Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek is Abaddon a...

Szerintetek is Abaddon a pusztító egyenlő Jézus Krisztussal? Mert Jehova tanui szerint igen és ők meg a sáskák akiket Isten küldött, hogy sanyargassák a népet!

Figyelt kérdés

Az első gondolatom, amikor meghallottam azt a szót, hogy Abaddon egy gonosz szörny jutott eszembe róla. Aztán beírtam a keresőbe és mindehol az jött ki, hogy ő maga a gonosz (sátán).

Igazán meglepődtem azon, hogy Jehova tanui szerint viszont Jézus Krisztus! Magyarázzátok már el nekem én látom rosszul, de nem tudom elképzelni Jézust pusztítóként!



2013. jún. 6. 09:33
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
39%

Mint volt szó róla, a biblia igazságát Dániel az utolsó napokra jövendölte, hogy sok minden akkor fog az írásokból kiderülni.


Ha nem így lenne akkor Dániel próféciája hitelét vesztené.

Jézus tanítványai is elismerték, hogy részleges ismeretük van, nem tudtak mindent, Mi sem mondhatjuk, de egy biztos amikor a Teremtő úgy látja jónak a kellő időbe minden ki fog derülni.


Ne akarjuk már, hogy a prófécia másként teljesedjen mint ahogy meg van írva.

(1Korintusz 13:9, 10) 9 Mert részleges ismeretünk van, és részlegesen prófétálunk; 10 de amikor megérkezik, ami teljes, el lesz távolítva, ami részleges.


(Dániel 12:4) 4 Te pedig, Dániel, zárd be ezeket a szavakat, és pecsételd be ezt a könyvet a vég idejéig. Sokan fognak pásztázva kutatni, és bőséges lesz az igaz ismeret.”


Peanut

2013. jún. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
14%

Kedves kérdező!


Már a kérdésed is a támadó, kiforgató provokációdat mutatja. Nem az a lényeg hogy én kit tartok gonosznak, mert nem én ítélek, hanem Jézus, az Atya megbízásából.

2013. jún. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
24%

Ezt írod:


"Kedves kérdező ezeket hiába kérdezed tőle mert mint látod, az Abaddon szó jelentésével sincs tisztában az illető."


Látható, hogy te is csak provokálni jársz ide, nem az érvekért.

Ahogy elnézem a Bibliát, éppen te nem vagy tisztában az Abaddon szó jelentésével, ugyanis mint már bizonyítottam, Jézus az ítéletvégrehajtó, tehát Pusztító-nagybetűvel.


Sajnos a ti hagyományos hamis elgondolásaitok miatt nem tudjátok elfogadni az Isten Szavának állításait, a ti elmétekben pusztítóként csak a sátán létezik a pokolban, de az fel sem merül bennetek, hogy a Biblia pozitív pusztítóként is bemutathat egy személyt,történetesen a gonoszok elpusztítóját, ezért Abaddon=Jézus.



"És mivel az Őrtorony megparancsolja neki, így nem is akarja megérteni. Ha ellent mond az Őrtoronnyal akkor eldobja messzire még ha igaz is."


Az ilyen gyűlöletkeltő szöveggel hosszú távon nem mész semmire, csak magad alatt vágod a fát.


Épp azért dobom el a ti tradícionális "igazságaitokat", mert azok valójában hamisak.


tattilaboy

2013. jún. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
8%

Kedves kérdező !


Az egy dolog, hogy egykoron mit tartott Russel Abaddonról. A többi vers későbbi összevetése megváltoztatta, pontossá tette az értelmezést.


Russeltől annyit várt el Isten, hogy tegye meg a KEZDŐ lépéseket az igazság felé (nem a teljes igazság azonnali megértését), ezért természetes, hogy maradtak téves elgondolásai, következtetései.


Aki ezeket nem ismeri fel, hanem csak gúnyolódik és gyalázkodva provokál, az egy sajnálatra méltó ember.

