Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért lesz valaki muszlim ha...

Miért lesz valaki muszlim ha nem arab? Nekik nem ciki ez például fehér magyar emberként, európaiként? Nem érzi úgy hogy átállt a másik táborba? Törzsgyökeres keresztény országban fehér muszlimnak lenni, nem ciki (árulás)?

Figyelt kérdés

Beszéltem egy pár ilyen megtért magyarral, rákérdeztem hogy nem ciki ez nekik egy olyan országban mint Magyarország ami a kereszténység védőbástyája? Erre azt mondták azért lettek muszlimok mert hogy milyenek a keresztények. Kérdeztem tőlük hogy most kötelezőnek érzik hogy valamelyik frakcióhoz tartozznak? És finoman utaltam rá hogy a jelenben ugyan ezek a megtévesztettek és becsapott emberek akinek szintén kell valahova tartozniuk, robbantak fel másokat, még a saját fajtájukat is az isten-Allah nevében. A kereszténység nevében már nagyon régen nem öltek. Erre mondták azok fanatikusok. Jó de akkor miért hisznek egy olyan vallásban ami az arab kúltúrára épül az ő mentalitásukat tükrözi, elnyomja a nőket meg a szabadságot. Erre mondták hogy ez nem igaz. Én meg erre mondtam hogy az sem igaz amit a keresztényekre mondanak ilyen alapon, legalább is ő hozzájuk manapság semmilyen durva dolgot nem lehet ráfogni, míg a Iszlám a mai napig az erőszak, háború forrása. Erre mondták hogy ne akarjam ráhúzni a fanatikusok tetteit az egész vallásra, és már kicsit ingerültek lettek. Mondtam hogy szerintem ez az egész muszlim vallás az araboknak való ők találták ki, és az ő értékrendjüket tükrözi nem a fehér emberét. Nekik nem ciki ez hogy fehér emberként beállnak az erkölcsileg és társadalmilag alsóbb szinten lévő(és finoman fogalmaztam) arabok közé, mert avval hogy az ő vallásukat, softwarüket gyakorolják avval sorsközösséget vállalnak a múltjukkal és a jelenükkel (ami igen csak véres).

Itt már kihúztam a gyufát és a beszélgetés véget ért, holott mondtam nekik hogy nem vagyok aktív keresztény és nem provokálni akarom őket, egyszerűen csak nem értem hogy ők miért a törököknek szurkoltak az Egri csillagokban :D

Nem védem a kereszténységet, holott megkeresztelt katolikus vagyok, de még mindig jobban szimpatizálok velük mint az Iszlámmal, tekintve a magyar történelmet is, pontosan ezért nem értem hogy miért lesz valaki fehér európaiként muszlim? Nem akarok senkit megbántani, egyszerűen csak adjon már valaki egy értelmes választ, és ne csak azt hogy valahova kell tartozni, mert sajnos azt vettem ki hogy az ilyen vallásos emberek muszályból csatlakoznak valahova, mert magukban mint önálló ember nem tudnak hinni, az már csak ízlés kérdése hogy melyik vallástól várják a irányítást.



2013. aug. 24. 18:00
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
96%
"Miért lesz valaki muszlim ha nem arab?" Miért ne? Meg mi az, hogy ciki? Ez vallás nem divat ember itt nincs olyan, hogy ciki... Látszik, hogy te ehhez nem értesz azt a hosszú leírást már nem is olvasom el, hisz a kérdésből is kiderült, hogy nem értesz hozzá.
2013. aug. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért annyit hozzáfűznék, hogy a muszlim nem egyenlő az arabbal. Tehát számos más nép az arabon kívül is az Iszlámot követi. Kurd,Török,Azeri,Perzsa,Pashtu,Tádzsik,Pandzsábi,Türkmén,Kirgiz,Üzbég,Indonéz,Albán,Bosnyák és még sorolhatnám...
2013. aug. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
100%
nem minden muszlim arab ha hiszed ha nem indonézek,malájziaiak is muszlimok (tudod a sárga csíkszeműek az inteligencia szintedhez mérten szólva) hogy miért lesz valaki magyar létére muszlim? mert a Biblia hazugságokra és ellentmondásokra épül mondd már meg nekem a Bibliából idézve hogy ki volt az apja Józsefnek? a 2 ember közül akiket a Biblia említ :D és te elvárod hogy valaki ebben higgyen...megjegyzem semmi bajom a keresztényekkel ő dolguk mibe hisznek/mit csinálnak..Ami meg Magyarországot illeti nem tősgyökeres keresztény ország mivel Attiláék és az első magyar generációk sem keresztények hanem spiritiszták/pogányok voltak csak aztán Szent István ránkerőltette a kereszténységet és ezért ugyebár mi nagy keresztények vagyunk :D erkölcsileg és társadalmilag alsóbb szinten vannak az arabok? a keresztények nem csinálnak semmi rosszat? a zsidóbérenc nagykeresztény amerika milliókat mészárol le arab országokba,anno japánba,vietnámba és stb ;) tanulmányozd már inkább Magyarország történelmét (Horty is muszlim volt) aztán írj ki ilyen barom kérdéseket
2013. aug. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
13%

