Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért érvelnek Jehova tanúi...

Miért érvelnek Jehova tanúi ennyire ellentmondásosan?

Figyelt kérdés

A tanúkat vajon nem zavarja ez a kettősség? Más egyházaknál is ez a szokás?


Ezt a videót találtam az interneten, ami elégé megdöbbentett:

https://www.youtube.com/watch?v=LkYgwmQNVV4



2013. máj. 31. 08:32
 71/96 anonim ***** válasza:
83%

Vidiripi


"Jehova Tanúi a Vezető Testülettel együtt az ókori minta szerint épül fel. Ezt nagyon figyelmesen és gondosan alakították ki a Bibliai leírások alapján. Ezékiel 1:1, 4–14; Dániel 7:9, 10, 13, 14."


Megnézed te a Bibliában hogy az idézett igékben mi is szerepel?

Az Őrtorony kijelentette hogy nem ihletett. A VT-nek látomásai vannak? Érdekes.


(Ezékiel 1:1) Történt a harmincadik évben, a negyedik hónapban, a hónap ötödik napján, amikor a száműzöttek között voltam a Kébár folyónál, hogy megnyíltak az egek, és isteni látomásokat kezdtem látni.


A Dánieltől idézett versek pedig egyáltalán nem utalnak a testületre.


"Isten ekkor egy új gyülekezetet hozott létre, amellyel új szövetséget kötött. Ez a gyülekezet 144 000 főből áll, akiket Isten választott ki, hogy a Fiával együtt legyenek az égben"


(Jelenések 14:1) És láttam, és íme, a Bárány ott állt a Sion-hegyen, és vele száznegyvennégyezren, akiknek a homlokukra van írva az ő neve és az ő Atyja neve.


A VT-ről van szó, meg konkrétan arról hogy profetikusan ki lettek választva de itt nem erről esik szó.


"Ennek az új gyülekezetnek az első tagjai i. sz. 33 pünkösdjén lettek felkenve Jehova szent szellemével (Cselekedetek 2:1–4). Isten szelleme így nyilvánvaló bizonyítékát adta annak, hogy Isten ezt a csoportot fogja felhasználni szándéka véghezvitelében az égben lévő Jézus Krisztus irányítása alatt."


Igen ez így is lett. De picit most hanyagold az első századiakat. S térjünk rá a Vezető testületre.


"Ma a 144 000-nek már csak egy kis része van a földön."


Na ez egy külön téma. Mi erre a bizonyíték? Ki állítja hogy így van? De ez egy másik történet.


"A két csoport egyetlen egységes gyülekezetté válik, ami nem más, mint Jehova látható szervezete."


Kár hogy a felkentek nem látogatják a gyülekezeteket úgy mint az első században tették. Nem csinálnak mindent úgy ahogyan azt anno csinálták. Pedig ez mekkora buzdítás lenne. Hihetetlen élmény lenne egy új tagnak. De biztos vagyok benne hogy az évtizedek óta szolgálónak is az lenne.

Az apostolok jártak egyik gyülekezettől a másikig s tanítottak, prédikáltak stb. A ma élő felkentek miért nem ezt csinálják?


"Ez az irányítás nagyon jól megmutatkozott pünkösdkor (Cselekedetek 2:14–18, 32, 33). Vagy például, amikor Jehova angyala úgy irányította a prédikálást, hogy a jó hír eljusson Afrikába..."


Ez megint csak nem a kérdésemre vonatkozik. Nagyon megy a másol, beilleszt mozdulatsor. De kevés köze van azt itt leírtaknak a kérdésemhez.


"...és akkor, amikor Jézus hangja volt hallható, amint irányítást adott a tárzuszi Saul megtérésekor, vagy amikor Péter elkezdett prédikálni a nem zsidók között."


Igen ezt már korában is bemásoltad.


"Ma Jehova Tanúi elfogadják Jézus irányítását. Ha ez nem lenne így, akkor lehetetlen volna a Királyság-üzenetet hirdetni a nagyfokú ellenségeskedés közepette."


Na akkor most ki irányít? Mert ezt írod kicsit korábban: "A szervezet teokratikus, vagyis Isten irányítja."

Ez kezd torzulni.


"Röviddel a halála előtt Jézus beszélt a tanítványainak a "hű és értelmes rabszolgáról", akit ő mint Úr különleges felelősséggel bíz meg. Ez a "rabszolga" jelen volt akkor is, amikor az Úr felment az égbe, és még akkor is keményen fog dolgozni, amikor Krisztus láthatatlanul visszatér Királyság-hatalommal. Ez a leírás aligha illik egy személyre. Nem, ez Krisztus felkentekből álló gyülekezetére mutat. Jézus azért utalt rá "rabszolgaként", mert a saját vérén vásárolta meg. Azt az utasítást adta a gyülekezet tagjainak, hogy tegyenek tanítvánnyá embereket, folyton táplálják őket, és adják meg nekik a szellemi "eledelüket a kellő időben" (Máté 24:45–47; 28:19; Ézsaiás 43:10; Lukács 12:42; 1Péter 4:10)."


