Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi szerint több...

Jehova tanúi szerint több Isten van, de csak egy aki Mindenható?

Figyelt kérdés

Egy tanútól idézném: "Gondolj bele, hány isten létezik!

A napistentöl elkezdve, a görög vallásokban a többezer istenig, és mindegyiket Istennek lehet nevezni,

de Mindenható Isten csak egy van, és a neve Jehova!"


Ezt a tanúk tényleg így gondolják?


2014. jan. 3. 22:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

T.Kerdezo!

Egy kicsit felre lett ertve a kerdes.

Igen, azt mondjuk, hogy a vilagon sok isten van. De hozza kell tenni, hogy "hamis, nem letezo istenek".

Mar csak Indiaban is tobb ezer isten letezik az emberek elkepzelese szerint. De ezek csak valoban elkepzelt istenek. De valodi, elo Isten csak egy van, megpedig a teremto Isten, aki mindent megalkotott, es felaldozta a szeretett fiat /Jezust/ miertunk.

Tehat a vilagon sokan imadnak isteneket, de azok a valosagban nem leteznek. Ezert mondhatta neked az a ven, hogy sok isten van. Csak elfelejtette hozzatenni, hogy azok nem igazi istenek, azaz nem leteznek. Sem jot, sem rosszat nem tudnak tenni senkivel.

Jezus valoban Isten legelso teremtmenye volt. Ezert is nevezik "Isten elsoszulott, vagy egyedulnemzett Fianak".Jezus valoban rendelkezik isteni kepessegekkel, de nem azonos az Atyjaval. De soha nem is allitotta azt, hogy egyenlo lenne a teremto, mindenhato Istennel.

Maga mondta: "Az Atya nagyobb nalamnal."

Ha kerdesed lenne, szivesen valaszolok. Udv: Judit!

2014. jan. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Alexandrosz! válasza:

Nálam a hangsúly azon van, hogy nem válaszolta meg a kérdésemet, nem azon, hogy felhozta a "sok isten" témát.

Csupán érdekesnek találtam, hogy ezzel bújik ki a kérdésem alól.

Érdekes idézeteket adtál kérdező, ebből a szemszögből még nem is gondoltam bele. Új megvilágításba helyezte nálam ezeket az idézeteket:


Ter. 1:26-27


" Isten újra szólt: „Teremtsünk embert képmásunkra, magunkhoz hasonlóvá. Ők uralkodjanak a tenger halai, az ég madarai, a háziállatok, a mezei vadak és az összes csúszómászó fölött, amely a földön mozog.” Isten megteremtette az embert, saját képmására, az Isten képmására teremtette őt, férfinak és nőnek teremtette őket."


Ter. 3:4-5


"Erre a kígyó így beszélt az asszonyhoz: „Semmi esetre sem fogtok meghalni. Isten jól tudja, hogy amely napon abból esztek, szemetek felnyílik, olyanok lesztek, mint az istenek, akik ismerik a jót és a rosszat.” "


Ter. 3:22


"Azután így szólt az Úristen: „Lám, az ember olyan lett, mint egy közülünk, ismer jót és rosszat. De nem fogja kinyújtani kezét, hogy az élet fájáról is vegyen, egyék és örökké éljen!”"


A vallástudomány amúgy is ott tart, hogy a zsidók nem voltak mindig monoteisták, hanem csak fokozatosan alakult ki (talán egyiptomi mintára? - [link] ) és Jahve eredetileg csak egy sivatagi viharisten volt. Ezért van sok utalás a Bibliában, ahol Isten mennydörgésben és villámlásban jelenik meg.


Egyébként nem nagyon értem, hogy mire gondolsz itt:


"Tehát hogyan mondhatják a Tanúk, hogy nincsenek istenek? (Tudom, hogy hogyan gondolják, de ezek csupán gondolatok, a Biblia nem igazítja ki, hogy maga Jézus isteneknek nevezte az embereket.) Ha Isten avagy Jézus isteneknek nevezi őket, hogyan lehetne bűn, ha maguk is annak hívatják magukat?"


Talán arra, hogy az emberek isteni lények? Vagy csak a Biblia ellentmondásaira utalsz?M Mert abból még vagy százat fel lehetne hozni...