Ha már intelligenciáról beszélünk, neked most komolyan az a legnagyobb bajod hogy nem tudjuk 2000 év távlatából Józsefnek a kettő közül az apját? Ez röhejes a részedről, mint egy óvodás.

Azért mondom hogy nagy keresztény múltúak vagyunk, mert mi már akkor így voltunk evvel mint nemzet, amikor még a nyugat sem volt sehol.

Ezer éve vagyunk hivatalosan keresztény ország, más mai ország akkoriban még sehol sem volt.

Te mondtad ki, zsidó bérenc (csoda hogy ne töröltek ki téged).

Innentől kezdve azért én vitatnám a keresztény teljes felelősséget, mert ahogy te is írtad nagyon sok minden a mai világban zsidó behatásra történik így vagy úgy, és a végrehajtók is általában zsidók.

Ha itt élnél tudnád hogy a kereszténység elsorvasztása történik EU-n belül jelenleg, többnyire zsidó származású politikusok részéről. Amerikában meg egyértelmű a zsidó befolyás. Szóval az ő általuk elkövetett dolgokat, nem húznám rá a keresztényekre, mint vallást követő és betartó emberekre. Tudod valamikor a keresztes háborúk idején volt utoljára keresztények által elkövetett erőszak. Ami mostanában történt ahhoz a vallásnak semmi köze nem volt, legalább is nem a kereszténynek.

És ha már ennyire okosnak képzeled magad, örülnék ha nem írnál marhaságokat tudatlanságból vagy szándékosan.

Ha Horthy alatt a Miklósra gondolsz, akkor tudtommal ő nem volt muszlim, az unokája Horthy István (Sharif) volt az.


Egyébként hogy viszonyulsz a Saria-hoz?

Mert kíváncsi lennék hány fehér nő akarna önszántából burkába csomagolva élni, meg minden kis hülyeségért elnyomva és megkövezve lenni.

Továbbá azért mondtam az arabokról azt amit, mert primitívnek tartom hogy még mindig képesek Allah Akbarozni, amikor a saját társaikat robbantják fel.

Náluk nagyon durva a vallási fanatizmus, sok követője is van, de amit még mindig a legrosszabbnak tartok az az ahogy a nőkkel bánnak, mert az sokat elmond róluk.

Egyébként én nem vagyok aktív keresztény, pontosan azért mert nem szeretem a vallási embertömeg irányítást, na most ebben szerintem ma az Iszlám jár az élen.

2013. aug. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
59%
A József apja csak egy példa volt a sok közül a Biblia ellentmondásaiból,van egy pár nézz utána ha gondolod ;) ellenbe a Koránba nincsen ellentmondás sőt említik benne hogy hozz egy hasonló szúrát olyat amilyen a Koránba van ha a Koránt ember alkotásának hiszed olyan ezer éve kb még senkinek sem sikerült.szóval összehasonlítva a Bibliával a Biblia akár elmenne egy kis lightos sci-finek is. na de mindegy valaki ebben hisz nem az én dolgom. a nők helyzete pedig Afganisztánba és a többi országba nem a vallástól olyan amilyen hanem a törzsi szokásoktól pl az Iszlám nem tiltja a nők tanulását. a Sharya pedig nem csak a nőkre hanem a férfiakra is vonatkozik azaz minden muszlimra,a burka meg nem kötelező csak a kendő meg hosszú újjú+hosszú nadrág/szoknya a Koránba arról van szó hogy az arc és a kézfej kivételével mindent el kell takarni a burka az ottani emberek szokása nem a vallás erőlteti rájuk. Csak a nyugat akarja beszennyezni az Iszlámot mert a legnagyobb ellenségének tekinti mert ha a muszlimok irányítanák a világot nem lenne cionizmus :D amúgy igen Horthy Sharifra gondoltam
2013. szept. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
0%

