Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért érvelnek Jehova tanúi...

Miért érvelnek Jehova tanúi ennyire ellentmondásosan?

Figyelt kérdés

A tanúkat vajon nem zavarja ez a kettősség? Más egyházaknál is ez a szokás?


Ezt a videót találtam az interneten, ami elégé megdöbbentett:

https://www.youtube.com/watch?v=LkYgwmQNVV4



2013. máj. 31. 08:32
 21/96 anonim ***** válasza:
0%

Mi volt a helyzet az első évszázadban? A Biblia kimutatja, hogy Jehova az ő Fiának, Jézus Krisztusnak követőit részesítette kegyelmében. Kitöltötte rájuk szent szellemét. És mivel Jehova Izrael nemzete helyett ezt a keresztényi gyülekezetet használta fel szolgálatára, ezt azzal is kifejezésre juttatta, hogy hatalmat adott azoknak az első keresztényeknek betegek gyógyítására, halottak feltámasztására és egyéb csodák véghezvitelére. Ha a Keresztény Görög Iratokat olvasod, nem szabadulhatsz attól a benyomástól, hogy a keresztények szervezett imádati formában éltek. Kifejezett parancsot kaptak, hogy jöjjenek össze istenimádat céljából (Zsidók 10:24, 25). Ha tehát az első évszázadban éltél volna, mint Jehova igaz imádója, neked is ehhez a keresztény szervezethez kellett volna tartoznod.


Felvetődik a kérdés: Vajon Jehova több szervezetet is felhasznált egy időben, vagy mindig csak egyet egyszerre? Noé napjaiban csak Noé és vele a bárkában levő családja élvezte Jehova védelmét és élte túl a Vízözönt (1Péter 3:20). Ennek megfelelően az első században se volt két vagy több keresztény szervezet. Isten csak eggyel ténykedett. Csupán „egy Úr, egy hit, egy alámerítés” volt (Efézus 4:5). Jézus napjainkra is azt jövendölte meg, hogy csupán egy forrása lesz az Isten népe szellemi oktatásának.


Jézus királyi hatalomban való jelenlétéről szólva ezt mondta: „Ki valójában a hű és értelmes rabszolga, akit az ő ura a háziszolgák fölé kijelölt, hogy kellő időben kiadja nekik az eledelüket? Boldog az a rabszolga, akit az Ura, amikor megjön, ilyen munkában talál. Bizony mondom nektek, összes javai fölé kinevezi őt” (Máté 24:45–47). Királyi hatalomban való visszatérésekor, 1914-ben talált-e Krisztus a földön ilyen „hű és értelmes rabszolga”-osztályt szellemi „táplálék” vagy felvilágosítás készítése közben? Igen, talált egy ilyen „szolgát”, amely a 144 000 szellemi „testvére” földi maradékából áll (Jelenések 12:10; 14:1, 3). És 1914 óta milliók fogadták el az így elkészített „táplálékot” és milliók kezdték gyakorolni az igaz vallást velük egyetemben. Isten szolgáinak ez a szervezete „Jehova Tanúi” néven ismeretes.


Jehova Tanúi minden tevékenységükben Istentől és az ő Szavától várják az útmutatást. Már maga a Jehova Tanúi név is fő tevékenységükre, a Jehova nevéről és Királyságáról szóló tanúskodásra utal, amit Jézus is gyakorolt (János 17:6; Jelenések 1:5). Azt a helyet is, ahol imádati célra összejönnek, Királyság-teremnek nevezték el, mivel Isten Királysága, élén a Messiással vagy Krisztussal, az egész Biblia fő témája. Mivel az első századi keresztények nyilvánvalóan élvezték Isten helyeslését, Jehova Tanúi az ő példájukat követik szervezeti felépítésükben.

2013. jún. 1. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/96 anonim ***** válasza:
38%

És itt a 28-as válaszban arról van szó, hogy van-e "szervezet", vagy nincs, a címe: Mivel a „szervezet” szó nem szerepel a Bibliában, még az eredeti nyelveken sem, milyen jogunk van azt mondani, hogy Istennek van szervezete, vagy egyáltalán beszélni Isten szervezetéről?



http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..

2013. jún. 1. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/96 anonim ***** válasza:
0%

"S mi szükség van arra hogy ezt a szolgálatot "teljesítményre" végezzék. Óraszámra.

S nem merd azt mondani nekem hogy ez nem teljesítmény mert az nem igaz. Ugyan is ha nincs meg a megadott óraszám akkor nem nevezheti magát az illető nyugodt lelkiismerettel mondjuk különleges úttörőnek."


