Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért érvelnek Jehova tanúi...

Miért érvelnek Jehova tanúi ennyire ellentmondásosan?

Figyelt kérdés

A tanúkat vajon nem zavarja ez a kettősség? Más egyházaknál is ez a szokás?


Ezt a videót találtam az interneten, ami elégé megdöbbentett:

https://www.youtube.com/watch?v=LkYgwmQNVV4



2013. máj. 31. 08:32
 81/96 anonim ***** válasza:
88%

Vidiripi


"A beszámolók a kiadványokban vannak, nem bizonygatok itt ilyen értelmetlen és lényegtelen kérdéseket. Én is voltam már olyan rendezvényeken, melyeken a VT egyes tagjai vendégelőadók voltak."


Ja hogy úgy gondolod hogy bizonygatnod kell. Mint bűnös az ártatlanságát.

Megnyugtatlak hogy nem kell. Mindössze hivatkoznod kellett volna hogy nézd csak itt és itt olvashatsz róla. Ennyi!


"Milyen kritika Pál akkori körülményeihez és tevékenységéhez kötni a maiakat?!"


Igaz e hogy Jehova tanúi gyakran hangoztatják azt hogy mindent igyekeznek úgy csinálni mint az első századi keresztények?

Igaz e hogy Jehova tanúi kijelenti hogy a vezető testület az első századi minta alapján működik.

Amennyiben a válasz igen. Akkor nem e logikus azt feltételezni hogy ebben is igyekeznek hasonlítani az első századiakra? Egyébként oda írtam hogy ez lelkiismereti kérdés.


"Ma a prédikálómunka más eszközökkel, más szinteken folyik."


Más eszközök az nem vitás. Más szint az már kérdéses lehet. Attól függ hogy a "szintet" hogyan határozzuk meg.


"Nyilvánvaló, hogy ezen feladatok ellátásához állandó és jól képzett önkéntesekre van szükség, helyenként több százra."


De nyilvánvaló hogy szükséges lehet. De vajon van e más megoldás?


"Ez egy erőltetett, de erőtelen "ellenérv". Ahogy írtam: "A kérdésben benne van a válasz is, de a következő mondatok még egyértelműbbé teszik, hogy ez nem csak fikció." Már az első sz.-ban is valóság volt!"


Jaj! Itt arra akartak utalni hogy az idézett versek határozott kijelentések voltak. Ebben a kontextusban nem az igék tartalma a lényeg hanem az hogy határozott kijelentések.

Ellentétben a Máté 24:45 ahol kérdő mondat van.


"Ezt gyakran összemossátok, mintha Jehova és Jézus az utolsó napokkal és minden fontos és profetikus évszámmal kapcsolatban helytelenítené a kutatást."


Ó valóban? Na akkor ezt mosd össze az eddigi tudásoddal és tedd fel magadnak a kérdést.


[link]

JEHOVA TANÚI TÉVES IDŐPONTOKRA VÁRTÁK A VILÁGVÉGÉT?

Hadd kérdezzem meg. Jehova és Jézus vajon helyteleníti a "kutatást"?

2Thesszalonika 2:3 Senki semmiféle módon ne vezessen félre titeket. Mert az Úr napját megelőzi a hittől való elszakadás, amikor megjelenik a törvénytipró, a kárhozat fia.

Igen az a fajta kutatás amit az Őrtoronyszervezet csinál az évszámokkal kapcsolatban az nem helyes. (enyhén szólva)


"Mesebeszéd!"


Dehogy az mert akkor nem így írnál hanem hivatkoznál az adott igékre.

"Nyilvánvaló és természetes, hogy Jézus ezzel konkrét testületre utalt."

Kinek nyilvánvaló? Neked? Természetes lenne?


"Vajon a természetfölötti jelenségek vagy csodák mindig szükségesek voltak azoknak az azonosításához, akiket Isten kiválasztott és vezetett a bibliai időkben? Nem, egyáltalán nem."


Az Ószövetségben kevés olyan ember van aki ilyesmi áldást kapott volna. Ez egyértelmű és nem is vitattam.


"Ez pedig paragrafusrágó szöveg. Szerinted a tanúskodómunkánk során hányszor találkozunk hitehagyottal - nem is tudhatjuk mindig, csak ha bizonyítékát adja, hányszor hallunk tőlük származó szövegeket érvként?!"


Bizonyára így van de itt BIZTOSAN tudod hogy találkozni fogsz ilyennel és még sem kerülőd. Sőt határozott utasítás van rá hogy ne is próbáljátok megcáfolni az ilyen írásokat. De te ennek ellenére napról-napra itt vagy és ezen fáradozol. Aki tisztában van ezzel az mit gondol rólad hogy milyen tanú vagy?


"Ezekre a gondos és személyes kutatással és tanulmányozással fel kell készülni, mert különben könnyen az ilyenek markában találod magad. Vagy már ott vagy?"


Akkor miért nem a társulati kiadványokból készülsz fel erre és miért nem a házról-házra végzett szolgálatban tevékenykedsz? Mert amilyen sok időt töltesz itt egyértelmű hogy másra jóval kevesebb időd jut. De miért erre szánsz ennyi időt amikor nem ez fő tevékenysége a tanúknak? Vagy ez egyfajta lázadás? :)))

Hogy ott vagyok e azt döntsd el te magad. Egyébként annyira még nem lehetek ott mert eddig szinte mindig reagáltál az írásaimra. Ebből kiindulva meg sem közelítem őket. Mivel nálam sokkal "buzgóbb" emberek írásaira is reagálsz s őket sem közelítem meg. Sőt egyszer én magam figyelmeztettelek téged a Kolossé 4:6 alapján.


"Szerintem ne rajtam kérd számon, hogy én mit és miért olvasok. Ez mindenkinek a saját felelőssége és lelkiismerete."


De igen rajtad kérem számon! Azért mert: "Megértetted-e hogy önátadásod és megkeresztelkedésed Jehova tanújaként Isten szellemtől irányított szervezetének tagjaként azonosít téged?"

S az Őrtorony azt állítja hogy nála az igazság te pedig a tagja vagy.

S az Őrtorony arra is határozott utasítást ad hogy mit olvashatsz és mit nem. Így nem lelkiismereti kérdés. Azért mert te a tagja vagy.


"Tudatosan nem nyitok meg ilyen oldalakat, mert NINCS szükségem rájuk, és nem adom meg nekik azt az örömet."


Tudatosan nyitod meg ezt az oldalt annak ellenére hogy nagyon is jól tudod mivel fogsz itt találkozni. Szóval ha ez valakinek örömet jelent te azt már rég megadtad neki nem is egyszer.


"Arra már rájöhettél, hogy az ilyen gyenge kritika nem fog ki rajtam, mint ez is, amit most írtál."


Hát nem érted? Nem az a lényeg hogy kifog e rajtad vagy sem. Nem is az a lényeg hogy milyen hatással van rád. A lényeg az hogy a VISELKEDÉSEDDEL MILYEN példát mutatsz másoknak. Ha egy kezdő tanú azt látja hogy te itt tevékenykedsz akkor érezheti úgy hogy azt neki is szabad. Fiatal korából adódóan úgy gondolhatja hogy ő nagyon is kibírja ami itt van és nem lesz rá hatással. S mind ezt a te példád miatt. De mi van akkor ha ez nem jön be neki. Vajon a te példa mutatásod mekkora felelősség?


