Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten az egyéneket fogja...

Isten az egyéneket fogja megítélni szívük és tettük alapján, és nem egy adott közösség/egyház lesz egyben megítélve, ugye?

Figyelt kérdés

A napokban beszélgettem ismerősökkel, hogy mennyire fontos az, hogy ki milyen keresztény közösségbe jár.


Egyik válaszul azt kaptam, hogy vannak közösségek, ahonnan Isten fokozatosan visszavonja kegyelmét, így aki az adott egyházhoz tartozik, annak rítusai csak üresek, még ha az egyén azt átélve, őszinte szívből és hittel végzi, alázattal - mert szerinte Isten kegyelme nem az egyéntől függ.


Én azt vallom, katolikusként, hogy Isten az egyéni lelkeket vizsgálja, ugyanis ítéletkor nem a közösség fog együtt Krisztus ítélőszéke elé járulni, hanem az egyén...


Ezért elsősorban mindenkinek a saját lelki életét kell rendbe tenni, mert az az, amit Isten néz, az egyén szívét és nem egy adott közösség/egyház lesz egyben megítélve.


Ti mit gondoltok erről?


2013. dec. 31. 02:16
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Kiegészítés:

Abban egyetértettünk, hogy az egyénnek szüksége van közösségre, ahova tartozik.

Tehát nem magány vs közösség a kérdés lényege!

Hanem az, hogy lehetséges-e az, hogy Isten egy adott közösségtől fokozatosan visszavonja a kegyelmét, és így az addigi rítusok még azon személyek számára is kiüresedik, halottá válik, akik őszinte szívvel és alázattal végzik (miközben lehet, hogy a mellette ülők/állók már valóban csak külsődlegesen végzik a mozdulatokat...).

2013. dec. 31. 02:20
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Véleményem szerint csak el kéne olvasnod (legalább) Máté evangéliumát és fele ennyi kérdésed nem lenne. Ha pedig egy kicsit több időd van akkor elolvashatnád továbbá Márk, Lukács és János evangéliumait is (ez viszont legalább 2-3 napot is igénybe vehet!).


Üdv.

2013. dec. 31. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ilyen idióták járnak templomba?

Én ott hagynám őket a helyedben.

2013. dec. 31. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 eric_one ***** válasza:
Az "egyház" szó, eredeti tartalma szerint nem egy konkrét szervezetet jelöl, hanem egy szervezetek feletti szellemi valóságot. Amelyet igazából Jézus Krisztus tud és az Atya hogy kik tartoznak abba bele. Ez tulajdonképpen több felekezet határain átívelő közösség, amit a Biblia Jézus Krisztus testének mondja. S ennek a testnek vagyunk a tagjai, molekulái.
2013. dec. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö a János 17:3 verse ezt írja: "Az jelent örök életet, hogy megismerjenek téged az egyedüli igaz Istent és akit elküldtél a Jézus Krisztust.


Ezt a gondolatot Jézus Krisztus Atyjához intézett imájában mondta.


A Jelenések könyve ír egy nagy nagy szervezetröl a "Nagy Babilonról"....és azt a felszólítás mondja : "menjetek ki belöle én népem, hogy ne kapjatok az ö csapásaiból.


Jezus parancsot adott tanitványainak, hogy menjenek és hirdessék az Isten országa jó hírét az egész világon.


Nem mondta, hagyjátok öket, hadd folytassák tovább a tradicióikat.


Akarta, hogy az emberek tudják meg mi az igazság.

János 8:32 ezt írja: "és megismeritek az igazságot, és az igazság szabadá tesz titeket"....

2013. dec. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló!


Tudod, még soha nem volt a kezemben Biblia.

Sőt, azt sem tudom, mi az!

Se írni, se olvasni nem tudok...


Gondolom, neked nem vetődnek fel kérdések a bibliaolvasás során sem akkor (ez viszont eléggé baj lehet).



Kedves 4. válaszoló!


"...több felekezet határain átívelő közösség, amit a Biblia Jézus Krisztus testének mondja. S ennek a testnek vagyunk a tagjai, molekulái."


Vagyis ez a "láthatatlan közösség", az Igaz, akik valóban Isten gyermekeinek neveztetnek, és jelenleg szétszóródva vannak a különböző felekezetekben. De az ilyen egyénekre hogyan hat, mennyire fontos az, hogy abból a közösségből Isten "visszavonja kegyelmét"?



Kedves 5. válaszoló!


"menjetek ki belöle én népem, hogy ne kapjatok az ö csapásaiból"


Mi az a "Nagy Babilon", ahonnan ki kell mennie Isten népének?

Honnan tudom, hogy az az egyház / közösség, ahova esetleg járok, a "Nagy Babilon" része?


Egyébként ha végigtekintünk ma a közösségeken, kíváncsi volnék, ki mi alapján ítéli meg azt, és mennyi lehet az, amely az ítéletből pozitívan jönne ki?


Ha valaki fizikailag tekint a közösségekre, hogy azt hagyják el, mert Isten kegyelme is elhagyja, akkor kevés olyan hely maradna, ahova lehetne menni. Ha pedig nem fizikailag értendő a "kivonulás", akkor oda jutunk, amit az eredeti kérdésben feltettem: Isten az egyént vizsgálja.



Köszönöm szépen a válaszokat!


Várok még, mert érdekelnek a meglátásaitok.

