Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek azokról...

Mi a véleményetek azokról akik fizikusin tanulnak, de titokban érdeklődnek a New Age, ezoterika, mágia stb. iránt?

Figyelt kérdés

Egy fajta vallási pótlékot dolgoztam ki magamnak amit titokban gyakorlok az egyetem mellett (van benne reinkarnáció, asztrológia, imádkozás, meditáció,Biblia,keleti szentiratok stb.), mert úgy érzem szükségem van rá a mai naturalista világban, ráadásul a fizikusi karon szinte csak ateisták vannak és velük nehéz spirituális dolgokról beszélgetni. Meg hát önbizalmat, bátorságot ad. (Szerintem amúgy tényleg működik...)

Nagyon gáz?



2013. júl. 5. 15:44
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

int 4*x^3 = (4*x^4)/4 = x^4

ezt vesszük 1-től 0-ig ami = 1^4 -0^4 = 1


De oké elhiszem,én is hogy oda jársz!

A mágia az egy sokkal személyesebb tapasztalat, miatt van.

Illetve történtek velem dolgok kis koromban...

2013. júl. 25. 22:00
 22/24 A kérdező kommentje:

Nem vitatkozni akarok, de: ha jól tudom Newton szabadkőműves volt... (bár nem vagyok benne biztos)

És a szabadkőművesek körében dívik a mágia, emlékezetem szerinte.


Mondom nem vitatkozni akarok! :)

2013. júl. 25. 22:04
 23/24 anonim ***** válasza:

Newton valóban idejének nagyobb részét szentelte alkímiának meg obskúrus tanoknak mint a tudománynak. Mi lett volna, ha teljes figyelmével a fizikára koncentrál?


Ha érdekel, foglalkozz azzal, amivel akarsz, bár szakmai körökben biztos nem fogják díjazni. Az emberek (még a fizikusok is) sokszor olyan dolgok alapján ítélik meg egymást, ami nem biztos, hogy közvetlenül releváns, de ilyesmi pl. elég lenne ahhoz, hogy mondjuk egy szakmai vitában, ha nem túl meggyőző az álláspontod és ismerik a hobbidat, akkor inkább ellened foglaljanak majd állást és ne melletted.


Mindenesetre amikor fizikáról van szó, akkor teljesen el kell felejteni mindenféle ezotériát. A mai világ hemzseg az áltudományos baromságoktól, és vannak totál laikus emberek, akik szinte lenézik a természettudósokat, és képesek szakmai kérdésekben is aggálytalan kompetenciával nyilatkozni, miközben még a fizika alapjaival sincsenek tisztában.


A spiritualitás ugyanúgy emberi tulajdonság, vagy ha úgy tetszik, szükséglet, mint a kikapcsolódás vagy a sport. Bár magában a fizikában is fel lehet fedezni, csak elég mélyre kell benne ásni (lásd Einstein és a többiek). :)


Üdv,

egy fizikus

2013. júl. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ és a felvilágosítást! :)

Ezért is fogom titkolni a hobbimat.

2013. júl. 26. 12:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!