"Az biztos, hogy egyes dolgokban egyetértünk, és látszik az, hogy ismered egy bizonyos mélységben a Tanúk tanításait, de ez kevés, mert közben ezt a szintet is elveszíted, ha rosszindulatú szellemi erők hatása alá kerülsz."


Persze hogy ismerem. Voltam gyülekezetben rendszeresen sőt tanulmányoztam is a tanúkkal voltam kongresszuson is. Olvastam és olvasom a kiadványaikat nyomon követem a történéseket. Házról-házra nem végeztem szolgálatot. De ez nem jelenti azt hogy mindent el is hiszek amit az Őrtorony állít. Láttam egy szórakoztató filmet évekkel ezelőtt ahol 1975-re tettek utalást Jehova tanúival kapcsolatban. Rákérdeztem a legidősebb vénnél, zavarba jött s elkezdett magyarázni de éreztem hogy valami nem stimmel. Na akkor kezdtem el kutatni hogy mi is ez az egész. Mert az a néhány mondat amit mondott nem elégítette ki a kíváncsiságomat s nem is tudtam vele megbeszélni a dolgot. Igaz már előtte is hallottam ezt-azt de annyira nem érdekelt meg nem is hatott úgy rám a dolog. De az hogy nem lehet megbeszélni valamit pedig az igazságot tanítják. Akkor ez hogy van? Most már tudom hogy hogy van. Vagy amit itt tapasztaltam a Gyk-n. Az egyik tanú váltig állította hogy a társulatnak semmiféle kapcsolata nem volt az ENSZ-szel. A másik meg elmondta hogy volt kapcsolat könyvtár használat címén. Hol itt az egység? Illetve a hivatalos oldalon miért nincs erről valami? Vagy egy régebbi Őrtorony miért nem foglalkozik vele? Ha nincs titkolni való akkor miért nem írnak róla? Ha nincs titok amely kine tudódnék akkor miért nem lehet róla legalább egyszer beszélni?

Állításod szerint a szolgálatban is találkoztok ehhez hasonló kérdésekkel. Milyen választ kell adni az Őrtorony szerint amikor az ENSZ-szel kapcsolatban kérdezik a tanúkat s melyik kiadványban van ez leírva? Hiszen nem titok. Vagy még is?


"A Társulat BIBLIAI alapokon nyugvó intelme arra figyelmeztet, hogy maradjunk távol a hitehagyottaktól."


Hát én ugyan ezt írtam neked csak más szavakkal. De te még is megkockáztatod hogy kapcsolatban kerülj velük. Pedig itt sokkal nagyobb az esélye mivel egyértelmű hogy ilyen emberek is látogatják ezt az oldalt. De te nem maradsz távol. Példamutatás!

A tisztán látás végett, nem én mondom hogy ne tedd, hanem a társulat bibliai alapokon nyugvó intelem. Csak felhívtam rá a figyelmet.


"Csak arra vagy kíváncsi, hogy a VT hazudott-e, vagy nem? Avagy bizonyítékokat keresel arra, hogy szándékos hazugságon érd őket. Nem fogod!"


Tudom jól! Hiszen ők nem szándékosan hazudnak. Csak tévednek!

2013. jún. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/96 anonim ***** válasza:
88%

Vidiripi


"Mellesleg az első sz.-ban MINDEN tanítvány szellemmel felkent volt."


Akkor napjainkban nem minden tanítvány kapja meg a szent szellemet?

2013. jún. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/96 anonim ***** válasza:
54%

"Igaz e hogy Jehova tanúi gyakran hangoztatják azt hogy mindent igyekeznek úgy csinálni mint az első századi keresztények?

Igaz e hogy Jehova tanúi kijelenti hogy a vezető testület az első századi minta alapján működik.

Amennyiben a válasz igen. Akkor nem e logikus azt feltételezni hogy ebben is igyekeznek hasonlítani az első századiakra? Egyébként oda írtam hogy ez lelkiismereti kérdés."


MINTA alapján, nem pedig szóról-szóra. És nem lelkiismereti kérdés, hanem a logika és ésszerűség kérdése. Ezen önkéntes munkások NEM tudnak világi önfenntartó munkát is végezni az mellett, amit csinálnak. Ők teljes idejű szolgák. Ki is adta a legnagyobb példát a teljes idejű szolgálatra? Maga Jézus, aki a keresztelkedése után a teljes idejű szolgálatnak élt, márpedig Ő a példaképünk, ugye?


Pál is akkor tudott csak munkát vállalni, amikor valahol tartósan maradt. Ő másfél évig dolgozott pl. mint sátorkészítő Korinthusban, Akvilánál, egy zsidó hívőnél (Csel 18:1–11).

Jézushoz képest Pál nem tudta ugyanazt a teljes idejű szolgálatot végezni, de amikor ideiglenesen világi munkát végezve fizetésért dolgozott, Pál nem alacsonyította le királyságszolgálatát. Úgy intézte, hogy a prédikáló és tanítványképző munkája ne okozzon költséget hallgatóinak és tanítványainak. Ily módon valóban nem vádolhatták a tanítói munkáját azzal, hogy pénzszerzési forrásnak használta fel azt (1Kor 9:13–18). Ebben az esetben valóban azt is tette, amit mondott: "Dicsőítem szolgálatomat" (Róma 11:13). Amikor munkásszolgaként tartotta fenn magát, bebizonyította, hogy tiszta, önzetlen szándékkal végezte királyságszolgálatát. De ha erre nem volt képes, akkor sem fizetségért tanúskodott!


Önátadott keresztény társai közül a legtöbben ugyanilyen munkásszolgák voltak, sőt némelyek közülük nem keresztény gazdák rabszolgái voltak (Csel 18:1–4; Róma 16:3–5). A világi munka nem alacsonyítja le szükségszerűen a királyságszolgálatot, mert emlékeznünk kell arra, hogy a mózesi törvényszövetség alatt Izraelben a léviták minden félévben csak egy hetet szolgáltak a jeruzsálemi templomban az évi ünnepeken kívül. Az idejük többi részét lévita lakóhelyükön töltötték és családjuk eltartásáért dolgoztak. Tehát ők is munkásszolgák voltak.


Nyilvánvaló, hogy ő és mindenki más is sokszor élt olyan helyzetben, ahol az ilyen önfenntartás nem működhetett és tartósan a testvérei támogatását vette igénybe. Az akkori társadalmi és politikai viszonyok is mások voltak. Ő ettől még nem fizetségért prédikált, úgy ahogy ma a teljes idejű szolgák sem kapnak azért egy petákot sem, hogy teljes időben szolgálják Jehovát, és a maguk területén segítik a világméretű egyházat.


"Más eszközök az nem vitás. Más szint az már kérdéses lehet. Attól függ hogy a "szintet" hogyan határozzuk meg."


Globálisan.


"De nyilvánvaló hogy szükséges lehet. De vajon van e más megoldás?"


Miért kéne "más" megoldás??? Mert vannak rosszhiszemű, rosszindulatú emberek? Egyébként nem lehet, mert amit ezen fiókhivatalok végeznek, ahhoz helyben nem lehet elegendő szakképzett bejáró munkaerőt rendszeresíteni, főleg úgy, hogy ezen bejárók még önfenntartók is legyenek.