Kedves Vidiripi! NEM ez volt a kérdése Zitusnak, nagyon eltértél a tárgytól, vagyis terelsz! A kérdése az volt, hogy végzed-e egyáltalán azt a munkát, amit Jézus megparancsolt pl. a Máté 24:14-ben???


Te végezted-e az úttörői a munkát? Ha nem, akkor hogyan ítélheted meg mások lelkiismeretét???? Ugye emlékszel, az előbb megadott link alatti szellemi párbajunkra? Ott pont ezt vetetted a szememre!

Ha meg végezted valaha ezt a munkát, akkor vajon hogyan működött a "lelkiismereted" az óraszámokkal kapcsolatban? Mert valami nagyon hibádzik a kritikádban. Megnyugtathatlak, hogy NEM teljesítmény munka!


"Jézus tanítványai beszámoltak arról hogy mit tettek de arról nem hogy ez mennyi ideig tartott. (Lukács 9:10)"


Szervezettség kérlek szépen, szervezettség. Enélkül nem lehet felügyelni az egész világra szóló tanúskodó munkát.


Jehova nevének a mai, legelterjedtebb kiejtését pedig következetlen és gyermeteg álérvekkel szokás kritizálni, most megint kitettél magadért ebben, kedves Vidiripi. Egy olyan idézetet másolgatsz, ami semmiképpen sem nevezhető következetesnek és korrektnek. De ezt már sokszor megbeszéltük.


"16. század elején, mivel a kor keresztény héber grammatikusai még nem voltak teljes mértékben tisztában a héber olvasatok rendszerével."


Megnyugtathatlak, ma sincsenek teljesen tisztában ezzel, mert ma sincs perdöntő érv egyik kiejtési változatra sem. Egyébként pedig ma, a nemzetközi nyelvekben ezerféleképpen alkalmazott névkiejtések éppolyan "nyelvészeti furcsaság"-nak számítanának az ókori emberek számára, mint az inkorrekt módon támadott isteni Név!!!! Vajon Jeremiás, vagy Ézsaiás (esetleg Izajás?) mit szólna, ha ezen a néven szólítanánk???


""Ragaszkodunk Jehova tanításaihoz és vele kapcsolatban csak azt a tanítást fogadjuk el, amely megegyezik a Biblia tanításaival. Láthatod, hogy itt is említést tesz arról Jézus, hogy tanítványait "elküldte a világba", hogy prédikálják Isten Szavát.

Nem ezt tesszük?"


Nézőpont kérdése hogy ezt teszitek e. Jézus és apostolai milyen évszámokat tanítottak?"


Megbeszéltük már ezt is veled, s nem volt ellenvetésed akkor, hiszen utaltam arra, hogy Jézus első századi megszületését is előre jelezte a Biblia és voltak, akik éberen várták!!! Jézus maga is sok jelet adott, melyeket egy bizonyos korszakhoz kötött. Tény, hogy ezen jelek alapján az éber tanítványoknak igenis van konkrét viszonyítási alapjuk, mint ahogy Jézus első sz.-i tevékenységének az idejét is megjövendölte a Szentírás.


Inkább az a kérdés, hogy sokan miért alszanak, ahelyett hogy "éberen őrködnének"? Ja, hogy tévedhetnek is Isten hű szolgái? Igazán? Ezért inkább szellemileg ALSZIK majdnem az egész, magát "kereszténynek" tartó világ, igaz?

2013. jún. 1. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/96 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 9-es!


"Minden, amit nékem ád az Atya, én hozzám jő; és azt, aki hozzám jő, semmiképpen ki nem vetem. Jn 6:37


Ez aztán a jó hír! Jézus az őszinte szívű embereket keresi, neki mindegy, hogy Jehova tanúja, katolikus vagy szombatista gyülekezetbe jár..."


Hol olvasol te ki Jézus szavaiból ilyen jelentést? Élénk a fantáziád, menj inkább írónak, bestseller lehet még belőle.


Tehát ha te őszintén hiszed (mert azt tanították, vagyis elhitették veled), hogy Isten ellenségét meg kell ölnöd, és az nem bűn, akkor a te hited "elfogadható" szerinted Isten előtt?!

Minket azzal vádoltok, hogy "hamis próféták" vagyunk, félrevezetjük az embereket, közben pedig csak őszintén hiszünk a saját igazunkban, ezek szerint mégsem vagyunk hamis próféták, hiszen "Jézus az őszinte embereket" keresi???


