Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek is Abaddon a...

Szerintetek is Abaddon a pusztító egyenlő Jézus Krisztussal? Mert Jehova tanui szerint igen és ők meg a sáskák akiket Isten küldött, hogy sanyargassák a népet!

Figyelt kérdés

Az első gondolatom, amikor meghallottam azt a szót, hogy Abaddon egy gonosz szörny jutott eszembe róla. Aztán beírtam a keresőbe és mindehol az jött ki, hogy ő maga a gonosz (sátán).

Igazán meglepődtem azon, hogy Jehova tanui szerint viszont Jézus Krisztus! Magyarázzátok már el nekem én látom rosszul, de nem tudom elképzelni Jézust pusztítóként!



2013. jún. 6. 09:33
1 2 3 4 5 6
 41/52 A kérdező kommentje:

Nem mindegy? :-)

Ezt tanította hű és értelmes, nehogy már gondolkodjanak rajta :-)

2013. jún. 25. 15:35
 42/52 anonim ***** válasza:
85%

Istvan35 válasza:


#25/28-nek.


Miért beszélsz mellé? Tisztában voltam a a régebbi értelmezések téves voltával, de ezt már írtam egyszer. Na, akkor mutathanál már nekem valamit a sok rizsándon kívül.


.........................

TUdom Pistike, hogy tisztában vagy a szervezet tévedéseivel, de az érdekelne engem, hogy MIT SZÓLSZ HOZZÁ? HOGYAN ÉRTÉKELED EZT A VISELKEDÉSÜKET?

van erről véleményed?


És akkor leírom a "rizsám" a Abaddonról:


A három utolsó trombitaszó jaj szó. Az általuk előhívott ítéletek még súlyosabbak, mint a korábbiak; nem csupán az emberi környezetet és körülményeket érintik, hanem magukat az embereket.

Az első "jaj" ('-11)

ezúttal a napkeleten lakó embereket, tehát a Palesztinában lakókat sújtja. Erre utal a "föld" szó, amely ebben a fejezetben oly gyakran fordul elő. A "föld" egyszerűen az ígéret földje. Világosabban kiderül ez a fejezetünk negyedik verséből, amelyből megtudhatjuk, hogy az ítélet ezúttal "az elpecsételtek" földjén megy végbe. Azt olvassuk ugyanis, hogy az ítélet azokat sújtja, "akinek a homlokán nincs ott az Isten pecsétje"; ott laknak tehát,a hová már a Jelenések 7, 1-8 elvitt minket. Az ott megemlített 144 000 elpecsételt, valamint azok a zsidók, akik visszatértek atyáik földjére. Tehát egyik csoport hívő, a másik csoport hitetlen izraelitákból áll

Miután a látnok leírta a sáskák küllemét, így folytatja: "Királyuk az alvilág angyala volt, neve héberül Abaddon, a görögben pedig Apollüón, vagyis a pusztító nevet viseli".

Megtudjuk tehát, hogy egy angyal, "az alvilág angyala", akinek neve "Pusztító, a borzalmas kínzó szellemek feje vagy ítélet eszköze, bizonyára maga a Sátán.

Az alvilág ezen angyala a Pusztító, egykor áldott hatalmasság volt Isten szolgálatában, "csillag" (vö: Ézs 14, 12-19, és Ez 28, 1-19) DE leesett a mennyből a földre és most az ítélet eszközé lett.-Ahogyan Isten angyalai szolgáló szellemek mind, akik azokért küldettek szolgálatra, akik örökölni fogják az üdvösséget. (Zsid 1,14) úgy pusztító angyalok (Zsolt 78, 48-49) az ítélet eszközei az istentelenek megbüntetésére; de nem csak a gonosz angyalok hanem az el nem bukott szent angyalok is lehetnek Isten ítéletének végrehajtói. Így munkálkodtak a múltban is, és még gyakrabban így munkálkodnak az elkövetkező ítéletek során. (vö Mt 13, 49-50; 25, 31, )