De ha neked van jobb, az Írásokkal sem ellentétes ötleted, csak ki vele!


"Ellentétben a Máté 24:45 ahol kérdő mondat van."


A történetben NEM csak kérdőmondat van.


""Ezt gyakran összemossátok, mintha Jehova és Jézus az utolsó napokkal és minden fontos és profetikus évszámmal kapcsolatban helytelenítené a kutatást."


Ó valóban? Na akkor ezt mosd össze az eddigi tudásoddal és tedd fel magadnak a kérdést."


Mint már sokszor, megint árnyékra vetődtél, mert természetesen jól ismerem az idézett részt, ami már nem először fogalmazódott meg. Még mindig nem érted, hogy ezzel az eredendő rosszindulattal, mellyel mindenáron a hibát, vagyis inkább a szándékos félrevezetést keresed a Tanúknál, nem jársz sikerrel.


2Thesszalonika 2:3 "Senki semmiféle módon ne vezessen félre titeket. Mert az Úr napját megelőzi a hittől való elszakadás, amikor megjelenik a törvénytipró, a kárhozat fia."


Szerinted ez hol szól arról, hogy "az a fajta kutatás amit az Őrtoronyszervezet csinál az évszámokkal kapcsolatban az nem helyes."

Nem lehet, hogy az előítéleted nagyobb, mint a kérdésben a tisztánlátásod??? Ugye nem azt mondja itt a Bibliaíró, hogy az utolsó napokban, amikor a "törvénytelenség embere" megjelenik nem kutathatjuk az Írásokat azokkal a jelekkel és teljesedésük idejével kapcsolatban, melyeket éppen Jézus adott meg?! Ugye nem? Mert ha szerinted mégis, akkor kíváncsian várom, hogy milyen módszerrel és szellemiséggel olvastál a sorok között, amiből ez esik le neked??? Most már minden Bibliaversből ugyanazt állapítjátok meg a Tanúk ellen?? :))


""Mesebeszéd!"


Dehogy az mert akkor nem így írnál hanem hivatkoznál az adott igékre."


Már hivatkoztam, nem emlékszel? Egyszerű és logikus bibliai érveléssel láthatjuk meg, hogy nem egy személyről van szó.


"Bizonyára így van de itt BIZTOSAN tudod hogy találkozni fogsz ilyennel és még sem kerülőd."


Már honnan tudhatnám, nem tudhatom jobban, mint a terepen!? Nem is keresem a társaságukat - ez elég átlátszó érvelés!


"Akkor miért nem a társulati kiadványokból készülsz fel erre és miért nem a házról-házra végzett szolgálatban tevékenykedsz?"


Mert szerinted ahhoz, hogy itt, vagy bárhol máshol válaszoljak, nem kell felkészülni? De nem csak ezzel foglalkozok én sem. Ellenben lehetnek a neten olyan tesók is, akik éppen tartósan és fizikailag is korlátozottak...


"Mert amilyen sok időt töltesz itt egyértelmű hogy másra jóval kevesebb időd jut."


Már bocsi, de gyakran napokig sem vagyok fent, sőt volt, hogy hónapokig.

2013. jún. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/96 anonim ***** válasza:
0%

"S az Őrtorony arra is határozott utasítást ad hogy mit olvashatsz és mit nem. Így nem lelkiismereti kérdés. Azért mert te a tagja vagy."


Nem ad határozott utasítást, vagy láttál már listát arról, hogy mit szabad olvasni és mit nem??? Akkor miért mondasz ilyent? Igenis a keresztényi lelkiismeret az, ami irányíthat ebben. Vannak szerető és védelmező irányelvek a bibliában, melyeket a Társulat rendszeresen figyelmeztetésül közöl, hiszen akik nem elég alaposak és óvatosak, rosszul járnak.


"Tudatosan nyitod meg ezt az oldalt annak ellenére hogy nagyon is jól tudod mivel fogsz itt találkozni. Szóval ha ez valakinek örömet jelent te azt már rég megadtad neki nem is egyszer."


Ez az oldal NEM a hitehagyottak által gyártott célzottan manipulált és torz állításokat tartalmazó weblap. Talán ne torzítsunk már. Ez egy általános tudakozó oldal mindenféle témában.


"Ha egy kezdő tanú azt látja hogy te itt tevékenykedsz akkor érezheti úgy hogy azt neki is szabad."


Ez üres kifogás, hiszen egy tapasztalatlannak alapos tudást kell szereznie, és azt saját felelőssége megtenni. Annál pedig nincs jobb tapasztalatszerző forrás, mint a tanítványképző munka, melyre a Társulat kiadványai segítségével kiválóan fel lehet, és kívánatos is felkészülni - ami akármilyen formájában is csináljuk, egy tapasztalatlannak veszélyekkel járhat. Vagy azt gondolod tán, hogy az élő, személyes tanúskodómunka kevésbé veszélyes, mint ez? Naiv vagy... :)


"De az hogy nem lehet megbeszélni valamit pedig az igazságot tanítják."


De, mindent meg lehet beszélni, de nem vagyunk egyformák.


"Az egyik tanú váltig állította hogy a társulatnak semmiféle kapcsolata nem volt az ENSZ-szel. A másik meg elmondta hogy volt kapcsolat könyvtár használat címén. Hol itt az egység?"


Én nem olvastam ilyent, de amint mondtam, NEM vagyunk egyformák, a tudásunk sem egyforma, az meg pláne nem bizonyítható, hogy az illető milyen Tanú volt, aktív-e, kezdő-e, stb.?

Az ENSZ könyvtári tagsággal kapcsolatban pedig NEM kell a Társulatnak védekeznie, mentegetőznie, mivel semmi Írásellenes nem történt, senki sem tud ennek ellenkező információval szolgálni. Ha bizonyos információk és kutatások érdekében a Vatikán adatbázisát kellene igénybe venni (természetesen elvi és ideológiai elkötelezettség nélkül), miért ne tehetném meg, hogy igénybe veszem?


""Mellesleg az első sz.-ban MINDEN tanítvány szellemmel felkent volt."


Akkor napjainkban nem minden tanítvány kapja meg a szent szellemet?"


De, minden hűséges tanítvány rendelkezhet a szent szellem segítségével, hiszen a Bibliát sem értheti meg anélkül, de a szellemmel felkenetés mást jelent.

2013. jún. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/96 anonim ***** válasza:
88%

Vidiripi


Akkor ha jól veszem ki a szavaidból továbbra sem tudsz vagy akarsz hivatkozni semmilyen kiadványra, amelyben olvasni lehetne arról hogy napjaink VT tagjai milyen tevékenységet folytatnak konkrétan.


"MINTA alapján, nem pedig szóról-szóra. És nem lelkiismereti kérdés, hanem a logika és ésszerűség kérdése. Ezen önkéntes munkások NEM tudnak világi önfenntartó munkát is végezni az mellett, amit csinálnak. Ők teljes idejű szolgák. Ki is adta a legnagyobb példát a teljes idejű szolgálatra? Maga Jézus, aki a keresztelkedése után a teljes idejű szolgálatnak élt, márpedig Ő a példaképünk, ugye?"