:))))

2013. jún. 1. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/96 anonim ***** válasza:
62%

Mindegy, hova jár és mit hisz...

Hát ez jó, na ettől nem lesz jól szervezett Isten népe, ezzel a sok össze-visszasággal.


A bibliában nem értem ki mit olvas, de soha nem volt rendezetleneség Isten népe körében.

Ő mindig is megszervezte a dolgokat, ha nincs szervezettség, akkor ott megosztás van és káosz.


Na most körbe kell nézni hol van káosz.

Mert hogy nincs Béke az biztos.

S van egy Biblia vers ezzel kapcsolatban:


(Jeremiás 6:14) 14 Népem összeomlását felszínesen próbálják gyógyítgatni, ezt mondva: »Béke van! Béke van!«, holott nincsen béke.


Ha Isten uralná ezeket az embereket, akkor békének kellene örvendezni, de mint tudjuk ez a béke csak felületes, mert közben forrong a nép, egy nemzet kivételével, akik békében élnek egymás mellett.


Katy Weaver

2013. jún. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/96 Névtelenül nevű ***** válasza:

Az eredeti kérdésre a válaszaim:


A jehova tanúi valóban ellentmondásosan érvelnek, de ezt nem ismerik el. Ez nem lenne nagy baj, de sajnos önmaguknak sem ismerik el, ami viszont szerintem nagy probléma. Én úgy látom, hogy ez azért van így, mert nem gondolkodnak önállóan. A tanúknál mindenki megtanulja az instant válaszokat, amik elegek arra, hogy látszólagos magabiztosságot érezhessenek. Ha felmerül egy kérdés, akkor a tanú agyába ez az instant válasz ugrik be, és már mondja is. Ha megfigyeled, semmiféle gondokodåsról nincs szó. Nézd meg a kedves Katy nevű tanút. Általában ő válaszol először a gyk-n felbukkanó kérdésekre mostanság, és szinte kivétel nélkül idéz a tanúk kiadványaiból. Látod, még csak az első példát hoztam fel, és máris ott a két alapvető gát, ami szinte lehetetlenné teszi a párbeszédet egy tanúval: gyorsan válaszolnak, előre csomagolt szöveget.

Na most ha megnézed konkrétan ezt a hozzászólàst, láthatod, hogy a saját gondolataimat írom le, amelyeket éppen itt fogalmaztam meg, csak neked, kedves kérdező, és senki másnak nem fogom mégegyszer ugyanezt ugyanígy leírni. Vagy nem válaszolok, vagy odafigyelek, és átgondolom. De hogy másból se álljak ki, mint idézgetésekből, hát abban én nem sok rádfigyelést érzek ki.

Ott lehet a kutya elásva, hogy jó érzés ám kapcsiból válaszolni, és a tanúk egy része ezt annyira élvezi, hogy csak ezzel van elfoglalva nem pedig azzal, hogy egyszer át kellene azért gondolni a dolgokat.

A tanúk válaszai tehát meglehetősen felületesek, és ennyi.

Fontos, hogy a válaszaikban található ellentmondások nem teszik lehetővé a tanításaik mély értelmezését, és teljesen összezavarnak egy normális elmét. Így még inkább az idézgetés a módszerük, mert egyszerűen nincsen más biztos pont a tanításaikban. Csak az a biztos, amit szószerint idéznek.

Majd próbálj meg egyszer kötetlen beszélgetésre rávenni egy tanút, ha van elég bibliai ismereted, és tanús ismereted is természetesen, hogy el tudd dönteni, mikor idéz, és mikor nem. 99%- ban idézni fog.

Tehát, jó a kérdésed, valóban sok az ellentmondás a tanításaikban, de ezt nem ismerik el, sem fel, hanem maradnak az instant, gondolkozàs mentes válaszoknál.

Van egy oldal, a blog.jehovatanui.hu oldal, gyere és járj a végére ennek, mert ez nagyon érdekes téma. Sokat megtudhatsz magadról is, és arról, hogyan dönt az ember, mi motiválja, és milyen furcsa, ha valakinél beakad a tű, és nem képes tovább lépni.

Mellékesen megjegyezném még, hogy az önmagunk felűlről és kívülről időről-időre való megvizsgálása is "elmarad" a tanúknál.

Ez egy ilyen sport. Nekem az emberi viselkedés, a reakciók megfigyelése, a mit miért teszünk kérdés mindig is érdekes volt, ennek egy kis szelete a szektataggá válás pszichológiája, szóval ha érdekel, nézz be.