Az "alvilág", amelyet a Pusztító felnyit, az a hely, amelyhez oda van láncolva a Gonosz. 9Vö: Lk 8, 31; Jel 20, 1-3; 1Pt 3, 19× 2Pt 2,4)

Ebből szállt fel hamarosan az ítélet, amelyet Isten küld a földre, mint "füst", azaz gonosz sátáni befolyás terjed el a földön. Ez elsötétíti a napot és a levegőt, azaz sötétség borítja a fény és az üdvösség forrásait, amelyet megtagadnak azok, akik kitartanak a hitetlenségben. Atyáik egykor az igazi világosságot és a teljes üdvöt, Jézus Krisztust, az ő Messiásukat elvetették, pedig hozzájuk jött.

De nemcsak, hogy elsötétíti a "füst" a napot és a levegőt, hanem belőle egy sátáni hatalom eszközének egész serege rajzik elő. Ezeket nyilván nagy számuk miatt "sáskák"-nak nevezi az Írás - a sáskajárás ugyanis Keleten füstfelhőként gyakran elsötétíti a napot és a levegőt is. Míg egyébként a sáskák főként a zöld növényzetet pusztítják el, ezek a sátáni eszközök nem azt teszik; meghatározott ideig, öt hónapon át gyötrik a hitetlen zsidókat, mint ahogy a skorpió gyötri marásával az embert. Olyan rettegést és fájdalmat okoznak, hogy az emberek inkább a halált kívánják, csak hogy ne kelljen ezeket a szenvedéseket tovább eltűrniük; a halál azonban elmenekül előlük.

Amikor pedig az Ige arról beszél, hogy ezeknek a sáskáknak az alakja harcra felkészített lovakéhoz volt hasonló, fejükön valami aranyhoz hasonló korona, arcuk mint az ember arca, sörényük mint az asszonyok haja, foguk mint az oroszláné és páncéljuk olyan, mint a vaspáncél-akkor ez egyfelől jelzi győzedelmes erejüket és indulatukat, másfelől viszont azt, hogy gyöngék, és hogy alá vannak vetve egy náluk nagyobb hatalomnak (asszonyi haj) . Ezenkívül föl vannak fegyverkezve pusztító erővel, és fölvértezve a könyörület és a szánalom érzése ellen. Ezek a sáskák valószínűleg démonok, gonosz szellemek, és nem valóságos harcosok, csak "hasonlóak"-ak hozzájuk. Isten áldott népének, Izraelnek nagy gyötrelem lesz az osztályrésze. "

(részlet: dr Emil Dönges: Aminek hamarosan meg kell lennie)



De tekinthetjük úgy is, hogy habár Abaddon az Isten ítéletének eszköze, szerintem nem egyértelmű, hogy melyik oldal képviselője... szerepe egyedi, de ezek szerint nem lényeges csak az, hogy Isten ítéletet tart én nem mindennapi gyötrelmet okoz ez az embereknek, emberiségnek. Azoknak, akiknek nincs ott a homlokán az Isten pecsétje.


És ahogy az utolsó bekezdést olvasom: asszonyi haj, érzéketlenség..... most látom, hogy talán tényleg a tanúkról szól. :o))))

2013. jún. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
18%

" TUdom Pistike, hogy tisztában vagy a

szervezet tévedéseivel, de az érdekelne

engem, hogy MIT SZÓLSZ HOZZÁ?

HOGYAN ÉRTÉKELED EZT A

VISELKEDÉSÜKET?

van erről véleményed?"


Az emberek tévedhetnek, minden vallásnak lehetnek tévedései, hiszen minr tökéletlen emberek vagyunk, a probléma ott kezdődik, hogy amíg mi készek vagyunk kijavítani a tévedéseinket, addig más vallások kézzel lábbal ragaszkodnak a hamis megkövesedett dogmáikhoz, ilyen például a szentháromság, még számos Biblia hamisítást is elkövettek annak érdekében, hogy életbe maradjon eme hamis tan.