2013. dec. 31. 11:20
 7/13 anonim ***** válasza:

Mi az a "Nagy Babilon", ahonnan ki kell mennie Isten népének?

Honnan tudom, hogy az az egyház / közösség, ahova esetleg járok, a "Nagy Babilon" része?


------


Ha van sok "drága kö", de tudom hogy csak egyetlen egy az igazi, hogy tudom meg melyik az?


Ugyanígy van a vallásokkal is. Ugye azok a vallások, amelyek háborúznak, felrobbantják az állomásokat, buszokat stb. nem lehet az igazi vallás.


Jézus Krisztus a fához hasonlította. Azt mondta, amelyik fa nem terem jó gyümölcsöt ki lesz vágva.


Éppúgy vizsgálhatom melyik az amelyiket Isten "kivág".


Jézus Krisztus azt mondta Péternek, aki fegyvert fog, fegyver által fog meghalni.


és hogy szeressétek még a ti ellenségeiteket is


Melyik vallás, egyház teszi ezt? A háborúk idejében fegyvert fogte-e? Részt vettek-e a multban a keresztes háborúkban?


Az elsö keresztényeket a római birodalom üldözte, nem voltak hajlandók katonákká lenni.


Jézus Krisztus azt is mondta, hogy semlegesek legyenek a politikában, éppugy ahogyan Ö volt.


Ne legyen különbség a laikusok és a vallásvezetök között. Azt is megmondta, hogy ne hagyják a vallásvezetök magukat titulálni sem Atyának, sem Úrnak...mert mindnyájan testvérek.........

2013. dec. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Fegyvert pl. azon irányzatok tagjai nem fogtak, amik a keresztesháború után, stb. alakultak ki.


De kíváncsi volnék, hogy pl. egy Jehova Tanuja (vagy más, aki szintén azt állítja, h ne fogjon fegyvert) önvédelemből nem ragadna-e fegyvert, nem ütne-e vissza, vagy ha egy testvérét éri támadás, akkor hagyná, hogy megöljék?


Nincs abban nagyobb szeretet, mint amikor életét adja a barátaiért - vagyis hogyan adhatom az életemet bárkiért is pl. háború esetén, ha ellenállás nélkül, passzívan hagyom, hogy megöljenek engem, ill. társaimat?!

2013. dec. 31. 13:21
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen, a szívük alapján, ahogy írja is a Biblia. És még azt is írja, hogy csakis Isten tudja (ahogy ugye Jézus is tudta pontosan), hogy mi van a szívben.

Szerinted azok a szektások, akik fennen hirdetik önmaguk és szektájuk tökéletességét és üdvösségét, azok vajon tetszenek Istennek? Tudod, lehet, hogy sokan nem értünk titeket katolikusokat, mert elég lenne csak egyszer elolvasni a Bibliát ahhoz, hogy valaki megértse a katolikus egyház tévtanításait és ettől megundorodjon, de egy pl. egy jehovista ugyanebben tocsog. Köztudott, hogy ezek csak a JHV betűkből találtak ki egy nevet, ami már névmágia, mert szerintük a név majd megvédi őket és azt is állítják, hogy Jézusunk csak Mihály arkangyal (pedig a Biblia ezt írja: Senki sem tudja, hogy ki a Fiú, csak az Atya. És senki sem tudja, hogy ki az Atya, csak a Fiú, és az, akinek a Fiú meg akarja mutatni.), miközben semmit sem tesznek másokért. Mert az semmi, ha kinn az utcán megállítanak embereket és megpróbálnak Istenről beszélni nekik, nulla hittel (hisz csakis Isten az, aki magához vonhatja-hívhatja az embereket, ez is le van írva, de ezek annyira nagyképűek, hogy már Istent akarnak játszani), az emberekért, ha meg karjuk tartani Jézus parancsát, tenni kell. De még egy épkézláb szektást sem láttam tenni bármit az emberekért. Ezekért nekik majd el kell számolni. Az, hogy valaki hisz a hamis tanítóknak, ahogy ezek is, azt majd Jézus, az emberré vált Isten megítéli.

Igen, a szív lesz a döntő.

2013. dec. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nincs abban nagyobb szeretet, mint amikor életét adja a barátaiért - vagyis hogyan adhatom az életemet bárkiért is pl. háború esetén, ha ellenállás nélkül, passzívan hagyom, hogy megöljenek engem, ill. társaimat?!

---------------

Most képzeljük el kedves kérdezö, mi lett volna abban az esetben, ha pld.az elsö világháború idején az egyházvezetök nem a fegyvert és a katonákat áldották volna, hanem arra ösztönözték volna a katonákat, hogy ne gyilkoljátok hittársaitokat? A fronton egymássa szemben öldökökölték egymást, egyforma hitük volt, csak más a nemzetiségük.


Gyilkoltak, hová kerültek? Hová küldték öket a vallásvezetök? Azt mondták, aki meghal a hazáért a mennybe jut, most mit csináltak tovább a mennyben? Kibékültek?


Ezt nem szabad összetéveszteni az önvédelemmel. Nem erröl beszélt Jézus, a gyilkosságról.Es azt mondta tanitványainak nem lesztek a világ része, ahogyan én sem vagyok e világ része.


Ez a világ /rendszer/ pusztulásra van itélve. Az Ézsaiás 2:4 verse azt írja, hogy a "fegyvereikböl kapákaz fognak csinálni...és hadakozást többé nem tanulnak"


Melyik vallás csoport teszi ezt?

2013. dec. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!