl megteremtette a vizi dolgokat pl a cápát meg ilyesmit és az ugye változott az idők során?, Tehát át alakult nem?? Nem úgy van hogy pl akkor megteremtette pl a fehér cápát és azóta semmit nem változott a formája?? Vagy pl megteremtette a csirkét és 6600 éve vagy nem is tudom semmit nem változott a formája?? Vagy pl bármilyen állattal ez?? Kérlek csak, csak is kizárólag az válaszoljon a kérdésemre aki tudja a megfelelő választ! Hülye beszólásokra meg haszonló hülyeségekre nem vagyok kíváncsi! Köszönömm!!!

2013. máj. 5. 22:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
14%
ti elhiszitek azt a mesèt hogy az èlet a rendszerezettsèg a mèrnöki precizitàs a semmibõl van ??
2013. máj. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
72%
értelmetlen vitatkozni a sok biblia mániással, képtelenek gondolkodni csak azt szajkozzák ami levan írva abban a könyvben
2013. máj. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
29%

evoluciò?? szerintetek a nagy SEMMI a semmiböl kèpes volt valahogy tervezett rendszerezett hihetetlenül bonyolult folyamatokat beindìtani, mig mi EMBEREK èrtelmes lènyek laboratòriumi körülmènyek között, adott anyagok bol sem kèpesek mèg az èlet legegyszerûbb folyamatait anyagait elõàllìtani sem?? de ha mègis sikerülne az vajon nem pont az evolùciòt Càfolnà??......

Rammsteines

2013. máj. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
57%

# 13/13

Természetesen nem a semmiből keletkezett valami, ilyesmit a vallásos teremtéstörténetek állítanak általában, a tudomány ezt lehetetlennek tartja.

Akörül még tudományos körökben is nagy a vita, miképpen alakulhattak ki az első sejtek, de annyi biztos, akárhogy is jött létre az első élőlény, onnantól kezdve, hogy élet van, az élőlények képesek változni, megváltozni, reagálva a környezet változásaira (enélkül egyetlen populáció sem lenne képes huzamosabb ideig életben maradni).


Amúgy ha sikerülne mesterséges sejteket létrehozni, az miért cáfolná az evolúciót? Ha a laboratóroumban létrehoznak mesterségesen mondjuk egy aminosavat, attól még az aminosav ugyanúgy létrejöhet a természetben is. Ezt nem tudom, hogy gondoltad.

2013. máj. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
2014. máj. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
40%
Az evolúció elmélet több sebböl vérzik, nem nagyom akarom részletezni a gyengéit csak egy példa erejéig. Elvileg az evolúció a mutáción meg öröklödés folyamatain alapszik, de ezen folyamatok nem hozhatnak létre egy új fajt. A mutáció viszont csak rossz negativ változásokat eredményez, legalábbis embereknél. Pl. Ha magas a vérnyomásom, van valamilyen allergiám, akkor azt szinte biztosan örökölni fogja az utódom .Az embereknél nem is hallottam pozitiv eredményü mutációrol, szerintem nincs is illetve nem örölhető.
2014. máj. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

Az evolúciót, hogy képzeld el, vagy a teremtésünket, mert nem mindegy ám?! :D

A Biblia teremtés történetét meg ne elképzeld, hanem olvasd el a Bibliában és fogadd el, hogy ott az van, értelmezd, elemezd a Biblia alapján stb. Ha elképzelni akarsz vmit, az már régen rossz, pláne ha kevered az evolúcióval, azért mert ne a saját képzeletedre hagyatkozz, ez az egyik, a másik meg, mert mint ahogy írtam az evolúció teljesen más téma. Esetleg, hogy jobban értsd a Bibliát, ami oda le van írva, szerezz be egy frissebb fordítást, hasonlítsd a többi fordítással össze, kövesd benne az igék alatti utalásokat stb. A saját eszed/logikád használd, illetve kérd Istent, hogy segítsen megérteni. Amint másoktól kérsz segítséget az már nem a te megértésed lesz, legyen az hívő, vagy hihetetlen magyarázata egyaránt.

2014. máj. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Egy szó, mint száz saját kutatói munkát végezz hozzá, és ne támaszkodj másokra.
2014. máj. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!