Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten az egyéneket fogja...

Isten az egyéneket fogja megítélni szívük és tettük alapján, és nem egy adott közösség/egyház lesz egyben megítélve, ugye?

Figyelt kérdés

A napokban beszélgettem ismerősökkel, hogy mennyire fontos az, hogy ki milyen keresztény közösségbe jár.


Egyik válaszul azt kaptam, hogy vannak közösségek, ahonnan Isten fokozatosan visszavonja kegyelmét, így aki az adott egyházhoz tartozik, annak rítusai csak üresek, még ha az egyén azt átélve, őszinte szívből és hittel végzi, alázattal - mert szerinte Isten kegyelme nem az egyéntől függ.


Én azt vallom, katolikusként, hogy Isten az egyéni lelkeket vizsgálja, ugyanis ítéletkor nem a közösség fog együtt Krisztus ítélőszéke elé járulni, hanem az egyén...


Ezért elsősorban mindenkinek a saját lelki életét kell rendbe tenni, mert az az, amit Isten néz, az egyén szívét és nem egy adott közösség/egyház lesz egyben megítélve.


Ti mit gondoltok erről?


2013. dec. 31. 02:16
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

"Melyik vallás csoport teszi ezt?"


Na, erre vagyok kíváncsi magam is.


Gondolom, Te tudod. Megosztanád konkrétan, hogy te melyikre utalsz? (Akár privátban is írhatod). Köszönöm szépen!

2013. dec. 31. 15:28
 12/13 sandor76 ***** válasza:

Kedves 9-es

Teged hogyan szolitott meg Isten,az utcan,vagy a boltban?

mit mondott, en vagyok az Isten,gyere velem es minden oke lessz?

Van erre Bibliai alap is?

Kedves Kerdezo.

Isten az egyeneket fogja megitelni,a tetteik szerint.

Az ,hogy van egy szervezet,amelynek a tagjai mind elfogadjak a Bibliai tanitast,es igyekeznek ugy is elni,jovendolve lett,Istentol,de mar leirtak.

Nem ertik az emberek,ha en nem pontosan teszem azt amit Isten elvar tolem,csak hibe-hoba,meg igy vagy ugy,hiaba takarozunk Jezussal semmit sem er.

Hiaba mondom "en hiszek Istenben,es en hivo vagyok"

Mutasd meg nekem a hitedet a cselekedeteid altal!

Na ez mar nem megy mindenkinek,es pont errol szol a profecia a vegidot tekintve.Egy nep lessz amelyik ezt a munkat vegzi[nem mondom melyik]nezd meg te magad.

Ezs,43;10-13. Ezs,60;2. Mikeas,4;1-3. Sofonias,2;2-3.

Malakias,3;16-18.

2014. jan. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 xeniah ***** válasza:
100%

"Vagyis ez a "láthatatlan közösség", az Igaz, akik valóban Isten gyermekeinek neveztetnek, és jelenleg szétszóródva vannak a különböző felekezetekben. De az ilyen egyénekre hogyan hat, mennyire fontos az, hogy abból a közösségből Isten "visszavonja kegyelmét"?"

Ez így van, ahogy az általad idézett hozzászóló leírta, Krisztus teste jelenleg szétszóródva van, és amikor visszajön Jézus, akkor válik mindenki számára egyértelművé, hogy ki az övé, és ki nem. Természetesen mindenki egyénileg lesz megítélve, mindenki a saját maga tettéért felelős, ezenfelül a gyülekezeti/egyházi elöljárók felelősek a nyájért is, hogy hogyan vezették őket, de ez nekik egy plusz felelősség, ez nem menti fel az egyént a felelősség alól.

A legfontosabb az, hogy olvasd a Bibliát, hogy meghalld és megértsd Isten szavát, amit személyesen neked akar üzenni. A Biblia alapján vizsgáld meg a rítusokat, hogy valóban szükség van-e rájuk (most így nem tudom, konkrétan milyen rítusokra gondolsz), mert Isten elé alapvetően nem rítusokkal kell járulni, hanem úgy, ahogy vagyunk. Lehet hozzá imádkozni a saját szavainkkal, őszintén, nem betanult mondatokat. Például olvasd el, hogy a Bibliában hogyan imádkoztak az emberek: mindenki a saját szavaival imádkozott (az Ószövetségtől kezdve az Újszövetségen át végig). Ha közelebb kerülsz az Úrhoz, jobban megismered Őt, akkor Ő fog majd vezetni téged, és felismered, hogy abban a közösségben kell-e maradnod, ahol jelenleg vagy, vagy esetleg máshová vezet az Úr, ahol tiszta szívből keresik mások is az Urat. Azt mondja az Ige, hogy gyümölcseiről ismeritek meg a fát. Ha te azt tapasztalod, hogy az a közösség, ahova jársz, épít téged, hogy növekszel a hitben és az Úr megismerésében, akkor maradj ott, mindaddig, amíg ez igaz. De ha úgy érzed, hogy nem segít a növekedésben, akkor kérd az Urat, hogy mutassa meg, hol akar látni. Ha keresed Őt, meg fogod ismerni az Ő hangját:

"Amikor a maga juhait mind kivezeti, előttük jár, és a juhok követik, mert ismerik a hangját. Idegent pedig nem követnek, hanem elfutnak tőle, mert az idegenek hangját nem ismerik." János 10:4-5

2014. jan. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!