2014. jan. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Sok bibliai ellentmondással foglalkoztam az elmúlt időben, években, és nincs egyetlen egy sem, ami nem megmagyarázható. Nincs a Bibliában ellentmondás, csak rossz fordítás, avagy rossz értelmezés, és mindkettő bizonyítható is.

A monoteizmus fokozatos kialakulását már nem egyszer kitárgyaltuk, nem folynék most bele, de hozzá nem értő ateista blogok nevetséges eszmefuttatásai, amik ráadásul rosszul is vannak levezetve és teljesen megdönthetőek.

A teremtéskori idézetekkel nem tudom, hogy mit szerettél volna kihozni.

2014. jan. 4. 16:16
 14/24 Alexandrosz! válasza:

Pont azt, hogy ezekben az idézetekben is utalás van istenekre. "képmásunkra, magunkhoz hasonlóvá." "olyanok lesztek, mint az istenek" "Lám, az ember olyan lett, mint egy közülünk"


Persze, most írhatod, hogy itt az angyalokról van szó. Bocs, így már minden világos, szal te hívő vagy, inkább ne vitatkozzunk, maradjunk békességben.

2014. jan. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Nincs mit vitatkozni ezen, mivel a Biblia nem tér ki arra, hogy milyen lények lehettek ezek.

Viszont arra enged következtetni, hogy miért többes szám. Így van, egyfelől lehettek az angyalok is, mivel a teremtés leírásánál nincs említve, hogy az angyalokat mikor teremtette, így "jogos" lehet az a feltevés, hogy angyalokról mondta a többes számot.

De egy másik teória szerint, amit ráadásul a Biblia is alátámaszt, Jézus volt Isten teremtésének a kezdete. Jel 3. fejezet. Isten az egész teremtését úgy vitte véghez a leírás alapján, hogy szólt, és előállott. Egy kivételével, az ember teremtésénél, mert azt a földnek porából alkotta Tehát itt kvázi segítségül hívta a teremtés koronáját, együtt teremtettek. Ezt a közös teremtést 1Kor 8,6 Kol 1,16 is alátámassza. Az, hogy mire, kikre érti, hogy olyanná lett, mint mi közülünk egy, nem tudom, de az előbbi levezetésből következtetve közelebb jutunk az igazsághoz, ha Jézusra, avagy az angyalokra gondolunk, ugyanis erre sokkal jobban lehet következtetni a Biblia szavából, mint a többistenhitű teóriára. A Biblia nem "enged" ilyen következtetést, ez hasonló a lélekvándorlás tanához, vagy a pokol létezéséhez, mert mindkét teóriának az ellentétét a Biblia megemlíti, tehát ilyen felfogást nem "enged".

Viszont a Bibliától kitekintve, ha elolvasol egy nem kanonizált könyvet, sőt kettőt is elolvashatsz, akkor világosabbá válik, hogy a többisten felfogású teória marhaság. Ezek a könyvek az Énok könyve, illetve a Mózes apokalipszise, melyek bőven említik az édeni leírást, illetve az ott történteket.


Köszönettel, Szia

2014. jan. 4. 18:17
 16/24 sandor76 ***** válasza:

Szia.

En csak annyit fuznek hozza,hogy azok az emberek akik elgondolkoznak,azon amit a Bibliaban olvasnak,nagyon egyszeruen tudnak mindenfele kalkulacio nelkul helyes kovetkeztetest levonni.

Pl;par helyen felreertheto,egy-egy Bibliavers,es ezen lovagolnak,marpedig az ugy van.

Holott ugyanabban a temaban masik 5000vers,sot az egesz Biblia az ellenkezojet bizonyitja.

Gondolok itt a haromsagra.

Bar tudom nem ez a kerdesed,es mar kaptal ra valaszt,azert ugyesen osszerakod a mozaikokat.

