Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért lesz valaki muszlim ha...

Miért lesz valaki muszlim ha nem arab? Nekik nem ciki ez például fehér magyar emberként, európaiként? Nem érzi úgy hogy átállt a másik táborba? Törzsgyökeres keresztény országban fehér muszlimnak lenni, nem ciki (árulás)?

Figyelt kérdés

Beszéltem egy pár ilyen megtért magyarral, rákérdeztem hogy nem ciki ez nekik egy olyan országban mint Magyarország ami a kereszténység védőbástyája? Erre azt mondták azért lettek muszlimok mert hogy milyenek a keresztények. Kérdeztem tőlük hogy most kötelezőnek érzik hogy valamelyik frakcióhoz tartozznak? És finoman utaltam rá hogy a jelenben ugyan ezek a megtévesztettek és becsapott emberek akinek szintén kell valahova tartozniuk, robbantak fel másokat, még a saját fajtájukat is az isten-Allah nevében. A kereszténység nevében már nagyon régen nem öltek. Erre mondták azok fanatikusok. Jó de akkor miért hisznek egy olyan vallásban ami az arab kúltúrára épül az ő mentalitásukat tükrözi, elnyomja a nőket meg a szabadságot. Erre mondták hogy ez nem igaz. Én meg erre mondtam hogy az sem igaz amit a keresztényekre mondanak ilyen alapon, legalább is ő hozzájuk manapság semmilyen durva dolgot nem lehet ráfogni, míg a Iszlám a mai napig az erőszak, háború forrása. Erre mondták hogy ne akarjam ráhúzni a fanatikusok tetteit az egész vallásra, és már kicsit ingerültek lettek. Mondtam hogy szerintem ez az egész muszlim vallás az araboknak való ők találták ki, és az ő értékrendjüket tükrözi nem a fehér emberét. Nekik nem ciki ez hogy fehér emberként beállnak az erkölcsileg és társadalmilag alsóbb szinten lévő(és finoman fogalmaztam) arabok közé, mert avval hogy az ő vallásukat, softwarüket gyakorolják avval sorsközösséget vállalnak a múltjukkal és a jelenükkel (ami igen csak véres).

Itt már kihúztam a gyufát és a beszélgetés véget ért, holott mondtam nekik hogy nem vagyok aktív keresztény és nem provokálni akarom őket, egyszerűen csak nem értem hogy ők miért a törököknek szurkoltak az Egri csillagokban :D

Nem védem a kereszténységet, holott megkeresztelt katolikus vagyok, de még mindig jobban szimpatizálok velük mint az Iszlámmal, tekintve a magyar történelmet is, pontosan ezért nem értem hogy miért lesz valaki fehér európaiként muszlim? Nem akarok senkit megbántani, egyszerűen csak adjon már valaki egy értelmes választ, és ne csak azt hogy valahova kell tartozni, mert sajnos azt vettem ki hogy az ilyen vallásos emberek muszályból csatlakoznak valahova, mert magukban mint önálló ember nem tudnak hinni, az már csak ízlés kérdése hogy melyik vallástól várják a irányítást.



2013. aug. 24. 18:00
1 2 3 4 5
 41/42 anonim válasza:

Sziasztok ! Azt gondolom,hogy most èn is hozzászólok de csak szerènyen :) MAGYAR SZŐKE ZÖLDSZEMŰ MUSZLIM NŐ VAGYOK ...Magyarorszàgon êlek.Amikor ezt a vallàst felvettem ès elkezdtem a mecsetbe jàrni ott talàlt a lelkem nyugalomra.Semmiféle arab fèrjjel vagy ierettseggel nem rendelkeztem.Vagyis àpolónőkènt nèhàny arab orvos kollegàval de kapaszkodj meg keresztenyek voltak arab lèttükre.A mecsetbe sokat tanultam a vallàsról ès eloszlatok egy tèvhitet.Nem kell kendőt ( mi hejabnak nevezzük ) viselned, csak ha te úgy èrzed.Ugyanugy èlek mint bàrki aki magyar..àr egy ève muszlim voltam mikor a neten angoltanulàshoz kerestem segìtsèget ès sokan jelentkeztek segìtettek de egy fiú mellett maradtam.

