Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanúinak lehet...

A Jehova tanúinak lehet szalagavatójuk? Vagy másnak segédkezhetnek benne?

Figyelt kérdés
November harmincadikán szalagavatót rendezünk a felettünk lévő osztálynak. Egyik osztálytársamat felkérték táncolni még nem szóltam neki, de félek, hogy meglepődik vagy zavarba hozom mert náluk ez tilos. Tehát táncolhat és segíthet a végzős osztálynak?
2013. nov. 12. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem igen!
2013. nov. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bár a problémát mindig jobb elkerülni..
2013. nov. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem két JT osztálytársam volt anno, egy, amelyik komolyan is vette a vallását, és egy, amelyik nem. A komolyan vevős nem táncolt, bár úgy emlékszem, kisebb technikai dolgokban besegített. A nem komolyan vevős táncolt.
2013. nov. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Jehova Tanui a pogány eredetü vallásos ünnepeket és a nem keresztényies viselkedést kerülik.

Ebbe nem tartozik bele a házassági évforudló, a tánc, és az évzáró ünnepségek.

Viszont pogány eredetü a karácsony, a husvéti szokások, a halottak napja, a születésnap, névnap, és kerülik a tulságosan kihivó táncokat, és a helytelen viselkedésü társaságokat.

2013. nov. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én egy Tanú vagyok. Nincs abban semmi rossz ha valaki elmegy egy ilyen bálra. Nincs erre semmilyen tiltás nálunk! Személytől függ, hogy szeretne-e részt venni vagy sem. Az egészséges szórakozással nincs semmi problémánk. Mi is szoktunk szervezni különböző társas összejöveteleket. Mert a biblia is azt mondja: "mert mindennek meghatározott ideje van, ideje van mindennek az ég alatt... ideje a sírásnak, és ideje a nevetésnek...

(Prédikátor 3:1,4).

Szép napot! :)

2013. nov. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Jóeső érzés, hogy ilyen tiszteletet mutatsz az osztálytársad, és felebarátod iránt.Ez ma már ritka, hiánycikk.


Egyetértek a válaszolókkal is. Nyugodtan odamehetsz az osztálytársadhoz, és kérdezd meg a véleményét erről. Hidd el, el fogja mondani.

2013. nov. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Végre nem csak tév dolgokat írnak a Tanúkkal kapcsolatban.
2013. nov. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!