Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek is Abaddon a...

Szerintetek is Abaddon a pusztító egyenlő Jézus Krisztussal? Mert Jehova tanui szerint igen és ők meg a sáskák akiket Isten küldött, hogy sanyargassák a népet!

Figyelt kérdés

Az első gondolatom, amikor meghallottam azt a szót, hogy Abaddon egy gonosz szörny jutott eszembe róla. Aztán beírtam a keresőbe és mindehol az jött ki, hogy ő maga a gonosz (sátán).

Igazán meglepődtem azon, hogy Jehova tanui szerint viszont Jézus Krisztus! Magyarázzátok már el nekem én látom rosszul, de nem tudom elképzelni Jézust pusztítóként!



2013. jún. 6. 09:33
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
85%

"Na ezen azt se tudtam, hogy sírjak e vagy nevessek. Mindig is tiszta volt??? Hát szerintem inkább tanulj előbb egy kis történelmet, miellőtt ide jössz minket köpködni."


Figyelj nyuszi. A tisztaságnál nem arra gondolunk, hogy nem követett el hibákat,hanem arra, hogy bár mint egyház követtek el sok bűnt, és helytelenséget, de a fő tanítási vonal, miszerint krisztus megfeszített, feltámadt, és kegyelembúől van az üdvözülés, immáron több évszázada megállja a helyét. Ezzel ellentétben a tanúk azt sem tudták évekig, hogy miben higgyjenek. Mellesleg most sem tudják.

2013. jún. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
18%

"A tisztaságnál nem arra

gondolunk, hogy nem követett el

hibákat,hanem arra, hogy bár mint

egyház követtek el sok bűnt, és

helytelenséget, de a fő tanítási vonal,

miszerint krisztus megfeszített,

feltámadt, és kegyelembúől van az

üdvözülés, immáron több évszázada

megállja a helyét."


hű, nem semmi eddig eljutni. és ezzel kifújt, ennyivel be is értétek, e mellett már nyugodtan jöhettek az eretnek égetések, véres hadjáratok, búcsúcédulàk árúsítása, stb. Tudod az igaz Isten szolgálata nem csak ennyibôl ál.


"Ezzel ellentétben a

tanúk azt sem tudták évekig, hogy miben

higgyjenek. Mellesleg most sem tudják."


Ez nem igaz, mint írtam voltak olyan részletek a jövőre vonatkozó próféciákból, amelyeket még nem tudhattunk, de ha te olyan okos vagy, akkor vezesd már le nekem légyszi a Jelenések könyve összes jelképes próféciáját. Ja vagy a te vallásod ilyen "apróságokkal" már nem is foglalkozik? Ez leolvasható volt rólatok ennél a kérdésnél is, hogy ezekhez a dolgokhoz már gőzötök sincs, még Jézust is összekevertétek Sátánnal.

2013. jún. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
82%

Ez nem igaz, mint írtam voltak olyan részletek a jövőre vonatkozó próféciákból, amelyeket még nem tudhattunk, de ha te olyan okos vagy, akkor vezesd már le nekem légyszi a Jelenések könyve összes jelképes próféciáját. Ja vagy a te vallásod ilyen "apróságokkal" már nem is foglalkozik? Ez leolvasható volt rólatok ennél a kérdésnél is, hogy ezekhez a dolgokhoz már gőzötök sincs, még Jézust is összekevertétek Sátánnal.


........................

:o)))))))))))))))))))))))

Bogaram, attól, hogy szerintetek megfejtettétek a jelenések könyvét, és teleírtatok egy csomó lapot, még nem biztos, hogy azzal igazat is irtatok. Ha kicsit széjjel néznél a világban, netán egy knyvesboltban, látnád, hogy a jelenések könyvéről mennyi kiadvány készült már. Olvasd el, ne félj. MÉg egy könyv sem harapta meg az embert, és általában a könyves boltokban sem géppisztollyal várnak. Bátorság... menni fog. :O)

2013. jún. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
0%

"Ha

kicsit széjjel néznél a világban, netán

egy knyvesboltban, látnád, hogy a

jelenések könyvéről mennyi kiadvány

készült már."


Olyanok, amelyekben Jézust összetévesztik az ördöggel?

2013. jún. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:

"Olyanok, amelyekben Jézust összetévesztik az ördöggel?"


Nem, azt a tanúktól lehet beszerezni. Nekik van mindenféle. OLYan is, amikor még nem hittek a két osztályban, aztán hittek. OLyan is, amikor arról írnak, hogy az újszövetség!!!! nem lépett életbe, majd mégiscsak, aztán megint nem, végül kiderül, hogy csak a felkenteknek lép életbe. Azoknak a felkenteknek, akik addig nem is értették, hogy nekik lépett életbe. :))

OLYan is van, amikor szabad volt JÉzust imádni, de olyan is, hogy Ő MIhállyal egyenlő. Majd kiderül, hogy még sem....