Nos amit írtál, nem merném többnek nevezni, mint üres spekuláció, hiszen nem sok köze van a Bibliához. Hogyan veszi rá sten Sátánt és démonait arra, hogy megbüntessék azokat, akiken nincs rajta az Isten pecsétje? Rákényszeríti? Annak mi értelme van? Talán nincs kivel elvégeztetni ezt a feladatot? szerintem hagyjuk inkább az üres spekulációkat és támaszkodjunk a Biblia ihletett szavára.

2013. jún. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
89%

Az emberek tévedhetnek, minden vallásnak lehetnek tévedései, hiszen minr tökéletlen emberek vagyunk, a probléma ott kezdődik, hogy amíg mi készek vagyunk kijavítani a tévedéseinket, addig más vallások kézzel lábbal ragaszkodnak a hamis megkövesedett dogmáikhoz, ilyen például a szentháromság, még számos Biblia hamisítást is elkövettek annak érdekében, hogy életbe maradjon eme hamis tan.


Nos amit írtál, nem merném többnek nevezni, mint üres spekuláció, hiszen nem sok köze van a Bibliához. Hogyan veszi rá sten Sátánt és démonait arra, hogy megbüntessék azokat, akiken nincs rajta az Isten pecsétje? Rákényszeríti? Annak mi értelme van? Talán nincs kivel elvégeztetni ezt a feladatot? szerintem hagyjuk inkább az üres spekulációkat és támaszkodjunk a Biblia ihletett szavára.

...................

Akiken nincs rajta Isten pecsétje, azokat tudja elhitetni. Akiken rajta van, azokon azért van,mert azok ismerik Istent, és Sátán nem tudja az ő dolgaival becsapni, és gyötőrni.

Szerinted van értelme egymásra mutogatni?


Az álltald hasmis, megkösedett dogmáknak nevezett tanok évezrdek óta emberek szívét vezette Jézushoz. Hű és értelmes rabszolga nélkül.


A bibliát a keresztények őrizték meg abban a formában, amiről a társulat lefordította olyanra, hogy a saját tanításukat meg tudják magyarázni. Ha nem félnél utána olvasni a kritikáknak, és nem a szerinted hitehagyottak kritikájáról beszélek, akkor te is meglátnád. De tudod mit? Olavsd el azz újszövetségetek bevezetését, előszavát. Még gondolkodni sem kell nagyon....

A biblia hamisítást a tanúk követték el, a lehető legádázabb módon. Te ezt nem tudhatod, amíg le nem győződ a félelmed, és meg nem vizsgálod. Ezért addig nem tekinthető a szavad kompetensnek ebben az ügyben, csak üres spekulációnak. :o) A te szavaiddal élve.

Mitől vagy abban biztos, hogy az a hű és értelmes rabszolga, aki szerinted is számtalanszor tévedett, majd megint, és újra, most nem téved a fordításokkal kapcsolatban? MIért bízol bennük jobban meg, mint a saját ítélőképességedben, amit a JÓ Istentől kaptál, hogy meg tud különböztetni a jót és a rosszat? Miért nem hiszed el, hogy jogod van megkérdőjelezni azt a vezetést, ami ezerszer beszélt mellé, aki nem ihletett, aki nem rendelkezik a Szent Szellemel? Mi van, ha megint téved? Most ebben hiszel, eszerint cselekszel. Ha majd évekmúltán javít, és mondja: voltak a múltban egyesek, akik szerint.... és te tudod majd, hogy nincsenek egyesek, csak a nyolc tagú vezetőztestület, akiktől származik minden magyarázat, ami befolyásolja a hitedet.

Nem bánnád, hogy nem vizsgáltál meg mindent minden oldalról? Elhiszed, hogy azok az emberek, akik alapból sem rendelkeznek azzal,amivel kellene, (saját bevallásuk szerint sem) elferdíthetik az igazságot? Azt az igazságot, ami a Krisztus?

Nem értelek....


Nem fontos válaszolnod...... :o( Nekem legalábbis. Magadban ütköztesd a válaszokat...

2013. jún. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
7%

"Az álltald hasmis, megkösedett

dogmáknak nevezett tanok évezrdek óta

emberek szívét vezette Jézushoz. Hű és

értelmes rabszolga nélkül."


