Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan "győzzük meg" a hitetle...

Hogyan "győzzük meg" a hitetleneket?

Figyelt kérdés
Milyen példákon keresztül, ismertek rövid, motiváló történeteket? Olyanokat, amelyek nem erőltetnek, hanem érdekesek, és elgondolkodtatók? Vannak ismerőseim, akiket oly szívesen terelnék Isten útjára. Hogyan tegyem ezt?

2013. okt. 31. 12:34
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

20: " hanem az igazságról meggyőzni,"


Nem tudsz meggyőzni, mert szerintem nem az az igazság amit te mondasz, hanem az, amit én. :-)

Na és mindenkinek az igazság az, amit ő gondol....


Arra esetleg nem gondoltál, hogy a másikat BÉKÉN KELLENE HAGYNI?

2013. okt. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

Egy embert lehetetlen meggyőzni a saját szubjektív igazságodról, ha neki is megvan a sajátja.


Persze ez csak olyan dolgokra igaz, amiről még nem tudtunk objektív igazságot alkotni.

2013. okt. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 Szeressük egymást ***** válasza:
71%
Eleinte én is nagy buzgón erőltettem mindenkire a hitemet, és lehet hogy böcstelen volt. Erre nincs recept hogy kinek mi és hogy talál be. Mert ismerek olyat akit évekig nyagattak és megtért, és valaki egy bizonyságtevésre is megtért.
2013. okt. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyítékokkal!

Mivel ők nem hívők - ezért sem hittel, sem érzelmekkel nem tudod őket meggyőzni.

Ők sajnos gondolkodnak.

Tudod, hogy ez hogyan működik?

Vannak bizonyítékaid?

Érdekelne az is, hogy az itteni - elég jó - válaszokból mit szűrtél le? Nagyon csöndben vagy, ez nem jó jel.

2013. okt. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
86%

Leültem, hogy megnézem Kent Hovind előadásait, hogy megismerjem a másik oldal álláspontját. Én tényleg, igazán, valóban meg akartam érteni a másik oldalt, hogy mit és miért állít. 28 percig voltam képes elviselni...


Kent Hovind egy idióta. A napokban olvastam itt a GYK-n, hogy állítólag adócsalás miatt elítélték. A videó elején bemutat egy fényképet a feleségéről és oda nem illően megjegyzi, hogy összeszámolták, mennyi pénzt költöttek el azóta (a fényképen volt egy dátum). "Elköltöttük az összeset..." Vajon ennek köze van, hogy adócsalás miatt elítélték? :D


Volt 92 nyilvános vitája, amit megnyert. De megjegyzi, hogy azért nyeri meg a vitákat, mert neki van igaza, és a többieknek nem. Ez egy arrogáns, beszűkült látókörű hozzáállás már alapból a vitához. Ő meg sem akarta érteni a másik oldalt, eleve eldöntötte, hogy amit a másik állít, nem igaz. Az ilyen hozzáállású emberekkel nem lehet értelmes vitát kialakítani, nem lehet az érveket egymással összevetni, mert az ilyen Kent Hovind emberek és hű kreacionista követőik, mint mondjuk itt a GYK-n tattila magasról tesz a te/mi véleményünkre, mert NEKIK VAN IGAZUK. És pont. Ennyi a történet, ennyi a tudományos vita Kent Hovind szerint. Mit nekik több száz, több ezer kézzel fogható, tudományosan többszörösen igazolt tény, ha ezeket mondod nekik, az a pusztába kiáltott szóval egyenértékű.


Kent Hovind érvelési technikája 28 perc megnézese során gyönyörűen lefesthető:

- bemutatja magát, a családját, munkásságát, magát szimpatikus személynek állítva be

- sikereiről is beszámol (megnyert 92 vita, több ezer interjú, tv, rádió szereplés, ezzel hitelességét bizonyítva)

- és most jön a lényeg, az érvelési technikája valóban: a másik oldalt hülyének állítja be, szavait kiforgatva, hosszú értekezések fél mondatait kiragadva (tehát fél igazságokat ami így nyilvánvalóan nem tudja megállni a helyét, olyan mintha egy 4 lábú széknek lefűrészelnéd az egyik lábát, persze hogy inogni fog és felborul, ha ráülsz) próbálja meggyőzni a hallgatóságát. Amit a tudomány elért, megvizsgált, bizonyított, apró lego kockákból felépített, azt Hovind szépen szétszedi és a maga kénye-kedvére, hogy állításait igazolni tudja más formában újjáépítve felépíti. Ez nem érvelés, ez tényleg kreálás--->kreacionizmus.


