Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az állatok transzcendens...

Az állatok transzcendens hierarchiában milyen szerepet töltenek be?

Figyelt kérdés
Bármilyen vallás magyarázatára nyitott vagyok. Az ember kérdése a kozmoszban egy dolog, de mivan az állatokkal, ők vallási alapon miért léteznek?

2013. júl. 2. 20:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

1Móz 1:20 És monda Isten: Pezsdüljenek a vizek élő állatok nyüzsgésétől; és madarak repdessenek a föld felett, az ég mennyezetének színén.

"1Móz 1:21 És teremté Isten a nagy vízi állatokat, és mindazokat a csúszó-mászó állatokat, amelyek nyüzsögnek a vizekben az ő nemük szerint, és mindenféle szárnyas repdesőt az ő neme szerint. És látá Isten, hogy jó.

1Móz 1:22 És megáldá azokat Isten, mondván: Szaporodjatok, és sokasodjatok, és töltsétek be a tenger vizeit; a madár is sokasodjék a földön."


A Biblia szerint - ezt a szöveg stílusa is ragyogóan kifejezi - az a funkciójuk, hogy betöltsék ÉLETtel a Földet. Mert Istennek úgy tetszett ("látta, hogy jó"), hogy a világ minél vidámabb, sokfélébb, viccesebb, kedvesebb, "pezsgőbb" hely legyen!

2013. júl. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom, de kicsivel mélyebben, az ember szerepe a rend fenntartásában van. Az állatokat a sátán sem kísértette meg. És haláluk után velük mi lesz? Vagy az ő életük mozgató rugója nem a lélek?
2013. júl. 2. 21:51
 3/15 anonim ***** válasza:
36%

Kedves Kérdező.


Nagyon jó a kérdés bár már volt itt hasonló.

Az első válaszolóhoz csatlakozom. az állatoknak nem ígért a teremtő örök életet, nekik más "szerep" jutott.


Amikor a Biblia azt írja, hogy a halál ’bejött a világba’, arra utal, hogy az ember nem úgy lett megteremtve, hogy meghaljon. Ami az embereket illeti, az időskor és a halál annak az eredménye, hogy az első ember fellázadt Isten ellen. Az állatok viszont nem úgy lettek megalkotva, hogy örökké éljenek (1Mózes 3:21; 4:4; 9:3, 4).

Az emberek másmilyennek lettek teremtve, mint az állatok. A mi létformánk magasabb az állatokénál, mint ahogy az angyaloké is magasabb az emberi létformánál (Héberek 2:7). Az állatokkal ellentétben az ember „Isten képmására” lett megalkotva (1Mózes 1:27). Valamint az állatokkal ellentétben a Biblia Ádámot ’Isten fiának’ nevezi (Lukács 3:38).

. És míg az állatoknak korlátozott élethossz adatott meg, az ember a földi örök élet kilátásával lett megalkotva (1Mózes 3:22, 23; Zsoltárok 37:29). Jézus Krisztus azt mondta, hogy „az örök élet” elnyeréséhez hitet kell gyakorolnunk, és ismeretet kell szereznünk Istenről — erre az állatok képtelenek (János 3:35, 36) . . .. 36 Aki hitet gyakorol a Fiúban, annak örök élete van; aki nem engedelmeskedik a Fiúnak, az nem lát majd életet, hanem az Isten haragja marad rajta.

(János 17:3) 3 Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról.


Isten az emberek érdekében teremtette meg az állatokat. Az állatok segíteni tudnak a munkavégzésben, és az emberek társaivá, kedvenceivé válhatnak

tudom szomorú, nekem is van kutyusom. de ez van. :(

Katy Weaver

2013. júl. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
De az ő életük mozgatórugója is a lélek. Minden élőlény lélekkel rendelkezik. Minden lélek Isten egy darabja, így halhatatlan. Bár alacsonyabb rendű élőlények, mint minden lélek az ő lelkük is tovább él majd valamilyen formában. Mint ahogy a te létezésednek is velejárója, hogy sok kisebb sejt él benned amitől a szervezeted él, a világ létezésének is a velejárója a különböző tudati szinten élő élőlények sokasága.
2013. júl. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló.


Az emberbe és az állatokba sem tett bele "lelket", amint gondolod.

Javaslom, a 1Mózes 2:7-es versét olvasd el a bibliádnak, itt Isten élet erőt adott az embernek a légzés elindításával, ami által elindultak az élet funkciók.

s más biblia versek is azt támasztják alá, hogy az álltnak és az embernek egy vége van a halál, és nem vándorolnak sehova.

Mindegyikőjük egy helyről, a föld alkotó elemeiből lett és azzá is válik, bár az embereknek Jézus halálába való hite által lehet örök élete, s feltámadása után, de majd a földre, és arra még várni kell,

most az elhunyt szeretteink alszanak.


(Prédikátor 3:19, 20) 19 Mert az emberek fiainak vége hasonló az állatoknak végéhez, egyenlő végük van. Amint meghal az egyik, úgy meghal a másik is; egy szellemük van mindegyiküknek, úgyhogy nem áll felette az ember az állatnak, hisz minden hiábavalóság. 20 Mindegyik egy helyre megy; mindegyik a porból lett, és mindegyik a porba tér vissza.


