Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi szerint több...

Jehova tanúi szerint több Isten van, de csak egy aki Mindenható?

Figyelt kérdés

Egy tanútól idézném: "Gondolj bele, hány isten létezik!

A napistentöl elkezdve, a görög vallásokban a többezer istenig, és mindegyiket Istennek lehet nevezni,

de Mindenható Isten csak egy van, és a neve Jehova!"


Ezt a tanúk tényleg így gondolják?


2014. jan. 3. 22:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

A tanúk az Isten kifejezést nem úgy használják, mint te.

Nekik ez csak valami rangszerűség.

Olyasmit jelent, hogy úr. De vagyok benne biztos. (bár nekem ez esett le a válaszaikból).


Csak Jehovát tartják mindenhatónak. Jézus szimplán a nagy ratalmú fia, a szent szellem meg nem egy külön személy.

2014. jan. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ,most nem a "háromságtanra" gondoltam, hanem konkrétan az idézetre ("...napisten stb....), mivel hasonlót már többször is olvastam tőlük.
2014. jan. 3. 22:38
 3/24 anonim ***** válasza:
Nem hisznek több istenben....ezzel csak azt szokták hangsúlyozni, hogy az ő istenük mindenek felett áll, még ezen "hamis" istenek fölött is, ha léteznek ha nem.
2014. jan. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Szió.


Mint érintett, a következőket mondanám el.

Az a mondat, hogy "gondolj bele hány Isten Létezik"

az nem azt jelenti, hogy Jehova Tanúi szerint létezőek.


Ez a mondat arról szól, hogy az EMBEREK SZERINT hány Isten létezik, mert mindenki "csinált" magának egy Istenképet" egyénileg is és kultúrán belül is.

Úgy hogy a Tanúk nem úgy gondolják, Te értetted félre a mondatot.


Vegyük Pl megboldogult Zámbó Jimmyt.

Az egyik koncertjén az emberek azt ordították:

"Isten vagy, Isten vagy"...

Persze Ő nem Isten, csak az emberek emelték erre a "rangra', mert "elvarázsolta" őket a tehetségével zenéjével.

Hát így születnek az "Istenek", amik bár élnek, vagy léteznek, de valójában nem Istenek.

2014. jan. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Akkor kedves Tanú! Nem így kellett volna megfogalmazni. Olvasd csak el újra a kérdésben található idézetet magad is. Ezek nem létező istenek, tehát oda kellett volna írni, hogy nem valós istenek. Érdekes módon ezt már többször olvastam.


u.i. remélem nem okozok nagy fájdalmat, de Zámbó Jimmy már meghalt, mivel azt írtad: " amik bár élnek, vagy léteznek" :DDD

2014. jan. 3. 23:07
 6/24 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Köszönöm a kiigazítást, De Én arra az időre gondoltam amikor még élt, Már életében "istenként" tisztelték.

(a valódi Isten nem részesül ekkora tiszteletben)


Egyébként értem amit írtál, de hídd el, az idézet mögött, a Tanú nem azt mondja, hogy szerinte is sok Isten van, hanem ahogy említettem a világban általánosságban mennyit tartanak annak.

Csak ezt a Testvér nem kezdte el körbe írni.

Ha pedig még is akkor rosszul fejezte ki magát, de ilyet nem hisznek és tanítanak sehol.

2014. jan. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Alexandrosz! válasza:

Én 1x 1 tanútól azt kérdeztem meg, hogy ha Jézus Isten fia, akkor hány Isten van valójában, mert ha Jézus Isten fia, akkor neki is kell isteni tulajdonságokkal rendelkeznie, így legalább félistennek számít. (Véleményem szerint ezért is alakult ki a Szentháromság-tan, mert ez összezavarta a korai keresztényeket)

Erre az volt a válasza, hogy sok isten van, Sátánról is olvasható, hogy isten. (tudom, hogy melyik idézetről van szó, nem kell kioktatni)

Szóval szerintem ezt tényleg komolyan gondolják, legalábbis a kérdésem alól kibújt ezzel a szöveggel, ráadásul egy vénről van szó és ott volt mellette a felesége is, aki helyeslően bólogatott...

2014. jan. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 lsandor ***** válasza:
Igen tény, hogy több Isten létezik, de ez nem szó szerint értendő. Több Isten létezik az emberek képzeletében, ezeket pedig az évszázadok során az emberek találták ki, de mindössze egy igazi valós Isten létezik ő a Teremtőnk, Jehova
2014. jan. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Kérdezö,

emlékszel mikor tanultuk a görögök történelmét az iskolában? Zeusz, Artemisz, Poszeidon, Hádesz....


ezeket a képzelt isteneket valóban imádták az akkori emberek.


Késöbb a rómaiak Apollón.... no most hirtelen nem is jut az eszembe a neve annak a vidám részeges "istennek" a neve Bakhusz?


Ezeket az isteneket imádták a környezö nemezetek, amikor Pál apostol leírta ezeket a szavakat: "Sok isten és sok úr van.....

Ezt nem a tanúk gondolják így. A Tanúk elolvasták ezt,és általában rendelkeznek egy kis ismerettel a történelmi háttérböl..... tudod enélkül nem lehetnének Tanúk

2014. jan. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Alexandrosz!


Maga Isten nevezi az embereket isteneknek, sőt ezt maga Jézus Krisztus is megerősíti:


Zsolt 82,6 Én mondottam: Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:


Jn 10,34 Felele nékik Jézus: Nincs-é megírva a ti törvényetekben: Én mondám: Istenek vagytok?


Tehát hogyan mondhatják a Tanúk, hogy nincsenek istenek? (Tudom, hogy hogyan gondolják, de ezek csupán gondolatok, a Biblia nem igazítja ki, hogy maga Jézus isteneknek nevezte az embereket.) Ha Isten avagy Jézus isteneknek nevezi őket, hogyan lehetne bűn, ha maguk is annak hívatják magukat?

2014. jan. 4. 10:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!