Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az állatok transzcendens...

Az állatok transzcendens hierarchiában milyen szerepet töltenek be?

Figyelt kérdés
Bármilyen vallás magyarázatára nyitott vagyok. Az ember kérdése a kozmoszban egy dolog, de mivan az állatokkal, ők vallási alapon miért léteznek?

2013. júl. 2. 20:46
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es!

Úgy gondolom hogy az igazi önmegvalósítás az önfeláldozás, és a legnagyobb önfeláldozás az önmegvalósítás. Pl: hinduknál buddha, európában krisztus. De ez már egy másik kérdés kör, az emberség ajándéka. Önmagában az állatvilág princípiuma nincs helyén szerintem egyetlen vallásban sem, jelentéktelensége elvitatható bárhol. Hol ott, jelentős kell legyen,főképpen akkor ha van hierarchia és akkor meg legfőképpen ha nincs. Igazából ötletem sincs a hova tartozásukról.

2013. júl. 3. 00:14
 12/15 anonim ***** válasza:

...kivéve, ha arra gondolsz, hogy akár egy számunkra tök jelentéktelen faj kihalása vagy tömeges pusztulása olyan óriási változásokat idézhet elő az ökoszisztémában, hogy az veszélyt jelent az emberre nézve is. Az ember nem tudna úgy létezni a Földön, ha nem lenne a természetben legalább egy viszonylagos harmónia (ami egyébként a Biblia szerint a kezdeti időkben sokkal tökéletesebben működött, mint most). Jelenleg például a kutatók csak találgatnak, hogy mitől kezdtek kipusztulni a méhek (szinte biztos, hogy nem közvetlen emberi hatástól), de az biztos, hogy hatalmas gondban lennénk, ha teljesen kihalnának.


Egyébként én sem igazán hiszek abban, hogy az állati lelkeknek ahhoz hasonló önálló, örök sorsa lenne, mint az emberének, de biztosat azért nem merek (akarok) mondani ezzel kapcsolatban, mert egyrészt Isten előtt semmi nem lehetetlen, másrészt a kép számomra nem teljesen egyértelmű a Biblia alapján.

Amikor azt olvassuk a Prédikátorban, hogy

"Préd 3:19 Az emberek fiainak vége hasonló az oktalan állatnak végéhez, és egyenlő végük van azoknak; amint meghal egyik, úgy meghal a másik is, és ugyanazon egy lélek van mindenikben; és az embernek nagyobb méltósága nincs az oktalan állatoknál, mert minden hiábavalóság.

Préd 3:20 Mindenik ugyanazon egy helyre megy; mindenik a porból való, és mindenik porrá lesz.

Préd 3:21 Vajon kicsoda vette eszébe az ember lelkét, hogy felmegy-e; és az oktalan állat lelkét, hogy a föld alá megy-e?"

abból igazából csak az derül ki az állat lelkéről, hogy fogalmunk sincs, mi lesz vele. :) Az is érdekes még, ha már így belementünk a témába, hogy Noénak azt mondta Isten, hogy ha egy ember vagy egy állat embert öl, akkor nemcsak az embertől, hanem az állattól is számon fogja kérni a kiontott embervért.

"1Móz 9:5 De a ti véreteket, amelyben van a ti éltetek, számon kérem; számon kérem minden állattól, azonképpen az embertől, kinek-kinek atyjafiától számon kérem az ember életét."


Még valami: az biztosnak tűnik, hogy a Mennyben is vannak valamilyen állatok (gör.: dzóon = 1) állat, 2) élőlény), bár a leírás alapján teljesen mások lehetnek, mint a földiek (ld. pl. Jelenések 4-5-6. rész).

2013. júl. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Ez lehet valami párhuzamos hierarchia menny és a föld között. :D De ha Ádámot Isten a fiának nevezi, akkor Jézus hercegsége kétséges, nem?

Vagy most hogy kicsit eltérek az alapkérdéstől a világban minden az entrópia felé halad, lehet így a transzcendenciában sem a rend az uralkodó?

2013. júl. 3. 00:40
 14/15 anonim ***** válasza:

Hát ha már így eltértél az alapkérdéstől :), mi keresztények általában úgy gondoljuk, hogy a természetfölötti világban nagyon nem a rend most az uralkodó, mivel a Biblia szerint az utolsó időkben (elvileg mostanában vagyon :D) teljesen eszkalálódik a nagyon régóta tartó "kozmikus konfliktus" a Michaél vezette Isten angyalai és Sátán angyalai között, aminek eredményeképpen Sátán angyalaival együtt kivettetik az égből és levettetik majd a földre. Ami persze itt sem marad következmények nélkül, jönnie kell egy rövid, de iszonyú kemény időszaknak a rend helyreállítása előtt.


Azt nem tudom, mit értesz Jézus "hercegsége" alatt, számomra Ő sokkal több, mint herceg, akármit is jelentsen ez. :) Jobban tetszik a Fiú név!

2013. júl. 3. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Egészen egyszerűen, mint mennyek országának legfelsőbb rangját betöltő királyfi. Igazából ezt teológiai jelleggel kérdeztem, mert ha Ádám isten fia,és Jézus viszont köztudottan az akkor, lehet itt egy globális isten-ember, apa-fia kapcsolatról szól. De ez csak "hangosan"írásban gondolkodás...:D

De ezt az apokalipszis dolgot, nem a második világháború környékére tették?

Különben én Jézust abszolút és egyetlen követendő példának tartom és jelensége vitathatatlan. A kérdéseimmel inkább az Írásban kételkedem,semmint Jézusban vagy Istenben, vagy Krisnában vagy kitudja még hány neve van.:) De vissza kérdésemre, a halálból visszatérő emberek, sok mindenről beszámolnak, régi ismerősök és miegymás. De állatokról még senkit sem hallottam beszámolni.

2013. júl. 3. 02:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!