De hogy a kérdésre is válaszoljak. itt egy motiváló történet: Hittérítők utaznak fel a messzi Északra, hogy az eszkimókkal megismertessék Isten világát, Jézus tanításait, lelküket megmentsék, és vad emberekből igaz keresztényeket neveljenek. Egy eszkimó falu minden tagja áhítattal hallgatja a történeteket és szó nélkül megtér mind - kivéve egy, ő feltesz egy kérdést a hittérítőknek:

- Ha nem meséltél volna nekem Isten országáról, a parancsolatairól és nem ismerném ezeket, akkor is a Pokolra kerülnék?

- Nem. - felelte a térítő.

- Akkor miért mondtad el ezeket nekem?


Ha a baráti társaságomba tartoznál kérdező és engem próbálgatnál meg térítgetni akaratom ellenére, egy kicsit neheztelnék rád emiatt és a barátságunkon csorba esne, aminek te lennél az oka. Persze te lennél vérig sértve, nem én, és a végén lehet, hogy te szakítanál meg velem minden kapcsolatot, mint bűnös lélekkel, mégis te hiányoznál nekem az összes, számomra érthetetlen hitbéli buzgóságoddal együtt. Furcsa dolog lenne, úgyhogy hagyd szépen békén az ismerőseidet.

2013. nov. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%

"Leültem, hogy megnézem Kent Hovind előadásait"


Nyugodj békében.

2013. nov. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
87%
Hát kb, az agyhalál kerülgetett az alatt a 28 perc alatt :D
2013. nov. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 barátkozó ***** válasza:
32%

Tisztelt kérdező!

A mi feladatunk nagyon egyszerűen élni , tenni a dolgunkat. Mindennap a hitünk gyakorlata barátaink ,

ismerőseink , munkatársaink ,ismeretlenek előtt vizsgázik.

Nem kell folyamatosan megjelölni a forrást hogy a bibliából tudod ,azonosulj vele tedd , mond de mindig

legyél őszinte . Kérdezni fognak akkor beszélj csak keveset mert nehéz , tömény. Ne vitatkozz . Ne győzködj legyél úri ember . Ha te megtértél az élet

gyakorlatod vonzani fogja az embereket. Legyél óvatos , figyelmes, rendes pontos. Az Isten térít meg embereket, mi csak megtérten éljük mások előtt az életünket. Sok erőt , bátorságot és kitartást neked.

Közösséget ahol imádkoznak veled , érted és akik felé te szolgálsz új ismerőseidért.

2013. nov. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim válasza:

Ha valakit érdekel valami, akkor az magától utána érdeklődik, és nem kell győzködni. Ha meg nem érdekli, akkor és győzködni kezded, akkor csak rossz véleménye lesz az egész dologról.

A másik meg az, hogy a "hitetlenek" szó elég erős és sértő... Kedves kérdező, el kellene tudnod választanod a hitet a vallástól... Én ateista vagyok, mégis töretlenül híve vagyok egy keleti életfilozófiának. Mindenki hisz valamiben, valaki istenben, valaki a karmában, valaki nem hisz semmiben, de az is egyfajta hit! A másik hitét pedig tiszteletben kell tartani, és nem leállni győzködni...

2013. nov. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
Én sem "győzködni" szeretném, hanem "megmutatni". Egyiken sem a kérdésemre válaszoltatok. Nem arra vagyok kíváncsi, hogy "megmutassam"-e, hanem, hogy "hogyan"? Konkrét szívmelengedő történetekre lennék kíváncsi, melyek által "talán" egy-két ember elgondolkodik a dolgokon. Ha ezt elérem, már megérte :)
2013. nov. 3. 12:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!