1. Jézus nem bízta meg a "hű és értelmes rabszolgát" mert kérdésként hangzik el a Máté 24:45 "Ki tehát a hű és okos szolga, akit azért rendelt szolgái fölé az úr, hogy kiadja nekik az eledelt idejében?

Megjegyezném hogy ez a kifejezés csak egyetlen egyszer fordul elő a Bibliában.


2. Ha a leírás nem illik egyetlen személyre akkor ki volt a rabszolga 1914 előtt? Vagy még korábban. Mert hogy itt azt írod (vagy másolod) hogy a láthatatlan visszatérés előtt is keményen dolgozott. Csak hogy tiszta legyen nem az első századra gondolok hanem ami utána jött.


3. Saját vérén! Az a vér minden emberre érvényes nem csak a felkentekre.


"Az ügyet a Jeruzsálemben lévő apostolok és idősebb férfiak elé vitték, akik egy központi vezető testületet alkottak."


A "KÖZPONTI vezető testület" létét semmi sem bizonyítja.


"Az semmit sem jelent, hogy maga a "vezető testület" kifejezés nincs az Írásokban..."

"Ez a központi vezető testület kinevezett egyéneket, és elküldte őket, hogy előmozdítsák a Királyság-prédikáló munkát."


Annak ellenére hogy semmit sem jelent még is állandóan emlegetve van. Ha nincs jelentősége akkor minek hangsúlyozni? Semmit sem jelent de még is ez van tanítva sőt kérdés-felelet formájában még tanulmányozás is van belőle. Tényleg semmit nem jelent. De azért mindig így vagy úgy de oda írják ezt a kis semmiséget mivel jelentéktelen így ki kell hangsúlyozni. Ugyan már!


"Napjainkban Jehova látható szervezetének Vezető Testületét különböző országokból származó, szellemmel felkent testvérek alkotják, és ez a testület Jehova Tanúi világközpontjában szolgál."


Hoppá! S melyek ezek az országok? USA, USA, Hawai ja bocs az is az USA. Hol van az leírva hogy az egyes tagok melyik országból valók? Hogy melyik országban szolgáltak az nem azonos azzal hogy hol születtek. A 9-ből hány NEM amerikai?

Vagy hol lehet elolvasni az önéletrajzukat? Mert ha beírod hogy önéletrajz akkor max. az álláshirdetésre van találat de nem a testületi tagokról. Ami az információt illeti az a "nesze semmi fogd meg jól" kategória.


"Jehova Tanúi világszerte a Vezető Testületre bízzák, hogy felhatalmazzon képesített testvéreket arra, hogy kinevezzenek véneket és kisegítőszolgákat, hogy törődjenek a gyülekezetekkel."


Ezt a témát majd megbeszélhetnénk. A tanúk megszavazták hogy rá bízzák a testületre ezt a dolgot?

2013. jún. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/96 anonim ***** válasza:
54%

"Megnézed te a Bibliában hogy az idézett igékben mi is szerepel?

Az Őrtorony kijelentette hogy nem ihletett. A VT-nek látomásai vannak? Érdekes."


Ezek a leírások az égi szervezetről beszélnek, ezért írtam le. Az első századi, a gyülekezet csecsemőkorát segítő csodaadományok megszűntek.

Egyébként Jehova földi szervezetéhez tartozóan igenis beszélhetünk testületekről!


"(Jelenések 14:1) És láttam, és íme, a Bárány ott állt a Sion-hegyen, és vele száznegyvennégyezren, akiknek a homlokukra van írva az ő neve és az ő Atyja neve.


A VT-ről van szó, meg konkrétan arról hogy profetikusan ki lettek választva de itt nem erről esik szó."


A VT a felkentekből kerül ki. Összefüggésében kell látni a teljes Írást, nem kiragadva néhány részt.


"Kár hogy a felkentek nem látogatják a gyülekezeteket úgy mint az első században tették. Nem csinálnak mindent úgy ahogyan azt anno csinálták."


A felkentek ma sem csak ülnek a székeikben, hanem részben járják a világot! Csak míg az első században a keresztény szántóföld viszonylag szűkebb területre koncentrálódott, addig ma ez világméretű. Ezt annak ellenére is gyakorolják, hogy nyilvánvalóan a kezdeti lépések több szempontból nem ugyanolyanok, mint a maiak.


