Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Szerintetek...

Keresztények! Szerintetek miért élhetnek vallásos keresztény emberek nyomorban? A létminimum alatt?

Figyelt kérdés
Azért kérdem mert én is ilyen vagyok, keresztény de mégis nagyon szegény vagyok. Szerintetek Isten képes arra hogy jobbra fordítsa a sorsomat?

2013. okt. 29. 18:39
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
35%
Közgazdászként jól fogsz élni, de ha nem jön össze tanulj nyelveket és menj külföldre. Az Isten-mesét meg hagyd el. Ne reménykedj, hanem küzdjél keményen! Ne külső jutalmakra számíts, hanem az elvégzett kemény munka utáni belső elégedettségre, hogy aznap is megtetted, amit meg kellett. " Ez jó mulatság, férfimunka volt." Ezt üzeni egy talpig ateista...
2013. okt. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Ösztöndíj nincs nálunk és állami hely sem, hála Hoffmann Rózsának.


Mindig megtettem amit csak tudtam, most viszont nincs több lehetőségem mert most már ott tartok hogy kajára sem jut annyi amennyi kéne.


Szívesen elmennék külföldre, csak ahhoz kellene kis induló-tőke, ami szintén nincs. Nyelvtudással nem lenne gond.

2013. okt. 29. 20:04
 13/25 anonim ***** válasza:
Akkor nyugalom. Ha te megteszed, amit meg kell, onnantól már nem rajtad múlik. A nyugodt szemlélethez hozzájárulhat Epiktétosz: Kézikönyvecske c. írása. Érdemes elolvasni, csak 31 oldal. De nagyon ott van, akár egy egész életre. Adios
2013. okt. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
34%

Lukács Evangyélioma 16. rész:

19. Vala pedig egy gazdag ember, és öltözik vala bíborba és patyolatba, mindennap dúsan vigadozván:

20. És vala egy Lázár nevű koldus, ki az ő kapuja elé volt vetve, fekélyekkel tele.

21. És kíván vala megelégedni a morzsalékokkal, melyek hullanak vala a gazdagnak asztaláról; de az ebek is eljővén, nyalják vala az ő sebeit.

22. Lőn pedig, hogy meghala a koldus, és viteték az angyaloktól az Ábrahám kebelébe; meghala pedig a gazdag is, és eltemetteték.

23. És a pokolban felemelé az ő szemeit, kínokban lévén, és látá Ábrahámot távol, és Lázárt annak kebelében.

24. És ő kiáltván, monda: Atyám Ábrahám! könyörülj rajtam, és bocsásd el Lázárt, hogy mártsa az ő ujjának hegyét vízbe, és hűsítse meg az én nyelvemet; mert gyötrettetem e lángban.

25. Monda pedig Ábrahám: Fiam, emlékezzél meg róla, hogy te javaidat elvetted a te életedben, hasonlóképen Lázár is az ő bajait: most pedig ez vígasztaltatik, te pedig gyötrettetel.

26. És mindenekfelett, mi köztünk és ti közöttetek nagy közbevetés van, úgy, hogy a kik akarnának innét ti hozzátok általmenni, nem mehetnek, sem azok onnét hozzánk át nem jöhetnek.

27. Monda pedig amaz: Kérlek azért téged Atyám, hogy bocsásd el őt az én atyámnak házához;

28. Mert van öt testvérem; hogy bizonyságot tegyen nékik, hogy ők is ide, e gyötrelemnek helyére ne jussanak.

29. Monda néki Ábrahám: Van Mózesök és prófétáik; hallgassák azokat.

30. Ama pedig monda: Nem úgy, atyám Ábrahám; hanem ha a halottak közül megy valaki hozzájok, megtérnek!

31. Ő pedig monda néki: Ha Mózesre és a prófétákra nem hallgatnak, az sem győzi meg őket, ha valaki a halottak közül feltámad.

2013. okt. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Ismerem én is a Lázáros történetet, az egyik kedvencem. Viszont sok keresztényt ismerek aki jómódban él. (Eljár nyaralni minden évben.) Ráadásul van saját háza is a családjának, nekem viszont nincs. Albérletben élek, és anyum is.
2013. okt. 29. 22:19
 16/25 Hoffman József ***** válasza:
0%

" hála Hoffmann Rózsának"


Látod, itt van a probléma. Egy igazi keresztyén sohasem panaszkodik, és nem illeti tiszteletlen szavakkal a feljebbvalóit, sem az iskolában, sem a munkahelyén, sem a kormányban.