Kíváncsi lennék mennyi európai nő akar önszántából leélni egy életet múmiaként, mert ahogy elnézem ez a vallás a férfiaknak jobb móka.


Egyébként az megkérdőjelezi a vallásosságodat hogy a bibliát szöveg szerint értelmezed, és olyan dolgokba kötsz bele amiben nem kéne fenn akadni.

Szerintem a lényeget tekintve az a legutolsó hogy Józsefnek ki volt az apja, teljesen lényegtelen, nekem még eszembe sem jutott ez.

És ha neked ez a legnagyobb ellentmondás benne, akkor egészségedre.

"ellenbe a Koránba nincsen ellentmondás sőt említik benne hogy hozz egy hasonló szúrát olyat amilyen a Koránba van ha a Koránt ember alkotásának hiszed olyan ezer éve kb még senkinek sem sikerült."

Itt mit is akartál mondani?


Állítólag mindkettőt isteni sugallat ihlette emberi kézzel leírva, legalább is a bibliában biztos vagyok és azt is tudom hogy sok dolgot a papság nem engedett benne hagyni, innentől kezdve szerintem nem lehet azt mondani hogy létezik olyan mű ami teljes egészében tiszta forrásból származik, mert ha azt egy ember írja le, olyan lesz az írás mint amilyen az író.


Amúgy szerinted az nem ferdítés (vagy tudatlanság) hogy beírod hogy Horthy muszlim volt? Mert kb az emberek 99% a Miklósra gondolna.

Az hogy az unokája mit csinált, milyen vallású volt meg kit érdekel?

De én tanulmányozzam a magyar történelmet?

Szerintem te amíg én fel nem hívtam a figyelmed erre, azt hitted hogy a kormányzó Miklós volt a muszlim...

Igen azért sem szereti a nyugat az iszlámot mert anti cionista, amivel egyébként jó.

Nekem csak annyi a bajom velük hogy attól hogy közös az ellenségünk (mert a cionizmus fertőzte el a kereszténységet ilyenné mint amilyen ma), attól még nem vagyunk egy oldalon.

Az iszlámot az arabokra tervezték, olyanok benne a szokások amik az arab embereknek valók. És ez sok esetben különbözik a fehér emberétől, pl nálunk az iszlám eleve azért nem rúghat labdába, mert a nők nem fognak belemenni a múmia szerkóba, és én mint férfi sem szeretném a szép magyar lányokat bepokrócozva látni.

Úgy gondolom az iszlám meg úgy az arabok még mindig ott valahol az 500as években járnak.

Szerintem az a fehér ember aki az iszlámot választja, eléggé lesiklott a számára ajánlott pályáról.

Nem azt mondom hogy legyen mindenki keresztény, de még ha nem is, legalább muszlim ne legyen.

2013. szept. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehetsz kíváncsi mert elég sok európai nő :DD
2013. szept. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
0%
Minden nép között vannak idióták, akik nem értékelik hogy milyen jó soruk van.
2013. szept. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
Köszönjük a részletes bemutatkozást :DD
2013. szept. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:

jhajjj szövegértés könyörgöm :D nem azt mondtam hogy az a legnagyobb ellentmondás hanem az hogy az EGYIK A SOK KÖZÜL légyesógében azért vagy felháborodva mert nem tudod kimagyarázni ezt az apró ellentmondást..na mindegy mégegyszer regényt írsz nekem nem fogom elolvasni :D a "bepokrócozott" nőkről meg annyit hogy van egy jó idézetem erre csak sajnos angolul

"the girls without hijab is hot

the girls with hijab is beautiful

because the hell is hot and the paradise is beautiful"

2013. szept. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!