Szóval kedvedre válogathatsz. VAgyis inkább ne, mert mivel a hű és értelmes rabszolga nélkül nem lehet érteni az Írásokat, (vele sem) ha te hiszel mást, mint amit ő mond, akkor simán kirúgnak.

Amikor azt mondja ISten, hogy "Én vagyok a világ világossága, aki engem követ, nem járhat a sötétségben, hanem övé lesz az életnek a világossága."(Jn 8:12) Az Isten világosság, és nincsen ő benne semmi sötétség."(1Ján 1:5)

De ezt maga a társulat is elhiszi, és vallja:

Zion's Watch Tower, Febr, 1881


....ugyanaz az Úr, aki akkor világossággal látott el minket az igéből, még most is ugyanúgy gondoskodik erről. HA EMBERT KÖVETNÉNK, KÉTSÉGKIVÜL MÁS LENNE A HELYZETÜNK: AZ EGYIK EMBERI ÖTLET ELLENT MONDANA A MÁSIKNAK, ÉS AZT, AMI EGY VAGY KÉT VAGY HAT ÉVVEL EZELŐTT VILÁGOSSÁG VOLT, MOST SÖTÉTSÉGNEK NEVEZNÉNK. iSTENNÉL AZONBAN NINCSEN VÁLTOZÁS, MÉG A VISSZAFORDULÁS ÁRNYÉKA SEM, ÉS ÍGY VAN EZ AZ IGAZSÁGGAL IS; BÁRMELY ISMERETNEK VAGY VILGOSSÁGNAK, AMELY ISTENTŐL JÖN, OLYANNAK KELL LENNIE, MINT A SZERZŐJE. aZ IGAZSÁG ÚJ SZEMLÉLETE SOHASEM MONDHAT ELLENT EGY KORÁBBI IGAZSÁGNAK. AZ ÚJ VILÁGOSSÁG SOHA NEM OLTJA KI A KORÁBBI VILGOSSÁGOT, HANEM NÖVELI AZT.


OLvashatnánk egy olyan világosságról, ami nem kioltotta, hanem növelte annak fényét?

2013. jún. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:

Abaddón


Abaddón, héber, a. m. enyészet, a bibliában és a talmudi legendában az alvilágot jelöli, János jelenéseiben (IX. 11) az alvilágon uralkodó pusztító angyalt. forrás: metapedia


"Királyuk az ALVILÁG angyala volt. amelynek neve héberül..." Jel. 9:11


Teljesen egyértelmű, hogy Abaddón egy gonosz angyal, Sátán szolgája! A vezető testület vajon mikor fog Jézus Krisztustól bocsánatot kérni, hogy eggyé tette Őt az Ördöggel?

2013. jún. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
javítanám az előző hozzászólásom utolsó mondatát: hogy eggyé tette Őt az Ördög egyik szolgájával?
2013. jún. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
Nem kérhet Krisztustól bocsánatot, mert nekik Krisztus egy ugyanolyan teremtmény, mint az ember. És, azért sem kérhet bocsánatot, mert nekik meg van engedve a tévedés, és ők nyugodtan lavírozhatnak a szélben. Igaz, hogy Jehova adja nekik az eledelt Krisztuson át, amit sehogysem tudnak megmagyarázni, de ezek szerint Krisztus magát nevezi Abaddonnak. Így vessen magára Krisztus, amiért nem a megfelelő szellemi eledelt tálalja fel. Beszél össze-visza...
2013. jún. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
12%

#25/28-nek.


Miért beszélsz mellé? Tisztában voltam a a régebbi értelmezések téves voltával, de ezt már írtam egyszer. Na, akkor mutathanál már nekem valamit a sok rizsándon kívül.


" Abaddón

Abaddón, héber, a. m. enyészet, a

bibliában és a talmudi legendában az

alvilágot jelöli, János jelenéseiben (IX.

11) az alvilágon uralkodó pusztító

angyalt. forrás: metapedia" És ezt valami érvel alá is kéne támasztani, nem gondolod? Még hozzá Bibliaival. Már egyszer úgy rémlik az is le lett íeva, hogy Jézus az a személy, (Jehován kívül) akinek hatalma van az alvilág felett. ő kapott kulcsot is hozzá, teljesen logikátlan gondolkodásotok, miért bízná rá Isten Sátánta a holtak felletti ítélkezés jogát??


" Nem kérhet Krisztustól bocsánatot, mert

nekik Krisztus egy ugyanolyan

teremtmény, mint az ember. "


Ez hazugság, de tőletek már kb. ezt várja el az ember.

2013. jún. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
0%
*Sátánra
2013. jún. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!