Üdv.

2013. jún. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/96 anonim ***** válasza:
82%

Vidiripi


"Ha a Keresztény Görög Iratokat olvasod, nem szabadulhatsz attól a benyomástól, hogy a keresztények szervezett imádati formában éltek."


Amikor olvasom az Újszövetséget attól a benyomástól sem tudok szabadulni hogy kevés szó esik a királyságról s annál több szó esik Krisztusról.


(1Korintusz 1:23) de mi az oszlopra feszített Krisztust prédikáljuk, aki a zsidóknak ok a botránkozásra, a nemzeteknek pedig bolondság;

24 az elhívottaknak azonban — zsidóknak és görögöknek egyaránt — Krisztus, az Isten ereje és az Isten bölcsessége.

"...Krisztust PRÉDIKÁLJUK..."


Gyülekezet! Enged meg hogy én ezzel kezdjem.

Kolossé 1:18 Ő a feje a testnek, az egyháznak is, ő a kezdet, az elsőszülött a halottak közül, hogy minden tekintetben ő legyen az első.


Zsidók 12:22 Ti a Sion hegyéhez járultatok, és az élő Isten városához, a mennyei Jeruzsálemhez és az angyalok ezreihez; 23 az elsőszülöttek ünnepi seregéhez és gyülekezetéhez, akik fel vannak jegyezve a mennyekben, mindenek bírájához, Istenhez és a tökéletességre jutott igazak lelkeihez; 24 az új szövetség közbenjárójához, Jézushoz és a meghintés véréhez, amely hatalmasabban beszél, mint az Ábel vére. 25 Vigyázzatok, hogy el ne utasítsátok azt, aki szól! Mert ha azok nem menekültek meg, akik elutasították azt, aki a földön adott kijelentést, mennyivel kevésbé menekülünk meg mi, ha elfordulunk attól, aki a mennyből szól hozzánk. 26 Az ő hangja akkor csak a földet rendítette meg, most azonban ezt ígéri: "Még egyszer megrendítem nemcsak a földet, hanem az eget is." 27 A "még egyszer" pedig azok megváltozását jelenti, amelyek mint teremtett dolgok megrendülhetnek, hogy megmaradjanak a rendíthetetlenek. 28 Ezért tehát mi, akik rendíthetetlen országot kaptunk, legyünk hálásak és azzal szolgáljunk Istennek tetsző módon: tisztelettel és félelemmel. 29 Mert a mi Istenünk emésztő tűz.


"...tökéletességre jutott igazak lelkeihez..." Krisztushoz megtértek a vére által mert ő a közbenjáró.


Róma 1:1 Pál, Krisztus Jézus szolgája, elhívott apostol, akit az Isten kiválasztott arra, hogy hirdesse evangéliumát, 2 amelyet prófétái által a szent iratokban előre megígért. 3 Az ő Fiáról szól ez az evangélium, aki test szerint Dávid utódaitól származott, 4 a Szentlélek szerint pedig a halottak közül való feltámadásával Isten hatalmas Fiának bizonyult. Ez a Jézus Krisztus a mi Urunk, 5 aki által kegyelmet és apostolságot kaptunk arra, hogy az ő nevéért hitre és engedelmességre hívjunk fel minden népet.

1Korintusz 1:1 Pál, Krisztus Jézusnak Isten akaratából elhívott apostola, és Szószthenész, a testvér, 2 az Isten gyülekezetének, amely Korinthusban van, a Krisztus Jézusban megszentelteknek, azoknak, akiket ő elhívott és saját népévé tett; mindazokkal együtt, akik a mi Urunk Jézus Krisztus nevét, az ő Uruk és a mi Urunk nevét bárhol segítségül hívják


Ezt már inkább az ÚVF-ból másolom ide.

1Tesszalonika 4:1 Végezetül, testvérek, kérünk és buzdítunk titeket az Úr Jézus által, hogy amiképpen megkaptátok tőlünk az útmutatást, hogy miként kell járnotok és kedvére lennetek Istennek — mint ahogy jártok is —, úgy továbbra is ezt tegyétek, még teljesebb mértékben. 2 Mert ismeritek az utasításokat, melyeket az Úr Jézus által adtunk nektek.

