Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan "győzzük meg" a hitetle...

Hogyan "győzzük meg" a hitetleneket?

Figyelt kérdés
Milyen példákon keresztül, ismertek rövid, motiváló történeteket? Olyanokat, amelyek nem erőltetnek, hanem érdekesek, és elgondolkodtatók? Vannak ismerőseim, akiket oly szívesen terelnék Isten útjára. Hogyan tegyem ezt?

2013. okt. 31. 12:34
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
63%
akinek van egy csepp esze azt nem fogod meggyozni
2013. okt. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
16%

Ezek érdekesek és izgalmasak is és rengetegen megtérnek ezek hatására:

http://www.youtube.com/watch?v=FVTIORn39UY


Jó kis evolúció morzsoló bizonyságok és rengeteg bizonyítékot hoznak fel Isten létezésére és arra, hogy Ő teremtett meg mindent :)


A dinoszaruruszokat is nagyon szeretik az emberek (3. rész):

http://www.youtube.com/watch?v=NHlCPlqjous


Itt van az összes része Kent Hovind teremtés tudomány előadásainak:

[link]

2013. okt. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
6%

Jézus Tanítási Művészetével.


10 szempont melyet Jézus használt a Tanításához:

1,Használta Isten szavát.

Sosem a szóbeli törvényre hivatkozott, vagy sosem idézett híres Rabbiktól, mindig Isten szavára támaszkodott

Ezért is írja a szent írás, hogy a biblia hasznos a Tanításra... Stb. És az Isten szavának formáló ereje van:

(Héberek 4:11, 12) . . .. 12 Mert az Isten szava élő, és erőt fejt ki, és élesebb bármely kétélű kardnál, és egészen odáig hatol, hogy szétválasztja a lelket és a szellemet, az ízületeket és velőjüket, és képes tisztán látni a szív gondolatait és szándékait.


2,Mindig lelkesedéssel beszélt , ez motiválni tudta az embereket, erő áradt belőle,

3,Mindig egyszerű dolgokat mondott, lásd Hegyi beszéd.

Azért hogy megmaradjon az emberek elméjében ezért a minden napi életből vette a szóképeit, hasonlatait.

4, Rövid volt , de tartalmas a mondani valója.

5,Szemléltetésekkel is tanított.

Könnyen meg jegyezhető "képeket" alkalmazott,

Figyeld meg az emberek életét, ezekből meríts.

6,Mindig tett fel az embereknek kérdéseket, amin elgondolkodtak:Máté 16:5-16,

"Mit gondoltok?

Kinek mondanak engem az emberek?

Ti kinek gondoltok?...Stb

7,

Mindig pontosan idézett a szent írásból,Nem volt felületes,Mindig az igazságnak megfelelően tanított

( logikus érveléseket használt, ilyen szavakkal,mint "mennyivel inkább"

PL:ha ti gonosz létetekre tudtok a gyermekeiteknek jót adni, MENNYIVEL INKÁBB égi Atyátok aki jó és tökéletes...


8,Ismétlésekkel:vissza tért mindig a problémák gyökeréhez:

amikor a tanítványok azon vitatkoztak többször is hogy melyikük a nagyobb, egy gyermeket állított eléjük, az ilyen alázatosságról beszélt, vagy megemlítette, hogy az atyjánál nem határozza meg hogy ki a nagyobb,majd az Atya dönti el ki ül, jobb vagy bal felől?stb

Nem értették sokáig, hogy nincs nagyság rend a teremtőnél, mindenkinek egyformán kell szolgálni.


10 Ösztönözte, inspirálta cselekvésre a követőit, hogy ne csak a szó hallagatói legyenek hanem a cselekvői is, és ezt Saját magán is alkalmazta,

(1Timóteusz 4:16) 16 Állandóan ügyelj magadra és a tanításodra. Maradj meg ezek mellett, mert ezt cselekedve magadat is megmented, és azokat is, akik figyelnek rád.

Vagy is Tanítsd magadat is, hogy másokat is taníthass,


Katy Weaver

2013. okt. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:

Általánosságban én lassan már a gyakorin 5 éven keresztül félévenként szoktam más nickeken katolikus kereszteshadjáratokat indítani, és hogyha sokszor meggyőződésemben nem is változtam, de végül elismertem: a hitvédelem, hittérítés mind a két félnek óriási pszichikai teher, főleg egyébként, hogyha ez a beszélgetés online van, és sokszor az embernek elborul az agya, elkezd olyan lenni, amilyen egyébként hétköznapi életben nem is, ezért az egész teljesen felesleges/káros. Ezért szoktam félévenként a gyakorizást abbahagyni.


Júniusban mégis megkísértettem, visszaregeltem erre a honlapra, de egy jó fél évig nem nyitogattam meg ezt a kategóriát. Ma kivételt tettem. De megtanultam, hogy ezt erőltetni nem nagyon kéne, ezért csak érdemleges válaszokat adok.

2013. okt. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
100%

NE!


Bármit, csak Kent Howind tudománynak nevezett népbutításait ne!

2013. okt. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkozz. Téged mennyire győzne meg egy hitetlen, az ő érveivel, esetleg történeteivel?

Kb. Te is ennyire tudnál meggyőzni a "hitetleneket".

2013. okt. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem az életed példájával tegyél tanúságot a hited mellet. Történetekkel, példabeszédekkel csak akkor téríts, ha erre nyitottságot tapasztalsz. Máskülönben ellentétest hatást fogsz elérni, mint amit szeréttél volna.


Egy ateista

2013. okt. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 Mirk ***** válasza:
100%

Ha téríteni akarsz - már elbuktál. Te hogy fogadnád, ha valaki a saját nézeteit akarná rád erőszakolni? A térítés támadás, erőszak, amit mindenki ösztönösen megpróbál kivédeni.

A tetteiddel próbáld meg rávezetni az embereket a jóra, a szeretetre. Ha csak egy emberből empatikus és szerető személyt faragsz, már többet értél el, mintha tíz embert beültettél volna a templomba.

Ne példálózz, csak mutass példát, ne taníts, csak hagyd, hogy tanuljanak tőled.

2013. okt. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:

Csatlakozom Mirkhez.

Még annyit tennék hozzá, hogy gondolj az (állítólag) Istentől kapott szabad akaratra is.

2013. okt. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
0%

Nem téríteni kell, hanem az igazságról meggyőzni, logikus érvekkel szelíd beszélgetésben.

Jézus sem téríteni jött, hanem tanítani.


Katy Weaver

2013. okt. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!