Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A nagy kérdés: házasság...

A nagy kérdés: házasság előtti szex?

Figyelt kérdés
vallásos vagyok mélyen hívő de èn ezzel a dologgal kapcsolatban nem értek egyet. *ezzel . van szerelmem akit nagyon szeretek es még nem feküdtem le vele , de pettingelünk..ez már bűnnek számít az egyház tanítása szerint. meg kellene gyónnom mi szerint szemémetlen dolgot tettem..de ugye a szentgyónás lényege hogy megbántam bűneimet.de ha nén em bántam meg valamit akkor nem is mhetek meggyónni mert nincs értelme viszont akkor inkabb ne jarjak gyónni soha többet? házassàg előtti szexről annyit, azt mondta nekem valaki varjak mert ha mar nem vagyok szűz mi lesz különleges , nem lesz bennem az a plusz amit csak neki adhatok oda...szerintem nem ezen múlik a boldogság. kicsit sem azt mondom élni kell es sok emberrel lefeküdni èn nem is akarok soha mással majd csak a jelenlegi kedvesemmel :D :)) de szóval ti mit gondoltok erről?

#szex #házasság #bűn #gyónás #hàzasság előtt
2013. aug. 11. 11:12
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
és èrtem én mi szól mellette hogy vàrjak tudom mi a jó de vannak , lehetnek hátrányai...
2013. aug. 11. 11:16
 2/30 anonim ***** válasza:
26%

A házasságon kívüli szex nincs támogatva. (azért emelem ki, mert így nem hangzik annyira ostobán és senki nem érzi támadásnak maga ellen)


A házasság két ember döntésén múlik, nem okkult ceremóniákon. Gondolatok a házasságról itt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


A kicsapongó élet viszont helytelen és sok bajjal járhat még a mai világunkban is. Ezt érdemes végig gondolni és azt is, hogy mi értelme van a házasságnak.


Semmivel sem leszel kevesebb, ha nem vagy már szűz és a pokolba sem fogtok jutni. Egyébként másik szemszögből meg nincs olyan, hogy házasság előtti szex. Csak olyan, hogy válás.


A gyónásról 1-2 gondolat. Ahhoz sem kell harmadik személy.

Ha mégis gyónni akarsz, max azt gyónd meg, hogy "házasságon kívül" csináltad és ne magát az eseményt. (mert azt elég nehéz megbánni, ha nem csúnya vége lett a kapcsolatnak).

2013. aug. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 Pietrosol ***** válasza:
87%

Szia!


A nagy kérdés a házasság mibenlétének tisztázásáig fel sem kéne hogy merüljön. Az nyilvánvaló, hogy nem attól lesz házas két ember, hogy egy önkormányzati vagy egyházi személy a szándékukat jóváhagyja.

A házasság két lélek személyes döntése, az egymás iránti önátadást illetően, ehhez rajtuk kívül álló embernek nincs köze. Ha te és a társad ezt a döntést meghoztátok, akkor házasok vagytok és minden jót nektek.

2013. aug. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
88%

A házasság előtti szex tilalma is világi okokra vezethető vissza, mint az összes többi egyházi tilalom és bűn.

Valójában ennek semmi köze a szemérmetlenséghez, csak egy régi mód arra, hogy hogyan ne szórd szét több nőre is a pénzedet.Erről szól az egész.

2013. aug. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Nekünk a házasság előtti felkészítőn a pap azt mondta a szexre hogy tudja hogy mennek a dolgok manapság (tehát biztos volt benne hogy már voltunk együtt a párommal),de elmegyünk majd gyónni az esküvő előtt. Valószínű nem buzdításnak szánta vagy helyeslésnek, csak ha már ez van akkor ez van. Tehát nem azt mondom hogy tedd meg te is. A másik nekem is volt többször hogy valamit nem éreztem bűnnek. Ilyenkor elmentem gyónni és elmondtam amit tettem de azt is elmondtam hogy én ezt nem érzem bűnnek. PL. óvszerrel védekezés. Erre csak azt mondta a pap hogy nem az a legrosszabb módja a védekezésnek. De ugye én is gondban vagyok mert ezt minden alkalommal elmondhatom újra vagy nem tudom mit kéne tennem.
2013. aug. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
92%

Ó édes repülő spagettiszörnyem!

Hogy, ti keresztények, miért nem vagytok hajlandóak kinyitni a Bibliát. Tudtommal kerek-perec le van ott írva, hogy a házasság előtti szex Istennek nem tetsző dolog.


Na már most három dolgot tehetsz.

1. Igazi keresztényként szűz maradsz egészen a nászéjszakáig.


2. Szemet hunysz a tiltás felett, mint ahogyan a negyedik parancsolat felett is. De kérdem én ateistaként, akkor mi értelme az egésznek, ha csak a számotoknak tetsző parancsokat tartjátok be?


3. Végre lerázod a vallás béklyóit és éled a saját életed, úgy, ahogy szeretnéd.


Te döntesz!

2013. aug. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Itt egy nagyon konkrét válasz:

[link]


És ne nevezd magad mélyen hívőnek, mert simán felülbírálod Isten utasítását, csak mert neked fontosabb a tested.

2013. aug. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értek egyet a linkelt oldal tartalmával minden tekintetben.


Először is a kor szellemével semmi sem veheti fel a versenyt.Ez nem mindig jó, de mindig így van.Lehet, hogy régen a kereszténység képes volt új szellemet adni a kornak, de az már régen volt, és még egyszer biztosan nem lesz rá képes(szerencsére).


Másodszor pedig a házasságszakértőknek van igazuk.A szex is éppen olyan fontos, mint bármi más a kapcsolatban.Ugyanis ha nem jó az együttlét, akkor a kapcsolat nem működhet a két ember között.Erre pedig nem elég a boldogító igen után ráeszmélni.Főleg azért nem, hogy a kereszténységnél maradjak, mert az egyház nem rendez válásokat.

2013. aug. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
26%
A házassági előtti szexuális kapcsolat igenis bűn. Bárki bármit is mond. Az ilyenekkel Isten nem ért egyet és utálatos bűn előtte ugyanis ez paráznaság. A 10 parancsolat kimondja, hogy ne paráználkodjál! Ha hívő vagy igazi keresztény akkor ezt megtartod. Mivel ahogy egy előttünk szóló is mondta nem jó dolog kiválogatni csak azokat a parancsolatokat amik nektek tetszenek. Pokol pedig igenis létezik akár tetszik az embereknek akár nem. A paráznaságnak pedig nagyon súlyos következményei vannak. démonizálódik az ember és átkot hoz. ( Az idő előtt elvett áldás átkot hoz). Jól gondold meg..
2013. aug. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, kérdező, az a gond, hogy régen pl. a lányok 14 évesen értek, 16 évesen házasodtak. Azt a 2 évet meg kibírták.


Ma 13 évesen érnek, és olyan 26 éves korukban gondolhatnak gyerekre. Ugye az egyház a fogamzásgátlás normális módjait is tiltja - még ma is.


Épeszű ember nem várhatja el, hogy valaki 26 éves koráig szűz maradjon, de még csak ne is simogassa meg a másik nemű embert.


Régen a házasság is más volt: ha nem szerették egymást, vagy nem illettek össze, az nem volt nagy baj. Majd megszokják.

Az asszony szokja meg azt is, ha verik. Válás nincs.


Ma azért már ez kicsit másképp megy.

2013. aug. 12. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!