"Na akkor most ki irányít? Mert ezt írod kicsit korábban: "A szervezet teokratikus, vagyis Isten irányítja."

Ez kezd torzulni."


Nincs ebben semmi érthetetlen, ha józanul átgondolod. Jehova hű szolgájaként, Jézust bízta meg azzal a feladattal is, hogy a földi hűségeseknek példát állítson, és a halála, majd a feltámadása után feje legyen és vezesse a gyülekezetet. Ezt, az erre a célra leíratott Szentíráson keresztül teszi, hiszen a Messiással kapcsolatosan is ebből tájékozódhatunk. Így végső soron Jehovától kaptunk mindent, de Jézuson keresztül jutunk hozzá!


(Máté 24:45-47) "Ki valójában a hű és értelmes rabszolga, akit az ura kinevezett a háziszolgái fölé, hogy megadja nekik eledelüket a kellő időben? Boldog az a rabszolga, ha az ura, amikor megérkezik, ilyen munkában találja őt! Bizony mondom nektek, mindene fölé kinevezi."


Ebből hogyan jött neked ki, hogy: "Jézus nem bízta meg a "hű és értelmes rabszolgát" mert kérdésként hangzik el a Máté 24:45"???

A kérdésben benne van a válasz is, de a következő mondatok még egyértelműbbé teszik, hogy ez nem csak fikció.


"Ha a leírás nem illik egyetlen személyre akkor ki volt a rabszolga 1914 előtt? Vagy még korábban."


A választ így fogalmazta meg a Társulat egyik korábbi könyvében:


„Nincs pontos történelmi feljegyzésünk arról, hogyan maradt fenn és szolgált a »hű és értelmes rabszolga« osztály évszázadokon keresztül a Mester Jézus Krisztus apostolainak halála után. Nyilván a »rabszolga« osztály egyik nemzedéke táplálta az utána következőt (2Timótheus 2:2). A tizenkilencedik század második felében viszont voltak olyan istenfélő személyek, akik szerették a Szent Biblián alapuló szellemi táplálékot, és vágytak arra, hogy belőle táplálkozzanak . . . Bibliatanulmányozó osztályokat . . . hoztak létre, és előrehaladtak a Szent Iratok alapvető igazságainak megértésében. E bibliatanulmányozók közül az őszinte, önzetlen személyek buzgón osztották meg másokkal a szellemi tápláléknak ezeket a létfontosságú részeit. Meg volt bennük a »rabszolga« hűséges szelleme, akit azért neveztek ki, hogy »a maga idejében« adja ki a szükséges szellemi »eledelt« a »háznépnek«. »Értelmesek« voltak, mivel jól ítélték meg, hogy akkor volt a kellő, illetve megfelelő idő, és hogy mi volna a legjobb módja a táplálék felszolgálásának. Arra törekedtek, hogy felszolgálják”


"3. Saját vérén! Az a vér minden emberre érvényes nem csak a felkentekre."


(Cselekedetek 20:28) "Ügyeljetek magatokra és az egész nyájra, amelyben a szent szellem felvigyázóknak nevezett ki benneteket, hogy terelgessétek az Isten gyülekezetét, amelyet saját Fiának a vérén vásárolt meg."


(1János 1:7) "Ha azonban a világosságban járunk, ahogy ő maga a világosságban van, akkor részességünk van egymással, és Jézusnak, az ő Fiának a vére megtisztít minket minden bűntől."


Mindenki a javára fordítja Jézus váltságáldozatát?


"A "KÖZPONTI vezető testület" létét semmi sem bizonyítja."


Te a szavakon lovagolsz! Mindegy, hogy minek nevezzük, bizonyítható, hogy voltak felelős vének és egyéb személyek, akik felvigyázói és vezetői tisztséget töltöttek be. Egy földi szervezet nem is működhet másként, csak ha működő vezetése van és meg van szervezve.


"Az semmit sem jelent, hogy maga a "vezető testület" kifejezés nincs az Írásokban..."


Ha rendesen idézted volna, amit írtam, akkor nem az jött volna le, hogy "semmit nem jelent" maga a VT léte, mert NEM ezt írtam.


