Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A nagy kérdés: házasság...

A nagy kérdés: házasság előtti szex?

Figyelt kérdés
vallásos vagyok mélyen hívő de èn ezzel a dologgal kapcsolatban nem értek egyet. *ezzel . van szerelmem akit nagyon szeretek es még nem feküdtem le vele , de pettingelünk..ez már bűnnek számít az egyház tanítása szerint. meg kellene gyónnom mi szerint szemémetlen dolgot tettem..de ugye a szentgyónás lényege hogy megbántam bűneimet.de ha nén em bántam meg valamit akkor nem is mhetek meggyónni mert nincs értelme viszont akkor inkabb ne jarjak gyónni soha többet? házassàg előtti szexről annyit, azt mondta nekem valaki varjak mert ha mar nem vagyok szűz mi lesz különleges , nem lesz bennem az a plusz amit csak neki adhatok oda...szerintem nem ezen múlik a boldogság. kicsit sem azt mondom élni kell es sok emberrel lefeküdni èn nem is akarok soha mással majd csak a jelenlegi kedvesemmel :D :)) de szóval ti mit gondoltok erről?

#szex #házasság #bűn #gyónás #hàzasság előtt
2013. aug. 11. 11:12
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Tévedés. Ez csak a pedofil középkorra volt jellemző. A régi zsidó kultúra, amiről a Biblia is ír, inkább 20-25 évre teszi a FÉRFIAKNÁL a házasságkötés időpontját.

Ők kibírták, mert szerették Teremtőjük. Itt ennek még a látszata sincs.

2013. aug. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Szinte minden keresztény fiatalt érint ez a kérdés, jómagam sok fiatallal beszélgettem már erről.


Egyetlen apró kis jelzőre hínám fel a figyelmedet a kérdéshez fűzött kommentedből: "csak a JELENLEGI kedvesemmel".


No igen. Miért helytelen a házasság előtt szex? Mert gyakorlatilag megcsalod a házastársadat ELŐRE. A házasság ugyanis akkor BIZTOS, ha megkötötted.


Én egy egyszerű tanáccsal szoktam elgondolkodtatni az ezzel a kérdéssel hozzám fordulókat: Ne tégy semmi olyat mással, amit nem szívesen mondanál el a jövendőbelidnek. Ennyire egyszerű! ;-)


Üdv. Péter

2013. aug. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

kedves hatos! a negyedik parancsolat fölött miért hunynék szemet? ez most hogy jött ide neked?..?

köszönöm mindegyik válasz a hasznos és elgondolkodtató..van amivel többnyire és amivel kevésbé értek egyet..de hát.

volt régen egy nagyon jó hittantanárom aki egyszer azt mondta mert szóba került a téma.." szerintem a házasságon kívüli szex nem bűn ha szerelemből történik."...nos ez is elgondolkodtató..hogy mai tiszta szívből őszintén történik az miért lenne rossz dolog? mert a bűn rossz dolog. Igen Isten kimondja a 10 parancsolatban hogy ne paráználkodj de a paráznaság nálam azt hordozza magában ami bűnös vágy és a nem tiszta paráznaság...mindegy remélem érthető.

Kedves Péter! a válaszod igen hasznos..de egy dologra hívnám fel a figyelmed..ahelyett hogy abban a mondatomban azt emelnéd ki hogy JELENLEGI kedvesemmel...úgy érzem a MONDAT IGAZI JELENTŐSÉGÉT A FONTOS RÉSZÉT HAGYTAD EL ÉS PONT NEM A LÉNYEGET EMELTED KI,. A LÉNYEG HOGY SOHA SENKI MÁSSAL NEM AKAROK MAJD LENNI ÚGY, MINT VELE! azért emeltem ki hogy jelenlegi hogy érzékeltessem hogy CSAK VELE akivel MOST is vagyok.és írta valaki mi lesz ha majd az igazi lesz nekem.és előtte mással is lefeküdtem. pont ez a lényeg hogy Ő számomra az egyetlen! én mindenképp úgy érzem és gondolom hogy ő lesz nekem az első és az utolsó!! pont ezért vagyok ennyire nyugodt lélekkel mert szerintem ha gy is lesz ahogyan én itt levezettem.. Isten nem fog elítélni ezért mint utolsó utolsó bűnös.

