Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan aki valamilyen...

Van itt olyan aki valamilyen szekta tagja volt, de már otthagyta?

Figyelt kérdés
Tehát érdekelne hogy vannak-e itt olyan emberek akik beléptek valamilyen szektába mint például Jehova tanúi, Hit Gyülekezete, Krisnások, Szcientológia és a többi... és már kiléptek. Őszinte leszek... tehát azért érdekelne a dolog mert épp egyfajta "tanulmányt" írok a különböző szektákról, működésükről, miképpen manipulálják az embereket stb... És ha lenne egy két ilyen egykori tag, akkor nagyon hálás lennék ha adna egy kis beszámolót, hogy őt hogyan manipulálták, és hogyan jött rá arra amit tesznek vele, és hogy volt-e valamiféle következménye a kilépésének.

2013. júl. 21. 16:46
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

8-as

Nem értem egy cikkben ahol minden egyforma betűmérettel és egységesen van szerkesztve hogyan lehet valami "elrejtve". Minek után a vallásotok alapítója is kijelentette hogy semelyik valláshoz nem tartozik az egyházatok, Indiában is szektaként tartanak számon titeket, és lényegében tényleg nem vagytok hinduk - mivel annak csak születni lehet, nem értem milyen alapon nevezitek magatokat Vaisnavának és hivatkoztok bármiféle többezer éves kultúrára.

Buji Ferenc: Az emberré vált ember című könyvét ajánlom olvasásra. Íme egy idézet

"A Krisna-tudat mozgalom (...) - voltaképpen szekta - viszonya a Szanáthana Dharmához, vagyis az Örök Törvényhez hozzávetőlegesen ugyanaz, mint a Jehova Tanúinak viszonya a kereszténységhez, vagy legalábbis a történeti egyházakhoz. Voltaképpen a Krisna-tudat mozgalom szellemisége, "mentalitása" sokkal közelebb áll a legújabb kori neoprotestáns szektákhoz, mint saját anyavallásához, és tanításában is sok tekintetben a nyugati szellemiségnek való behódolás jellemzi. A "mozgalom" által készített Gítá-fordítás - összhangban a Szanáthana Dharmától elrugaszkodott szellemiségével és tanításával - feltehetőleg egyedülálló munka abból a szempontból, hogy miképpen lehet rendkívüli filológiai felkészültség mellett ilyen mértékben tendenciózusan félrefordítani egy könyvet."

9-es

Valóban így van, nem is szokásom wikipédiára hivatkozni, viszont kivételesen ebben a témában ugyanazt fogod találni bárhol máshol is, mint amit itt írtak.

10-es

Államilag elismert egyház, mert ahogy észrevettem fantasztikus propagandát tud nyújtani az aktuális kormány poltikának, még ha nem is nyíltan teszi.

"A szekták alapvető jellemzője, hogy kizárólagosan egy vallás vagy vallási tanító tanításait, dogmáit követik, és elítélik, elutasítják a rajtuk kívül álló vagy tőlük különböző gondolkodást, nézeteket. Az emberek, felekezetek egy csoportja nem feltétlenül jelent szektát. Akkor válik szektává, amikor a tanító vagy az egyház vezetője azt mondja, hogy hogy mindenkinek az ő tanításait kell követnie, és a tagoknak más tanításra nincs szükségük, illetve az üdvözülést csak az adott egyház tanításai jelenthetik az emberek számára. Sok esetben éppen az embereket ilyenformán megkötő uralkodó egyházakból kivált, nyitottabb gondolkodású csoportokat nevezik az anyaegyházak szektának."

A Bibliába meg mindenki ezer félét bele beszélhet, ezért létezik ennyi magát kereszténynek valló egyház-szekta, erre hivatkozni felesleges. Nincs belépő ellenben fantasztikus kötőerő miszerint az fog elragadtatni aki velük van, és így megmenekülni a borzasztó kínok kínjától ami a bolygónkra vár.

Kérdésedre válaszolva, már rengeteget foglalkoztam a reklámok,filmek stb manipuláló hatásával is.

"Milyen hívő az aki kitudja mondani hogy lehet a másik hit is épp olyan mint az övé..ezzel épp a sajátját alázza meg."

Ebből a gondolkodásból látszik hogy szektás vagy. A Koránt csókolgató pápához annyit fűznék hozzá, hogy én már beszélgettem számos muszlimmal, és akármilyen Krisztusi egyház vagytok amikor én közöltem velük a hitbéli álláspontomat ők eltudták fogadni, ti pedig nem. Szóval inkább Koránt csókolgasson, mint...

Egy Hindu meg nem fogja neked azt mondani, hogy az övé az egyetlen és igaz vallás, mert minden vallást elfogadnak amit a Szanátana Dharmával összhangban van.

Na ezzel a vitát le is zárhatjuk, nincs arra időm hogy mindenféle unatkozó saját szervezetét védő dühöngő taggal itt vitatkozzak, van bőven más dolgom is, szóval inkább azok válaszát/üzenetét várom akik a kérdésemmel, vagy kérésemmel kapcsolatban tudnak SEGÍTENI.

