Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az 1980-as évek környékén...

Az 1980-as évek környékén Bibliakutatók aláírtak egy nyilatkozatot, amiben le van szögezve, hogy az elmúlt 2000 évben a Bibliát, (az általunk használt Bibliát), nem változtatták tudatosan Valaki le tudná írni, hogy hol találom?

Figyelt kérdés

2013. dec. 23. 22:54
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

nincs rengeteg eltérés. az eltérések sem lényegi eltérések.

nem változtatják meg a Biblia olvasatát

lényegi kérdésekben szinte mindegyik kézirat megegyezik

2014. jan. 26. 13:53
 12/23 anonim ***** válasza:

"nincs rengeteg eltérés"


Akkor vedd kezedbe a Nestle-Aland görög Újszövetséget (ami csak pár száz kéziratot dolgoz fel a több ezerből), és nézd meg a lábjegyzetét...

2014. jan. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Kedves előttem válaszoló. Te melyik magyar fordítást használod? Talán a Károlit? Épp tegnap olvastam a Károli fordítás egyik 1928-as példányát. Természetesen van ÚVF Bibliám is. Lényegi eltérés nincs benne. Ha annyira fontosnak tartja valaki régi latin, vagy bármilyen nyelvű Bibliák vizsgálatát, akkor áldozzon rá anyagiakat, és terjessze el az egész világon.
2014. jan. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

kedves utolsó előtti hozzászóló!

abban biztos lehet, hogy ezt nem velem fogja megvitatni.én csak tanácsolom magának is, hogy olvasgasson jó sokat.(bibliakutatóktól, ha ennyire érdekli a téma, hogy kezébe vesz különböző fordításokat.)

én olvasgattam. csak annyit tehetek, hogy be fogom másolni a szöveget.gondolkodjon egy picit el azon, hogy milyen módon valósulhatott meg az ökumenikus bibliafordítás Németországban, ha annyi eltérés lenne az egyes fordítások között!

2014. jan. 29. 17:53
 15/23 A kérdező kommentje:

hamarosan magyar nyelven is meg fog jelenni.

ha sokat szeret vitatkozni, akkor vitassa meg ezeket a dolgokat a kreacionistákkal!

2014. jan. 29. 18:01
 16/23 A kérdező kommentje:

egyébként néhány hónappal ezelőtt megjelent egy cikk egy ateista honlapon, amit Bart Ehrman előadásaival kapcsolatban írtak.én úgy tudom, hogy Bart Ehrman is bibliakutató és ateista.én néhány évvel vettem a bátorságot és megkérdeztem egy kutatótól, hogy mi a véleménye.válaszként belinkelt nekem egy vitát. Bart Ehrman elképzeléseit máris sokan támadják, köztük evangélikus kollégája, Dan Wallace.

"Több vitájuk is volt, ld. youtube ("Ehrman Wallace debate")

A csntm.org-on pedig egy-egy vita anyagát dvd-n is meg lehet rendelni." Nézze meg ezeket a vitákat, ha érdekli a téma!Abban biztos lehet, hogy egy atista kutató az összes eltérést fel tudja sorolni. :)

2014. jan. 29. 18:11
 17/23 A kérdező kommentje:

Őket is ajánlom a figyelmébe.Én néhány évvel ezelőtt feltettem egy kérdést Szilágyi Imre kutatónak, mert az ateisták elbizonytalanítottak. :)

Szerintem magának is fog válaszolni, ha ír neki.

[link]

(Dr. Szilágyi Imre református, nanotechnológiával foglalkozik és anyagtudománnyal .Nemrég a Science folyóirat Careers magazinja egy riportot közölt róla a 2008-ban neki ítélt Scopus Fiatal Kutatók Fődíja kapcsán.)

2014. jan. 29. 18:15
 18/23 A kérdező kommentje:

Továbbá ajánlom a bibliai régészet elnevezésű oldalt is , ahová különböző könyvek címeit töltik fel bizonyos időközönként.(PécsiTudományegyetem professzora, (régészettel foglalkozik), írásait szokták megosztani.

Jó olvasgatást!

2014. jan. 29. 18:22
 19/23 A kérdező kommentje:
(Az elmúlt évben összegyűjtöttem olyan keresztény tudósok könyveit, akik foglalkoztak a témával.stószokban állnak a könyvek mögöttem.elküldhetem a címeket, ha érdekli, de abban ne is reménykedjen, hogy magának bármikor is igaza lesz!)
2014. jan. 29. 18:36
 20/23 A kérdező kommentje:
Egyébként mit gondol a Holt-tengeri tekercsek kutatásáról?
2014. jan. 29. 18:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!