3 Mert azt akarja az Isten, hogy megszenteltek legyetek, hogy tartózkodjatok a paráznaságtól; 4 hogy mindegyikőtök tudja, hogyan legyen urává a maga edényének megszenteltségben és tisztességben, 5 nem mohó nemi vágyakozásban, mint amilyen azokban a nemzetekben is van, amelyek nem ismerik az Istent; 6 hogy senki ne menjen el odáig, hogy ártson, és senki ne sértse meg testvére jogait ebben a dologban, mert Jehova olyasvalaki, aki büntetést mér ki mindezekért, mint ahogy megmondtuk nektek korábban, és alaposan tanúskodtunk is nektek. 7 Mert az Isten nem tisztátalanságra hívott el minket, hanem megszenteltségben. 8 Így aztán, aki nemtörődömséget mutat, az nem embert vesz semmibe, hanem az Istent, aki belétek helyezi szent szellemét.

9 A testvéri szeretetet illetően azonban nincs szükségetek rá, hogy írjunk nektek, mert titeket Isten tanított meg arra, hogy szeressétek egymást


"Jézus napjainkra is azt jövendölte meg, hogy csupán egy forrása lesz az Isten népe szellemi oktatásának."

Nos én valahogy nem azt olvasom ki ebből az igéből hogy ez egy prófécia lenne azt meg pláne nem hogy ez szellemi oktatás lenne.


Efézus 4:3 komolyan igyekezve azon, hogy megtartsátok a szellem egységét a béke egyesítő kötelékében. 4 E g y test van, és e g y szellem, mint ahogy abban az e g y reménységben hívattatok is el, amelyre elhívattatok; 5 e g y Úr, e g y hit, e g y keresztség; 6 e g y Istene és Atyja mindenkinek, aki mindenek fölött és mindeneken keresztül és mindenekben ott van.


"1914-ben talált-e Krisztus a földön ilyen „hű és értelmes rabszolga”-osztályt szellemi „táplálék” vagy felvilágosítás készítése közben? Igen, talált egy ilyen „szolgát”, amely a 144 000 szellemi „testvére” földi maradékából áll (Jelenések 12:10; 14:1, 3). És 1914 óta milliók fogadták el az így elkészített „táplálékot” és milliók kezdték gyakorolni az igaz vallást velük egyetemben. Isten szolgáinak ez a szervezete „Jehova Tanúi” néven ismeretes."


Erre csak azt tudom írni amit már írtam is máshol: "Eltudnád nekem mondni hogy amit Russel tanított abból a tanításból mennyi maradt meg napjainkra? Vagy ha így pontosabb akkor kérlek nézz utána annak, hogy Russel tanításából mennyit kellett helyreigazítani. Pedig akkor történt a kiválasztás."

1914-ben Russel volt a hű és értelmes rabszolga?


"Jehova Tanúi minden tevékenységükben Istentől és az ő Szavától várják az útmutatást."


Amennyiben ez igaz akkor mi szükség van az Őrtorony folyóiratra? Sőt minek kell tanulmányozni az Őrtornyot. Ott a Biblia abból felolvasnak és tanulmányoznak átbeszélik a hallottakat. Természetesen ez kötözködésnek tűnhet talán még én is annak venném. De igen is komolyak ezek a kérdések.


"Már maga a Jehova Tanúi név is fő tevékenységükre, a Jehova nevéről és Királyságáról szóló tanúskodásra utal, amit Jézus is gyakorolt."


Vitathatatlan hogy a tanúknak mi is a fő tevékenysége. Hogy Jézus mit is gyakorolt az egy külön téma.


Amit Zitusnak írtam de te válaszolsz helyette.


"Kedves Vidiripi! NEM ez volt a kérdése Zitusnak, nagyon eltértél a tárgytól, vagyis terelsz! A kérdése az volt, hogy végzed-e egyáltalán azt a munkát, amit Jézus megparancsolt pl. a Máté 24:14-ben???

Te végezted-e az úttörői a munkát? Ha nem, akkor hogyan ítélheted meg mások lelkiismeretét???? Ugye emlékszel, az előbb megadott link alatti szellemi párbajunkra? Ott pont ezt vetetted a szememre!

Ha meg végezted valaha ezt a munkát, akkor vajon hogyan működött a "lelkiismereted" az óraszámokkal kapcsolatban? Mert valami nagyon hibádzik a kritikádban. Megnyugtathatlak, hogy NEM teljesítmény munka!


Nem! Nem a Máté 24:14 szoktam hirdetni.

Hanem a 1Korintusz 1:23 , Cselekedetek 17:18 , János 3:16 , János 6:68


Nem végeztem úttörői munkát. (bár légkalapáccsal már dolgoztam)

Mások leli ismeretét nem tudom megítélni mivel nem látok beléjük.