2013. júl. 23. 23:34
 12/22 anonim ***** válasza:
45%
A Hit Gyülekezete nem szekta hanem egy elismert egyház.
2013. júl. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
30%

Kedves Kérdező!


8-as vagyok! Ekkora nagy hülyeséget még nem olvastam eddig. Amit írtál nem hiteles. A forrásaid hiteltelenek. Négy hiteles sampradáya van. A Krisna-tudat a brahma-madhva-gaudiya vaisnava sampradáyába tartozik. A létezését egy hiteles tanítványi láncolat biztosítja, aminek az első tagja az Úr Brahmá.

Az ISKCON alapítója AC. Bhaktivedanta Swami Prabhupada, akinek a lelki tanítómestere Bhaktisiddhanta Sarasvati Thakura. Ő utasította Srila Prabhupádot, hogy menjen nyugatra, és terjessze el a Krisna-tudatot.

Az MKTHK pedig az ISKCON magyarországi gyülekezetének az elnevezése.

Az valóban igaz, hogy nem vagyunk hinduk, még maga Srila Prabhupada is elutasította ezt a megjelölést, pedig ő indiai. Azért utasította el, mert a hindu szó egy földrajzi megnevezés, nem pedig vallási. Amúgy Indiában vallás szempontjából nem hinduk vannak, hanem vaisnavák, saiviták, sákták stb.

Tévedsz abban, hogy nem fogadnak el minket az indiaiak. Megkérdeztél minden egyes indiait? Nem hiszem. Nagyon sok helyen elfogadnak minket, sőt örülnek, hogy nyugatiak gyakorolják azt a kultúrát, amit ők már nem. Természetesen vannak ott, akik nem szeretnek minket, de ez már az ő problémájuk, nem a miénk.

Mi a szanátana dharma? Most én kérdezlek téged. Szanátana azt jelenti, hogy örök, a dharma pedig jelenthet vallást, kultúrát, a dolgok el nem választhatatlan tulajdonságait. A tűz dharmája, hogy világít, és hőt ad. A lélek dharmája, hogy szolgál, szolgálatot végez a Legfelsőbb Úrnak. Mivel mi lelkek vagyunk, ezért a mi dharmánk a tiszta odaadó szolgálat végzése. Számunkra Krisna az Istenség Legfelsőbb Személyisége, és az Ő odaadó szolgálatát helyezzük az életünk középpontjává.


Ehhez a témához nem kívánok többet írni. Nem szükséges lereagálnod a válaszomat, és nem is érdekel mit gondolsz az egészről, csak kérlek ne írj hülyeséget, és használj hiteles forrásokat. Illetve még mielőtt azt mondanád, hogy téged minősítettelek, akkor el kell, hogy mondjam tévedsz, mert csak arra reagáltam, amit írtál. Veled nincs gondom, és nincs benne semmi személyes. Köszönöm, hogy elolvastad, és megértetted.

2013. júl. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Ejj de mérges lett valaki látszik fáj az igazság... Köszönöm a félrebeszélést.

12-es: Hát elég szégyen...

2013. júl. 24. 12:34
 15/22 anonim ***** válasza:
Már mért lenne szégyen?
2013. júl. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Maradjunk annyiban, hogy nem nyitok több vitát. A kérdésem alapján a véleményem egyértelmű a témáról. A kérdésemben nem az áll hogy egyetértetek-e hogy ezek szekták, nem is az hogy kinek mi a véleménye erről, sőt még csak nem is azt kértem hogy jöjjenek ide prédikálni ezeknek a szervezeteknek a tagjai. Ha úgy érzed a kérdésre tudsz válaszolni, akkor válaszolj, ha pedig úgy érzed hogy a kérdésben megjelölt rétegbe (szektákból kilépett emberek, akik tudnának BESZÁMOLÓT adni) te nem tartozol bele, akkor a kérdés nem neked szól és böngéssz más magadnak való kérdést. Nem értem hogy több ezer éves igaz tudást tartalmazó könyvek olvasóinak ez miért haladja meg a tudományát. Ennyire nehéz dolog ez?
2013. júl. 24. 12:53
 17/22 anonim ***** válasza:
50%
Elnézést az igazságért...
2013. júl. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Senki nem azt kérdezte hogy SZERINTED mi az igazság. Írj blogot vagy naplót vagy amit akarsz ha ez ennyire kitörni vágyik belőled.
2013. júl. 25. 01:39
 19/22 Szulamit14 válasza:
Én nem hiszem hogy Jehova tanúi szekta .Bár nem vagyok Jehova tanuja.De van egy ismerősöm egy tizenhárom éves lány és ő nem a szülei miatt lépett be ha nen azért mert ő akkart
2013. júl. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Jehova Tanúja voltam, 10 éven át. Az egyik legördögibb szekta. :o) Mit szeretnél tudni róluk?
2013. júl. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!