Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, ti elfogadjátok...

Keresztények, ti elfogadjátok a melegeket?

Figyelt kérdés

Persze tudom, nem dobáljátok meg őket, nem fujjogtok, de el is fogadjátok őket?

Nemrég volt egy kisebb vitánk erről az egyik mélyen hívő barátnőmmel, szerinte nem helyes, hogy manapság az az elterjedt, hogy mindenkit elfogadunk, mert a homoszexualitás nem normális. Én viszont ezzel nem értek egyet.

Ti mit gondoltok?


2013. dec. 27. 17:23
1 2 3 4 5
 21/46 Kútásó ***** válasza:

"Avagy nem tudjátok-é, hogy igazságtalanok

nem örökölhetik Istennek országát? Ne

tévelyegjetek; se paráznák, se bálványimádók,

se házasságtörők, se pulyák, se

férfiszeplősítők"

1 Kor. 6,9


A férfiszeplősítő homoszexuálist jelent.

2014. márc. 5. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:

Nem igazán gondoljuk sehogy, én a barátommal együtt vagyok több mint két éve jóban rosszban és szeretjük egymást :) Így gondolom. Ne fogadj el, engem az összes keresztény barátom elfogadott, (vallásos középiskolába jártam) az, hogy ilyeneket irogatsz az téged minősít, és azt, hogy mennyire prűd vagy, hogy nem örülsz más boldogságának. Szerintem előbb kerül pokolra az, aki ilyeneket ír ide és mások boldogtalanságát kívánja mint Te Kútásó. Egyébként az, hogy ennyire tiltakozol, azzal csak még erősebbé vált bennem a gyanú, hogy Te meleg vagy, csak nem mered magadnak sem bevallani, ez egyszerű pszichológia... Mellesleg tedd hozzá, hogy az is a pokolra fog jutni amelyik hetero ágyba bújik más nővel a feleségén kívül, azért ilyenből rengeteg van, szóval nyugodtan hozzáteheted, de áhh az nem bűn az szent dolog igaz? :D Nagyon bírom az ilyen kerestényeket...

Én vallásosnak tartom magam, hiszek egy olyan Istenben, aki nem ítél el azért, mert egy örök életre hűséges leszek a páromhoz, és ő is hozzám, te meg Kútásó igazán átgondolhatnád józanul, hogy ez miért is bűn... Nem bűn szerintem.

2014. márc. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
Amúgy a válaszaidat tükrözi az is, hogy mindössze 25%-ban adsz hasznos válaszokat, és ebben a kérdésben az összes válaszod 0%-os, szóval imádkozz a négy fal között, csak ezt tudom mondani.
2014. márc. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 Kútásó ***** válasza:

Az hogy mi a bűn és mi nem az, azt nem a vitánk fogja eldönteni, hanem Isten Igéje. A házasságtörés (más feleségévek hálás) szintén halálos bűn a Biblia szerint. A keresztények hiszik, vallják hogy a teljes Írás Isten beszéde és komolyan kell venni minden egyes szavát.

Ha diszkréten csináljátok, ti dolgotok, de ha nyilvánosan kérkedtek a bűnötökkel pl. a b...felvonuláson, akkor fel kelk lépnünk ellenetek nincs mese. Ez keresztényi, és hazafias kötelességünk.

Mégegyszer, nem az személyetekkek van baj, hanem a bűnnel. Kívánom, hogy az Úr adjon nektek bűnbocsánatot és szabadulást!

Az Úr irgalmas, ha Szodomában talált volna legalább 10 igazat, nem pusztúlt volna el a bűnös, perverz város.

2014. márc. 6. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
Jelenleg te kérkedsz nyílvánosan a kereszténységgel, Úgyhogy imádkozz a négy fal között és bízz akkor abban az Istenben aki elítéli a hűséget és a szeretetet, ha neked ez tetszik, mert ezt csinálod. Én pedig egy olyan Istenben hiszek aki megadta a boldogságomat, hiszen őt kértem mikor megismerkedtem a barátommal két éve és azóta hűségesek vagyunk egymáshoz, hála az én Istenemnek... De ha te jobban szeretsz ítélkezni csak hajrá. Ja és lépjetek fel azok a heterok ellen is akik megcsalják a párjukat akár csak egy csókkal is, rengeteg ilyen ismerősöm van, nyilván mondjátok ezeket is persze, hogyne...
2014. márc. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 Kútásó ***** válasza:
0%

Minden bűn ellen fell kell lépnünk!

Elsősorba a magunkban lévő bűnt kell kegyőznünk, azután a környezetünkből, élletterünkből kell visszaszorítani, amennyire csak lehet. Ez egy több frontos háború a Sátán ellen.

2014. márc. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:

Jó akkor te harcolj a boldog emberek ellen :D én meg boldogan fogok élni egész életemben ;)

szia

2014. márc. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 Kútásó ***** válasza:

Jézusról ezt írja a Biblia;


"Szeretted az igazságot és gyűlölted a

hamisságot: annakokáért felkent téged az

Isten, a te Istened, örömnek olajával a te

társaid felett."

Zsid 1,6



A keresztény azt jelenti: Krisztus követő. Ha őt akarod követni, gyűlőlnöd kell a bűnt (nem az embereket). Szodomának is az volt bűne, hogy az emberek "más test után jártak". Ha nem akarsz megjavulni szerintem keress magadnak egy más vallást. A keresztények nem fogadjàk el a melegeket.

2014. márc. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
100%
Húzz már innen!Senki nem kíváncsi rád.
2014. márc. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 Kútásó ***** válasza:
0%
A kérdező mélyenhívő barátnőjének van igaza: a homoszexualitás nem normális.
2014. márc. 13. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!