"Napjainkban Jehova látható szervezetének Vezető Testületét különböző országokból származó, szellemmel felkent testvérek alkotják, és ez a testület Jehova Tanúi világközpontjában szolgál"


Tudod, akik csak azon vannak, hogy Jehova Tanúi szavahihetőségét próbálják mindenáron bizonyítani, azoknak a születési anyakönyvi kivonat sem lenne elég bizonyításnak!!!! Ez a viselkedés előítéletet, és rosszindulatot tükröz, semmi egyébre nem jó. Ha értelmes és logikusan gondolkozó embernek tartod magad, akkor hogyan tudod elképzelni, hogy egy, a világ előtt nyilvánosan ismerhető konkrét testület, KONKRÉTAN, a nevükről ismerhető tagjainak a kilétéről hazudjanak olyan kiadványokban, melyek világszerte megjelennek és bárki kezébe juthatnak (és jutnak is) - mert hogy ez is a cél ezekkel a kiadványokkal?


""Jehova Tanúi világszerte a Vezető Testületre bízzák, hogy felhatalmazzon képesített testvéreket arra, hogy kinevezzenek véneket és kisegítőszolgákat, hogy törődjenek a gyülekezetekkel."


Ezt a témát majd megbeszélhetnénk. A tanúk megszavazták hogy rá bízzák a testületre ezt a dolgot?"


Tudod, mint az első sz.-ban a felkent keresztények tették ugyanezt!

2013. jún. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/96 anonim ***** válasza:
54%
Jav: "Tudod, akik csak azon vannak, hogy Jehova Tanúi szavahihetőségét próbálják mindenáron cáfolni..."
2013. jún. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/96 anonim ***** válasza:
85%

A Szentírásban található "élő Isten gyülekezete" kifejezés egyértelművé teszi, hogy ki irányítja ezt a szervezetet. A szervezet teokratikus, vagyis Isten irányítja. Jehova Jézuson keresztül gondoskodik irányításról a népe számára — akit Ő nevezett ki a gyülekezet láthatatlan Fejévé —, valamint a saját ihletett Szava, a Biblia által (1Timóteus 3:14, 15; Efézus 1:22, 23; 2Timóteus 3:16, 17).


..................

? JÉzuson keresztül? HOgy? Ha nem ihletett, ha nem az övé a Szent Szellem.... ha nem tartják a kapcsolatot a felkentekkel...hogy? HA nem vesznek Úrvacsorát, semmi közösségük krisztussal, ha nem tekintik Istennek, csak Mihály arkangyalnak...Jehova egy teremtett lényen keresztül irányitja az egyetlen igaz szervezetet?


Nem kell válaszolnod. Én tudom a választ. Csak te gondolkodj el rajta.

2013. jún. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/96 anonim ***** válasza:
54%

Kedves 75-ös! Tudom, hogy nem szeretnéd, ha válaszolnák, hiszen akkor még véletlenül megcáfolok általad bizonyítottnak hitt fonákságokat.

Jézuson keresztül úgy, hogy nem kell ihletettnek lenni annak, aki szellemmel felkent, mint ahogy az első századi felkentek sem mind voltak ihletettek, mint pl. a próféták, vagy a Bibliaírók. Sőt, még csak tévedhetetlenek sem voltak.


A szent szellem pedig a Biblián keresztül mindenkinek a segítségére lehet, ha az illető szándéka tiszta és tényleg meg szeretné ismerni Istent és a szándékát. A felkentekkel pedig mély és alapos a kapcsolat.


Az emlékünnepen pedig azok fogyaszthatnak jogosan az emlékjegyekből, akikkel Jézus szövetséget között az égi Királyságában való társuralkodásra, vagyis a felkentek csoportja. Az "Úrvacsora vétel" tehát nem minden tanítvány "kiváltsága", ugyanis nem mindenki megy fel "uralkodónak" Krisztus mellé. Jézusnak "más juhai" is vannak.


A Mindenható Istennek pedig azért nem tekintjük Jézust, mert többek között Jézus az "egyedüli igaz Istennek" nevezte Jehovát, vagyis nem lehet vele "egyenlő"!


És igen, Jehova egy teremtett lényen keresztül vezeti a földi szervezetét. És? Ez miért helytelen? Van valami erkölcsi vagy személyi akadálya a Mindenható szempontjából??? A bibliában sok alkalommal olvashatunk arról, hogy az angyalokon keresztül intézkedett Jehova a földi szolgáival kapcsoltban.

2013. jún. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/96 anonim ***** válasza:
83%

Vidiripi


"Ezek a leírások az égi szervezetről beszélnek, ezért írtam le."


Remek! Akkor most szólnék hogy a földi szervezetről kérdeztem. Szóval ezzel fölösleges volt töltened az időt. Bár bizonyára ezt is elszámolhatod.


"Összefüggésében kell látni a teljes Írást, nem kiragadva néhány részt."


Aha! Erre majd én is emlékeztetni foglak. De te természetesen majd elmondod hogy hogy az épp aktuális részt hogyan is kell értelmezni.


