Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak én tartom abszurdnak,...

Csak én tartom abszurdnak, nevetségesnek azt, hogy ma még mindig rengeteg ember és közösség van, akik jelenleg is le vannak ragadva a vallásnál?

Figyelt kérdés

Annyira furcsa belegondolni, hogy itt, a XXI. Században már megfejtettük a Föld keletkezését, a fajok létrejöttét, és már a kvarkok, a feketelyukak és a multiverzum titkát kutatjuk, még mindig abban hisz a világ fele, hogy a világot egy szakállas muki teremtette és irányítja a felhőkön ülve, aki tulajdonképpen mást sem tesz, csak mindig megbocsát. Az ókorban még kellett a vallás, mert nem ismertük a minket körülvevő világot, de már tudjuk, hogy nem azért villámlik mert Zeusz dühös, hanem mert az ellentétes erőjelű elektromosság kisül.

Persze nem akarok megsérteni senkit a hitében, ez az én véleményem.

Ti nem vagytok így ezzel?


2013. júl. 25. 01:29
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Az elottem szólóhoz;


1.Az vagyok

2.Helyes.

3.Egyetértek. (vallási fanatizmus: repulok az épuletekbe, ongyilkos bombamerénylok, háborúk, stb.)

4.Megint egyetértek. (tudományos fanatizmus: konyvek irása, eloadások, stb)

5.Igaz. Racionális emberek nem teszik.

6.Megint igaz. Nem létezo dolgok valóban nem szorúlnak védelemre vagy magyarázatra.

7.Igaz. Egy doktorátus még nem jelenti azt, hogy gondolkodi is tudsz értelmesen. (a tudósok kb. 5-7% hisz)

8.Valóban

9.Szépen mondod. Bár megkérdezem: mit tudsz a túlvilágról amire úgy felkészulsz?

10.Megint jól beszélsz de ismét kérdezek: mit jelent az, hogy mindenki hisz? Ismersz mindenkit? Beszéltél mindenkivel?

Ami az Einstein idézetet illeti: Pontosan. igy gondolom én is. Ezt panteizmusnak hívják.

És érezheted 1000% -ban is a szivedben. Attól az még nem lesz igaz.


Tisztelettel, T.

2013. júl. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Már nem azért,de amit a 2. válaszoló írt,hát az valami nagy pofátlanság! Beismerem,hogy szépen felvázolta,mit érez állítólag egy hívő ,meg hogy emiatt hisz meg nem emiatt hisz stb. ezek becsülendő szövegek amikkel azért van gondom,de most nem nyitnék vitát.


Viszont ,amit általánosítva magyaráz az ateistákról,hát az valami hihetetlen!


"Én veletek ellentétben nap mint nap tapasztalom meg a világ hihetelen összetettségének csodáját és összefüggéseit"


Mi is megtapasztaljuk, sőt még jobban mint ti! Az ateista tudósokat ámulatba ejti ez e gyönyörű összetettség és engemet is és sokak másokat is.Csupán mással magyarázzuk,ahogy ti is, ezzel nincs is gond amíg nem akadályozzuk egymást.


"Ott van például a hópehely, hihetetlen, hogy enniyre tökéletes legyen még a legapróbb dolog is tervezettség nélkül"


Tanulj róluk és ha hívő vagy ha nem, megfogod érteni miért olyan "tökéletes". Nem sértésképp írtam,de ha továbbra arra fogsz voksolni,hogy meg van tervezve, akkor is legalább művelődtél egy kicsit. A tanulás még nem ölt meg senkit :)


"Az ateisták többsége valójában nem is tudja azt amit nap mint nap állít az evolúcióról vagy ős robbanásról esteleg a csillagok keletkezéséről"


Ez részben igaz is, meg nem is.Általánosítani irtó nagy pofátlanság.Ami azt illeti látszik,hogy nem vagy témában.Sok ateista valóban nem tud ezek mellett érvelni,de csak mert ők nem is a birtokukban lévő tudás miatt lettek ateisták,hanem mert nyilván kevésbé tetszett nekik a Biblia. Mindkét térfélnél vannak hülyék akik nem elkötelezettek,de ez nem indok arra,hogy mindegyiket megvádoljuk ezzel. pl. azt tapasztaltam,hogy a hívőknek még fingjuk sincs az evolúcióról,de azt sosem állítottam hogy mindegyikkel ez a helyzet!


