Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki tudja, hogy honnan szedték...

Ki tudja, hogy honnan szedték a katolikusok, hogy jézus december 24. -én született?

Figyelt kérdés
vagy 25.-én. vagyishogy karácsonykor.
2009. nov. 26. 12:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%
Sehonnan, csak lenyúlták a pogány napforduló ünnepeket, ez mindenhol a fény ünnepe volt régen, aztán ki kellett valami ünnepet találni a katolikusoknak arra a napra, hogy ne legyen az, hogy a régi pogány ünnepet is megtartják a népek, lehessen mondani nekik, hogy ez mostan Jézus születésének ünnepe.
2009. nov. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Nem december 24-én született. Ezt a katolikusok se mondják. A dec.24 annak az ünnepe, egy kijelölt nap, hogy Jézus megszületett, de nem az évfordulója. Mivel volt közben pár naptárreform, így nem is lehetne ugyanaz a nap.
2009. nov. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
35%
Miért van az, hogy ostobenko JT-sek mindenféle szövegértési és gondolkodási készséget nélkülözve, uszító, ámde megmosolyogtatóan buta szövegfoszlányokkal nevettetik ki magukat? Hol éri ez meg nekik?
2009. nov. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%
az elso valaszolonak igaza van...es nem 33 evesen halt meg.ez csak egy misztikus szam(volt).semmi tudomanyos vagy tortenelmi alapja nincs.
2009. nov. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
azért nem csak a JT-k tudnak hülyeségeket kérdezni, nem kell mindenhol őket látni
2009. nov. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
36%

Az elsőnek igaza van, a karácsony az eredetileg "natale solis invicti", a legyőzhetetlen fény születésének, vagyis a téli napfordulónak az ünnepe.

Nem ez az első eset, hogy a katolikusok nem tudnak valamit megmagyarázni, kár is kérdezni. (Azt mondják, hogy ez is csak szimbolikus.)

2009. nov. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Kérdésfelvető!

Ahogyan azt a korábbi hozzászólásokból is láthatod, december 24. a téli napforduló, a Nap születésnapja volt. Nagy Konstantin, aki államvallássá tette a kereszténységet, a Nap születésnapját tette meg Jézus születésnapjának, és a Nap heti ünnepét a "Sundayt" tette meg pihenőnapnak a korábbi szombat helyett. Minden a IV. században történt.

Remélem tudtam segíteni!

Üdvözlettel: Péter

2009. nov. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Vagyis nem tudjuk megmutatni a bibliából egy kisgyermeknek, akit az ünnepek közeledtével ez foglalkoztat? nemár!
2009. nov. 26. 13:40
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Mit akarsz megmutatni?

Magyarázd el neki,hogy anyák,apák,nők,pedagógusnap stb.is csak egy van évente.Egy napon "ünnepeljük" őket,ugyanúgy,ahogy Jézus születését.

Nem titok az egyházakban,hogy ez már egy"átvett"nap-van több is.Szerintem semmi baj vele.

2009. nov. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

" Nagy Konstantin, aki államvallássá tette a kereszténységet..."

a kereszténységet (a közhiedelmmel ellentétben) nem konstantinus, hanem theodosius császár tette államvallássá.

(konstantinus 313. évi milánói ediktumában egyféle "türelmi" rendeletet adott ki)

azért ennyit egy bibliaházban illene tudni...

2009. nov. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!