"A felkentek ma sem csak ülnek a székeikben, hanem részben járják a világot! Csak míg az első században a keresztény szántóföld viszonylag szűkebb területre koncentrálódott, addig ma ez világméretű. Ezt annak ellenére is gyakorolják, hogy nyilvánvalóan a kezdeti lépések több szempontból nem ugyanolyanok, mint a maiak."


Tudnál a tevékenységükről valami beszámolót mutatni? Az biztos mert Pál dolgozott hogy ne a gyülekezetet terhelje meg a saját fenntartásának költségeivel. De persze ez lelkiismereti kérdés.


"Így végső soron Jehovától kaptunk mindent, de Jézuson keresztül jutunk hozzá!"


Ámen! (Cselekedetek 9:15) Az Úr azonban ezt mondta neki: „Menj, mert választott edényem ő, hogy elvigye a nevemet a nemzeteknek és királyoknak, és Izrael fiainak is.


"Ebből hogyan jött neked ki, hogy: "Jézus nem bízta meg a "hű és értelmes rabszolgát" mert kérdésként hangzik el a Máté 24:45"???

A kérdésben benne van a válasz is, de a következő mondatok még egyértelműbbé teszik, hogy ez nem csak fikció."


Talán ezeket olvasva neked is világosabb lesz.

Máté 28:19 Menjetek el tehát, tegyetek tanítvánnyá minden népet, megkeresztelve őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek nevében,

Olyan határozott utasításnak érzem ezt.

Cselekedetek 1:7 Így válaszolt: "Nem a ti dolgotok, hogy olyan időkről és alkalmakról tudjatok, amelyeket az Atya a maga hatalmába helyezett.

Ez is olyan határozott kijelentésnek tűnik.

S most idézném a te szavaidat: "Összefüggésében kell látni a teljes Írást, nem kiragadva néhány részt."


"A választ így fogalmazta meg a Társulat egyik korábbi könyvében:"


Tehát fogalmuk sincs róla mindössze találgathatnak. Látod ezért tette fel Jézus kérdésként. Nincs konkrét meghatározás csak utalás van rá.


"Mindenki a javára fordítja Jézus váltságáldozatát?"


A kérdés úgy lenne helyes hogy: Mindenki javára fordíthatná Jézus váltságáldozatát?


"Te a szavakon lovagolsz! Mindegy, hogy minek nevezzük, bizonyítható, hogy voltak felelős vének és egyéb személyek, akik felvigyázói és vezetői tisztséget töltöttek be. Egy földi szervezet nem is működhet másként, csak ha működő vezetése van és meg van szervezve."


Nincs bizonyíték arra hogy lett volna egy Központi vezető testület. Viszont az vitathatatlan hogy kell a szervezettség.

Nincs szükség olyan központi szervezetre mely mindent irányít. Erre való a szent szellem pont mint az első században.


"Ha rendesen idézted volna, amit írtam, akkor nem az jött volna le, hogy "semmit nem jelent" maga a VT léte, mert NEM ezt írtam."


Miért? Milyen lényeges dolgot hagytam ki?


"Tudod, akik csak azon vannak, hogy Jehova Tanúi szavahihetőségét próbálják mindenáron bizonyítani, azoknak a születési anyakönyvi kivonat sem lenne elég bizonyításnak!!!! Ez a viselkedés előítéletet, és rosszindulatot tükröz, semmi egyébre nem jó. Ha értelmes és logikusan gondolkozó embernek tartod magad, akkor hogyan tudod elképzelni, hogy egy, a világ előtt nyilvánosan ismerhető konkrét testület, KONKRÉTAN, a nevükről ismerhető tagjainak a kilétéről hazudjanak olyan kiadványokban, melyek világszerte megjelennek és bárki kezébe juthatnak (és jutnak is) - mert hogy ez is a cél ezekkel a kiadványokkal?"


Nem, ezt nem tudtam! Hát írtam én már neked olyat is hogy miért nem "fogod be a számat" azzal hogy mutatsz egy Őrtorony cikket. Ez egy másik beszélgetésünk alkalmával írtam neked. S nem mutattál egy Őrtorony cikket sem. Szóval ennyit a te "születési anyakönyvi kivonatodról". Még csak meg sem próbáltad!

S a te viselkedése az mit tükröz? Mikor nagyon is tisztában vagyok vele hogy mi az álláspontja az Őrtoronyszervezetnek arról hogy ne olvassanak a tanúk hitehagyott írásokat én pedig számtalan olyat idéztem neked s te el is olvastad és reagáltál rá. Ez milyen viselkedés? Nekem te ne mond meg hogy hogyan viselkedjek mert bort iszol és vizet prédikálsz. Sőt mivel nem csak velem vagy kapcsolatban így még hite hagyottal is keveredhetsz szellemi vitába. Pedig szellemi témában nem beszélhetnél velük. Ezt miért kockáztatod meg? Hiszen erre is egyértelmű utasítás van. Akkor ez milyen viselkedést tükröz?

