Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A nagy kérdés: házasság...

A nagy kérdés: házasság előtti szex?

Figyelt kérdés
vallásos vagyok mélyen hívő de èn ezzel a dologgal kapcsolatban nem értek egyet. *ezzel . van szerelmem akit nagyon szeretek es még nem feküdtem le vele , de pettingelünk..ez már bűnnek számít az egyház tanítása szerint. meg kellene gyónnom mi szerint szemémetlen dolgot tettem..de ugye a szentgyónás lényege hogy megbántam bűneimet.de ha nén em bántam meg valamit akkor nem is mhetek meggyónni mert nincs értelme viszont akkor inkabb ne jarjak gyónni soha többet? házassàg előtti szexről annyit, azt mondta nekem valaki varjak mert ha mar nem vagyok szűz mi lesz különleges , nem lesz bennem az a plusz amit csak neki adhatok oda...szerintem nem ezen múlik a boldogság. kicsit sem azt mondom élni kell es sok emberrel lefeküdni èn nem is akarok soha mással majd csak a jelenlegi kedvesemmel :D :)) de szóval ti mit gondoltok erről?

#szex #házasság #bűn #gyónás #hàzasság előtt
2013. aug. 11. 11:12
1 2 3
 21/30 KZitus ***** válasza:

Ezt még :„Öljétek meg azért földi testtagjaitokat a paráznaság, a tisztátalanság, a nemi vágyakozás, a káros kívánság és a mohóság dolgában, ami bálványimádás” (KOLOSSZÉ 3:5)

MI A PARÁZNASÁG?

A bibliai szóhasználatban a „paráznaság” (görögül: por·nei′a) olyan meg nem engedett szexuális kapcsolatra utal, mely a szentírási, azaz a Szentírás szerint érvényes házasságon kívül jön létre. Ez magában foglalja a házasságtörést, a prostitúciót, a nem házas felek közti szexuális kapcsolatot, valamint a szájon, illetve a végbélen keresztül történő közösülést, és azt is, ha valaki egy olyan személy nemi szerveit izgatja, aki nem a házastársa. Ezenkívül ide tartozik még az azonos neműek közötti szexuális kapcsolat, és az állatokkal való fajtalankodás.

2013. aug. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

biztosut.blogspot.hu

Ezt olvasd át, engem meggyőzött.

2013. aug. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Szia!


Bocsika, hogy megkérdezem, de mennyi idős vagy? Mert 18 éves kortól gyakorlatilag bármikor összeházasodhattok...


Üdv. Péter

2013. aug. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
61%

Engem némileg bosszant, hogy teljesen mindegy hány igét ír az ember, hogy ISTEN EGYÉRTELMŰEN TILTJA ÉS AKI MÉLYEN HÍVŐNEK VALLJA MAGÁT, ANNAK BE KELL EZT TARTANI, mégis a kérdező úgy csűri-csavarja, hogy ne kelljen betartani.

Nem tudom hány éves vagy és nem is érdekel, mert nem fontos, az viszont igen, hogy tök mindegy te most mit érzel, akkor is tiltja a Biblia és ha lefekszel a lánnyal, akkor vétkezel.

Ráadásul azt nem értem, ha ő lesz melletted az életben, akkor minek kell rohanni? Ne a szex legyen már a legfontosabb vagy akkor dobd félre a Bibliát, márha olvasod egyáltalán, mert ilyenből mint te, aki saját kedve szerint magyarázza Isten parancsait, rengeteg van, nem kell még egy.

2013. aug. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
55%

Jaj, szálljatok már le róla.

Legalább kezd kinyílni a szeme és végre rájött, hogy értelmetlen dolog ez a tilalom.Ritka ez egy hívőtől.

2013. aug. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
nem vagyok férfi. nem csűröm csavarom. ne beszéljél így rólam. nem ez volt a kérdés. nem az a lényeg h hogy ne kelljen betartanom csak kíváncsi voltam minden véleményre mi az ami mellette és mi az ami ellene szól.
2013. aug. 13. 13:20
 27/30 A kérdező kommentje:
nem vagyok még 18, de amint betöltöttem házasságra kívánok lépni. kedves utolsóelőtti nincs jogod ez alapján megítélni a hívőségemet. sőt egyáltalán semmiben nincs jogod ítélkezni. nem emberi jog.
2013. aug. 13. 13:24
 28/30 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Köszönöm a választ, tetszik a határozottságod, kívánom, hogy megmaradjon ez egész életedben.


Egyetlen érvet mondok még, miért érdemes gyakorolni az önmegtartóztatást a házasságig. Most vagy abban a korban, amikor helyes szokásokat tudsz kialakítani, melyek végigkísérik és meghatározzák az életedet. Ha most gyakorlod magad az önmegtartóztatásban nagy hasznodra lesz, amikor nélkülöznöd kell majd a házastársadat akár hosszabb időre betegség vagy egyéb ok miatt. Sok olyan kapcsolatot láttam már életemben, amely ezen vérzett el, hogy a házastárs képtelen volt az önmegtartóztatásra ilyen szituációban.


Üdv. Péter

2013. aug. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Amíg nem vagytok házasok addig úgy kellene egymásra tekintenetek, hogy ő még nem a tied és te sem vagy az övé.

Ezzel a lépésetekkel gyakorlatilag paráználkodtok, mert bármi lehet a házasságig ami miatt arra juttok, hogy nem ilyen lovat álmodtatok meg magatoknak. Úgy kellene élnetek, hogy azt is figyelembe veszitek, hogy nem egymásnak lettetek szánva és ha ez így van akkor a (csak) pettingelés után ha mégsem házasodtok össze, akkor hogy néztek majd egymás szemében amikor mindketten valaki mással kötitek össze az életeteket.

Gyakorlatilag ti most megcsaljátok azt akivel összekötitek majd az életeteket mert semmi sem biztos addig amíg be nem következik. És nem kis lelkiismeret furdalásod lesz a majdani férjeddel szemben.

De inkább azt kellene szem előtt tartanotok, hogy Isten mit kért, mert ezzel a lépéseddel azt a kijelentésedet hazudtolod meg, hogy mélyen hívő vagy. Ha valóban az lennél, akkor fontosabb lett volna amit Isten kér, mint a saját testi vágyaitoknak a beteljesülése, még ha részben is.

Ne paráználkodj és még a gondolattól is menekülj mert a gondolat tettekre sarkall és kétlem, hogy mivel Isten igazságos ezt a tetteteket ha meg nem tértek belőle, szó nélkül hagyná. Simán el tudom képzelni, hogy el vesz titeket egymástól, mert nem halhattatok rá. Ha erre gondoltok akkor is olyan fontos, hogy ragaszkodjatok egy bűnhöz?

2013. aug. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

neem.én nem akarom hogy elvegyen minket egymástól.

ezzel amúgy nem értek egyet hogy megcsalom a jövendőbelimet mert egyrészt én egy fèrfinak akarom odaadni magamat egész életemben szóval ha ő a jővendőbelim akkor vele csalom meg őt? :) attól függetlenűl mondom most ezt hogy én őt szeretem ès ő is lesz a férjem , hogy lenne megcsalàs? a megcsalás párhuzamosan történik miközben van valakid l el vagy köteleződve.

2013. aug. 20. 19:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!