Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak én tartom abszurdnak,...

Csak én tartom abszurdnak, nevetségesnek azt, hogy ma még mindig rengeteg ember és közösség van, akik jelenleg is le vannak ragadva a vallásnál?

Figyelt kérdés

Annyira furcsa belegondolni, hogy itt, a XXI. Században már megfejtettük a Föld keletkezését, a fajok létrejöttét, és már a kvarkok, a feketelyukak és a multiverzum titkát kutatjuk, még mindig abban hisz a világ fele, hogy a világot egy szakállas muki teremtette és irányítja a felhőkön ülve, aki tulajdonképpen mást sem tesz, csak mindig megbocsát. Az ókorban még kellett a vallás, mert nem ismertük a minket körülvevő világot, de már tudjuk, hogy nem azért villámlik mert Zeusz dühös, hanem mert az ellentétes erőjelű elektromosság kisül.

Persze nem akarok megsérteni senkit a hitében, ez az én véleményem.

Ti nem vagytok így ezzel?


2013. júl. 25. 01:29
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Az elottem szólónak ismét:


"Tudod kettőnk közt az a különbség, hogy én nem vetem el a tudományos felfedezéseket(persze vannak kivételek) ezzel szemben te semmit nem fogadsz el a vallásosak meggyőződéseiből"


Igy igaz. Mert a vallásosak meggyőződései nevetségesek. (6000 éves bolygónk, pont a te istened létezése a tobb ezerbol, és a Noé bárkájáról még ne is beszéljunk)


"Ne hidd, hogy te "nyomtad" a spanyol viaszt"


Nem hiszem.


"de azt se hogy többet tudsz mindenki másnál"


Mindenki másnál nem. Nálad tuti.


"El kell hogy keserítselek, nem egy hívő tudós van a világon"


Igaz. A tudósok kozott a hivo úgy 5-7%. Attól mert valakinek diplomája van az még nem azt jelenti, hogy tud racionálisan és logikusan gondolkodni.


"Csak amíg én valamiről nem tudok véleményt mondani, nem helyettesítem valami agyament elmélettel, mint "természetes szelekció"


Nem. Te amirol nem tudsz semmit azt "istennel" helyettesited be. Beszélo kigyó, viz borrá változtatása, vizen járas, beszélo szamár, Noé bárkája ismét, stb, stb. Mert ez egyáltalán nem egy agyament elmélet.


"Igaz is, nem válaszoltál a kérdésemre: Szerinted a természetes szelekció teszi lehetővé, hogy egyetlen egy ugyanazon ősből több millió fejlődjön ki?"


Ez talán segit. Ha nem beszéled a nyelvet akkor kérj meg valami tanult felnottet hogy segitsen.

[link]

[link]


"Azaz ha mi(emberek) eljutunk egy másik bolygóra, akkor ismét benépesíthetjük különböző fajokkal és ehez nem kell mást tennünk, mint hogy várunk?"


Holgyeim és uraim, ezt egy felnott irta!


Elég nevetségesen hangzik, talán neked sem ártana az a tanulás amit oly fenkölt hangon ajálgatsz nekem.... ;)"


Ahogy mondod. Nevetségesen hangzik.


És végul csak annyit : Nincs abban semmi szégyen ha az ember nem ért valamit. De még mepróbálni sem akarni megérteni az már intelektuális ongyilkosság és lustaság.

Az információhoz jutás még sosem volt ennyire egyszeru. Használd ki.


Ciao

2013. júl. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Az agytrösztnek:


A vallásosak meggyőződései ebben ki is merülnénke? Nem ártana utánnanézni egy két dolognak barátom. Egyébként az említetteket én sem hiszem. Ezt benézted.


De igen azt hiszed te sz rtd a spanyol viaszt.


Hogy nálam többet tudnál? Lehet, de csak hülyeséget beszélni. Egyetlen értelemes érved sem volt eddig ami a sajátod.


Értem, tehát minden hívő ember a világon egy idióta aki nem tud racionálisan gondolkodni. Ez új számomra, még jó hogy a világon legalább 4 milliárd ilyen ember él. Egyre magányosabb leszel...


Nahát, csak nem olvastad a képes bibliát gyerekeknek? Ennyiben ki is merül a vallásokról az ismereted? Ha eddig nem tűnt volna fel, nem csak keresztények léteznek... :)


Miért is? Ezt az agyament elméletet miszerint egyetlen élő sejtből minden kialakulhatott a világon, nem én hanem te állítottad. Ez ugyan akkora marhaság. Kár hogy a "racionálisan gondolkodók" mint te, még ezt képtelenek észrevenni.


