Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek azokról...

Mi a véleményetek azokról akik fizikusin tanulnak, de titokban érdeklődnek a New Age, ezoterika, mágia stb. iránt?

Figyelt kérdés

Egy fajta vallási pótlékot dolgoztam ki magamnak amit titokban gyakorlok az egyetem mellett (van benne reinkarnáció, asztrológia, imádkozás, meditáció,Biblia,keleti szentiratok stb.), mert úgy érzem szükségem van rá a mai naturalista világban, ráadásul a fizikusi karon szinte csak ateisták vannak és velük nehéz spirituális dolgokról beszélgetni. Meg hát önbizalmat, bátorságot ad. (Szerintem amúgy tényleg működik...)

Nagyon gáz?



2013. júl. 5. 15:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz, szerintem nem minden fizikus ateista, én ismerek pl. aki hívő katolikus.
2013. júl. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Nem gondolok különösebben semmit, annyi minden van már a világon, ez is elfér itt.

Valamilyen értelemben mindenkinek saját hite van. Mondjuk nekem elég furcsa ez a te kidolgozott vallási pótlékod. Ez nem úgy működik, hogy az ember kitalál/összerak magának valamit, amit aztán a vallásának nevezhet, hanem vágyik megismerni az élet értelmét és igazságát, és ennek fényében kutat, utánanéz, tanul, és körülnéz a világban.

2013. júl. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. júl. 5. 16:01
 4/24 anonim válasza:
Nálam lebuktál a fizikusi karral.
2013. júl. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Kiváncsi leszek, hogy hányak kapnak majd diplomát...
2013. júl. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Több hívő katolikus és református fizikus ismerősöm van, lehet, csak egymásra kellene találnotok azokkal, akik nem ateisták fizikusként. :)
2013. júl. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Szerintem ez Nalad inkabb csak "szerepjatek", mint amikor valaki tulsagosan beleeli magat egy fantasy konyvbe vagy videojatekba.


En is fizikat vegeztem, es mindig is szerettem vilagokat, kulturakat "felepiteni" az azokat atszovo es mozgato lathatatlan erokkel egyutt; ez valahogy ellensulyozta a sok szaraz tudomanyt. Persze nem volt igazi hit, amitol megvilagosodast vagy hasonlot vartam volna.

2013. júl. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat! :)


Utolsó:Igen, azt hiszem jól látod. Én is oda vagyok a szerepjátékokért (m.a.g.u.s,mage,WoD stb.), Nemes István (John Caldwel) regényeiért.

Szóval ebben van benne valami. (Ez persze még nem zárja ki azt, hogy ezek a dolgok közül vannak olyanok amik igazak)

Viszont szerintem az ezóba, vallásokban is lehet valami (pl. állítólag van olyan véda ami ír az evolúció elméletről)

Végül is annyira nem nagy baj. Sőt! Ha meg jobb emberré is tesznek ezek a főleg vallási tanítások, az csak pluszba jó.

Ha meg majd bebizonyítom valamilyen spirituális elméletről pl. reinkarnáció tudományosan, hogy igaz, az meg csak pluszba jó.

Köszönöm a választ! :)

2013. júl. 6. 14:16
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Amerikaban es nyugaton a tudomany es spiritualitas (pl. cosciousness studies) az utobbi evekben tobb mint trend. Mifelenk meg kisebbrendusegi erzesek keringetik az embert ha hasonlo temakat mer feszegetni... Tobb Vilagossagot, emberek, le vagyunk maradva ! Paradigmavaltas! Ebreszto!
2013. júl. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Ez fake..

Olyan nincs, hogy "fizikus kar".. Van TTK, vagyis Természettudományi Kar, azon belül van Fizikus Tanszékcsoport (De ez már mesterképzés) és azon belül van Elméleti Fizikai, Kísérleti Fizikai, stb Tanszék..

Ha már kamu kérdést teszel fel, legalább nézz utána könyörgöm..

2013. júl. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!