Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit keresnek a "vallás"...

Mit keresnek a "vallás" témakörben az ateista netezők?

Figyelt kérdés
Nem kötekedni szeretnék, ezt azért előrebocsátom. Csak tényleg nem értem, hogy egy ateistát mi késztet arra, hogy ebben a témakörben "kutakodjon", válaszoljon, amihez persze szíve joga, de miért nem látogatja inkább az ateista oldalakat? Én keresztény vagyok, de eszem ágában sincs ateista tartalmú oldalakat olvasgatni. Vagy talán folyamatosan önmegerősítésre van szükségük abban, hogy nincs Isten?... vagy élvezik mások sokszor gyomotforgató pocskondiázását, csak azért mert nem értenek vele egyet? .. no, egyszóval, tényleg, nem értem.
2009. nov. 19. 14:25
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
55%
Szeretik fitogtatni a mérhetetlen racionalitásukat és szellemi fölényüket, valamint gondolkodásuk önállóságát, amellyel azóta rendelkeznek, hogy elolvastak a neten egy-két standard ateista érvgyűjteményt vagy egy Dawkins-kötetet.
2009. nov. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
39%

nagyon egyszerű:

az ateisták racionális, vagy nevezzük realista nézeteivel állnak szemben a "hívők" képzelgései, ami végül is egyfajta menekülés a realitás elöl, végül is minden vallás ezt a célt szolgálja

2009. nov. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
62%

Engem nem az zavar, hogy hozzászólnak, hanem hogy sokszor úgy ítélkeznek és bírálnak minket, hogy valójában nem sokat tudnak a hit meg vallás valódi értelméről, lényegéről, természetéről. Például:


"De ők nem a saját véleményüket mondják el, mert az nincs nekik!"


"a >>hívők<< képzelgései, ami végül is egyfajta menekülés a realitás elöl, végül is minden vallás ezt a célt szolgálja"


szóval az ilyen megalapozatlan, légből kapott kijelentések után. Én ha valamihez nem értek, nem próbálom osztani az észt, mintha birtokában lennék a nagy igazságnak. Véleményként megfogalmazhatóak a fenti mondatok, de semmiképpen sem tényként vagy érvként, ugyanis ahhoz nincs eléggé alátámasztva.

2009. nov. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
25%

Most akkor nem írhat semmilyen más vallású se az adott témakörbe? Én csak a kérdést nézem, a témakört nem. Aki pedig annyira fanatikusan szemellenzős, hogy mást meg se hallgat, csak akinek a véleménye egyezik az övével, minek kérdez?


Ez olyan, mintha a világ életszínvonalát csak a barátaidon keresztül mérnéd föl.

2009. nov. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
52%

Ha meg is nézik... Miért írnak ide?

Talán maguk sem olyan magabiztosak?

2009. nov. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
60%

19:55

na de van egyáltalán bármi érteéme a hitnek? na jó, az elhárító mechanizmuson kívül?

2009. nov. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
48%

Na, ez igen érdekes...egyik ateista válaszló írta: "Szerintem pont az a rossz, ha valaki úgy ítél el valamit, hogy szinte semmit nem tud róla."


Azért érdekes, mert az atesiták is pont úgy ítélik el Istent, hogy semmit nem is tudnak róla....

2009. nov. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Most akkor nem írhat semmilyen más vallású se az adott témakörbe? Én csak a kérdést nézem, a témakört nem. Aki pedig annyira fanatikusan szemellenzős, hogy mást meg se hallgat, csak akinek a véleménye egyezik az övével, minek kérdez?


Ez olyan, mintha a világ életszínvonalát csak a barátaidon keresztül mérnéd föl.



Én egy szóval sem írtam, hogy nem írhat ide ateista!!!!!!!!!!!!! Olvasd el a kérdést még egyszer!!!!!!!!!

2009. nov. 22. 09:30
 19/26 anonim ***** válasza:
18%

A vallás témakör a vallásról szól. Ha a kérdés olyan, akkor bárki írhat bele. Ha egy Vona Gáborral kapcsolatos kérdést tesz fel valaki, abba is írhatnak Fideszesek is meg Mszpsek is. Mert nekik is lehet véleményük róla.

Egy biológiával kapcsolatos kérdésre sem feltétlenül csak biológusok válaszolnak. A gyakori kérdések lényege, hogy ha feltesz valaki egy kérdést, akkor nyilván kíváncsi a válaszokra. Ha nem köti ki, hogy oda csak X emberek írjanak, akkor elfogadja, hogy bárki válaszolhat.

Ezért nem tudom, miért kell ezen kiakadni.

Ráadásul a vallásról, hitről, Koránról, Bibliáról sem csak a vallásos emberek tudják a tutit. mint ahogy előfordulhat, hogy egy Mszps jobban kiismeri Orbán Viktort, mint egy Fideszes. Tehát egy ateista is értheti a vallást jobban, mint egy vallásos.


Én ateistaként nem szoktam kiakadni, ha a valláskritika rovatban feltett kérdésemre vallásos emberek is válaszolnak.

Az viszont sokkal jobban szokott zavarni, hogy a vallásos emberek elkezdenek sértegetni engem, csak mert felvetek pár kérdéses dolgot mondjuk a Bibliával vagy a Koránnal kapcsolatban. És ahelyett, hogy érvekkel alátámasztva, normális hangnemben vitatkoznánk, inkább nekemesnek, és nem a kérdésre válaszolnak, hanem személyeskednek a kérdezővel meg a többi ateistával.

2009. nov. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Nem a jogosultságot kérdőjelezem meg, sőt azt is tudom, hogy egy ateistának is van véleménye hanem, ha úgy tetszik, értetlenkedek, hogy miért "jó" itt nektek lenni. Ha kérdést tesztek fel, az más "káposzta", nem erről van szó... És bár már írtam, írom megint, a szándékom nem a kötekedés, vagy a jogaitok kétségbe vonása, sőt, a véleményeteket is tiszteletbe tartom, ti tudjátok, mi a jó nektek...
2009. nov. 22. 13:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!