Katy Weaver

2013. júl. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szép, hogy tisztán hiszed amit hiszel. És még szebb ha hagyod tisztán hinni a másikat abban amiben hisz. Olvastam évekkel ezelőtt én is a Bibliát, amit mondasz az nekem nem idegen. De amikor elkezdtem érdeklődni a "hinduizmus" iránt, úgy láttam hogy ebben egy sokkal egyetemesebb kép van a világról, és a Biblia csak töredéke annak. Én már olvastam annak az alapját amiről te beszélsz, te is megtennéd ezt értem? Van egy nagyon jó könyv a témában, Baktay Ervin: India bölcsessége. Pár napos olvasmány, és benne van minden ami kell. Ha gondolod szívesen beszélgetek veled utána a témáról. De amíg én elfogadom a te meggyőződésedet mint egy álláspontot, addig legyen ez fordítva is így.

Üdv,

Attila

2013. júl. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Kedves Katy Weaver!

Köszi a választ és a sok idézetet. De úgy érzem érdemi válasz helyett dogmát kaptam, és diktatúrát, mármint a kijelentéseid és hivatkozásaidat megkérdőjelezhetetlen színbe tünteted fel, az "úgy van és kész" függvényében.

Úgy gondolom az ilyen jellegű vak hit áll legtávolabb,a Jézusi tanítás követésétől. Az állatok metafizikai kérdése nem ilyen egyszerű. Az első molekulacsomó ami reprodukcióra volt képes, már elgondolkodtató jelentőségű. De ha az egyik legprimitívebb létformát nézzük például a növényeket. Elképesztően bonyolult és jelentékeny már az ő működésük is, viszont egy tökéletes állapotban vannak. És ami igazán meghökkentő, van akit "szeretnek" és ha veszélyt éreznek jeleznek a többi növénynek is, ami elég paradox mert elfutni nem tudnak. De ettől még egy alapvető empátia állapot jellemző már rájuk is. Az őket követő bonyolultabb létformák, még érdekesebbek. De kicsit más téma, pl az indiánoknál a nevek, de minden kultúrában megtalálható állatokhoz hasonlított és tulajdonított tulajdonságok megtalálhatóak. Az állatok főképp ugye a majmok egészen kismértékben különböznek tőlünk. Mégis az élet megélésben szakadék van ember és az állatvilág közt. Ha nem nézzük a technológiát és rengeteg előnyt amire az intelligenciával tettünk szert. Úgy tűnhet mintha az állatok sokkal jobban bele illenének környezetükbe és magasabb minőségben is élik meg azt. Valahogy az ember nem a környezetének része, inkább egy olyan se ide se oda nem tartozó állapotban van. De visszatérve az állatok akár populáción vagy csordán vagy falkán belül, sőt két kölyök kutya identitása is lehet teljesen különböző, és ez jelentős. A másik a te szemszöged azt állítja hogy munkában segédeszközként jól funkcionálnak, és ez az eleve elrendelt sorsuk. Azt kell mondjam kissé anti liberális fasiszta hozzáállás, mint általában a vakhívő többségének lelki berendezkedése is hasonló. De logikát mindenképpen nélkülöző mivel az állatok nem a kutyában és tehénben merülnek ki, kb a 95%-a a fajoknak soha nem segített semmiben az embernek és nem is fog.

2013. júl. 2. 23:31
 8/15 anonim ***** válasza:

Nézd kedves Kérdező.


Én leírtam Isten gondolatait ami a Bibliában vannak.

ezt vagy ellehet fogadni, vagy elutasítani, de semmiképen nem mondtam, hogy kötelező.


Jézus szerint a biblia Isten szava, és erre azt mondta, hogy az abszolút igazság.

(János 17:17) 17 Szenteld meg őket az igazság által; a te szavad igazság.


Én ezzel értek egyet, mást nem kötelezek rá, egyéni jogod.


Katy Weaver

2013. júl. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Egy kutyának állítólag 48-szor jobb a szaglása. A születése után pár nappal képes arra, hogy szabályozza a saját testhőmérsékletét. Nem csodálatos dolog ez?

Más állatok pedig más dolgokban jeleskednek.:)

A közös dolog pedig az, hogy minden élőlényben ott a lélek. A lelket pedig a tapasztalás hajtja. Én is a hinduizmus tanait hiszem igaznak. A lélek átélt már sokféle életformát. A Védák azt írják 8400000 faj létezik. Az emberi élet a legértékesebb, mert olyan értelme van, amivel megértheti a lélek természetét, valódi önmagát.

2013. júl. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Én ezt teljes mértékben elfogadom, és nem "téríteni" akarlak. De érdeklődve kérdezem a szín tiszta logikát meghazudtoló kinyilatkoztatásokat, hogyan építed magadba? Nem maradsz üresen, ha a biblia bizonyos kérdés köröket nem kellő részletességgel tárgyal?
2013. júl. 3. 00:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!