2013. jún. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:

Russeltől annyit várt el Isten, hogy tegye meg a KEZDŐ lépéseket az igazság felé (nem a teljes igazság azonnali megértését), ezért természetes, hogy maradtak téves elgondolásai, következtetései.


Aki ezeket nem ismeri fel, hanem csak gúnyolódik és gyalázkodva provokál, az egy sajnálatra méltó ember.


...............

Őrtorony, 1906. júliius 15

...Az igazságokat, amelyeket mint ISten szócsöve elmondok......-mondja Russel. Azok az igazságok kezdő lépésnek is hazugságok voltak. Vagyis megint Isten hibázott?


The Fninished Mystery 1917

Az utolsó korszaknak, az egyház korszakának különleges hírnöke volt Charles T.Russel, aki 1852 febr.16-án született. Bizalmas körben bevallotta, hogy ere a nagy munkára már születése előtt ki lett választva.


De van olyan idézet, ami arról szól, hogy két legjelentősebb hírnök Szent Pál, és Russel....


The Watchtower, december 1 1916

Ch.T. Russel, téged az Úr koronázott királlyá, és neved ismert lesz az emberek előtt örök korokon át, ellenségeid pedig el fognak jönni, hogy lábaidnál imádjanak téged.


Engedd meg barátom, hogy sajnáljalak. De nagyon. Az egy igaz Istentől ennyi volt elvárható, hogy a sötétségben tapogatozó embereknek egy hazug vallás alapítót küldött?

Akinek a tanait ma már nem tanítják?

2013. jún. 12. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 A kérdező kommentje:

Mi is ebben a kérdésben a gúnyolódó?

Csupán az igazságot írtam le! Vagy nem így gondoljátok kedves tanuk?

2013. jún. 12. 08:24
 17/52 A kérdező kommentje:

Mi abban a támadó, hogy nekem Jézus nem pusztítóként jelenik meg?

Mi abban a támadó, hogy leírtam ide mit tanítanak Jehova Tanúi?

Ti nem ezt terjesztitek nap-mint nap az utcán?

Nektek szabad nekem nem? Hol itt az igazság?

2013. jún. 13. 09:13
 18/52 anonim ***** válasza:
Ez most komolyan? Tényleg? Én is beírom a keresőbe, majd jövök.
2013. jún. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:

Az más, ha ők terjseztik. Ők kiválaszottak. Ha más beszél a tanításukról, egy cseppnyi kritikai hangvétellel is, vagy azt meri mondani valaki, hogy nem érv a válaszuk, akkor azok sajnos elpusztulnak armegeddonkor. Egyszer voltam prédikálni egy testvérrel. Ajtónál illető ember közli, hogy többet ne jöjjünk. Testvér ajtó becsukódás után mondja: Ide nem is kell. Már harmadszor jöttünk újralátogatni. Ki mondta maga fölött az ítéletet. Ennyi esélyt jehova nem is adott volna....


No, akkor is elgondolkodtam, nem az őrültek házába keveredtem e.....

folyamatosas kiderült, hogy de... és elég súlyos..:(

2013. jún. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
18%

"ezért is kellett annyi változtatást

beiktatni a tanításaikba mert régebben

túl nyilvánvalóak voltak a tévedéseik és

a hamis tanításaik."


Nem, azért mert a Biblia igazságának megismerése nem megy egycsapásra, főleg ha még ellőtte lazán meg is hamisították az írásokat (lásd Jánosi betoldás). Minden vellásnak lehetnek tévebéseik, csak még mi kijavítjuk őket, addig mások ragaszkodnak a megkövesedett, hamis dogmáikhoz.


"És itt jön egy kulcsfontosságú kérdés:

Melyik vallásban érdemes hinni?

1: Olyanban, ami mindig is tiszta volt

(kereszténység)?

2: Olyanban, ami több sebből is vérzik

születése óta és azóta is ragasztgatják,

hogy szét ne essen?"


Na ezen azt se tudtam, hogy sírjak e vagy nevessek. Mindig is tiszta volt??? Hát szerintem inkább tanulj előbb egy kis történelmet, miellőtt ide jössz minket köpködni.

2013. jún. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!