Összegzésként: A vallásokról alkotott fogalmad vajmi kevés az is kimerül a keresztények egy két csodájánál. Inkább meg se szólalj, talán nem járatod le így magad.


A természetes szelekcióról: Öreg kevered a szezont a fazonnal, fogalom zavarban szenvedsz. Nézz utánna a szavak jelentésének mielőt használod őket. A linkeidről pedig enniyt: "small number of mutations would have been needed to arrive at the modern proteins, he said."


Néhány mutáció, mi? Az ugye nem is zavar, hogy a mutáció nem direkt tervezett válltozás, hanem ELVÁLTOZÁS, azaz nem rendeletés szerű, korcs, rossz, haszontalan dolgok. Adj hálát az égnek, hogy az olyan mutációk, mint ezek, nem maradtak meg és nem öröklődtek:


[link]


Ja és még valami, ezek az elváltozások valszeg nem öröklődnek, hisz csak véletlenszerű génhiba volt. És nem alakult át az egész dns láncolat. Szerintem. De te úgyis okosabb vagy, majd kitalálod, hogy öröklődhet egy véletlenszerűen végbement deformáció. Sok sikert hozzá, ehhez is meg a tanuláshoz is. Részemről a vita lezárva, nincs időm kis iskolásokkal chat elni akik egész nap a fosbuk előtt r hadnak.

2013. júl. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló!


Úgy zársz le egy vitát,hogy semmi kézzelfoghatód nem adsz csak a másikat rágalmazod? Nagyon,de nagyon tanult ember lehetsz:)


Igaz nem hozzám fűzted a mondandódat, de megint csak hülyeségeket írtál:


"Ez új számomra, még jó hogy a világon legalább 4 milliárd ilyen ember él. Egyre magányosabb leszel..."


Azt ugye tudod,hogy egyre kevesebb vallásos egyén van? Ráadásul a te 4 milliárd hívődbe beletartozik még nagyon sok olyan hívő akikkel az ateistáknak nincs baja, hisz nem Istent bálványoznak,hanem tudást és bölcsességet.(Igen ilyenek is vannak)


"Ezt az agyament elméletet miszerint egyetlen élő sejtből minden kialakulhatott a világon, nem én hanem te állítottad. "


Laboratóriumi körülmények között megvizsgálták már ezt. 1 sejtből több ezer majd több tízezer lett :) csupán megfelelő körülmények kelletek hozzá :) Szerintem itt most bebizonyítottad,hogy nem vagy több,mint egy óvodás aki toporzékol,ha rájön,hogy nem neki van igaza...


"Ja és még valami, ezek az elváltozások valszeg nem öröklődnek, hisz csak véletlenszerű génhiba volt."


Nem szégyen a tudatlanság, de attól még nem kellene hangoztatni...Tudod már csak a betegségek is a fent említett állításodat cáfolják. Beoldanak valamire,de a vírus mégis megfertőz, miért? 1.immunissá vált a gyógyszertől kialakult immunrendszer antivírusaitól

2.mutáció következtében megváltozott


Én sem vok éppenséggel a témában,de a mutáció öröklődését már 100%-osan bizonyították (már réges régen utána jártam, de most még egyszer) szóval most csak magadat égettet le :(


"Részemről a vita lezárva, nincs időm kis iskolásokkal chat elni akik egész nap a fosbuk előtt r hadnak."


Tudod, elég nagy szégyen ha "kis iskolások" győznek le egy vitában :) Én is lezárnék egy vitát aminél tudom,hogy csak veszíteni tudok...:)

2013. júl. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Sörpocaknak;


[link]

2013. júl. 30. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Tőlem mindenkinek joga van hinni valamiben, és nem hinni valamiben. Mindenkinek joga van tagadni valamit, amit nem tud elhinni, és ez így rendben is van.


De kedves kérdező: visszakérdezek, láttad, hogy külföldön mennyire más struktúrában működik egy vallás? Nem hinném, és ha tényleg nem láttad közelről, nem szereztél benne tapasztalásokat, akkor addig ne alkoss ilyen véleményt.


A te világodban, Magyarországon valóban tapasztalhatóak azok a tipikus butácska effektusok, amik a különösebb meggyőződés nélkül heti templomjárókra jellemzők, valóban hülyén néz ki, hogy különösebb logikai rendszer nélkül hajtogatják, amit olvastak a könyvben.


De hidd el, hogy a jól organizált vallás egy erős közösségi élményt tud adni, noha Magyarországon ezt sem tapasztaltam, sőt inkább több volt az irigy ellenszenvezés.


Még egy kérdés: amiket felsoroltál, az annyira kevés, miért gondolod, hogy nincs a hitnek létjogosultsága?

2013. júl. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!