2013. aug. 12. 13:10
 14/30 A kérdező kommentje:
És Péter! nem akarom megcsali a házastársamat előre! mert őt szertném annak!!
2013. aug. 12. 13:10
 15/30 Synesztro ***** válasza:
25/F Én bár keresztény lennék, sosem gyakoroltam a vallásom, inkább az Ateista nézeteket vallom, ezért gondolom már megköveznek páran, de én tapasztalat útján is nem a Biblia és a vallás ellen beszélnék, de pártolom a házasság előtti szexet. Tévedés, nem azt mondom, hogy jobbra balra, és el is ítélem a mai fiatalságot, a mindenki mindenkivel elvével együtt. De mi van akkor ha pl. a házasság napjáig vártok, és a nászéjszakán derül ki, hogy az ágyban teljesen más elvárásaitok vannak, vagy egész egyszerűen akár testi akár más ok miatt, nem illetek össze. Elárulom, ez nagyon hamar félrelépéshez, ill. válási okhoz vezethet, mivel a szex tettszik vagy sem, egy kapcsolat egyik meghatározó része, az érzelmeken, kívül is. Ahogy a szellemnek, a testnek is kell a pihenés, úgy a kényeztetés is, ha ezt a test nem kapja meg, a szellem egy idő után képtelen lesz érzelmekkel pótolni. Nem kell firtatnom, hogy hány párkapcsolat megy szét az miatt, hogy az egyik félnek, szexuális problémái vannak egy kapcsolatban. Egyébként, a vallás nem engedi a válást sem tudtommal, hiszen amit Isten egybekötött... Ha tényleg rámegy a kapcsolatod, akkor az esetleges következő jelöltet nem veszed el, vagy nem fekszel le vele, mert nem veheted el? Ez számomra mindíg is érthetetlen motívum volt a "vallásomban" számos mással egyetemben, ezért is nem gyakorlom. Az én felfogásom szerint, a keresztény vallás törvényei annyira "joghézagosak" és elavultak, hogy "használhatatlanokká" váltak a mai modern korokra nézve pedig elavultak is. A mai társadalomban is ha egy törvény ezzé válik, vannak rá jogosultak, akik módosíthatják, egy újra- hatékonyabbra. A vallásiakat is kéne. Továbbá, én úgy tudom, hogy az igazszívűeket, a nemes lelkűeket Isten befogadja nyájába. Lényegében elmegyünk a templomba, meggyónjuk bűneink, vagy a halálos ágyon egy pap feloldozást ad, és ennyivel el lenne intézve? Akkor most vagy mind a pokolba jutunk bűneink miatt, melyek néha halálosak, vagy mind a mennybe, egy mindent megbocsátó könyörületes Isten miatt. Ha öszebújsz a pároddal még az esküvő előtt, egy Isten általi láthatatlan erő a szerelem álltal vezérelve, majd később elveszed, éled az életed, a családoddal, gyereket nevelsz, és továbbra sem követsz el nagyobb bűnt annál, minthogy néha szitkozódsz, ez nem Istennek tettsző élet vajon? Végezetül tudom, hogy ezért is elítéltek majd, de én már a házasság híve sem vagyok. 20évesen nősültem, gyerekem született, házat vettem, dolgoztam, éltem az életem, tartottam a családom, próbáltam egyről a 2re jutni. Templomban is esküt tettem arra, hogy örökre ezt az életet választom, azzal akit választottam. 3 évre rá, a nejem megcsalt többször is, mire kiderült, már túl volt egy abortuszon is egy másik férfitól (ekkor bukott le). Azonnal elváltam. És most Isten szerint hogyan tovább?? Vajon most melyik Bibliai fejezet tanítása ad útmutatást nekem? Túltettem magam rajta, és egy 28 éves gyönyörű élettársammal élek, aki ugyan még sosem járt így, de mivel egy bíróságon dolgozik, és 7i rendszerességgel vagy 10 válást lát van úgy hogy egyhuzamban, szintén nem akar házasságra lépni. Egyszerűen csak éljük az életünk. Ha ezért a Pokolra jutok, akkor nem bánom, hogy nem hittem egy könyörületes megbocsátó Istenben, és hiábavaló volt élnem is. Ha pedig mégis létezik, nem félek, mert nem tettem bűnt sem embertársam, sem más ellen egész eddigi életem folyamán, így azt hiszem méltóvá váltam az ő kegyeire is. Elnézést kérek a hosszú megfogalmazásért, és senkit nem állt szándékomban sem vallásában, sem világnézeteiben megbántani, akit mégis sikerült, kérem ne haragudjon meg rám ezért. Köszönöm.
2013. aug. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