" Amit a tudósok mondanak, az úgy is van, hisz nekünk úgysincs saját véleményünk, kell az övék"


Most ugyanezt lehetne mondani a Bibliára is,nem? 'Ami a Bibliában benne van az úgy kell,hogy legyen!!' ugye te sem gondoltad komolyan? :S

A tudósokkal meg az a helyzet,hogy azért hisszük el a szavaikat mert azokat be is tudják bizonyítani.Innentől kezdve mi nem hiszünk hanem tudunk valamit.Az elméletekkel már más a helyzet,de ott sem konkrét hitről van szó, hanem valószínűségről.Remélem nem kell boncolgatnom most ezt...


"Csak az a furcsa számomra, hogy hogy lehet az, hogy egyetlen faj, azaz egyetlen egy a világon (a sok millió közül) egyszercsak ugrásszerűen fejlődésnek indult és ezt a mai fejlett állatok több ezer éves tanításával SEM érnék el akár egy csekély százalákát sem."


Most komolyan.Ha egy ateista veszi a fáradságot,hogy elolvassa a Bibliát, akkor legalább te meg azt tett meg,hogy elolvasol egy evolúcióval foglalkozó objektív iratot/könyvet.Ha ezek után sem fogsz "hinni" az evolúcióban legalább művelődni fogsz és értékelhető hozzászólásaid is lesznek a témával kapcsolatban, de most még a tudásod erről, egyenlő a nullával.(a jelek szerint)


"Millió és millió különböző faj jelent meg egyetlen fehérjemolekulából(persze ez nagy túlzás de közös az ős, egyetlen egyed) de erre a szintre csakis mi voltunk képesek eljutni."


Erre ugyanaz a válaszom mint az előzőre.


"Csak azt akartam ebből kihozni, hogy míg sokan MÁSOK elméleteit szajkózzátok addig ÉN megtapasztalom a saját valóságomat"


Mi is éppúgy tapasztalunk,mint ti,csak már megint mondom, más a magyarázatunk. És egyébként hiába elmélet az elmélet attól még annak is vannak alátámasztásai amiket tapasztalat útján értettünk meg. pl.az Univerzum tágulását


"Talán előbb kérdezni kellene mielőtt megállapítasz valamit egy olyan dologról amit nem is ismersz"


De most komolyan,nem sértésképp,de ha nem tudsz semmit az evolúcióról meg a fizikáról akkor most visszanyalt a fagyi . Olyasmihez fűztél véleményt amihez nem értesz, és még minket akarsz lecseszni? (pontosabban a kérdezőt)



És,hogy válaszoljak a kérdezőnek: Nekem személy szerint nincs "olyan sok" problémám a vallással, de egy törvényt jó lenne a betartana(mindenki) : Bármiben hiszünk is, óvakodjunk attól,hogy másokat hátráltassunk vele.


Ha a Középkorban ezt a szabályt betartották volna,akkor már rég a tudomány határait súrolgatnánk :D


(A fentieket nem provokációnak írtam,,,próbáltam érthető,logikus,lényegre törő,objektív tájékoztatást/választ adni a jelenlegi ismeretekről/tényekről.Ha valakit megsértettem az írásommal akkor bocsánat,nem volt szándékos)

2013. júl. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Hazardteam ***** válasza:

Megfejtettük a föld keletkezését? Hm ez új.


[link]


Mindenesetre jó tudni:D

2013. júl. 26. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

én amúgy rohadtul nem vagyok vallásos...na mind1

szerintem ha tudományt is idevesszük,meg ezeket a szarságokat ,akkor az is lehet hogy a Jézuska vagy bárki akit bárminek is hívunk,lényegetelen az valamilyen univerzális lény,vagy egy másik dimenzióból idepottyant valaki...és az egész bibliát azt úgy férre értelmeztük,hogy az csak na....tudomány is csak hit,azt loszart sem tudunk ott sem... lapos a Föld-azt mégsem..lol

Zeusz villámot szór...hát igen,ez mesterségesen is előidézhető...ugye ott volt Atlantisz is:azt sem tudjuk kik vagy mik éltek ott...mi van ha még mindig itt vannak,és a görög mitológiában szereplő istnek azok Földi elődeink,hatalmas tudással akik hatalmas technikával rendelkeztek/rendelkeznek......... kár boncolgatni egy könyvet HIT,szerintem minden.....hiszed ,hogy van a boltban leárazott tej,azt közbe nincs...aminek ki kell derülni,az egyszer úgy is ki fog.nem mind1 ez az egész?