Szóval nem tudnak érdekes módon Pálnak sikerült megoldania. Bizonyára segítette a szent szellem és az imádkozás. (Máté 7:7) Állandóan kérjetek, és adnak nektek; állandóan keressetek, és találtok; állandóan zörgessetek, és megnyittatik nektek.

Amennyiben valóban viselkedés mintáról van szó hadd kérdezzem meg.

- Milyen minta alapján viselnek aranykarórát egyes tagjaik?

- Milyen minta alapján viselnek pecsétgyűrűt? (mint a katolikus egyház magas pozícióban lévő tagjai)

Felteszed a kérdést: "...Ő a példaképünk, ugye?"

Tényleg az ő példáját követik? Na jó ez már egy kicsit szőrszál hasogatás de akkor is érdekes tények. Talán csak nekem tűnik ez fel ennyire bizonyára azért mert látom és tapasztalom az emberi küzdelmeket az életben. Viszont ami nagyon is motivál abban hogy ezt szóvá tegyem az az hogy ezek az ember a tanúk ÖNKÉNTES ADOMÁNYAIKBÓL ÉLNEK. Talán kevésbé hivalkodóan kellene megjelenniük. Aranyóra, arany mandzsetta gomb, pecsétgyűrű. Miközben van aki épp hogy elvan a létminimumon s még így is adományoz. Lehetnének ezek az emberek szerényebbek ha már abból élnek amit mások adományoznak.


„Mint már sokszor, megint árnyékra vetődtél, mert természetesen jól ismerem az idézett részt, ami már nem először fogalmazódott meg. Még mindig nem érted, hogy ezzel az eredendő rosszindulattal, mellyel mindenáron a hibát, vagyis inkább a szándékos félrevezetést keresed a Tanúknál, nem jársz sikerrel.”


Persze hogy jól ismered hiszen én magam is már nem egyszer felhoztam neked s biztos vagyok benne hogy nem én vagyok az egyetlen aki ezt megtette. Oké legyen rossz indulat ha már csak és kizárólag ebben tudsz gondolkodni. Mert állandóan azzal vádolsz, hogy rosszindulatú vagyok. Semmi más lehetőség nem jut eszedbe? Elfelejted hogy más is olvassa ezt az oldalt nem csak te meg én. Egyébként hogy kinek mi a sikert az változó mert amit te annak tartasz azt lehet hogy én nem tartom annak. Egyébként már értem el „sikert” veled szemben. De az nem az én érdemem hanem mennyei Atyámé.


„Nem lehet, hogy az előítéleted nagyobb, mint a kérdésben a tisztánlátásod??? Ugye nem azt mondja itt a Bibliaíró, hogy az utolsó napokban, amikor a "törvénytelenség embere" megjelenik nem kutathatjuk az Írásokat azokkal a jelekkel és teljesedésük idejével kapcsolatban, melyeket éppen Jézus adott meg?! Ugye nem? Mert ha szerinted mégis, akkor kíváncsian várom, hogy milyen módszerrel és szellemiséggel olvastál a sorok között, amiből ez esik le neked??? Most már minden Bibliaversből ugyanazt állapítjátok meg a Tanúk ellen?? :))”


Az Őrtorony szervezet azt állítja hogy csak és kizárólag nála van az igazság. Aztán meg elismerik hogy tévedtek. Akkor ez milyen igazság? Ha nálad az igazság hogyan tévedhetsz? Ha meg tévedsz miért hangoztatod azt hogy nálad az igazság? Csak és kizárólag azért van előítéletem mert állandóan azt hallom a tanúktól hogy az igazság így meg az igazság úgy. Aztán meg jönnek a módosítások meg a tévedések elismerése. S azzal érvelsz hogy rosszindulatú vagyok. De tudod mit legyen úgy rosszindulatú vagyok. De majd elismerem jó sok idő múlva hogy tévedtem s akkor majd minden rendben lesz. Megegyeztünk? (bocsánatot azt nem kérek)


„Már honnan tudhatnám, nem tudhatom jobban, mint a terepen!? Nem is keresem a társaságukat - ez elég átlátszó érvelés!.”


Átlátszó érvelés? Na ez a torzítás amit most csinálsz. Mondjuk onnét tudhatod hogy olyan weboldalakat ajánlanak amelyek nem az Őrtorony hivatalos honlapja a tanúkról. A másik dolog meg az hogy amikor szemtől-szembe vagy egy személlyel akkor általában fel lehet ismerni. Ez az ember régebben a gyülekezetünkhöz tartozott de már nem tartozik oda. Egyértelmű! De ha nem is ismered személyesen akkor is rájöhetsz a viselkedése és szavai alapján sokkal hamarabb mint itt az oldalon. Tehát ez kockázati tényező amit lehetne csökkenteni de te ezt egy átlátszó érveléssel semmisé akarod tenni. Meg amit írtam már korábban is a „hitehagyott” írások amiket értelemszerűen elolvastál máskülönben nem reagáltál volna rájuk. Tehát megint csak megszegtél egy utasítást.

Ez talán nem átlátszó vagy csak nekem tűnik úgy? Nagyon is tisztában vagy vele hogy itt koncentrálódik az az ismeretanyag ami az Őrtorony ellen szól. Ez tény. Szóval a válasz IGEN! Tudhatod hogy itt elkerülhetetlenül találkozni fogsz ezekkel míg a „terepen” nagy ritkán futhatsz bele 1-2 ilyen személybe itt az oldalon szinte állandóan.


„Mert szerinted ahhoz, hogy itt, vagy bárhol máshol válaszoljak, nem kell felkészülni? De nem csak ezzel foglalkozok én sem. Ellenben lehetnek a neten olyan tesók is, akik éppen tartósan és fizikailag is korlátozottak...”

Igen ez már nekem is megfordult a fejemben hogy ilyen helyzetben lehetsz. Születésed óta vagy baleset következtében fizikailag korlátozott.

Felkészülés! Mint ahogyan korábban írtam arra ott vannak a társulati kiadványok. De ezek mégsem csillapítják a te „éhségedet” azért is keresel más forrásokat és készülsz azokból. Ezt megértem. Hasonlóan vagyok én is. Az állandó ismétlés ami a kiadványokban van unalmas lesz. Ha nem így lenne akkor nem keresgélne az ember máshol.


„Már bocsi, de gyakran napokig sem vagyok fent, sőt volt, hogy hónapokig.”


Meglehet! De ugyanakkor meg azt látom hogy nem egyszer van az hogy hajnak 2-3 óra körül írsz választ. Meg rengeteg kérdésnél látom a válaszaidat. Szóval nem vagy te olyan sokat távol. legalább is az utóbbi időben.


„Nem ad határozott utasítást, vagy láttál már listát arról, hogy mit szabad olvasni és mit nem??? Akkor miért mondasz ilyent? Igenis a keresztényi lelkiismeret az, ami irányíthat ebben. Vannak szerető és védelmező irányelvek a bibliában, melyeket a Társulat rendszeresen figyelmeztetésül közöl, hiszen akik nem elég alaposak és óvatosak, rosszul járnak.”

Őrtorony 1987/1/1 31. o.