2014. jan. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Alexandrosz! válasza:

Alapvetően az a baj szerintem, hogy a Bibliára úgy gondoltok, mintha mindig is így nézett volna ki, mint ahogy ma a kezünkbe vesszük. Azt elfelejtitek, hogy régen nem volt 66/73 könyv egybefűzve. Volt idő, mikor még csak a Tóra könyvei léteztek. Amire kiakarok lyukadni az az, hogy az idő múlásával egyre több könyv lett megírva és ugyanígy bővült a teológiai mondandója is. Pl. az elején kígyóról olvasol, aki büntetésből elveszíti a lábait, később viszont (perzsa hatásra) kialakul a dualista világszemlélet a zsidókba is, így megszületik Sátán, ő lesz az Őskígyó. Ha csak a Tórát olvasnád, honnan tudnál angyalokról, démonokról, Sátánról, Jézusról? Ott, konkrétan az első könyvben (biztosan) csak 'Isten fiai'-ról olvashatsz.


"a többisten felfogású teória marhaság"


Vagy annyira nem is, csak máshogy kell belegondolni.


[link]


[link]


Lehet, hogy a ti Istenetek is csak egy más bolygóról származó humanoid lény, amire itt van ismét (csak!) egy idézet:


"Az egész Sínai-hegyet beborította a füst, mivel az Úr tűzben szállt le rá. A füst úgy szállt fel, mint az olvasztókemence füstje, s az egész hegy hevesen megrendült." (Kiv. 19:18)


Én mondtam, hogy vitatkozhatnánk...

De amúgy nincs kedvem hozzá, szerintem itt és most hagyjuk is abba.

2014. jan. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

"Ha csak a Tórát olvasnád, honnan tudnál angyalokról, démonokról, Sátánról, Jézusról?"


32 esetben van szó a Tórában angyalról!

Csak egyetlen példa:

4Móz 20,16 És kiáltottunk az Úrhoz, és meghallgatta a mi szónkat, és angyalt külde és kihozott minket Égyiptomból; és ímé Kádesben vagyunk a te határodnak végvárosában.


Jézusról nincs szó?

5Móz 18,18 Prófétát támasztok nékik az ő atyjokfiai közül, olyat mint te, és az én ígéimet adom annak szájába, és megmond nékik mindent, a mit parancsolok néki.


1Móz 3,15 És ellenségeskedést szerzek közötted és az asszony között, a te magod között, és az ő magva között: az neked fejedre tapos, te pedig annak sarkát mardosod.


A démon szó egyetlen esetben sem szerepel a Bibliában, legalábbis a Károliban nem!

Az ördög szó két esetben szerepel a Tórában.

2014. jan. 4. 20:50
 19/24 Alexandrosz! válasza:

"A szadduceusok ugyanis azt állítják, hogy nincs sem feltámadás, sem angyal, sem lélek; a farizeusok viszont ezt is, azt is vallják." (Csel. 23:8)


Tudod, hogy miért volt ez a teológiai különbség szadduceus és farizeus között?


"...a szadduceusok...Teológiai téren csak a Tórát tartják érvényesnek, és elvetik az atyák későbbi hagyományát. Ez többek között oda vezet, hogy -mivel a Tóra nem tartalmazza - tagadják a túlvilági életet és a túlvilági igazságszolgáltatást...A farizeusok...Teológiai téren elismerik a Tóra utáni hagyományt, és ezzel a halhatatlanságról és a túlvilági igazságszolgáltatásról szóló tanítást. (Wolfgang Beinert - A kereszténység 19.o)


Vagyis ahol a Tórában angyalról olvasol, az valószínűleg félrefordítás vagy tudatos hamisítás. De erről is van Biblia-idézet:

Jer. 8:8-9


"Hogy meritek azt mondani: Bölcsek vagyunk, hiszen mienk az Úr törvénye? Bizony azt is meghamisította az írástudók hazug íróvesszeje. Ezért megszégyenülnek a bölcsek; rémület vesz rajtuk erőt és tőrbe esnek, mert elvetették az Úr szavát. Mi hasznuk van így a bölcsességükből?"

2014. jan. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Alexandrosz! válasza:

Jézusra visszatérve meg, ezek csak állítólagos próféciák, nem konkrétan Jézust említik. Én ezt úgy értettem, hogy ha abba az időbe éltél volna, mikor még csak Tóra volt...

Démonok... Jézus nem azokat űzte ki az emberekből az evangéliumok szerint?

2014. jan. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!