Értelmesen és logikusan gondolkodva meg magamból kiindulva azt tenném a te helyedben hogy legalább 1-2 emberről mutatnák olyan cikket vagy írást ami bizonyítja hogy úgy van ahogyan mondod. Teszem azt hogy most hirtelen nem tudsz ilyet mutatni. Semmi gond, nekem is volt már úgy hogy kb. 2 hétig kutattam mire meglett az amit kerestem. S amikor meg lett akkor tértem vissza a válaszommal. Nincs ebben semmi különös.

Hazugság?!

Lehet úgy is fogalmazni hogy az nem egyértelmű meg lehet sugallni is valamit. Aztán később meg lehet azt mondani hogy hát te lehet hogy arra gondoltál de én nem arra gondoltam. De a megfogalmazás miatt így is és úgy is lehet érteni a dolgot.

Szóval lehet félrevezetni úgy is hogy csak sugalmazol valamit. De ez mindössze saját spekuláció hogy valóban létezik e ilyen azt neked kell eldönteni.

2013. jún. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/96 anonim ***** válasza:
89%

"Tudod, akik csak azon vannak, hogy Jehova Tanúi szavahihetőségét próbálják mindenáron bizonyítani, azoknak a születési anyakönyvi kivonat sem lenne elég bizonyításnak!!!! Ez a viselkedés előítéletet, és rosszindulatot tükröz, semmi egyébre nem jó. Ha értelmes és logikusan gondolkozó embernek tartod magad, akkor hogyan tudod elképzelni, hogy egy, a világ előtt nyilvánosan ismerhető konkrét testület, KONKRÉTAN, a nevükről ismerhető tagjainak a kilétéről hazudjanak olyan kiadványokban, melyek világszerte megjelennek és bárki kezébe juthatnak (és jutnak is) - mert hogy ez is a cél ezekkel a kiadványokkal?"


..............

Tényleg lehet őket ismerni? Ezt nem tudtam. Azt hittem mindig, hogy csak a fővezért lehet. És azt szabadna tudni, hogy ki írja az őrtornyokat, és a többi kiadványt? Vagy azt, hogy kifordította a bibliát le?


És az is új, hogy a felkentek járják az országot...

Meg sem hallgatják őket. Akik járják az országot, azok az ingyen élő körzet,kerület,zóna felvigyázó. Hatalmas összegeket kapnak, és szinte imádat övezi őket, ahol csak megjelennek.


régen az volt a tapasztalat, hogy még arról is lefelé igyekeztek beszélni őket, hogy magukhoz vegyék az emlékjegyet, (Úrvacsora) szinte gúnyolva őket. Volt egy tstvérnő, aki szólt, hogy ő venni fog az emlékünnepen. Na lett is elbeszélgetés!! HOgyan tudná elmondani, hogy mit "érez", mikor olvassa a bibliát? HOgy hogy személyesen neki szól, és érti? Ibinek hívták. Onnantól kezdve a vének úgy hívták, összeröhögve a háta mögött, hogy: Ibióta. A legtöbb felkentet folyamatosan gúnyolták....

2013. jún. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/96 anonim ***** válasza:
54%

"Tudnál a tevékenységükről valami beszámolót mutatni? Az biztos mert Pál dolgozott hogy ne a gyülekezetet terhelje meg a saját fenntartásának költségeivel. De persze ez lelkiismereti kérdés."


A beszámolók a kiadványokban vannak, nem bizonygatok itt ilyen értelmetlen és lényegtelen kérdéseket. Én is voltam már olyan rendezvényeken, melyeken a VT egyes tagjai vendégelőadók voltak.

Milyen kritika Pál akkori körülményeihez és tevékenységéhez kötni a maiakat?! Ma a prédikálómunka más eszközökkel, más szinteken folyik. Ehhez nyilván más elrendezés is hozzátartozik. Pl. a világméretű oktatómunka megszervezése, oktatóanyaggal való ellátása, azok előállítása (többük rekordmennyiségben) nem kis feladat. Nyilvánvaló, hogy ezen feladatok ellátásához állandó és jól képzett önkéntesekre van szükség, helyenként több százra. Ehhez pedig nem csak üzemek, nyomdák, stúdiók, hanem lakások is kellenek.


"Talán ezeket olvasva neked is világosabb lesz.