„Határozzátok hát el a szívetekben, hogy soha nem is érintitek meg azt a mérget, amelyet a hitehagyottak akarnak felhörpintetni veletek.”

Inkább nem másolnék ide több idézetet mert némelyiket nagyon durvának tartok és gyűlölet keltőnek. Annyit nem ér a dolog.


„Ez az oldal NEM a hitehagyottak által gyártott célzottan manipulált és torz állításokat tartalmazó weblap. Talán ne torzítsunk már. Ez egy általános tudakozó oldal mindenféle témában.”


Nem is azt írtam hogy ez egy hitehagyott oldal. Hanem azt írtam hogy nagyon is jól tudod hogy mivel fogsz itt találkozni. A lényeg az hogy tudod még is teszed. Itt nem arról van szó hogy van rá esély hogy ilyennel találkozol. Hanem arról van szó hogy BIZTOSAN találkozol ilyen írásokkal ha megnyitod az adott kategóriát. Ez elkerülhetetlen amikor a tanúk szóba kerülnek.


„Ez üres kifogás, hiszen egy tapasztalatlannak alapos tudást kell szereznie, és azt saját felelőssége megtenni.”

Igen s minden tapasztalatlan így gondolkodik mint te, a már jelentős tapasztalatoddal. Igen ez nagyon is hihető és nyomós érv. Elfogadom!


„Vagy azt gondolod tán, hogy az élő, személyes tanúskodómunka kevésbé veszélyes, mint ez? Naiv vagy... :)”

Ha ez alatt azt érted hogy itt sokkal koncentráltabb formában találkozik „hitehagyott”írásokkal akkor igen, ez sokkal veszélyesebb mint a terep munka.


„De, mindent meg lehet beszélni, de nem vagyunk egyformák.”


Most te vagy a naiv vagy csak adod az ártatlant?

„Én nem olvastam ilyent, de amint mondtam, NEM vagyunk egyformák, a tudásunk sem egyforma, az meg pláne nem bizonyítható, hogy az illető milyen Tanú volt, aktív-e, kezdő-e, stb.?”

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Igen bizonyíthatóan aktív és nem kezdő tanú. Viszont ha kiderül hogy mégsem az akkor hazudott a korábbi kommentjeiben. Mivel mind két esetben ő maga állította hogy tevékeny és azt is hogy sok éve tanú.


„De, minden hűséges tanítvány rendelkezhet a szent szellem segítségével, hiszen a Bibliát sem értheti meg anélkül, de a szellemmel felkenetés mást jelent.”


Mit jelent a „szent szellem segítsége” és mit jelent a „szellemmel felkenetés”?

2013. jún. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/96 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Vidiripi!


"Akkor ha jól veszem ki a szavaidból továbbra sem tudsz vagy akarsz hivatkozni semmilyen kiadványra, amelyben olvasni lehetne arról hogy napjaink VT tagjai milyen tevékenységet folytatnak konkrétan. "


Te először a nemzetiségükkel kapcsolatban kíváncsiskodtál (mintha számítana), és nem arról, hogy mit csinálnak (abszolút logikus az is, hogy mit csinálnak, mint Vezető Testület). Mindkét dologgal kapcsolatban vannak információk, de ez legyen egyéni kutatás tárgya. NEM lényeges kérdés. Neked is vannak személyes tanús kapcsolataid, rendelkezésedre állnak az irodalmak...


"Szóval nem tudnak érdekes módon Pálnak sikerült megoldania."


Úgy csinálsz, mintha nem írtam volna le, hogy MIÉRT! És ez megint csak manipuláció a részedről. Nem ugyanazt a munkát végezte Pál, és messze nem ugyanolyan körülmények között. Ugyan mutasd már meg, hogy mi az Írásellenes abban, amit ma a teljes idejű szolgák végeznek.


"Amennyiben valóban viselkedés mintáról van szó hadd kérdezzem meg.

- Milyen minta alapján viselnek aranykarórát egyes tagjaik?

- Milyen minta alapján viselnek pecsétgyűrűt? (mint a katolikus egyház magas pozícióban lévő tagjai)"


Nem hinném, hogy jellemző (legalábbis kis hazánkban), DE annak, hogy kinek mije van, semmi köze a bibliai viselkedésmintához. Vannak tehetősebb testvérek, tán irigykedsz rájuk? Én mindig visszatetszőnek tartottam, mikor egy tehetősebbet csak ezért megszólnak olyanok, akiknek kevesebb van. Ugye ez sem Írásellenes? Ugye Jézus sem tanította, hogy a későbbi követői kötelesek szegénységben élni?!


"Viszont ami nagyon is motivál abban hogy ezt szóvá tegyem az az hogy ezek az ember a tanúk ÖNKÉNTES ADOMÁNYAIKBÓL ÉLNEK. Talán kevésbé hivalkodóan kellene megjelenniük."


Látod-látod! Erről beszéltem. Ők NEM az önkéntes adományokból élnek, ők ÖNKÉNTES MUNKÁSOK, akik az Istennek végzett szolgálataikért, egy vasat sem kapnak!!!!!! Amit kapnak, azzal EGYETLEN pénzszerető ember sem lenne megelégedve, nem is ezért csinálják. Speciel én is sok körzet, kerület felvigyázóval találkoztam már, sőt több teljes idejű szolgát, misszionáriust is ismerek személyesen, de semmiféle ékszeres hivalkodásra nem emlékszem!! Ezekre az emberekre NEM ez jellemző. Másrészt honnan tudod, hogy honnan és miből van neki, ha van is? Mellesleg nem is biztonságos és logikus ilyennek járni-kelni az utcákat, márpedig ők élen járnak a tanúskodó munkában.

(Ja, és hozzátenném, hogy a mindenkori létminimumot kapják ők is, és adományoznak is belőle)


"Mert állandóan azzal vádolsz, hogy rosszindulatú vagyok."


Jó, nem mondom, de attól még nagyon látszik, hogy mit csinálsz. :) Nekem nem úgy tűnik, hogy az az indulat benned, mellyel ilyen kritikákat írsz, "jóindulat". De persze te tudod, és bárcsak én tévednék.


"Az Őrtorony szervezet azt állítja hogy csak és kizárólag nála van az igazság. Aztán meg elismerik hogy tévedtek. Akkor ez milyen igazság?"


Ha nem tévednének, akkor nyilván tökéletesek és tévedhetetlenek lennének, de nem értem, hogy mégis ezt miért kéred számon? Ha meg elismerik a tévedésüket és kiigazítják azokat (melyeket a "kereszténység" túlnyomó többsége tervbe sem vesz), akkor mi a probléma ezzel?


"Ha nálad az igazság hogyan tévedhetsz?"


Úgy kérlek szépen, hogy a bibliai igazságok többsége, a főbb tanok már régen nem változnak, ezek ismerhetőek, megérthetőek és elfogadhatóak, de vannak még nyitott kérdések, lehetnek kisebb kiigazítani valók, melyeket meg is teszünk.


"De tudod mit legyen úgy rosszindulatú vagyok. De majd elismerem jó sok idő múlva hogy tévedtem s akkor majd minden rendben lesz. Megegyeztünk? (bocsánatot azt nem kérek)"


NEM kell bocsánatot kérned senkitől - legfeljebb Istentől! -, csak ismerd el majd, ha ez megtörténik. De ez csak akkor fog megtörténni, ha megismerted a ma ismerhető igazságot a bibliából. :)


"Mondjuk onnét tudhatod hogy olyan weboldalakat ajánlanak amelyek nem az Őrtorony hivatalos honlapja a tanúkról."