Ja, persze. És vajon abban a formában, amilyenben Isten megköveteli tőlünk? Bocsáss meg, hogy ekételkedek, de ezzel nem etetsz meg még egy olyan embert sem, aki a Bibliát is alig ismeri.


" A bibliát a keresztények őrizték meg

abban a formában, amiről a társulat

lefordította olyanra, hogy a saját

tanításukat meg tudják magyarázni."


Hazugság, a te "kereszténységed úgy őrizte meg a Bibliát, hogy számos helyen meghamisította, ezt bizonyítani is tudom, hiszen mára már lassacskán kiderülnek ezek az álnokságok. Itt van például Isten nevének a kihagyása, mellyel homályossá tették az Isten és Jézus közötti kapcsolatot, vagy mesélhetnék még a Jánosi betoldásról, mellyel sok elvakult fanatikus álkeresztény mé mindi érvelni próbál a szentháromság mellett, stb. Te azomban megint csak a süket szöveget nyomod, bizonyítás nélkül.


" Ha

nem félnél utána olvasni a kritikáknak,

és nem a szerinted hitehagyottak

kritikájáról beszélek, akkor te is

meglátná"


Hú, na ne nevettess, todod mennyi kritikát olvastam én már magunkról? pedig még fiatal vagyok, de már most a könyökömön jön ki a sok elferdített, inkorrekt vádaskodó szöveg. Ismét felhozom példának a háromságot, nézd meg a 25 százalékos testvérem érvelését, meg az ellenérveket, amik érdekes módon itt is hiányoznak: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..

A következő oldalon pedig rögtön nyomják neki a következő bemásolt hülyeségüket, aminek már köze sincs az egészhez. Szerinted ez korrekt érvelés így??


"A biblia hamisítást a tanúk követték el, a

lehető legádázabb módon. Te ezt nem

tudhatod, amíg le nem győződ a

félelmed, és meg nem vizsgálod. "


Na akkor várom a konkrétumokat, hanyagold az üres mellébeszédet, abból már hallottam eleget. Tehát hol és mit hamisítottunk meg?


" Mitől vagy abban biztos, hogy az a hű és

értelmes rabszolga, aki szerinted is

számtalanszor tévedett, majd megint, és

újra, most nem téved a fordításokkal

kapcsolatban? MIért bízol bennük

jobban meg, mint a saját

ítélőképességedben, amit a JÓ Istentől

kaptál, hogy meg tud különböztetni a jót

és a rosszat?"


Honnan gondolod, hogy én egy totális analfabéta vagyok, akit az orránál fogva lehet vezetni? Nem, most sem gondolom tévedhetetlennek a szervezetünket és amiben kételyeim támadnak, annak utána szoktam nézni, de szerintem mindenki sepregessen a saját háza táján, vagy a te egyházad talán tévedhetetlen? Téged eddig még nem vezethetettek meg semmivel? Nagyon optimista egy gyerek lehetsz.

2013. jún. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:

Na akkor várom a konkrétumokat, hanyagold az üres mellébeszédet, abból már hallottam eleget. Tehát hol és mit hamisítottunk meg?


" Mitől vagy abban biztos, hogy az a hű és

értelmes rabszolga, aki szerinted is

számtalanszor tévedett, majd megint, és

újra, most nem téved a fordításokkal

kapcsolatban? MIért bízol bennük

jobban meg, mint a saját

ítélőképességedben, amit a JÓ Istentől

kaptál, hogy meg tud különböztetni a jót

és a rosszat?"


Honnan gondolod, hogy én egy totális analfabéta vagyok, akit az orránál fogva lehet vezetni? Nem, most sem gondolom tévedhetetlennek a szervezetünket és amiben kételyeim támadnak, annak utána szoktam nézni, de szerintem mindenki sepregessen a saját háza táján, vagy a te egyházad talán tévedhetetlen? Téged eddig még nem vezethetettek meg semmivel? Nagyon optimista egy gyerek lehetsz.

.................

de, megvezettek. a tanúk a tanításukkal. mert nem voltam elég alapos.

