Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek azokról...

Mi a véleményetek azokról akik fizikusin tanulnak, de titokban érdeklődnek a New Age, ezoterika, mágia stb. iránt?

Figyelt kérdés

Egy fajta vallási pótlékot dolgoztam ki magamnak amit titokban gyakorlok az egyetem mellett (van benne reinkarnáció, asztrológia, imádkozás, meditáció,Biblia,keleti szentiratok stb.), mert úgy érzem szükségem van rá a mai naturalista világban, ráadásul a fizikusi karon szinte csak ateisták vannak és velük nehéz spirituális dolgokról beszélgetni. Meg hát önbizalmat, bátorságot ad. (Szerintem amúgy tényleg működik...)

Nagyon gáz?



2013. júl. 5. 15:44
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Sajnos ebben tévedsz. Fizikua bsc fizikus szakirány (én a kar szót használtam). De nem rengetem meg hitedet.
2013. júl. 25. 20:15
 12/24 anonim ***** válasza:

Nem fogok vitatkozni veled:

Ez a SZTE

[link]

Ez meg az elte:

[link]

Mindkettőnél MSc képzés a fizikus. De nyugi nem rengeted meg a hitem, 3 év fizika BSc és 1 év fizikus MSc után már nem nagyon menne.. De azért jót derültem az egészen.

2013. júl. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
De tudod mit? Hiszek neked, csak azt mond meg, hogy melyik egyetem hallgatója vagy?
2013. júl. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

ELTE.

És pedig van szakosodás második félévben. Azért van pl. elméleti mechanika A (4+2 kredites) fizikosnak (igaz felvehetik biofikusok, alkalmazott fizikusok is stb.) és elméleti mechanika B (2+1 kredites) (Nem vehetik fel fizikusok). Van Mafihe is tudok.

A kilétemet nem szeretném elmondani...

2013. júl. 25. 21:23
 15/24 A kérdező kommentje:
2013. júl. 25. 21:28
 16/24 anonim ***** válasza:

"A harmadik félévben kezdődő differenciált képzésen belül a hallgatók hét szakirány közül választhatnak

érdeklődésüknek és felkészültségüknek megfelelően: fizikus szakirány, alkalmazott fizikus szakirány, stb.."

Továbbtanulási lehetıségek:

"A fizika alapszakot végzett hallgatóknak lehetıségük van arra, hogy tanulmányaikat az ELTE

mesterszakjain folytassák. Az ELTE TTK 2009-ben elindította a képzést a FIZIKA ALAPSZAKRA épülő FIZIKUS,

biofizikus, csillagász, geofizikus, meteorológus, valamint anyagtudomány mesterszakokon"

Attól, hogy olyan órákat veszel fel, még sima alapszak marad..

A kérdésedre válaszolva, vallás oké, az mindenki szíve joga, sok fizikus volt vallásos (Bár én is ateista vagyok), de komoly fizikus ember nem veszi komolyan a "mágiát"..

[link]

2013. júl. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
És nem használja a röhejes "fizikus kar" szóösszetételt..
2013. júl. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Na, de válaszoltam!

És most!

Én is kérdeznék valamit.

4*x^3 (x a harmadikonnak szorozva néggyel) integrálnád nekem 1-től 0-ig? Ez egy nagyon alap kérdés!

2013. júl. 25. 21:34
 19/24 A kérdező kommentje:

Hoppá ez jogos!

Harmadik félév-től!


Amúgy diszgrágiás vagyok, sajna!

2013. júl. 25. 21:35
 20/24 anonim ***** válasza:
int x^3*4 t=1..0 az -4x^3
2013. júl. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!