Mint ahogy élőben is előfordult már nem egyszer, hogy ilyeneket ajánlottak... Nem fogok vele tanulmányozni ilyen helyeket.


"De ha nem is ismered személyesen akkor is rájöhetsz a viselkedése és szavai alapján sokkal hamarabb mint itt az oldalon."


Nagyon jól azonosítani lehet az írott szövegekről, hogy kicsoda az illető. Ez sokszor személyesen sem könnyebb. Tudás, gyakorlat és tapasztalat kérdése.


"a „hitehagyott” írások amiket értelemszerűen elolvastál máskülönben nem reagáltál volna rájuk."


Az oldalon (mint ahogy az életben is) rengeteg olyan félrevezető állítás van, melyet nem tudsz kikerülni, de tudatosan nem óhajtok ilyen linkekkel foglalkozni, még akkor sem, ha előfordult már.


"Tudhatod hogy itt elkerülhetetlenül találkozni fogsz ezekkel míg a „terepen” nagy ritkán futhatsz bele 1-2 ilyen személybe itt az oldalon szinte állandóan."


Ez nem igaz. A szolgálatban az azonos egyházhoz tartozók szintén ugyanazokat a félrevezetéseket fújják, mint a papagájok, akár éppen hitehagyottakat idézve, ami által "jól informáltaknak" érzik magukat. De általában is így van ez.


"De ezek mégsem csillapítják a te „éhségedet” azért is keresel más forrásokat és készülsz azokból."


Nem keresek hitehagyott forrásokat, nem kell kiforgatni a szavaimat! Minden bibliai ismeretet Jehova Tanúi tudományára alapozok, vagy azokra, melyekre azok utalnak. Ez, a bibliai igazságokat tekintve, teljes mértékben kielégítő. Ha világi forrás kell, sokféle van, mint hogy minden Béthel otthon könyvtárában is rengeteg világi kiadvány szerepel, mindenféle témában. De az nyilván lelkiismereti kérdés, hogy megválogatom a forrásaimat - és megszoktam válogatni a forrásaimat.


"nem egyszer van az hogy hajnak 2-3 óra körül írsz választ."


Éjszakás vagyok és nem vagyok mozgáskorlátozott. Szerintem sokkal jobban tennéd, ha nem velem, és NEM IS a Tanúk állítólagos személyes visszásságaival foglalkoznál, hanem a bibliai igazságok még pontosabb megismerésével és megértésével. Persze, gondolom erre azt mondod, hogy te azt teszed, de érdekes módon, mostanában sokkal jobban érdekelnek a személyes kérdések, mint hogy tényleg hogy is van ez, vagy az a Szentírásban.


"„Határozzátok hát el a szívetekben, hogy soha nem is érintitek meg azt a mérget, amelyet a hitehagyottak akarnak felhörpintetni veletek.”"


És szerinted mit jelent "érinteni" - miért is "érintené" meg egy Tanú ezeket? Mi ellen véd ez a mondat minket? Milyen hasonlatot alkalmaz és MIÉRT?

Na kérlek, ezekre a kérdésekre, ha a Biblia szellemében válaszolsz, megérted a lényeget.


"Inkább nem másolnék ide több idézetet mert némelyiket nagyon durvának tartok és gyűlölet keltőnek. Annyit nem ér a dolog."


Mit mondasz? Az Őrtorony "gyűlöletkeltő"?


"Nem is azt írtam hogy ez egy hitehagyott oldal. Hanem azt írtam hogy nagyon is jól tudod hogy mivel fogsz itt találkozni."


Ha az ilyen lejárató blogokat nyitogatnám, akkor ELKERÜLHETETLENÜL találkoznák ilyenekkel, sőt csak ilyenekkel, de itt ez nem így van. Ahogy az életben sem. A nyilvánvalóan lejárató szándékú és hitehagyott kérdéseket, vagy szövegeket is igyekszem kerülni - még inkább, mint eddig. Nem is beszélve arról, hogy a szántóföldi szolgálatban sem egyformák a területek "fertőzöttség" szempontjából, itt sem.


"Ha ez alatt azt érted hogy itt sokkal koncentráltabb formában találkozik „hitehagyott”írásokkal akkor igen, ez sokkal veszélyesebb mint a terep munka."


Egy személyes kapcsolat mindig meggyőzőbb. :))


Írtam választ az ENSZ-es vádakra. Egyébként ez a rendszeresen megjelenő hitehagyott kérdés (nem csak itt találkoztam vele, hanem az utcán is), jól bizonyítja azok "igazságát", akik ezt irkálják.

2013. jún. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/96 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Vidiripi! A szent szellemről:


Pál apostolnak a Róma 8:15–17-ben található szavai arra utalnak, hogy a felkentek 'a fiúvá fogadás szellemét' (fiúként való örökbefogadás szellemét - ÚV) kapják. Pál hozzátette, hogy a szent szellem, amit kapnak, 'tanúbizonyságot tesz az ő szellemükkel együtt, hogy ők Istennek gyermekei, Krisztusnak pedig részes társai' (azaz 'társuralkodói'). Azok, akik valóban részesültek ebben a szellemmel való felkenetésben, biztosak ebben. Ez nem egy puszta óhaj vagy egy saját magukról alkotott érzelmi és képzeletbeli nézet visszatükröződése.


Valójában nem ránk tartozik, hogy valaki ténylegesen fel lett-e kenve szent szellemmel, és el lett-e hívva az égi életre vagy sem. Emlékezz arra a szilárd biztosítékra, amelyet Jézus adott: "Én vagyok a jó pásztor és ismerem az enyéimet." Ugyanilyen biztos az is, hogy Jehova is ismeri azokat, akiket szellemi fiaivá választott.


Akik Isten földi reménységű szolgái, nem kenettek fel szent szellemmel. Mégis éppen annyit kaphatnak Isten szelleméből, mint az égi reménységűek. Tehát mi is tudunk örömet, de bánatot is okozni a szellemnek. De hogyan tudjuk megbántani a szent szellemet?


Ha figyelmen kívül hagyjuk a szent szellem irányításával megírt Szentírás tanácsait, olyan tulajdonságok fejlődhetnek ki bennünk, amelyek miatt szándékosan vétkezünk a szellem ellen, elveszítjük Jehova kegyét, és ha kitartunk ebben, végül elpusztulunk (Máté 12:31, 32).


A felkentek is tökéletlenek, tévedhetnek - ahogy a Biblia tanúskodik is erről. Sőt, a reménységüket is elveszthetik, ha megbántják a szent szellemet. (Héberek 6:4–6)

2013. jún. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/96 anonim ***** válasza:
88%
Több felkentről is tudok, akikről a hátuk mögött csak azt terjesztik, hogy elmebeteg! Ez most nem vicc, a kedves testvérek nem hiszik el az illetőről, hogy felkent. Sőt a hátuk mögött nevetség tárgyává teszik őket!
2013. jún. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/96 anonim ***** válasza:
54%

Mivel ez a dolog nem tartozik másra, csak az illetőre és Jehovára, így akadhatnak olyanok is, akik méltatlanul veszik az emlékjegyeket. Hogy ennek milyen okai vannak, az más kérdés - sok oka lehet.

