Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten segíthet?

Isten segíthet?

Figyelt kérdés

Mostanában nem úgy jöttek össze a dolgaim, ahogy azt szerettem volna.

Ritkábban elszoktam járni a templomba. Ma elhívtak, hogy menjek el este a templomba, én meg mondtam nekik, hogy nem megyek mert semmi értelme. Nem is segít isten. Ők erre azt mondták nem is tudom mit beszélek, akkor maradjak itthon. Mert, hogy holnap lenne az úrvacsora és így nem mehetek.


De mostanában tényleg olyan elveszettnek érzem magam. Most az éven fejeztem be a sulit és kézhez kaptam a szakmámat. Szerettem volna menni egyetemre folytatni a szakmámat, de nem vettek fel. Tudom magam miatt, mert a matekba nem fektettem elég hangsúlyt. Most úgy akarnám, hogy ebben a félévben javítózok érettségiből meg leteszem a nyelvvizsgát. Érettségi után elmegyek dolgozni, és jelentkezem a keresztfélévesre. Sportban is szeretnék versenyezni, thai boxolok. De nincs elég erőm ehhez, elvagyok veszve úgy érzem. Kicsit nehéz így leírni, de nincs az az önfeledt boldogság. A csajozás se érdekel mostanában, pedig lenne 1-2 jelentkező, mind nagyon szépek, csinosak én még is tojok rájuk. 19 éves vagyok, lassan 20 és ahogy leírtam a teendőket annak mind kellene, hogy sikerüljön. Talán most el is fordultam istentől. Sőtt biztosan.


1szer elmentem egy hitgyülekezetbe. Jött egy amerikai pap. Azt mondta: Minden nap a bibliából olvass el 2részt az ószövetségből és 1 részt az új szövetségből és Isten megsegít téged, jól fog menni az életed. Az életben sikeres leszel.

Az első hónapban el is olvastam az adott részeket. De aztán ez így néha néha mikor eszembe jutott 1-2 napig tartott.


Tehát most ez lenne velem, nem tudom mit tegyek. Segítsetek!



2013. aug. 17. 18:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Isten próbára teszi az ember hitét és az ember könnyen elfordul Istentől, mint ahogyan a Bibliában is mindig elfordultak tőle, de attól még Ő itt van és segít...
2013. aug. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!