Nem, ott a hitről volt szó nem pedig a lelki ismeretről. De elismertem hogy túlreagáltam a dolgot.

Nem nem végeztem azt a munkát. Megjegyzem beszélni szoktam Istenről, Jézusról s a Bibliában leírt egyéb dolgokról. De ezt a munkahelyemen vagy nyilvános helyen teszem. Vagy ismerősnek, rokonnak, barátnak. De házról házra nem jártam még soha sem. Olyan is volt hogy a nyílt utcán adódott a lehetőség arra hogy úgymond tanúskodjak.

S mi az a valami ami nagyon hibádzik a kritikámban?

Jómagam pedig biztos vagyok benne hogy sokaknak már csak teljesítmény munka.


"Enélkül nem lehet felügyelni az egész világra szóló tanúskodó munkát."


Az első századiak hogyan csinálták?


"Egy olyan idézetet másolgatsz, ami semmiképpen sem nevezhető következetesnek és korrektnek."


Mit szólsz ehhez? [link]


"Megnyugtathatlak, ma sincsenek teljesen tisztában ezzel, mert ma sincs perdöntő érv egyik kiejtési változatra sem."


Nem is annyira a kiejtése hanem inkább az írásmódja az ami mérvadó.


"Tény, hogy ezen jelek alapján az éber tanítványoknak igenis van konkrét viszonyítási alapjuk, mint ahogy Jézus első sz.-i tevékenységének az idejét is megjövendölte a Szentírás."


Igen beszéltünk róla. de az az aprócska tény hogy Jézus és az apostolok idejében is épp tartott ennek a próféciának a teljesedése az nem elhanyagolható. Szerintem.

S még is sem Jézus sem az apostolai nem tesznek róla említést.

S ez azért ilyen fontos mert ez alapján történt a kiválasztás szóval nagyon is fontosnak tartom. Mert ha azt veszem figyelembe hogy hány prófécia szól Jézus megszületéséről akkor a hét idő prófécia nagyon is "le van maradva".


"Ezért inkább szellemileg ALSZIK majdnem az egész, magát "kereszténynek" tartó világ, igaz?"


Igen, igaz hogy sokan "alszanak". De nem mindenki, s nem csak és kizárólag a tanúk prédikálnak.

2013. jún. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/96 anonim ***** válasza:
62%

Kedves 27-es válaszoló,


Mint legtöbbször most is a saját kútfőmből válaszolok neked, ez semmilyen kiadványban nincs benne s bár azt írod nem fogod még egyszer ezt leírni pedig megtehetnéd, mert e technika segítségével akár hányszor megismételhetném ugyan ezt a választ leírni, mintha ugyan azt írtam volna le.


Elmondanám neked, hogy a válaszomat saját magamtól írom, legfeljebb kiegészítő információt szoktam alkalmazni más forrásokból is amik nem csak Jehova Tanúi Biblia értelmezésű kiadványaiból van hanem más híres neves Tudósoktól is.


ezt szoktam volt alkalmazni, az erőteljesebb érvelés miatt, hogy a mondani valómat valamelyest alátámasszam, s természetesen ezt vagy ellehet fogadni, vagy ellehet utasítani.

Olyat még nem hallottál, hogy az emberek gondolkodhatnak egy félét más emberekkel, pedig még soha nem találkoztak egymással?

S ha idézek is ilyesmit azért teszem, mert egyet értek valaki gondolat menetével, vagy nálad még ilyen nem fordult elő, te soha nem idéztél senkit , mert senkivel nem értesz egyet?


Katy Weaver

2013. jún. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/96 anonim ***** válasza:

Kedves Vidiripi!


"Amikor olvasom az Újszövetséget attól a benyomástól sem tudok szabadulni hogy kevés szó esik a királyságról s annál több szó esik Krisztusról."


Hogy ez milyen torz összehasonlítás és valótlan érv! Ez a világkormányzat volt Jézus prédikálásának FŐ témája. "Isten Királyságának” hívta, és arra tanította követőit, hogy imádkozzanak érte (Lukács 11:2; 21:31). Igazában milliók imádkoznak érte naponta, elismételve az Úr Imáját (más néven a Miatyánkot, vagyis a mintaimát). Csak a legtöbben nem tudják, hogy miért imádkoznak.


""...Krisztust PRÉDIKÁLJUK...""