Persze, lehetnek feltűnőbb esetek, amikor az illető állítólagosan felkent szemlátomást nem a Szentírás szellemében tevékenykedik, de kiközösítésre nem ad okot. Speciel az ilyenen a gúnyolódás sem helyes. De biztos vagyok benne, hogy nem is általános. Aki ezt teszi, nem a szellem gyümölcsei szerint él, ami előbb-utóbb kibukik valamiben, ha nem változtat az illető.


De bizony mi nem a bírálgatás szellemét tanuljuk, mert az sem tartozik az építő szellemi gyümölcsök közé!

2013. jún. 29. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/96 anonim ***** válasza:
71%

Vidiripi


"Te először a nemzetiségükkel kapcsolatban kíváncsiskodtál (mintha számítana), és nem arról, hogy mit csinálnak (abszolút logikus az is, hogy mit csinálnak, mint Vezető Testület)."


Nem! A nemzetiségi kérdés csak később merült fel. Ezt írod a 79. kommentedben: "A beszámolók a kiadványokban vannak, nem bizonygatok itt ilyen értelmetlen és lényegtelen kérdéseket. Én is voltam már olyan rendezvényeken, melyeken a VT egyes tagjai vendégelőadók voltak."


Tényleg ilyesmit írnál amikor a nemzetiség felől érdeklődöm?


"Neked is vannak személyes tanús kapcsolataid, rendelkezésedre állnak az irodalmak..."

Igen így van! Mellékesen megemlíteném hogy Lösch osztrák származású. :))))))


"Úgy csinálsz, mintha nem írtam volna le, hogy MIÉRT! És ez megint csak manipuláció a részedről. Nem ugyanazt a munkát végezte Pál, és messze nem ugyanolyan körülmények között. Ugyan mutasd már meg, hogy mi az Írásellenes abban, amit ma a teljes idejű szolgák végeznek."


Akkor jól csinálom. Már ha tényleg manipulálok.

Te azt írtad idézem: "...NEM tudnak világi önfenntartó munkát is végezni az mellett, amit csinálnak."

Erre írtam én azt hogy Pál még is megoldotta. Nem írás ellenes erről szó sincs s nem is erre akartam utalni. Csak arra akartam rávilágítani hogy ha akarnák akkor meglehetne csinálni. Ugyan is Pál is megtette. Na persze neki nem kellett annyi papírmunkával bíbelődnie. De ez sem írás ellenes még mielőtt belekötnél.


"Nem hinném, hogy jellemző (legalábbis kis hazánkban), DE annak, hogy kinek mije van, semmi köze a bibliai viselkedésmintához. Vannak tehetősebb testvérek, tán irigykedsz rájuk? Én mindig visszatetszőnek tartottam, mikor egy tehetősebbet csak ezért megszólnak olyanok, akiknek kevesebb van. Ugye ez sem Írásellenes? Ugye Jézus sem tanította, hogy a későbbi követői kötelesek szegénységben élni?!"


Csak hogy itt nem egy tehetősebb átlagtanúról van szó. Hanem a VT tagjairól. Azért ne vegyük már egy kalap alá őket. Mert a VT kb. 7 millióan figyelnek míg egy gyülekezeti tagra max. 70-n. Hacsak nem tart kongresszuson előadást.

Szóval amikor az írják a kiadványokban hogy legyen a szemetek egyszerű akkor talán ezt a VT is figyelembe vehetné. Mert nem csak Amerikában vannak tanúk és amit ott természetes viselkedés lehet az máshol lehet hogy sértő vagy tiszteletlenség vagy akár hivalkodásnak is számíthat.

Tapintat. "Ha rómában vagy viselkedj úgy mint a rómaiak."


"Látod-látod! Erről beszéltem. Ők NEM az önkéntes adományokból élnek, ők ÖNKÉNTES MUNKÁSOK, akik az Istennek végzett szolgálataikért, egy vasat sem kapnak!!!!!! Amit kapnak, azzal EGYETLEN pénzszerető ember sem lenne megelégedve, nem is ezért csinálják. Speciel én is sok körzet, kerület felvigyázóval találkoztam már, sőt több teljes idejű szolgát, misszionáriust is ismerek személyesen, de semmiféle ékszeres hivalkodásra nem emlékszem!! Ezekre az emberekre NEM ez jellemző. Másrészt honnan tudod, hogy honnan és miből van neki, ha van is? Mellesleg nem is biztonságos és logikus ilyennek járni-kelni az utcákat, márpedig ők élen járnak a tanúskodó munkában.

(Ja, és hozzátenném, hogy a mindenkori létminimumot kapják ők is, és adományoznak is belőle)"


Nincs világi munkahelyük és nem is az önkéntes adományokból élnek. Akkor még is hogyan fedezik a szükségletieket? Létminimum? Munkanélküli segélyt kapnak? (az az érzésem hogy halvány lila elképzelésed sincs erről. csak azt nem értem hogy akkor miért nem azt írod hogy nem tudod és kész.)

Hahó itt nem a körzet felvigyázóról van szó nem is a teljes idejű szolgákról. Ne kalandozz el!!!!!!!!

Ja igen amikor tanúskodnak akkor leveszik az aranyat magukról. Amikor előadást tartanak egy csomó tanúnak akkor meg felteszik. Vagy hogy van ez?


"Jó, nem mondom, de attól még nagyon látszik, hogy mit csinálsz. :) Nekem nem úgy tűnik, hogy az az indulat benned, mellyel ilyen kritikákat írsz, "jóindulat"."


Sokszor írod hogy torzítok. Most te is torzítasz mert azt mondod hogy mindig csak a rosszindulat munkál bennem pedig ez nem így van néha a kíváncsiság és nagyon sokszor az hogy rámutassak arra hogy ez az "igazság" nem az "igazság". Persze neked ez már a rosszindulat kategória. S igen elismerem van az a helyzet is amikor tényleg csak kötözködöm. De amikor ez tudatosul benne akkor igyekszem azonnal abbahagyni.


"Ha nem tévednének, akkor nyilván tökéletesek és tévedhetetlenek lennének, de nem értem, hogy mégis ezt miért kéred számon? Ha meg elismerik a tévedésüket és kiigazítják azokat (melyeket a "kereszténység" túlnyomó többsége tervbe sem vesz), akkor mi a probléma ezzel?"


Az hogy nem kérnek ez miatt bocsánatot!


"NEM kell bocsánatot kérned senkitől - legfeljebb Istentől! -, csak ismerd el majd, ha ez megtörténik. De ez csak akkor fog megtörténni, ha megismerted a ma ismerhető igazságot a bibliából. :)"


De igen is bocsánatot kellene kérni attól is akit megbántottál. Akár 77-szer is.

Neked is van még mit megismerned a Bibliai igazságból. De nem biztos hogy mindent megismersz majd a tanúknál.


"Mint ahogy élőben is előfordult már nem egyszer, hogy ilyeneket ajánlottak... Nem fogok vele tanulmányozni ilyen helyeket."


