Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy katolikus papnak miből...

Egy katolikus papnak miből áll a munkaideje?

Figyelt kérdés
Ha nem számítom a hétvégi miséket, az esetleges temetéseket és esküvőket, keresztelőket, akkor mit csinál és mire, miként kapja a fizetését?
2013. jún. 20. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Én nem tudom pontosan, hogy mit csinál.

De úgy tudom még van pár dolog.

Csak azért írok, hogy megjegyezzem, hogy ha semmit nem csinál sincs hozzá köze senkinek, hogy mennyi pénzt kapnak és miért.

A Vatikán oda költi a pénzét, ahová szeretné.

Legrosszabb esetben ha valaki nem bírja feldolgozni, akkor gondoljon arra, hogy a Vatikán segíti ezeket az embereket, akik legalább Papnak tanulni hajlandóak és nem csak isznak.

2013. jún. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én református vagyok, és a katolikus papokkkal nem vagoyk annyira tisztában, viszont a mi lekészünk szokott járni a gyülekezeti tagokhoz látogatóba (mivel egy lelkész feladata a lelkek gondozása ugye), és segít nekik amiben tud...

aztán ugye vannak egyházi tanácsokozások, istentiszteletek, Bibliaórák, esküvők, temetések, keresztelők, egyházi programok/kirándulások... ezekre fel kell készülni (nem csak a prédikáció, hanem pl. hogy rendben legyen a templom és tiszta legyen, stb...)

2013. jún. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 szpeti1991 ***** válasza:
100%

Katolikus vagyok, rálátásom van a dologra.

Első és legfontosabb a szentségek kiszolgáltatása. Ez a pap fő feladata. 7 szentség van, ebből az egyik az oltáriszentség, amelyet a szentmiséken szolgáltatnak ki. Ezekre a szentmisékre prédikációval is készülni kell, ami gyakorlatilag 15-20 perces beszéd sok ember előtt, erre jelentősen készülni kell. Ezen kívül gyóntatni kell, betegeket látogatni, esküvőket és keresztelőket tartani, temetni, s még mindig csak ott tartunk, ami szigorúan véve a szentségekhez kötődik. Ezen kívül foglalkozni kell a plébániai közösséggel: programok szervezése, szegényes segítése, családok látogatása, adományok gyűjtése, stb. Lelkigyakorlatokat tartani, önmagát teológiailag képezni, a püspökséggel kapcsolatot tartani. El kell végeznie a szerzetesi feladatait (imák, nem is kevés, naponta többször), amelyekért nem kap pénzt, nyilván, de bele kell férnie a napjába. Ezen kívül templom és környezete rendben tartása, gazdálkodás, pénzügyi és fejlesztési dolgok, tárgyalások. Szóval nagyon sok dolog. Bele sem fér 24 órába, én ezt látom...

2013. jún. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerinted csak hétvégén van mise? Ez fontos kérdés, ezért most inkább nem is írok még többet.
2013. jún. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az én községemben csak hétvégén tart misét.
2013. jún. 20. 23:07
 6/9 anonim ***** válasza:

amiket leírtak, s még: hitoktatás, rohangálás mérgezett egérként a községei között... lelkibeszélgetések, lelkigondozás, lelkivezetés, bürokratikus munkák, beosztott dolgozók (pl. káplán, hitoktatók, képviselőtestület, sekrestyés, kántor, plébániaigazgató) feladatainak beosztása, felügyelete...


most ennyi jutott eszembe

2013. jún. 21. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 szpeti1991 ***** válasza:
A te községedben csak hétvégén tart misét, de mindennap tart valahol misét, ezt elhiheted. Ezen kívül nálunk pl. heti kétszer 4 órán át fogadóórája is van. És ő intézi a különböző dolgozok, meg minden plébániához kapcsolódó pénzügyet. Plusz még az a sok-sok dolog, amit már írtam :)
2013. jún. 21. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Az én községemben csak hétvégén tart misét."



Jó hogy ezt tisztáztuk. Akkor 1. figyelj oda jobban, mert olyan közösségről én még nem hallottam (persze előfordulhat, ha 4 fős gyülekezet) ahol a plébános csak vasárnap tart misét. 2. Ha kicsi a közösség, akkor sanszos, hogy nem csak egy egyházkerület az övé.

2013. jún. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy mindennap misézik egy pap. A II. Vatikáni Zsinattal eltörölték a napi misekötelezettséget, tehát neki nem kötelező, csak vasárnap, ha meg nincsenek olyan hívei, akik el is mennek, "nem éri meg". Több tucat papot ismerek (egyházban dolgozó és tanuló révén), és NEM mind misézik minden nap. Bár úgy lenne, olyan szép lenne...
2013. jún. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!