Nem, nem vagy analfabéta. Nem mondtam. Csak azt, hogy a mások ellen felhozott érveket magadra is alkalmazd.

A 26%-os testvéred érvei egy kalap kakát érnek. Csak ő még nem tudja magát látni kívülről. Az a gond a tanús tanítással, hogy azt ültetik el a tagokban, hogyha mindenre meg tud valaki felelni a logika alapján, vagy csak azért,mert jár a szája, akkor már az az igazság. Ha fiatal vagy, akkor nagyon is tisztában vagy azzal, hogy ez nem így működik. Minden érv rendszer egy bizonyos logika alapján igaz. Minden tanítás a saját körén belül mondja ki a maga igazát. Ehhez nem kell egyetemi végzettség, hogy meglássuk,és megértsük. Egyetlen egy tanítást sem lehet megvizsgálni a saját eredetükön belül. Erre gondoltam, és épp azért mondtam amit mondtam, mert szerintem erre képes vagy. Érzem a hozzászólásaidból, hogy a 26%-os testvér neked tekintély, mert úgy érzed, hogy helyesen hasogatja az Isten beszédét. Pedig te sokkal mélyebb összefüggések meglátására vagy képes. Ne engedd, hogy elvegyék tőled.A 26%-os testvérnek az egója nagy, a tudása és igazság iránti szeretete egy nagy nulla. Ő a saját hangjába szerelmes, és nem Istent szereti.


Ha valóban akarod, írok a hamisított bibliátokról. De ha csak valóban akarod. Ha csak engem akartál froclizni, akkor nem töltöm vele az időmet.


játszunk nyílt lapokkal. :o)

2013. jún. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
82%

Na akkor várom a konkrétumokat, hanyagold az üres mellébeszédet, abból már hallottam eleget. Tehát hol és mit hamisítottunk meg?


" Mitől vagy abban biztos, hogy az a hű és

értelmes rabszolga, aki szerinted is

számtalanszor tévedett, majd megint, és

újra, most nem téved a fordításokkal

kapcsolatban? MIért bízol bennük

jobban meg, mint a saját

ítélőképességedben, amit a JÓ Istentől

kaptál, hogy meg tud különböztetni a jót

és a rosszat?"


Honnan gondolod, hogy én egy totális analfabéta vagyok, akit az orránál fogva lehet vezetni? Nem, most sem gondolom tévedhetetlennek a szervezetünket és amiben kételyeim támadnak, annak utána szoktam nézni, de szerintem mindenki sepregessen a saját háza táján, vagy a te egyházad talán tévedhetetlen? Téged eddig még nem vezethetettek meg semmivel? Nagyon optimista egy gyerek lehetsz.

.................

de, megvezettek. a tanúk a tanításukkal. mert nem voltam elég alapos.

Nem, nem vagy analfabéta. Nem mondtam. Csak azt, hogy a mások ellen felhozott érveket magadra is alkalmazd.

A 26%-os testvéred érvei egy kalap kakát érnek. Csak ő még nem tudja magát látni kívülről. Az a gond a tanús tanítással, hogy azt ültetik el a tagokban, hogyha mindenre meg tud valaki felelni a logika alapján, vagy csak azért,mert jár a szája, akkor már az az igazság. Ha fiatal vagy, akkor nagyon is tisztában vagy azzal, hogy ez nem így működik. Minden érv rendszer egy bizonyos logika alapján igaz. Minden tanítás a saját körén belül mondja ki a maga igazát. Ehhez nem kell egyetemi végzettség, hogy meglássuk,és megértsük. Egyetlen egy tanítást sem lehet megvizsgálni a saját eredetükön belül. Erre gondoltam, és épp azért mondtam amit mondtam, mert szerintem erre képes vagy. Érzem a hozzászólásaidból, hogy a 26%-os testvér neked tekintély, mert úgy érzed, hogy helyesen hasogatja az Isten beszédét. Pedig te sokkal mélyebb összefüggések meglátására vagy képes. Ne engedd, hogy elvegyék tőled.A 26%-os testvérnek az egója nagy, a tudása és igazság iránti szeretete egy nagy nulla. Ő a saját hangjába szerelmes, és nem Istent szereti.


