Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az egyház, a papok, a kétszínű...

Az egyház, a papok, a kétszínű keresztények kiábrándítottak a hívő életből. Van visszaút Istenhez?

Figyelt kérdés
2013. dec. 19. 15:19
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a Bibliát szeretném Isten szavának tekinteni, de annyi műsort láttam már arról, mennyit változtatták, átírták, kitörölték, ami nem szájuk íze szerint volt, hogy én már nem is tudom, mit higgyek belőle és mit ne.
2013. dec. 20. 12:51
 12/36 anonim ***** válasza:

“Isten országa bennetek van,s körülöttetek.

Nem fából és kőből épült házakban.

Hasítsd szét a fát és én ott leszek,

emeld fel a követ és megtalálsz…”

2013. dec. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:

Sokan hívőként is el vannak tévelyedve, és azt hiszik, hogy jó úton járnak!

Nézd meg ezt a videót:


www.youtube.com/watch?v=oTn5UwZPUIs


Engem ez a bizonyságtétel ébresztett föl, hogy komolyan kell venni Jézus szavait!


Isten áldjon!

2013. dec. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
2013. dec. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 Mulder614 ***** válasza:
Ha emberek ábránditottak ki a hivő életből akkor sosem volt erőss hited. Isten keresd emberek nélűl. Senki által nem találhatod meg CSAK Jézus Krisztus által keresheted. És a szent szavából ismerheted meg őt! Van visszaút Istenhez, de NEM embereken keresztűl!
2013. dec. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:

Köszönöm, a Bibliát szeretném Isten szavának tekinteni, de annyi műsort láttam már arról, mennyit változtatták, átírták, kitörölték, ami nem szájuk íze szerint volt, hogy én már nem is tudom, mit higgyek belőle és mit ne.


-----------


Kedves kérdezö, nincs okod elkeseredni. Légy nyugodt, a Biblia üzenete azonos azzal, ahogy meg volt írva.


Ha van lehetöséged, vegyél magadhoz több forditást, hasonlítsd össze, ha tudsz beszélni idegen nyelven, akkor hasonlítsd össze azonn a nyelven is a Bibliádat, és kellemesen meg fogsz lepödni....az Biblia egy és ugyanaz.


Léteznek régi kódexek, tekercsek, az archeoogia is hozzásegít a kutatáshoz, hogy mennyiben változott meg esetleg a szöveg.


Nem tudom hallottál-e a Kumrámi tekercsekröl az úgynevezett Holt-tengeri tekercsekröl. Ezt a huszadik században találták meg és a tudósok az i.e elsö és második évszázadra keltezik.


Közöttük vannak a töredékek a Zsoltárok, az Ézsaiás és más Ó Szövetségi /Héber Iratok/ könyvei.

Tudod mennyit változott a tartalma kb. 2000 év alatt? Csupán a gramatika, ami ugye egy kicsit változik minden nyelvnél, de a tartalma ugyanaz, mint az, amit most a kezedbe veszel.


Nézd, azért hogy egyesek butaságokat terjesztenek a Bibliai fordításokról, azt játszonak videóra amit akarnak, azt irják le amit akarnak, kérlek ne tekints rá, a legjobb ha te magad meggyözödsz :-)

2013. dec. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:

Uh, nekem is ez a bajom, de az én apám lelkész! És az a baj, hogy nekem az idézetek sem nagyon segítenek, mert átgondoltam őket, beszélgettem róluk apával, más lelkészekkel is, de nekem ez már süket szöveg. Nem megy. Imádkozom, hogy visszatérhessek, de igazán már kedvem sincs hozzá. A régi, pogány magyarok hitvilága érdekel, de utánakerestem az újpogány közösségeknek, és olyanokat találtam, hogy az ő ,,táltosaik" szerint a kereszténység már Krisztus előtt elterjedt volt... Uhh, az ilyenektől leszek rosszul. Igazán magamban kéne nekem is megkeresni a hitet, ha van még, de ezt mintha akarattal nehezítené meg mindenki... Istenben és Krisztusban nem csalódtam. Bennük hívő ember nem tud csalódni. De én nem így akarom őket imádni!

Hidd el, mindig van rosszabb a te helyzetednél... Ennyi vigaszod lehet. Neked nem kell tettetned magad.

Üdv: egy nagyon felszínes :-) , és egy őszinte :-(

2013. dec. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
Azt hidd el a Bibliából, amit a mindennapi életben is igazolva látsz.
2013. dec. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:

Van út és visszaút istenhez, de jól gondold meg, kire is gondolsz, ha istenről beszélsz. Nincsenek istenek, hanem csak Isten van, aki nem más, mint Allah, (áldassék a neve!) Nincs más isten, csak Allah, és Mohamed az ő Prófétája.

Jézus különleges személy volt, mert a Világ Teremtője prófétának választotta, de nehogy összekeverd az Egyetlennel , mert a vesztesek oldalára kerülsz ! A Koránban minden kérdésedre választ találsz.

2013. dec. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

Nem csalódtam Istenben, hiszek benne, Jézusban is hiszek, mégis most nagyon távol vagyok Tőle. Olyan ez, mint mikor tudod, hogy van egy barátod a szomszéd városban, mindennap készülsz felhívni, meglátogatni, de ahogy telik az idő, úgy egyre nehezebb ezt megtenni. Csak összehasonlítom ezt a mostani állapotomat az 1-2 évvel ezelőttivel, amikor Vele keltem, Vele feküdtem, folyamatosan éreztem a jelenlétét, boldog voltam, nyugodt voltam, kiegyensúlyozott voltam, ezzel szemben most nem is vágyok vele lenni, (most kövezzetek meg,) furcsa nagyon, mert közben iszonyatosan nyomorultul érzem magam, és tudom, hogy ez az Istennel való közösség hiányából fakad. Pedig Ő küzd értem, még mindig küzd, nem is értem, mindezek után...mennyi szeretet lakozik benne!

Talán jobb lenne ha nem az érzelmeimre hallgatnék, hanem a tettek mezejére lépnék, és akármennyire nincs hozzá kedvem, újra kezembe venném a Bibliát, és imára kulcsolnám a kezem, hiszen van miért hálát adni, a bűnvallásról nem is beszélve.

2013. dec. 20. 19:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!