Ugye tudod, hogy CSAK KIRAGADTÁL egy verset a bibliából? És még mit kellene prédikálnunk, ugye nem azt akarod mondani, hogy a Szentírásból egyedül Krisztust ismered?! Ő kit és mit prédikált? Nem-e állandóan az Atyára hívta fel a figyelmet, mint az Ő fejére? Isten Királyságát hirdette, mint megmentést, igaz? És ki is az az Isten, az Atya? Igen, Ő az Atya, akit maga Jézus így azonosított:


(János 17:3) "Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról."


Akkor vajon abba, amit a "Krisztus prédikálása" jelent, vajon beletartozik-e az, amit Ő maga mondott, miszerint az "EGYEDÜLI igaz Istent" MEGISMERNI és prédikálni róla??? Szerinted érdemes-e meghazudtolni Jézus Krisztust?!

Van-é logikád, kedves Vidiripi? Ha van, akkor nem nehéz kikövetkeztetned, hogy "Krisztust prédikálni" azt jelenti, hogy ismeretet szerzünk és PRÉDIKÁLUNK ARRÓL AZ ISTENRŐL IS, akit Jézus "egyedüli" igaz Istennek" hívott (ugye, nyilván ez az Isten EGYEDÜL a mindenható), akinek a megismerését az örök élet feltételének nevezte, és aki Jézust ELKÜLDTE.


Nos, ti prédikáltok róla? Kiről? Segítek, a Mindenható Istenről, az Atyáról, Jézus szerint az EGYEDÜLI igaz Istenről, akinek a neve..., na micsoda is? A a héber JHVH, avagy a legismertebb mai kiejtésben Jehova. Prédikáltok róla? Vagy Jézus egyértelmű szavaival ellentétben "egyenlőnek" tekintitek őket egy mitikus háromságban?


"Gyülekezet! Enged meg hogy én ezzel kezdjem.

Kolossé 1:18 Ő a feje a testnek, az egyháznak is...."


És Jézusnak vajon ki a feje? Nincs neki, vagy mégis ír erről valahol a Biblia? Tudod, hogy van, igaz?


"Jézus napjainkra is azt jövendölte meg, hogy csupán egy forrása lesz az Isten népe szellemi oktatásának."

Nos én valahogy nem azt olvasom ki ebből az igéből hogy ez egy prófécia lenne azt meg pláne nem hogy ez szellemi oktatás lenne."


Micsoda érvelés ez már megint? Meghazudtolod azt is, ami előtted van, csak hogy mentsd a magad meséjét??? Biztos, hogy majdnem minden vallásban vannak őszinte emberek. De igazából az számít, amit Isten Szava mond. Hány igaz vallásról beszél? Az egyik fontos szöveg ennek megértésében ez, amit idéztél: Efézus 4:4, 5. De ezzel teljesen összhangban vannak Jézus és a Biblia más szavai is: Máté 7:13, 14, 21; Ján 10:16; 17:20, 21...


""Eltudnád nekem mondni hogy amit Russel tanított abból a tanításból mennyi maradt meg napjainkra? Vagy ha így pontosabb akkor kérlek nézz utána annak, hogy Russel tanításából mennyit kellett helyreigazítani. Pedig akkor történt a kiválasztás.""


Sok lényeges igazságban ugyanazokat valljuk ma is, hiszen az alapokat és azon is túl, sok mindent, már ők is felismertek. Hogy '14-ben ki volt a Hű és Értelmes Rabszolga, azt keresd meg a webes kiadványainkban - feltéve, ha komolyan érdekel (nem csak Russell volt).


""Jehova Tanúi minden tevékenységükben Istentől és az ő Szavától várják az útmutatást."

Amennyiben ez igaz akkor mi szükség van az Őrtorony folyóiratra?"


Vajon miért van szükség oktatóra, ha van KRESZ-könyv? Miért van szükség mindenféle segédeszközre, hogy megtanulj vezetni, hisz ott van a nagy könyvben minden fehéren-feketén. Össze kell csak ülni és kibeszélni a témát, igaz? Mindenki elmondja a saját véleményét a dologról, oszt jól van. Ez lenne aztán az "egységes" szellemiség, melyről a Biblia beszél.


""Már maga a Jehova Tanúi név is fő tevékenységükre, a Jehova nevéről és Királyságáról szóló tanúskodásra utal, amit Jézus is gyakorolt."

Vitathatatlan hogy a tanúknak mi is a fő tevékenysége. Hogy Jézus mit is gyakorolt az egy külön téma."