Máté 28:19 Menjetek el tehát, tegyetek tanítvánnyá minden népet, megkeresztelve őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek nevében,

Olyan határozott utasításnak érzem ezt.

Cselekedetek 1:7 Így válaszolt: "Nem a ti dolgotok, hogy olyan időkről és alkalmakról tudjatok, amelyeket az Atya a maga hatalmába helyezett.

Ez is olyan határozott kijelentésnek tűnik.

S most idézném a te szavaidat: "Összefüggésében kell látni a teljes Írást, nem kiragadva néhány részt.""


Ez egy erőltetett, de erőtelen "ellenérv". Ahogy írtam: "A kérdésben benne van a válasz is, de a következő mondatok még egyértelműbbé teszik, hogy ez nem csak fikció." Már az első sz.-ban is valóság volt!

A Csel 1:7 egyébként a tanítványok nem azon kérdésére adott válasz volt, mely így hangzott:

'... Mondd meg nekünk, mikor lesznek ezek, és mi lesz a jele a jelenlétednek és a világrendszer befejezésének?', mert ezt a Máté 24:3-ban kérdezték a tanítványok Jézustól, amire Ő részletes jelsorozatból álló információt közölt velük.

A Csel 1:6-ban pedig egy sokkal konkrétabb kérdésre felelte Jézus a fentieket: 'Uram, ebben az időben állítod helyre Izraelnek a királyságot?' Ezt gyakran összemossátok, mintha Jehova és Jézus az utolsó napokkal és minden fontos és profetikus évszámmal kapcsolatban helytelenítené a kutatást.


""A választ így fogalmazta meg a Társulat egyik korábbi könyvében:"


Tehát fogalmuk sincs róla mindössze találgathatnak. Látod ezért tette fel Jézus kérdésként. Nincs konkrét meghatározás csak utalás van rá."


Mesebeszéd! Ahogy mondtam, és ahogy a Biblia tanúsítja, az első sz.-ban is működött már ez a fontos elrendezés. Nyilvánvaló és természetes, hogy Jézus ezzel konkrét testületre utalt. Az pedig, hogy a nagy hitehagyás, és az azzal járó elnyomás idején mikor és pontosan milyen formában léteztek, nem csoda, hogy homályos. De ez sem kardinális kérdése a bibliai próféciák szerinti igaz imádat helyreállításának.


"Nincs bizonyíték arra hogy lett volna egy Központi vezető testület. Viszont az vitathatatlan hogy kell a szervezettség.

Nincs szükség olyan központi szervezetre mely mindent irányít. Erre való a szent szellem pont mint az első században."


Azon versek, melyekkel a Vezető Testület ókori létét bizonyítjuk, kiválóan igazolják a létét, de mint te is elismered, a szervezés miatt a szükségességét is. A második mondatod abban téves, hogy bár a csodaajándékok léteztek, melyekkel egyes tanítványok rendelkeztek akkor, sőt ezek célja is feltárásra került a Szentírásban, de valójában arra nincs bizonyíték, hogy az egy az egyben átvette volna a központi irányítást, melynek révén nem lett volna szükség vezető testületre. Éppen hogy volt rájuk szükség akkor is, hiszen jó néhány ilyen esemény lejegyzésre került. De ettől függetlenül, a szent szellem akkori természetfeletti kinyilatkoztatásai idővel megszűntek, tehát ma nem ilyen módon vezeti (még részben sem) Jézus a népét.


Vajon a természetfölötti jelenségek vagy csodák mindig szükségesek voltak azoknak az azonosításához, akiket Isten kiválasztott és vezetett a bibliai időkben? Nem, egyáltalán nem. A csodák nem mindennapi események a bibliai történelemben. A bibliai időkben élt személyek többsége sohasem volt tanúja csodának. Az első század után az előre megjövendölt hitehagyás akadálytalanul kifejlődött (Csel 20:29, 30; 2Thess 2:7–12). Jézus egy példázatban mégis arra utalt, hogy a "világ végén" nyilvánvaló különbség lesz "a búza" (valódi keresztények) és "a konkoly" (álkeresztények) között. A búzát, vagyis a "választottakat" egyetlen igaz keresztény gyülekezetbe gyűjtik össze, miképpen az első században is (Máté 13:24–30, 36–43).

2013. jún. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/96 anonim ***** válasza:
0%

"ne olvassanak a tanúk hitehagyott írásokat én pedig számtalan olyat idéztem neked s te el is olvastad és reagáltál rá."


