Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mivel érhetnénk el, (mi kell...

KZitus kérdése:

Mivel érhetnénk el, (mi kell ahhoz), hogy az emberek türelmesek, udvariasak, megértőek, toleránsak legyenek egymással, egymáshoz?

Figyelt kérdés
A vallás tud ebben segíteni?

2013. dec. 8. 18:19
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Amikor a vallásra gondoltam, az a bibliai tanítás, tanács jutott eszembe, ami a Galácia 5:22,23-ban van megírva: " A szellem gyümölcse ellenben szeretet, öröm, béke, hosszútűrés, kedvesség, jóság, hit, szelídség, önuralom. Ezek ellen nincs törvény."


Miért nem működik ez ma, többnyire? Miért nem "termik" meg az emberek? Talán mert nem tarunk be más bibliai tanácsokat?, útmutatást?

2013. dec. 14. 09:09
 12/12 anonim ***** válasza:

#5.


Megelőlegezve Zitus engedélyét, válaszolok tömören az általad felém feltett kérdésre.


"Hosszas" pszichológiai analízis során belátható, hogy az embernek két "énje" van. Az egyik egy úgynevezett téves "én", ami magát elkülöníti a dolgoktól, ami azt hiszi, hogy a tapasztalatban megjelenő objektumok kontrasztban való létéből adódva azok ténylegesen külön is vannak, ezért megkülönböztet, hierarchiát állít fel automatikusan. Nyilvánvalóan saját kicsiny énjét fogja előtérbe helyezni megnyilvánulásainál, vagyis elköveti az önzést, amiből adódik mindennemű negatív jellembeli tulajdonság.


Illetve van az embernek egy úgynevezett "felsőbbrendű", vagy "igazi énje". Egyes vallásokban ezt Krisztusnak, Istennek, Buddhának (nem a történelmi Buddha), vagy Átmánnak, Önvalónak nevezik. Ez az "én" teljesen tisztában van azzal, hogy önmagának nincsen elkülönült, elszeparált léte semmitől sem, vagyis tökéletesen EGY mindennel...a józan logikát alkalmazva pedig kiderül, hogy ha valami Önmaga a Minden, akkor nem lesz minek az érdekét háttérbe szorítania, vagyis az önzés feloldódik.


A "hamis én" felel tehát a negatív tulajdonságokért, az "igazi én" pedig a pozitívakért...s azért nincsen olyan ember a bolygón, aki minden egyes pillanatban csak negatív lenne, mert az "igazi én", az önzetlen, elválaszthatatlanul, az emberek belső lényegiségét adva mindig "ott" van.


Szóval az ember alapvetően ez az "igazi én", és akkora hatalommal bír, hogy azt is képes elhitetni magával tévedése révén, hogy egy korlátozott valami, és masszívan a "téves énjével" azonosul téves hitéből fakadóan. Tehát csak és kizárólag akkor tud rendíthetetlenül pozitív magatartást tanúsítani egy egyén, ha mindörökre feladja a "hamis énjét".

Mondhatnánk úgy is, hogy "megtér Krisztusban", "betöltekezik a Szentlélekkel", "elfogadja Krisztust önmagában(szívében)", "megszabadul az illúziók fogságából", "felébred", stb, stb...


üdv

28/F

LastOne.Left

2013. dec. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!