Nem az a lényeg hogy nem tanulmányozod ezeket az oldalakat. Hanem az hogy olvasod azokat az írásokat amit nem lenne szabad. Pedig elkerülhetnéd ezeket de nem teszed.


"Nagyon jól azonosítani lehet az írott szövegekről, hogy kicsoda az illető. Ez sokszor személyesen sem könnyebb. Tudás, gyakorlat és tapasztalat kérdése."


Ó dehogy nem. Mert ha ott rákérdezel hogy hitehagyott e, miután felmerült benned a gyanú. Akkor megfigyelheted a fizikai reakcióját. Jóval gyorsabban rájössz mit itt az oldalon. Mert olyan is másolhat vagy írhat neked ezekről aki nem az de te még is annak hiszed mert olyanokat ír pedig csak annyi hogy jól tájékozott. Mint ahogyan én is. Nálam is volt már nem is egyszer hogy azt gondolták hitehagyott vagyok. Pl azért mert rendelkezek a Hirdetők című könyvel. Ajándékba kaptam.


"Az oldalon (mint ahogy az életben is) rengeteg olyan félrevezető állítás van, melyet nem tudsz kikerülni, de tudatosan nem óhajtok ilyen linkekkel foglalkozni, még akkor sem, ha előfordult már."


Nem a linkekről van szó hanem magáról a szövegről. Mert hogy megbízást kaptál volna arra hogy ezekkel a szövegekkel foglalkozz az kizárt. Az nem lenne teokratikus.


"Ez nem igaz. A szolgálatban az azonos egyházhoz tartozók szintén ugyanazokat a félrevezetéseket fújják, mint a papagájok, akár éppen hitehagyottakat idézve, ami által "jól informáltaknak" érzik magukat."


Ja hogy más egyházak tagjaiból halásztok. Na ezt nem tudtam. De közel sincs akkor tudásuk mint a tanúknak. Leszámítva néhány felekezetet. A többségnek kevés ismerete van.


"Nem keresek hitehagyott forrásokat, nem kell kiforgatni a szavaimat! Minden bibliai ismeretet Jehova Tanúi tudományára alapozok, vagy azokra, melyekre azok utalnak. Ez, a bibliai igazságokat tekintve, teljes mértékben kielégítő. Ha világi forrás kell, sokféle van, mint hogy minden Béthel otthon könyvtárában is rengeteg világi kiadvány szerepel, mindenféle témában. De az nyilván lelkiismereti kérdés, hogy megválogatom a forrásaimat - és megszoktam válogatni a forrásaimat."


Ha így fogalmazol akkor az egyértelműen azt jelenti hogy olvasod a hitehagyott irodalmat. Ugyan is én azt írtam hogy egy idő után UNALMAS a társulati kiadvány.

Jómagam azokra az írásokra gondoltam amelyet teológusok, lelkészek vagy más felekezethez tartozó keresztény emberek írtak. Mert a hitehagyottak a legtöbbször a saját tapasztalatukat mondják el. De az nem szellemi táplálék.

Mert én a szellemi táplálékra utaltam.

Persze hogy megválogatod a forrásaidat de ahhoz hogy ezt meg tedd valamennyit csak el kell belőle olvasnod. Én is ezt csinálom.


"Éjszakás vagyok és nem vagyok mozgáskorlátozott. Szerintem sokkal jobban tennéd, ha nem velem, és NEM IS a Tanúk állítólagos személyes visszásságaival foglalkoznál, hanem a bibliai igazságok még pontosabb megismerésével és megértésével. Persze, gondolom erre azt mondod, hogy te azt teszed, de érdekes módon, mostanában sokkal jobban érdekelnek a személyes kérdések, mint hogy tényleg hogy is van ez, vagy az a Szentírásban."


Ami azt illeti te is sokat foglalkozol az én személyemmel. Elképzelhető hogy majd egyszer összefutunk valahol egy óvatos beszélgetésre. :)))

Ha én jobban tenném! Nos ezt a tanácsot viszonoznom kell.

Akkor te meg jobban tennéd ha nem szálnál vitába az itteniekkel az ilyen kérdésekben. Hanem inkább a szolgálatban töltenél időt vagy más egyéb gyülekezeti elfoglaltságot találnál. De ha van családod akkor rájuk is fordíthatnád az idődet.

Igen foglalkozok a bibliai igazságok pontosabb megismerésével is de azt nem itt teszem.


"És szerinted mit jelent "érinteni" - miért is "érintené" meg egy Tanú ezeket? Mi ellen véd ez a mondat minket? Milyen hasonlatot alkalmaz és MIÉRT?

Na kérlek, ezekre a kérdésekre, ha a Biblia szellemében válaszolsz, megérted a lényeget."


Elvileg ezt neked kellene átgondolni. Elvileg!


"Mit mondasz? Az Őrtorony "gyűlöletkeltő"?"


Az Őrtoronyban vannak olyan cikkek amik igen, azok!


"Ha az ilyen lejárató blogokat nyitogatnám, akkor ELKERÜLHETETLENÜL találkoznák ilyenekkel, sőt csak ilyenekkel, de itt ez nem így van. Ahogy az életben sem. A nyilvánvalóan lejárató szándékú és hitehagyott kérdéseket, vagy szövegeket is igyekszem kerülni - még inkább, mint eddig. Nem is beszélve arról, hogy a szántóföldi szolgálatban sem egyformák a területek "fertőzöttség" szempontjából, itt sem."


De ezt még tovább tudnád csökkenti azzal ha eleve nem is nyitnál meg olyan kérdést amiben Jehova tanúi szerepelnek.


"Egy személyes kapcsolat mindig meggyőzőbb. :))"


Lehet meggyőzőbb. De nem törvényszerű. Sőt a koncentráltság miatt itt töményen jelenik meg a dolog. Van hogy még nekem is nehézséget okoz hogy akkor most hogyan is kezeljek egy épp felmerült dolgot pedig nekem van tapasztalatom. Ezért is fordult elő korábban hogy belementem olyan dolgokba amibe nem kellett volna. S később rájöttem hogy tévedtem.


"Írtam választ az ENSZ-es vádakra. Egyébként ez a rendszeresen megjelenő hitehagyott kérdés (nem csak itt találkoztam vele, hanem az utcán is), jól bizonyítja azok "igazságát", akik ezt irkálják."


Írnak róla valahol? Hitehagyott kérdés. Legyen az de én azért úgy vagyok vele hogy: Audiatur et altera pars! (latin)


"De bizony mi nem a bírálgatás szellemét tanuljuk, mert az sem tartozik az építő szellemi gyümölcsök közé!"


Az lehet hogy nem azt tanuljátok de hogy bírálgattok az biztos. Nem csak te hanem más tanúk is.


"Kedves Vidiripi! A szent szellemről:..."


A kérdésem az így szólt:"Mit jelent a „szent szellem segítsége” és mit jelent a „szellemmel felkenetés”?


Nem azt kérdeztem hogy kik kapják hanem azt hogy mi a jelentése az egyiknek és mi a másiknak.

Segítek!


- „szent szellem segítsége” Ez azt jelenti hogy:

- „szellemmel felkenetés” Ez azt jelenti hogy:

S a kifejtés után természetesen írhatsz példát is.

2013. jún. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!