"Minden lélek engedelmeskedjék a felső hatalmasságoknak; mert nincsen hatalmasság, hanem csak Istentől: és amely hatalmasságok vannak, az Istentől rendeltettek. Azért, aki ellene támad a hatalmasságnak, az Isten rendelésének támad ellene; akik pedig ellene támadnak, önmaguknak ítéletet szereznek." (Róm 13:1-2)

Amikor Pál ezt írta, Néró volt a római császár, és gondolom akármilyen rossznak is tartja valaki a jelenlegi kormányt, Néró ennél sokkalta rosszabb volt.


Isten azt ígéri, hogy betölti minden valós szükségletét annak, aki őt keresi.

"Hanem keressétek először Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak nektek." (Máté 6:33)

Fontos: ELŐSZÖR nekönk kell Istent keresni, és UTÁNA várhatjuk, hogy Ő gondoskodik rólunk.


Isten minden ígérete az Ő gyermekeinek szól. Az általános gondoskodáson (a földi létfeltételek biztosításán) túl semmit nem ígér a benne nem hívőknek, és a csak formálisan vallásosak számára.


Biztos vagy benne, hogy te más Isten gyermeke vagy? Elfogadtad már Jézus Krisztus Megváltódnak úgy, hogy megvallottad bűneidet, és kérted Őt, hogy tisztítson meg téged azok következményétől? Jézus ezt ingyen megteszi, ha kéred Tőle!

Ha még nem tetted meg, ez az első, amit tenned kell.

Ha Jézus már a Megváltód, akkor követed azokat a dolgokat, amelyekre a Biblia tanít? Olvasod Isten hozzád intézett szavait? Engedelmeskedsz azoknak? Ez jelenti azt, hogy keresed Isten országát és igazságát.

Ha ezeket nem teszed, ne csodáld, hogy Isten nem segít rajtad.


Választhatsz: követed az ateisták tanácsát, hogy legyél a magad ura, és ezzel egy tökélteken, bűnös főnököd lesz. Anyagi sikered lehet, hogy lesz, de a vége ennek a kárhozat lesz, az örök halál.

Vagy választhatod, hogy Jézus Krisztus legyen az Urad önmagad felett, aki jobban ismer téged, mint saját magad, és a legjobbat akarja neked. Ha így teszel, jutalmad az örök élet és boldogság lesz.

2013. okt. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

"nincsen hatalmasság, hanem csak Istentől"

itt nem személyekről van szó, hanem hatalmi szintekről, felépítésről. Mert akkor ugye Hitler, Sztálin, Kádár is Istentől lenne, meg majd az Antikrisztus is, és akkor majd mint jó keresztény ne panaszkodj. Ezzel ezt mondod. Most egy pozícióba nem Isten tesz embereket, hanem a vezetők választják a haverjaikat. Kérdező! Isten képes arra, hogy jobbra fordítsa a sorsodat. A Hoffmann-ból a Géza volt a legjobb!

2013. okt. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

"Én mindent megteszek ami tőlem telik. Csak az a helyzet hogy többet nem tudok."


Nem akarlak bántani, de nekem nem úgy tűnik. :(


"Apám kitagadott anyám pedig nem keres annyit hogy el tudjon tartani."


Ilyen egyszerűen NINCS. Ha nem ismeritek a vonatkozó jogszabályokat (jelenleg a Családjogi Törvény, januártól a Ptk. is), akkor utánanézhettetek volna.


A szülőnek a vonatkozó törvényben szabályozottak szerint KÖTELESSÉGE gondoskodni a gyermekéről MINDADDIG, amíg a gyermek nappali tagozaton folytatja tanulmányait, és így nem képes saját maga eltartására. (Természetesen csak akkor, ha a gyerek is rendesen tanul.)

Az elvált szülő által fizetendő tartásdíj összegét az illetékes bíróság állapítja meg; ill. 6 hónapra visszamenőleg megelőlegezi. (Célszerű ezért mielőbb beadni a keresetlevelet, ha ez még eddig nem történt meg, és sürgősségit kérni, ha lehet.)

A bíróságokon vannak ún. panasznapok, amikor díjmentesen segítenek a különböző jogi ügyekben; ill. a neten is kérhettek tanácsot (pl. a Jogifórum.hu-n).