2013. júl. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Taresz01 nek:


2 es vagyok:

El vagy tévedve barátom. Nem kell senkinek sem bizonygatnom semmit abból amiben hiszek. Nem azért írtam le amit írtam, hogy meggyőzzek bárkit is, meghagylak titeket a saját hitetekben. Ha neked a természetes szelekció azt jelenti, hogy sóból el tudod készíteni a világ összes ételét és ízét akkor gratulálok, higyj csak ebben. Én már tovább gondoltam a dolgokat. Nem az a nevetséges amit írtam, hanem az, ahogy megpróbálod darabokra szedni amit írt

2013. júl. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Taresz01 nek:


2 es vagyok:

Jól van jól van, nem kell mindjárt agyvérzést kapni, de el vagy tévedve barátom. Nem kell senkinek sem bizonygatnom semmit abból amiben hiszek. Nem azért írtam le amit írtam, hogy meggyőzzek bárkit is, meghagylak titeket a saját hitetekben. Ha neked a természetes szelekció azt jelenti, hogy sóból el tudod készíteni a világ összes ételét és ízét akkor gratulálok, higyj csak ebben. Én már tovább gondoltam a dolgokat. Tudod az a baj hogy nem sikerült egyetlen betűt sem felfognod abból amit írtam, ehelyett megpróbáltad darabokra cincálni és nevetségesen beállítani azt amit nem is értesz(erről már korábban írtam, olyanról mondtok véleményt amit nem is ismertek) Szánalmas. Mivel nem vita kirobbantása volt a célom a leírtakkal, így nem is válaszolok a "kérdéseidre" és veled ellentétben (bocs hogy megint ismételnem kell magam) meghagylak téged a Hitedben.


Na legyen szép napotok! ;)

2013. júl. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

"Nem kell senkinek sem bizonygatnom semmit abból amiben hiszek."


És szerinted pl. én azért írtam mert, nem bizonygattat eléggé? Vagy mert kétségbe vontam a hiteted?

NEM! Egyszerűen, butaságokat írtál. Olyas valamiről írtál véleményt, amihez nem is értesz, ezért írtam. Miért hiszed az,hogy a mi meglátásunk alaptalan? Csak mert számotokra abszurd a sok tudományos felfedezés, az még nem azt jelenti,hogy a tények megváltoznak. Tényleg csak azt tudom javasolni neked,hogy tanulj! Nem a tudás fog hátráltatni az életedben, ezt biztosra veheted.

2013. júl. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Ismét a 2-esnek;


[link]

2013. júl. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Taresz01 nek:


Tudod kettőnk közt az a különbség, hogy én nem vetem el a tudományos felfedezéseket(persze vannak kivételek) ezzel szemben te semmit nem fogadsz el a vallásosak meggyőződéseiből. Akkor ki is itt a szűk látókörű. Ne hidd, hogy te "nyomtad" a spanyol viaszt, de azt se hogy többet tudsz mindenki másnál. Valszeg a te elképzelésed a hívőkről: olyan teplomba járó emberek akiknek fingja sincs a világ működéséről. El kell hogy keserítselek, nem egy hívő tudós van a világon. A kettő nem zárja ki egmást. Csak amíg én valamiről nem tudok véleményt mondani, nem helyettesítem valami agyament elmélettel, mint "természetes szelekció". Igaz is, nem válaszoltál a kérdésemre: Szerinted a természetes szelekció teszi lehetővé, hogy egyetlen egy ugyanazon ősből több millió fejlődjön ki? Azaz ha mi(emberek) eljutunk egy másik bolygóra, akkor ismét benépesíthetjük különböző fajokkal és ehez nem kell mást tennünk, mint hogy várunk? Elég nevetségesen hangzik, talán neked sem ártana az a tanulás amit oly fenkölt hangon ajálgatsz nekem.... ;)

2013. júl. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
bocsesz, az előző sörpoaknak is ment!
2013. júl. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!