Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit keresnek a "vallás"...

Mit keresnek a "vallás" témakörben az ateista netezők?

Figyelt kérdés
Nem kötekedni szeretnék, ezt azért előrebocsátom. Csak tényleg nem értem, hogy egy ateistát mi késztet arra, hogy ebben a témakörben "kutakodjon", válaszoljon, amihez persze szíve joga, de miért nem látogatja inkább az ateista oldalakat? Én keresztény vagyok, de eszem ágában sincs ateista tartalmú oldalakat olvasgatni. Vagy talán folyamatosan önmegerősítésre van szükségük abban, hogy nincs Isten?... vagy élvezik mások sokszor gyomotforgató pocskondiázását, csak azért mert nem értenek vele egyet? .. no, egyszóval, tényleg, nem értem.
2009. nov. 19. 14:25
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
67%
Azért "jó" nekünk a vallás témakörben, mint bármilyen másik témakörben: segíteni, válaszolni.
2009. nov. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2009. nov. 22. 16:21
 23/26 anonim ***** válasza:
61%
Ugyanazért jó nekünk is, mint nektek. Kérdést tesznek fel, mi meg leírjuk a véleményünket, segítünk.
2009. nov. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
61%
Ez is a szabad akarat egyik megnyílvánulása. A szabad vélemény nyílvánítás.
2009. nov. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Talán befejezésül megegyezhetün abba, hogy nem bántjuk egymást, nem hülyézünk, nem fogjuk rá a másikra az elszállt, pszicológiai eset címkét...., s akkor elhiszem, hogy tényleg csupa segítőkész ember irogat ide.

Amúgy megjegyezném vallásos ember és hívő ember között van külünbség. Vallásos koromba jártam templomba, elmondtam a napszaknak megfelelő imát stb, persze tudtam, hogy létezik Isten...DE amióta a hitem megerősödött már másképp viszonyulok a mindennapokhoz is. Nem különítődik el a templom, ima ideje, hanem Isten része lett a mindennapjaimnak is. Be kell vallanom, addig vegetáltam, most élet igazán: tudok örülni. Nem igazán tudom szavakba önteni. Talán ti, racionálisan gondolkodó ateisták pont ez a hablatyolásnak, szajkózásnak tünő ömlengésnek ható keresztény szövegelés formáját kritizáljátok. Sajnos ez van, ha hitbéli dolgokról van szó, máris megszünik a tiszta érvelés. Egyszerűen nem tudunk másképp írni az érzéseinkről, tapasztalatainkról.

A kérdezőnek jelzem, valószínű nagyon jól elszorakoznak ateista barátaink, egyesek még rá is játszanak a dolgokra. Persze, hogy nem állják meg a dolgot és véleményt kell mondaniuk. Ja a vallásról mondhatnak, de a hitről nem. Nem létezik olyan, hogy hisz valaki, aztán nem hisz. AZ igen, hogy vallásos volt, aztán nem lett vallásos. Tehát ateizmus és hit kizárják egymást.

2009. nov. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
68%
Miért gyűlölik Jézus híveit manapság olyan nagyon? Mindenekelőtt azért, mert hozzá tartoznak, a Legmegvetettebbhez, akinek Anyja karjaiban már csecsemőként menekülnie kellett, akit gyermek évei óta üldöztek – míg végül keresztre nem feszítették. A Jézus iránt érzett szeretet hajtja a hozzá hűségeseket arra, hogy az Ő nyomdokain járjanak, és életvitelükben annyira mások legyenek, mint korunkban bárki más. Megingathatatlanul tartják magukat Isten parancsaihoz, és nem tagadják meg Jézusban való hitüket. Ez formálja életüket és viselkedésüket. Teljes határozottsággal úsznak az árral, azaz korunk sátáni áramlataival szemben. Hiszen ma milliók és milliók emelik fel öklüket Isten ellen, köpik le a keresztet, gúnyolják ki Jézus halálát és hurrogják le övéit. Ezért kerülik a hűségeseket egyre jobban és egyre többen, ezért gúnyolják ki őket egyre gyakrabban.
2009. nov. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!