Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mi az emberiség...

Szerintetek mi az emberiség legnagyobb hibája?

Figyelt kérdés

Csak és kizárólag egyéni véleményekre vagyok kíváncsi. Nem létezik rossz válasz a kérdés szempontjából. Viszont ha lehet, akkor hagyjuk ki a Sátánt meg a rossz szellemeket és démonokat a dologból. Az ember kísértés nélkül is képes a rosszra.


(Tudom, hogy volt már hasonló kérdés, de sokkal jobb ha felelevenítjük a dolgot, mit sem lezártnak tekintve hátat fordítsunk neki, és többet ne foglalkozzunk vele...szerintem)

Nekem is meg van a saját véleményem, de kíváncsi vagyok a tieitekre.

Itt az enyém: Földünkön túl sok a "ha". Mondják, hogy ha mindenki a Biblia szerint, a Kereszténység szerint, a Buddhizmus szerint stb. stb. szerint élne, akkor nem lenne ekkora káosz és rendetlenség a világban. Én erre azt mondom, hogy ha mindenki az országa által megadott törvények szerint élne, akkor sem lenne ekkora káosz és miegymás... A valódi gond az, hogy túl sok a "ha" a világban.



2013. okt. 29. 20:20
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
Talán az, hogy értelmesnek képzeljük magunkat akkor is, ha nem vagyunk azok. Az, hogy egy faj saját magát duplán bölcsnek nevezi (Homo Sapiens Sapiens) mindent elmond.
2013. okt. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:

A kapzsiság, az önzés.

Ez okozza az emberek közti elnyomást, a bolygó végkimerülésig való kizsákmányolását, mindent.

2013. okt. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
90%
A Men in Black első részében van egy fél mondat, hogy egyes fejlettebb civilizációk az emberi gondolkodást betegségként diagnosztizálták. Ez elmond mindent.
2013. okt. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
Nehezen tanulunk a hibáinkból, és alig ismerjük be magunknak is őket, pedig okulni kéne belőlük.
2013. okt. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
51%
A pénz szeretete.
2013. okt. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim válasza:
Az hogy emberek vagytok és léteztek. Ha a kereszténység vagy egyéb más vallás szerint élnétek még rosszab lenne. Szolgákat csinálna belőletek az adott vezető. Lásd középkor. Káosz... Tanulj meg valamit: káosz nélkül nincsen rend. HA még most nem érted akkor később talán megfogod. És nem az a baj hogy túl sok a "ha". Nagyon fontos, ez a szó. Enélkül azt fejeznétek ki hogy nincs más választásotok, pedig ez nem igaz. Mindig van!
2013. okt. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
47%

Sok jó és érdekes választ olvastam, ezek mind szükségesek lenének az ember tökéletes életéhez.

De még egy szükséges, és az alázatosság.

elismerni azt, hogy az ember nem korlátlannak teremtetett, hogy bármit tehet, minden következmény nélkül.

Addig míg ezt nem látják be addig ahogy írták, az önzés az egó fog uralkodni ami hozza magával a többi rossz tulajdonságot is.


Katy Weaver

2013. okt. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
7%

Az, hogy az ember nem akarja felismerni, hogy van egy Teremtője: itt van a kies és határtalannak mondott univerzum, ahol sehol sincs élet, amerre az ember ellát. Ja, de egy helyen mégis van: itt, a Földön. Csak itt! Hú, ez jó!


Hát, akkor csak kell legyen valaki felettünk, mégha az élet tele van keserűséggel és céltalansággal is... Oké, akkor van valaki felettünk - idáig is sokan eljutnak. S azt mondják, hogy úgy általánosságban van valaki felettük valaki. S itt meg is állnak.

Mennyi vallás van, annyi nézőpont: mind azt mondja övé az igazi. És ha oda születtem volna? "A hit pedig a remélt dolgokban való bizalom, és a nem látható dolgok létéről való meggyőződés." ( Zsid 11:1) Hát épp ez a lényeg!

Na ez az alázat már nincs meg a Jóisten szavához.

Ez a legkényelmesebb. Az, hogy az az isten létezik, ami a Bibliában van, az olyan "földhözragadt"... Nemá, hát emberek írták, vannak benne ellentmondások... Aztán meg a kereszténység nevében is mindent műveltek s meg művelnek, mennyi "agymosás" van, meg mennyi irányzata van, meg önkényes szokásaik... á nem.


Az ember nem akar hinni, nem akar "naiv" lenni, hanem uralni akarja a földet. Az, hogy keresni a felekezetek között, melyik az , amelyik a Bibliához legközelebb áll. Ez "visszamaradott"... - legalábbis sokan ezt állítják. Vasárnap felkelni, s pecázás helyett megszentelni a hetedik napot? Istennek ajánlani? Á, ez "hülyeség": ugyanazt mantrázzák, unalmas, szintetikus drog.


Nincs mese, az embernek meg kell térnie a teremtőjéhez...

le kell mondania az önmegvalósításról, a kreativitásról, a hedonizmusról stb. stb.

Persze nem fog...

2013. okt. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
78%
Ja és az emberi butaság, by utolsó.
2013. okt. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:

Szokták mondani, hogy zuhanó repülőgépen nincs ateista.

S azt kell mondjam, - látva például az utolsónak a megjegyzését, - hogy de igen, van. Van olyan ember, aki még a legkiszolgáltatottabb helyzetben is magában hisz. Ha meg kéne ölnie valakit ahhoz, hogy akár a repülőgépen, akár máshol életben maradjon, valószínűleg az ateista megtenné. Ha több embert kell megölni, akkor is megtenné. Számos rokonom ült börtönben a hetvenes évekig kötelező fegyveres katonai szolgálat megtagadása miatt, egyes ismerős családok felmenőit kivégezték az ilyesmi miatt. Nem akarták megtanulni, hogyan kell bánni a gyilkos eszközzel, nem akartak fronton sem ölésre készen állni. Pedig családok várták őket haza...

Dehát az ókorban is Nero világított az őskeresztényekkel, oroszlánok elé vetette őket... Egyesek bolondnak nézték az ilyeneket, másoknak tetszett, hogy egy kereszténynek nincs mit vesztenie, mert egy kereszténynek nem az élete a legdrágább kincse...

Aztán piszkálják a hithű keresztényeket a nagy család miatt is: az ateisták bevesznek tablettát, családot terveznek, ha valami gond van anyával, gyerekkel, abortuszt hajtanak végre. Aztán az élet másik végén eutanáziát hajtanak végre. Uralják az életet! Már-már istent játszanak!

Persze, írják az ateisták: józan ész... A józan ész nem ad irányt az ember életének, legalábbis tartalmas, mély irányt nem... Ha a józan eszem szerint cselekszem, minél több élvezetet akarok az életből (homo oeconomicus). Mi gátol meg ebben? Be kell tartani bizonyos játékszabályokat, hogy működjön a társadalom. Azaz azért nem lopsz, mert ha más is így tenne, akkor a közbiztonság megromlana, nem pedig azért, mert érzed, hogy az BŰN. Az ésszerűség egyenlő a másik kárára történő bűnelkövetéssel.


Én is ebben a világban élek, én is használom a modern technikát, de azért ezzel tisztában vagyok...

2013. okt. 30. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!