Továbbá: A helyi önkormányzatnál érdeklődhettek a rendszeres, ill. a rendkívüli nevelési segély feltételeiről. Fordulhattok a helyi Gyermekvédelmi Szolgálathoz is.


"Egyetemre járok, mindent diákhitelből fizetek. Munkát eddig sosem sikerült találnom, pedig többször is próbálkoztam."


Ne haragudj, de ez az, amit nem hiszek el. Ha IGAZÁN próbálkoztál volna, rég lenne munkád; csak bizonyára válogattál: nem tetszett, ami lehetett volna.


Sok egyetemista és főiskolás dolgozik irodákban, szupermarketekben, gyorséttermekben stb. Ezek nem "elit munkák", de ha nincs más alternatíva, akkor nem lehet kényeskedni.


Én például diplomával dolgozom a saját szakmámban is, de mellette van egy mellékállásom is, amihez nem szükséges még csak középfokú végzettség sem...


"Ösztöndíj nincs nálunk és állami hely sem, hála Hoffmann Rózsának."

és:

"Albérletben élek, és anyum is."


Azon hamarabb kellett volna gondolkodni, hogy fogjátok-e bírni anyagilag a fizetős szakot, ill. az albérletet. Célszerűbb lett volna egy állami szak, és közös albérlet vagy kollégium. Vagy ha már így történt, akkor TÉNYLEG mindent megtenni annak érdekében, hogy be tudd fejezni.


"Mindig megtettem amit csak tudtam, most viszont nincs több lehetőségem mert most már ott tartok hogy kajára sem jut annyi amennyi kéne."


Te tényleg nem érzed, hogy ez abszurd? (A hasonló panaszaidat be sem másolom...)


Szedd össze magad, légy szíves, és ne a sült galambra várj.

Sok sikert. :)

2013. okt. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Közös albérlet szóba sem jöhet, mert anyum vidéki én Pesten tanulok.


Amikor elkezdtem az egyetemet még úgy volt hogy apa fizeti, most viszont egyszerűen azt mondta nincs tovább. Egy fillért sem ad semmire.


Anyum nem hajlandó felköltözni, már százszor elmondtam neki hogy ez a megoldás. Azt mondta akkor inkább én költözzek vissza oda.

2013. okt. 29. 23:31
 20/25 anonim ***** válasza:

"Közös albérlet szóba sem jöhet, mert anyum vidéki én Pesten tanulok."


Nem így gondoltam, hanem évfolyamtársaiddal vagy egyéb ismerősökkel közös albérletet neked. Nem mindegy, egyedül bérelsz-e egy lakást, vagy hárman-négyen dobjátok össze a költségeket.


Egyébként érdekes kérdés az is, hogy anyud miért él albérletben. Gondolom, van/volt saját lakásotok.


"Amikor elkezdtem az egyetemet még úgy volt hogy apa fizeti, most viszont egyszerűen azt mondta nincs tovább. Egy fillért sem ad semmire."


Tudomásom szerint a tandíjat nem köteles fizetni. A gyerektartást viszont igen.

Forduljatok mielőbb az illetékes bírósághoz, ha tárgyalóképtelen.


"Anyum nem hajlandó felköltözni, már százszor elmondtam neki hogy ez a megoldás. Azt mondta akkor inkább én költözzek vissza oda."


Gondolom, neki is megvannak a saját érvei.

Így a döntés a te kezedben van:

1. Visszaköltözöl, és bejársz az egyetemre. (Ez elég macerás, de sokan járnak naponta pl. Budapestről Pécsre is, ami nem kis távolság és idő.) Az utazás lényegesen olcsóbb lehet, mint az albérlet. Szerezd be az infókat, tekintsd át a lehetőségeket, és dönts ésszerűen.

2. Visszaköltözöl, és nem nappali tagozaton tanulsz tovább (ha van erre lehetőség).

3. Maradsz Pesten, és elmész dolgozni, hogy meg tudj élni. (Esetleg halaszthatsz is, ha nagyon szükséges; de ezt a félévet én már mindenképp végigcsinálnám a helyedben.)

4. Esetleg szakot is válthatsz, ha már nagyon nincs más lehetőség. Később majd (diploma után) megpróbálhatod újra a közgázt is.


Plusz az előző válaszomban írottak (önkormányzat, Gyermekjóléti).

2013. okt. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!