Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mi az emberiség...

Szerintetek mi az emberiség legnagyobb hibája?

Figyelt kérdés

Csak és kizárólag egyéni véleményekre vagyok kíváncsi. Nem létezik rossz válasz a kérdés szempontjából. Viszont ha lehet, akkor hagyjuk ki a Sátánt meg a rossz szellemeket és démonokat a dologból. Az ember kísértés nélkül is képes a rosszra.


(Tudom, hogy volt már hasonló kérdés, de sokkal jobb ha felelevenítjük a dolgot, mit sem lezártnak tekintve hátat fordítsunk neki, és többet ne foglalkozzunk vele...szerintem)

Nekem is meg van a saját véleményem, de kíváncsi vagyok a tieitekre.

Itt az enyém: Földünkön túl sok a "ha". Mondják, hogy ha mindenki a Biblia szerint, a Kereszténység szerint, a Buddhizmus szerint stb. stb. szerint élne, akkor nem lenne ekkora káosz és rendetlenség a világban. Én erre azt mondom, hogy ha mindenki az országa által megadott törvények szerint élne, akkor sem lenne ekkora káosz és miegymás... A valódi gond az, hogy túl sok a "ha" a világban.



2013. okt. 29. 20:20
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
Megosztottság és az ebből fakadó önzés. Ezért amíg nem egyesülünk és nem osztjuk el a javakat igazságosan addig esélyünk sincs hogy felvegyenek a Föderációba (Bolygók Egyesült Föderációja nem Orosz Föderációról beszélek XD)
2013. okt. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
Erkölcs a Biblia előtt is régen létezett már.
2013. okt. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

Sajnos sajnálattal nézem, ahogy egy-pár embernek a válaszaid értelmetlenül lepontozták, holott a kérdés szempontjából nem létezik "rossz" válasz. Mindenesetre, megint csak köszönöm...

2013. okt. 31. 17:28
 44/46 anonim ***** válasza:

Szerintem az, hogy a hatalmas technikai fejlődést csak nagyon kis mértékben követte a lelki fejlődés.

Ugyanis ma az ember fizikai lehetőségei hatalmasak (az állatokéhoz képest). Egyetlen állat sem reménykedhet benne, hogy szándékosan, akarattal valamilyen globális változást létrehozzon a Földön - míg az ember megteheti.


Csakhogy az állatvilágban - éppúgy, mint az emberi világban - még ma is ugyanaz az alapelv uralkodik: "szerezz meg magadnak és utódaidnak, szűk közösségednek mindent, amit csak bírsz - és magasról fütyülj arra, hogy ez bárki másnak mekkora kárt okoz".


Az állati közösségek - azok, amelyek fennmaradtak - azért tudnak élni ezzel a módszerrel, mert az ő körülményeik között ez egy sikeres módszer. A természet az adott körülmények között elviseli az ő pusztításukat.


Ezen kívül létezik olyan állati viselkedés is, amelyik kíméli a környezetet - pont azért, mert amelyik ott nem volt ilyen, az kipusztult.


Az emberiség a kialakulása idején elég jelentős lelki változáson esett át. Már a majmokban is megvan a csoportösztön - tehát többségében nem utálják a csoportjuk, közösségük tagjait - de az emberben ez sokkal erősebb, és az ember elég sokszor jól kijön más emberi csoportok tagjaival is.


...


Az állatokkal szemben tehát az embernek *vannak* lehetőségei, hogy gyökeresen változtasson a világán.

Szerintem ma a legnagyobb hibája az, hogy még lelkileg nem nőtt fel ehhez.

Ehhez ugyanis az lenne szükséges, hogy még a mostani, amúgy eléggé alacsony szintűnél is kevésbé legyen agresszív, önző - és sokkal-sokkal jobban közösségi és gondolkodó lény legyen. De ne értsétek félre: ez nem azt jelenti, hogy mindent hagyjon másokra!

Ez a vallásoknak egy elég gyakori téves nevelése (nem véletlenül): hogy te csak ne dönts a saját sorsodról, majd eldöntik fent.

Nem.

Azt jelenti, hogy másokkal együtt tervezze meg, hogy az egész emberiségnek és az egész élővilágnak mi lenne a legjobb - és aztán ezt valósítsa meg, ne csak a saját (vagy kis csoportos) önző, rövid távú érdekét.


Ez viszont nem megy magától pár 10000 év alatt.

Vagy genetika, vagy komoly nevelés kellene hozzá.

De ki neveljen?

És az egész emberiséget egyszerre kellene nevelni - különben aki önzőbb vagy erőszakosabb, az rövid úton eltapossa a többit.

2013. nov. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
én csak annyit írnék, hogy nincs hibája, mert ha most elkezdeném kifejteni a véleményemet, írhatnék életem végéig, csak annyit írnék még, hogy nincs hiba mert mindegy úgy van ahogy, csak minket érdekel a jövő, a többi állat meg növény él bele a világba :), mindegy mi lesz
2013. nov. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim válasza:
Az, hogy létezik emberi "faj". És ha már létezik, még "buta" is.
2013. dec. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!