Ha valóban akarod, írok a hamisított bibliátokról. De ha csak valóban akarod. Ha csak engem akartál froclizni, akkor nem töltöm vele az időmet.


játszunk nyílt lapokkal. :o)


És: "Nem csak azt kell megvizsgálnunk, amit személy szerint mi hiszünk,hanem azt is, amit az a vallásszervezet tanít, amellyel kapcsolatban vagyunk.

Ha szeretjük az igazságot,akkor semmit nem kell félnünk az ilyen vizsgálattól."

(Az igazság, mely örök élethez vezet (WTBTS, 1968.) 2. fejezet 5. bek.)


De ne a saját kiadványaitokból!!! Ne abból....

2013. jún. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
17%

"Nem

mondtam. Csak azt, hogy a mások ellen

felhozott érveket magadra is alkalmazd."


Mint mondtam, alkalmazom, nekem is voltak kételyeim, volt, hogy hitehagyott blogokat is olvasgattam, én is csinálhattam volna azt, amit te, vagyis nem járni utána az igazsáanak, csak benyelni az ördög csapdáját, el hinni minden ott olvasott szót majd sértődve megbotránkozni és otthagyni az igazdágot. Viszont én azon kevesek közé tartozom, akik nem ezt tették.


"A 26%-os testvéred érvei egy kalap kakát

érnek. Csak ő még nem tudja magát látni

kívülről."


Akkor cáfold meg őket, a lehetőség adott, de eddig még mindenki csak a száját jártatta, senki sem élt vele.

Az a gond a tanús tanítással,

hogy azt ültetik el a tagokban, hogyha

mindenre meg tud valaki felelni a logika

alapján, vagy csak azért,mert jár a szája,

akkor már az az igazság. Ha fiatal vagy,

akkor nagyon is tisztában vagy azzal,

hogy ez nem így működik. Minden érv

rendszer egy bizonyos logika alapján

igaz. Minden tanítás a saját körén belül

mondja ki a maga igazát."


Nekem csak egy bizonyos logika rendszer a mérvadó, a Biblia logikai rendszere, a többi spekuláció hidegen hagy.


" Érzem a

hozzászólásaidból, hogy a 26%-os testvér

neked tekintély, mert úgy érzed, hogy

helyesen hasogatja az Isten beszédét."


Ő már régebb óta a "szakmában" van, de nem azért vagyok tanú, mert ő, vagy valamelyik másik testvér azt mondta, hanem mert tiszta szívvel kerestem az igazságot.


" A 26%-os testvérnek

az egója nagy, a tudása és igazság iránti

szeretete egy nagy nulla. Ő a saját

hangjába szerelmes, és nem Istent

szereti."


Nagy szavak ezek, már csak bizonyítani kéne őket, rajta, cáfold csak meg az érveit, elvégre egy 0 tudású embernek nem lehet nehéz megcáfolni az érveit.


" Ha valóban akarod, írok a hamisított

bibliátokról. De ha csak valóban akarod.

Ha csak engem akartál froclizni, akkor

nem töltöm vele az időmet."


Bocsi, de hallottam már elég ferdítést a nitehagyottaktó, tudod, én már afféle "menthetetlen" ember vagyok, akinek átmosták az agyát. :)

2013. jún. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:

Rendben, megértettem.

Ám akkor azt nem értem, hogy miért mondjátok állandóan, hogy: na, gyerünk cáfold meg!! A 26 -ost már többen megcáfolták, megérvelték, de nektek csak az az érv, amit tanultok. Ezért nem halljátok, amit mond a másik. Megs em vizsgáltok semmit, mert azt hitehagyott mondja...


ha nem érdekel benneteket semmi, akkor miért válaszolgattok? Most egymást győzköditek? Vagy mi?


Na mindegy. Legyen béke. Én befejeztem.


Szia

2013. jún. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
17%

"A 26 -ost már többen

megcáfolták, megérvelték, de nektek csak

az az érv, amit tanultok."


Hol?

2013. jún. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!