Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Szerintetek...

Keresztények! Szerintetek miért élhetnek vallásos keresztény emberek nyomorban? A létminimum alatt?

Figyelt kérdés
Azért kérdem mert én is ilyen vagyok, keresztény de mégis nagyon szegény vagyok. Szerintetek Isten képes arra hogy jobbra fordítsa a sorsomat?

2013. okt. 29. 18:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
3%
Előző életbeli tetteidnek következménye.
2013. okt. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
46%
Nem!Egyedül TE vagy képes rá!Ezért vetem meg vallást többek között.A vallás a gyengék vigasza.
2013. okt. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne Istentől várd sorsod megoldását. Tegyél te érte, Isten legfeljebb majd útmutatást nyújt, ha látja, hogy te is akarod. Isten nagy ívben sz.rik az olyanokra, akik maguk sem akarnak változtatni a sorsukon. De az is lehet, hogy ez a karmád, és te magad választottad ezt az életformát, mielőtt leszülettél ebbe az életedbe. Ekkor pedig istennek az a dolga, hogy vigyázzon arra, hogy te szegény szerencsétlen rabszolga maradj, hiszen csak úgy tudod teljesíteni a vállalt feladatot.
2013. okt. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Én mindent megteszek ami tőlem telik. Csak az a helyzet hogy többet nem tudok. Apám kitagadott anyám pedig nem keres annyit hogy el tudjon tartani. Egyetemre járok, mindent diákhitelből fizetek. Munkát eddig sosem sikerült találnom, pedig többször is próbálkoztam. Szóval, én meg akarom oldani ezt a helyzetet, de Isten nem segít. Mindig is ilyen szegénységben éltem, sosem segített, akkor sem amikor nem rajtam múlott.
2013. okt. 29. 19:15
 5/25 anonim ***** válasza:

Tanulj...

Vagy röffenj össze valami fehér klánba, ahol több pénzzel többre mentek.

Más tippem nincs, mint a beletörődés.

2013. okt. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Mit tanulsz?
2013. okt. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
közgazdász-hallgató vagyok egy viszonylag jó iskolában
2013. okt. 29. 19:28
 8/25 anonim ***** válasza:
"Segíts magadon, az Isten is megsegít."
2013. okt. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
29%

Kedves Kérdező.


Nem vagy egyedül ebben a kérdésben.

Magam is létminimum alatt élek.

Ám mint keresztényt, nem értelek, miért vagy ezen meglepődve.

Jézus egyetlen követőjének sem ígérte, hogy Sátán uralta világban jó dolga lesz. Persze vannak olyan keresztények akiknek, az élet úgy hozta, hogy jobban sikerült egy iskola vagy egy munkahely, de nem feledkezik meg a testvéreiről.

ahogy az első századi Tanítványok között is voltak ilyenek, és a gazdagabbak pótolták azoknak a hiányát akiknek nehezebben ment az élet.

akkor ők is megkérdezhették volna, hogy miért vannak köztünk szegények.

Jézus nem ígért gazdagságot senkinek úgy hogy az egyik kap a másik nem.

azt mondta:

(1Timóteusz 6:7, 8) 7 Mert semmit sem hoztunk a világba, és ki sem vihetünk semmit. 8 Így hát, ha van élelmünk és ruházatunk meg hajlékunk, elégedettek leszünk ezekkel.


a többi az luxus, nem lét szükséglet, és nem viheted magaddal ha véletlenül véget ér az életed, mert az embert nem az különbözteti meg Istennél, hogy mennyije vagy mije van, hanem milyen a szíve.

(1Korintusz 4:7) 7 Mert ki tesz téged mástól különbözővé? Igen, mid van, amit nem kaptál? Ha meg úgy kaptad, miért dicsekszel, mintha nem kaptad volna?

(Lukács 14:33) 33 Így biztosak lehettek abban, hogy senki sem lehet a tanítványom közületek, aki búcsút nem mond mindennek, amije van.


Katy Weaver

2013. okt. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Én helyedben rágyúrnék az ösztöndíjakra és az államira.
2013. okt. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!