Nagyon jókedèlyű pozitiv vicces ember tele mosollyal ..egyszerűen beleszerettem..Èszak Afrikàban èlő muszlim pasi volt.Meghìvott a csalàdjàhoz ès èn repülőre ültem ès indultam :) egy hihetetlen varàzslatos vilàgba kerültem..a nők itt ha akarnak muszlim ruhàba kendőbe jàrnak ha nem akarnak nem.Az arab lânyok szőkìtett hajjal isszàk a capuccinót

2016. szept. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim válasza:

Sziasztok ! Azt gondolom,hogy most èn is hozzászólok de csak szerènyen :) MAGYAR SZŐKE ZÖLDSZEMŰ MUSZLIM NŐ VAGYOK ...Magyarorszàgon êlek.Amikor ezt a vallàst felvettem ès elkezdtem a mecsetbe jàrni ott talàlt a lelkem nyugalomra.Semmiféle arab fèrjjel vagy ismerettseggel nem rendelkeztem.Vagyis àpolónőkènt nèhàny arab orvos kollegàval de kapaszkodj meg keresztenyek voltak arab lèttükre.A mecsetbe sokat tanultam a vallàsról ès eloszlatok egy tèvhitet.Nem kell kendőt ( mi hejabnak nevezzük ) viselned, csak ha te úgy èrzed.Ugyanugy èlek mint bàrki aki magyar..màr egy ève muszlim voltam mikor a neten angoltanulàshoz kerestem segìtsèget ès sokan jelentkeztek segìtettek de egy fiú mellett maradtam.

Nagyon jókedèlyű pozitiv vicces ember tele mosollyal ..egyszerűen beleszerettem..Èszak Afrikàban èlő muszlim pasi volt.Meghìvott a csalàdjàhoz ès èn repülőre ültem ès indultam :) egy hihetetlen varàzslatos vilàgba kerültem..a nők itt ha akarnak muszlim ruhàba kendőbe jàrnak ha nem akarnak nem.Az arab lânyok szőkìtett hajjal isszàk a capuccinót a kàvèhàzba ès bizony el el szìvnak egy cigit.A csalàdja egyszerűen csodàlatos ..nyitott vidàm emberek.Az első perctől egy szobàba aludhattunk :) Egy dolog amire figyelnek az utcàn nem nyalni falni egymàst megjegyzem ezt ên magyarorszàgon sem szeretem làtni..ugy gondoljàk ,hogy nem kell az utcàra vinni a magànèletet ès ez pontosan igy van.Kèzenfogva sètàlgatni az utcàn nem bűn ;)A muszlim.vallàsban hàzzassàg van ès nem együttèlès mert a hàzassàgon belüli sex az nem bűn.Ők nem úgy nősülnek , hogy nèzzükeg milyen vagy az àgyban ès ha jó elveszlek.hanem belèdszeret és megkèri a kezed..szeret ugy ahogy vagy az esetleges testi hibàiddal vagy èpp mert a melled megereszkedett hiszen esetleg van gyereked mert nekem bizony vannak gyerekeim.. elvâlt nő voltam.

Nagyon boldog voltam vele ..kb 1 hete voltam ott amikor sètâltunk ès egy èkszerüzlet előtt megàlltunk bementünk ès mosolyogva összenèztünk ..a kèrdès annyi volt "Do you marry me "? egy hatalmas "yes " volt a vàlaszom.Majd felhúzta a jegy gyűrűt az ujjamra.Elmentünk a tengerparton egy étterembe ott ketten megünnepeltük.Aztàn mikor hazamentünk ès a szüleinek megmutattuk a gyűrűt pillanatok alatt sült a vacsora ès csak jöttek a rokonok baràtok fergeteges estèt csaptak.Aztàn 2 hèt mulva hazamentem.Ès elkezdtük szervezni az esküvőt.Most èpp itt fekszem Èszak Afrikàban a tengerparton ès ìrok nektek màr felesègkènt ès nem egyedül ;) egy pici èlettel a szìvem alatt.. Boldog vagyok mint mèg soha..hamarosan haza kell mennem intèzni a fèrjem papìrjait mert Magyarorszag az èn otthonom oda húz a szìvem ès az èn dràga fèrjem mindent felad itt mert tudja èn otthon szeretnèk èlni..a tengerpart a pàlmàk ès a tengerre nèző hâzunk megmaradnak vakàcióra ..Klassz kis bikiniben vagyok ès ő vàsárol nekem nőcis rucikat ..elàrulom,hogy van 2 db muszlim.ruhàm ès 2 kendőm mert azt mondta a fèrjem nem attól vagy muszlim mert olyan ruhàt viselsz muszlim akkor vagy ha a szìvedben vagy az.....

2016. szept. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!