Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mi az emberiség...

Szerintetek mi az emberiség legnagyobb hibája?

Figyelt kérdés

Csak és kizárólag egyéni véleményekre vagyok kíváncsi. Nem létezik rossz válasz a kérdés szempontjából. Viszont ha lehet, akkor hagyjuk ki a Sátánt meg a rossz szellemeket és démonokat a dologból. Az ember kísértés nélkül is képes a rosszra.


(Tudom, hogy volt már hasonló kérdés, de sokkal jobb ha felelevenítjük a dolgot, mit sem lezártnak tekintve hátat fordítsunk neki, és többet ne foglalkozzunk vele...szerintem)

Nekem is meg van a saját véleményem, de kíváncsi vagyok a tieitekre.

Itt az enyém: Földünkön túl sok a "ha". Mondják, hogy ha mindenki a Biblia szerint, a Kereszténység szerint, a Buddhizmus szerint stb. stb. szerint élne, akkor nem lenne ekkora káosz és rendetlenség a világban. Én erre azt mondom, hogy ha mindenki az országa által megadott törvények szerint élne, akkor sem lenne ekkora káosz és miegymás... A valódi gond az, hogy túl sok a "ha" a világban.



2013. okt. 29. 20:20
1 2 3 4 5
 31/46 pelgrim ***** válasza:

Szerintem az hogy hagyta magát elcsábítani egy „árnyék” személyiség az ego által. Ez az árnyék-személyiség magában véve nem rossz, a fejlődés folyamán azért jött létre hogy az egyént megvédje és támogassa a küzdelemben a megmaradásért, az előremenetelért. Ez az árnyék-személyiség, az ego nem azonos az ember valódi kilétével, ez csak a fejlődés mellékterméke, de úgy viselkedik mintha az lenne, ez csak az ember valódi, isteni kiléte helyét bitorolja. Nem riad vissza bármilyen helyzetben önmagát az előtérbe helyezni, előnyben részesíteni. A hiba tehát ott van hogy az ember eltűri hogy az ego vezesse őt minden tekintetben néha még akár saját kárára is.


Ma már elértük a tudatosságnak azt a színvonalát, amelyen képesek lehetnénk – azaz isteni kilétünk átvehetné ezt a védelmező támogató szerepet nemcsak anélkül, hogy másoknak hátrányt okozna, hanem minden érintett testi, lelki javát szolgálja. De ez az árnyék személyiség egy nagyon makacs jelenség, hasonlít egy elkényeztetett macskára, ha kitesszük az ajtón, tüstént bejön az ablakon. Nagyon nehéz tőle megszabadulni.


Mégis, annak ellenére, hogy az ego folyton akadályoz, van lehetőség arra, hogy valódi kilétünk átvegye bennünk a vezérlő szerepét. A keleti tradíciókból ismerjük a joga és a tantra irányzatokat. A joga az ego tökéletesítésére törekszik, hogy az ember végül beláthassa hogy továbbá nincs rá szüksége, míg a tantra már a kezdetben az ego feladásra késztet. A kereszténység rendeltetése az emberiség tudatát felemelni oly tökéletességre melyen az ego ugyancsak fölöslegessé válik.

2013. okt. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
48%
71%-os, a Biblia tartalmilag úgy ahogy van egy rossz mese. Nehogy már az legyen az élet értelme hogy 1 az 1ben elhiggyük, ez még viccnek is rossz!
2013. okt. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
90%
Hitvita kirobbanása....3...2...1...
2013. okt. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 A kérdező kommentje:
Állj Állj Állj! Kedves 71%-os nem azt kértem, hogy alacsonyíts le egy "világnézetet" és titulált jobbnak a sajátodat. Azt se kértem, hogy ha már meggyújtottad a tüzet, akkor locsolj rá benzint. A kérdésemre elég lett volna max. három sort írni. És egyéni vélemény: Ahogy ma sem hiszik azt az emberek, hogy a hívők mindegyike zsidót üldőző fabunkós pap, úgy azt se higgyük, hogy az ateisták tömeggyilkos abortusz párti lelketlen felelősséget nem vállaló emberek lennének.
2013. okt. 30. 18:00
 35/46 anonim ***** válasza:

Tudatlanság

Felelőtlenség

Hiúság

Vakság

Szeretet hiánya

2013. okt. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 ez-meg-az ***** válasza:

hm. jo kérdést tettél fel. ezen elgondolkoztam egy darabig.

talán az, h a mai társadalomban lévő emberek a tárgyakat szeretik, és az embereket használják. mikor ennek forditva kéne lenni.

ebből adódik az önzés, az irigység, hogy kihasználjuk a másikat... és egy csomó rossz dolog.

2013. okt. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 Mirk ***** válasza:

#20


Sok mindenre reagálnék, ezért sorban fogok haladni.

Az, hogy valaki a legkiszolgáltatottabb helyzetében is a racionalitás talaján marad nagyon is jó dolog. Legalábbis veszélyes helyzetekben az ima nem sok emberen segített még, de az utolsó tizedmásodpercben meghozott helyes döntés igen.

Az a pár sor amit a gyilkolásról írtál csupán általánosítás, nem is érdemes komolyan foglalkozni vele. Ha te még mindig összekötöd az erkölcsöt a vallással, javaslom ismerkedj meg még néhány emberrel.

Az, hogy feláldozom magam és a családtagjaim életét tönkre teszem annak LEHETŐSÉGE miatt, hogy majd esetleg egyszer meg kell ölnöm valakit abszurd. Ez nem a szeretet és a béke útja, ez nem pacifizmus vagy kereszténység, ez "fejet a homokba". És ha nem kellett volna megölni senkit sem, viszont a feleségem és a gyermekeim öngyilkosok lesznek, amiért elveszítettek engem?

Az abortuszba ne menjünk most bele. Eutanázia. Akik mellette érvelnek azt mondják, szörnyű szenvedéstől, vegetációtól szabadítják meg a beteget akinek már igazából nincs élete. Akik ellene, azok pedig azt, hogy nincs hozzá jogod. Istent játszanánk? Banalitás.

Nem létező következtetéseket vonsz le. A józan észnek semmi köze az élvezetekhez.

"A józan ész nem ad irányt az ember életének, legalábbis tartalmas, mély irányt nem" legalábbis a te véleményed szerint.

Megint általánosítasz, szerinted csak két féle ember létezik, a keresztény, aki azért nem lop mert bűn, és az ateista aki azért nem lop mert akkor más is megtenné. Nem fekete-fehér a világ, csókolom! És ha azért nem lopok, mert nem akarok másnak rosszat? Nem akarok kárt okozni, nem akarom még csak azt se, hogy más ember egy kicsit is rosszul érezze magát?

Tessék, egy kis biblia idézet, tőlem neked: "Úgy bánj másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!"

"Az ésszerűség egyenlő a másik kárára történő bűnelkövetéssel. " Ez minősíthetetlenül értelmetlen.

2013. okt. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
0%
Az evolúciós elmélet.
2013. okt. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
76%

Az evolúció bizonyított jelenség.

Ma élő fajok alfajai közötti külső és belső eltérés az eltérő körülmények következménye.Tehát ez evolúció, alkalmazkodás a környezetedhez.

Vagy ott van a kismillió fajta kutya.Mindegyik azért olyan, amilyen, mert évezredek óta ki vannak téve az ember mesterséges szelekciójának.Ez is evolúció.

2013. okt. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 Mulder614 ***** válasza:
15%
Az hogy nem fogadják el a bibliát mint erkölcsi utmutató az életükben!
2013. okt. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!