Nos, erről már kicsit feljebb voltam szíves tájékoztatni téged. :))


"Nem! Nem a Máté 24:14 szoktam hirdetni.

Hanem a 1Korintusz 1:23 , Cselekedetek 17:18 , János 3:16 , János 6:68"


És mond csak: milyen alapon szelektálsz az ihletett bibliából? Mint pl. "ez nem szimpi, ezt nem csinálom"?

Tehát még egyszer megkérdezem, nehogy kimenjen a fejedből: Jézus prédikálásával pontosan mit is prédikálsz? Csak magát Jézust említed? Fittyet sem vetsz arra, hogy Ő maga SOHASEM a saját dicsőségét kereste, hanem azét, aki elküldte Őt, és akit az "EGYEDÜLI igaz Istennek" nevezett???

És vajon a tanítványok kinek adtak dicsőséget, kihez imádkoztak?


(Róma 15:5-6) "A kitartást és vigasztalást nyújtó Isten pedig adja meg nektek, hogy legyen ugyanolyan a gondolkodásmódotok, mint amilyen Krisztus Jézusé volt, 6 hogy egy akarattal, egy szájjal dicsőítsétek Jézus Krisztusnak, a mi Urunknak Istenét és Atyját."


Az isteni Névvel kapcsolatban pedig nemhogy válaszolnál az érveimre, helyette egy újabb torz és féligazságokat tartalmazó szöveget nyomatsz. Az őszinte hozzáállás netovábbja.


"Nem is annyira a kiejtése hanem inkább az írásmódja az ami mérvadó."


Ugyan már! Te sem hiszed komolyan, amit írsz.


"Igen, igaz hogy sokan "alszanak". De nem mindenki, s nem csak és kizárólag a tanúk prédikálnak."


És? Ha nem csak a Tanúk prédikálnak (bár ilyen szervezetten és ekkora méretekben azért nem nagyon csinálják mások), akkor nyilván más hirdetnek, igaz? És szerinted hányféle, egymásnak ellentmondó "igazság" létezhet elismerten Isten előtt?? Márpedig a Biblia EGYETLEN igazsága minden hamis tanítót leleplez.

2013. jún. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/96 anonim ***** válasza:
78%

"És? Ha nem csak a Tanúk prédikálnak (bár ilyen szervezetten és ekkora méretekben azért nem nagyon csinálják mások), akkor nyilván más hirdetnek, igaz? És szerinted hányféle, egymásnak ellentmondó "igazság" létezhet elismerten Isten előtt?? Márpedig a Biblia EGYETLEN igazsága minden hamis tanítót leleplez."


Ez tök furcsa...ha a tanúk tévednek a tanításukat illetően, akkor az megengedett, mert nem tévedhetetlenek. Ha más felekezet teszi ezt, akkor hamis tanítók. Ha a tanúknak van értelmes szolgája, aki eledelt oszt, akkor az Istentől van, mégha téved is. Ha más felekezetnek van központi tanítása, akkor az bálványimádó. Ha a tanúk mennek prédikálni, az biblikus, ha más felekezet, akkor hazug, mert más tanítást visz, mint a tanúké. kedves Jehova Tanúja barátom.

Bizonyára te is úgy gondolod, hogy az életünknek összhangban kell lennie a hitünkkel. Egy lojális tanú úgy él, ahogy gondolkodik, csak úgy, mint egy keresztény ember. Más emberek között mozgunk, élünk, velük beszélgetünk, nekik segítünk, szolgálatunk, élet módunk azt tükrözi, AKivel élünk. Krisztussal élni állandó Vele való kapcsolatot eredményez, mert benne élünk, és mozgunk, és Ő is bennünk él, és mozog. Így is tanúskodunk RÓLA, és ezt nem lehet leadni óra jelentésbe. A házanként való prédikálás ebben a korban inkább taszító, és nekünk oda kell menni, ahol emberek vannak, akik meghallgatnak. Ha az ajtót rádcsapják, semmire nem mentél a prédikálásoddal, bár leadhatod órajelentésnek. De ha kevesebbet hangoztatod a fétiként használt Jehova nevet, és együtt élsz az emberekkel, azhok minden bajával, nagyobb sikert érsz el, hidd el. Érveitek, amit annyira szerettek hangoztatni egy Krisztussal élő keresztény számára megmosolyogtató. :o) Nem nevetséges, csak inkább úgy érezzük, olyan csonthoz ragaszkodtok, amin már semmi ehető nincs....

2013. jún. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!