Ez pedig paragrafusrágó szöveg. Szerinted a tanúskodómunkánk során hányszor találkozunk hitehagyottal - nem is tudhatjuk mindig, csak ha bizonyítékát adja, hányszor hallunk tőlük származó szövegeket érvként?! Azok is gyakran egymást másolják és mások is átveszik tőlük. Szerinted pl. az Érveljünk könyvben hány olyan kifogás és álérv van kitárgyalva, melyeket a hitehagyottak előszeretettel használnak fel, vagy éppen tőlük származik? Ezekre a gondos és személyes kutatással és tanulmányozással fel kell készülni, mert különben könnyen az ilyenek markában találod magad. Vagy már ott vagy?


Szerintem ne rajtam kérd számon, hogy én mit és miért olvasok. Ez mindenkinek a saját felelőssége és lelkiismerete. Tudatosan nem nyitok meg ilyen oldalakat, mert NINCS szükségem rájuk, és nem adom meg nekik azt az örömet. Arra már rájöhettél, hogy az ilyen gyenge kritika nem fog ki rajtam, mint ez is, amit most írtál. A te szellemi egészségedért kellene aggódnod...

Az biztos, hogy egyes dolgokban egyetértünk, és látszik az, hogy ismered egy bizonyos mélységben a Tanúk tanításait, de ez kevés, mert közben ezt a szintet is elveszíted, ha rosszindulatú szellemi erők hatása alá kerülsz.


Nem lehet kiszűrni mindent. A Társulat BIBLIAI alapokon nyugvó intelme arra figyelmeztet, hogy maradjunk távol a hitehagyottaktól. A természetes "kíváncsiság" is lehet csapda, ha a testvér nem az igazság alapos kutatására használja, hanem a hitető beszédekre hallgat. Semmiképpen nem óhajtok társalkodópartnere lenni egyetlen ilyennek sem, de ha leleplezhetem, megteszem.


"Értelmesen és logikusan gondolkodva meg magamból kiindulva azt tenném a te helyedben hogy legalább 1-2 emberről mutatnák olyan cikket vagy írást ami bizonyítja hogy úgy van ahogyan mondod."


Vannak ilyen kiadványok, de nem is ez a lényeg és a probléma, hanem az a szellem, mely miatt erre kíváncsi vagy! Te illogikus módon kérdőjelezed meg a Társulat ilyen irányú állításit is, ami nem jóindulatot feltételez. Csak arra vagy kíváncsi, hogy a VT hazudott-e, vagy nem? Avagy bizonyítékokat keresel arra, hogy szándékos hazugságon érd őket. Nem fogod!

2013. jún. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/96 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 78-as!

"És azt szabadna tudni, hogy ki írja az őrtornyokat, és a többi kiadványt? Vagy azt, hogy kifordította a bibliát le? "


Mert ha tudod a neveket, akkor észreveszed, hogy az Őrtoronyban és a többi kiadványban a bibliai igazság fogalmazódik meg??? Vagy ennek a felismerése egyáltalán nem ezen múlik??? Hogy is van ez?!


"És az is új, hogy a felkentek járják az országot..."


Itt félreértés történt! Ezt válaszoltam Vidiripi következő megjegyzésére:


""Kár hogy a felkentek nem látogatják a gyülekezeteket úgy mint az első században tették. Nem csinálnak mindent úgy ahogyan azt anno csinálták."


A felkentek ma sem csak ülnek a székeikben, hanem részben járják a világot!"


Sok mindent nem is lehet pont úgy csinálni, mint az első században, hiszen a munka világméretűvé vált és más eszközökkel folyik. De a szervezeti minta arra épül és ebben semmi sem Írásellenes. Én nem a felkentekre értettem, hanem az ezekből kikerülő Vezető Testület tagjaira, hogy nem csak az országot, hanem a világot is járják. Bocsi!

És tévedés kedves Vidiripi, nem minden felkent "járta a gyülekezeteket", hanem az arra képesített és kijelölt felvigyázók. Ugyanis a gyülekezetek látogatásának már akkor is olyan okai voltak, mint ma. Mellesleg az első sz.-ban MINDEN tanítvány szellemmel felkent volt.


„Engedelmeskedjetek azoknak, akik vállalják köztetek a vezetést, és vessétek alá magatokat nekik, mert ők a ti lelketek felett őrködnek” (Héberek 13:17).


"Akik járják az országot, azok az ingyen élő körzet,kerület,zóna felvigyázó. Hatalmas összegeket kapnak, és szinte imádat övezi őket, ahol csak megjelennek."


Az önkéntesek és mindenki, aki teljes időben szolgál, a létminimumot kapják a saját kiadásaik fedezésére. A "szinte imádatról" semmit sem tudok - nyilván azért, mert addig megszűnik az Istenimádat a gyülekezetben, míg ott vannak nálunk. :) Micsoda primitív vádak ezek is...!

2013. jún. 25. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!