"az igazszívűeket ès nemes lelküeket Isten befogadja nyàjába"..Igen. Isten könxörületes és az egyik legnagyobb kegy amit tőle kaptunk, hogy ha el is bukunk Ő mindig ad nekünk egy új esélyt. ès ha Isten ennyi alapján hogy nem tartottuk meg magunkat a nàszéjszakara, ìtélne minket nem dicsőítenénk őt.

utolsó nagyon sajnálom hogy ilyen csalódás ért téged az életben.

szerintem Isten mindenkit magához mér....nem lenne értelme, ha mindenkit egyféle képp èrtékelne, minden élet más..minden lélek. szerintem hogyha valaki nem szüzen lép házasságra, nem zárja ki az ember igazszívűségét ès nemes lelküségèt

2013. aug. 12. 14:08
 17/30 A kérdező kommentje:

és még valami! a paráznaság és a szeretkezés nem ugyanaz! mert a oaráznaság kifejezetten a testiségről szól csupán. míg a szeretkezés nem. az első válaszolók között valaki linkelt egy oldalt: gondolatok a házassàgról/házassàg előtti szexről. ott volt egy ...........-i pszhológia ami azt ecsetelte milyen önző dolog a szex mert csak egy ösztön dolog, saját testünk élvezkedésére stb...de olyan színten hogy hhh....mindegy az a lényeg hogy a SZERETKEZÉS nem a testiségről szól!! és ezt vannak emberek akik nem bírják megérteni. a szex nem mindig szeretkezés, de a szeretkezés mindig szex.

nem véletlenűl a neve: szeretkezés ....sokkal több!!! mint puszta testiség.!

2013. aug. 12. 15:03
 18/30 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A házasság KÉT EMBER szövetsége. Ha MINDKETTEN így gondoljátok, akkor házasodjatok össze és bátran szexeljetek kedvetekre. Ha nem akkor pedig még mindig fenntartom amit írtam...az egy dolog, hogy TE mit érzel...


Üdv. Péter

2013. aug. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
há ez nem is lenne kérdés!!! ha annyi idős lennék egy percet sem várnék! :D
2013. aug. 12. 15:29
 20/30 KZitus ***** válasza:

Szervusz


A házasság előtti nemi kapcsolat minden formáját paráznaságnak nevezi a Biblia.


Na de már elemezték a hozzászólók azt, hogy mit nevezünk házasságnak, amelyen Isten áldása is rajta van(nem csak a saját nézetünk).

Nem kell a fantáziánkra bízni a dolgot, a Biblia erre is pontos választ ad.

Tehát Isten előtt a házasság az, (a Biblia tanítása szerint) amikor egy férfi és nő között létrejön a nemi kapcsolat, ők attól kezdve "egy test" lesznek.

De vajon akkor elég csak úgy összeállni egy férfinak és nőnek és együtt élni, vagy hébe-hóba összejárni ebből a szempontból? Nem elég.

Miért?

Mert:

Róma 13:1

" Minden lélek rendelje alá magát a felsőbb hatalmaknak, mert nincs hatalom, csak Istentől; a létező hatalmak Isten által állnak fenn a maguk viszonylagos állásában."

Ez az Isteni parancs arra kötelezi a házasulandókat, hogy engedelmeskedjenek annak az országnak a házasságra vonatkozó törvényeinek, amelyik országban él. Mivel ez az ország csak az anyakönyvvezetőnél kötött házasságot ismeri el, akkor ezt kell tennünk, hogy Isten és ember(törvény) előtt tiszta legyen házasságunk. Főleg akkor jó hogy így teszünk, ha Istentől árjuk, hogy támogassa, segítse a kapcsolatunkat.

Van egy másik tanács is ezzel kapcsolatban, amelyre különösen érdemes odafigyelni:

Zsidók 13:4

" A házasság tiszteletre méltó legyen mindenkinél, és a házaságy beszennyezetlen, mert az Isten meg fogja ítélni a paráznákat és a házasságtörőket."


Nincsen okod azt gondolni, hogy Isten másként látja a te kapcsolatodat. Te szeretnéd inkább, hogy Isten "lazítson" az alapelvein. Erre nincsen szükség, hiszen a saját példádon is láthatod, az emberek megteszik azt Isten akár akarja, akár nem. Ezt tette Éva is az Édenben. És hová jutottunk. Ítélje meg mindenki maga.


Üdvözlettel: Zita

2013. aug. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!