Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi szerint több...

Jehova tanúi szerint több Isten van, de csak egy aki Mindenható?

Figyelt kérdés

Egy tanútól idézném: "Gondolj bele, hány isten létezik!

A napistentöl elkezdve, a görög vallásokban a többezer istenig, és mindegyiket Istennek lehet nevezni,

de Mindenható Isten csak egy van, és a neve Jehova!"


Ezt a tanúk tényleg így gondolják?


2014. jan. 3. 22:23
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

ördögöknek van fordítva. Angyalok félrefordítás? És történetek leírása mióta törvény? Egy kicsit nehéz zsidónak gójjal vitatkoznia. Mit is bizonyít az, hogy a Biblia egyes könyvei sok időn keresztül íródtak? Nem mindent tartalmaz a Mózes öt könyve? Ne már, honnan jöttél erre rá?

"Alapvetően az a baj szerintem, hogy a Bibliára úgy gondoltok, mintha mindig is így nézett volna ki, mint ahogy ma a kezünkbe vesszük."

Ezt a marhaságot honnan a fenéből veszed?

Elhiszed, hogy a Jelenések könyvének momentumai is nagy részben hiányoznak a Tórából? Ézsaiás a könyvét, próféciáit a saját korának hitetlensége, és büszkesége miatt írta, és nem Mózes népének. Mi ebben a furcsa? A Biblia hiteltelen, mert Isten a kinyilatkoztatását 4000 éven keresztül végezte? Micsoda eszmefuttatás ez? Kit érdekel a szaducceusok teológiája? Nem érdekli őket sem Ezékiel, sem a Zsoltárok, sem Ézsaiás? Mi közöm nekem ehhez? A nemzet papjai, és elöljárói a több száz prófécia közül nem ismerték fel a megváltót? Ez azt bizonyítaná, hogy Jézus nem Isten által felkent messiás? Az, hogy Dániel évre pontosan megírta Jézus urunk eljövetelét, és nem akarták felfogni, az miért bizonyítaná azt, hogy a Biblia maszlag, és Isten szava nem igaz és szent? Nem értem ezt a fajta levezetésedet, amit próbálsz belém tuszkolni Kiváltképp mi köze a szedett-vedett filozófiádnak a kérdésemhez? Ezeket minden harag és kötekedés nélkül, őszintén kérdezem!

2014. jan. 4. 22:36
 22/24 Alexandrosz! válasza:

Látod, direkt ezért kértem, hogy hagyjuk is a témát, de te erősködtél a 15. válasznál.

A marhaságot is onnan vettem. Megpróbálom megmagyarázni, hátha megérted. Az újszövetségi szövegekből próbálod megmagyarázni az ószövetségi könyveket. (Nem csak te, minden keresztény) Az én véleményem az, hogy az újszövetségi könyvek direkt íródtak úgy, hogy bizonyítsák az ószövetségit, vagyis tudatosan ó.sz.-i elemekre építették fel Jézus személyét. Nem mondom azt, hogy nem létezett, ne érts félre. Egy vallási tanítóból, prófétából kreáltak egy istent. Legalábbis isteni lényt. (Tudod, amit írtam már elején, Isten fia - félisten).


A Biblia nem a 4000 év miatt hiteltelen, hanem a sok ellentmondás miatt.


A szadduceusokat meg azért hoztam fel, hogy lásd: nem hittek angyalokban és csak a Tórát fogadták el. Vagyis a Tóra nem említ angyalokat.


Való igaz, a kérdésedhez nincs köze, eltértünk a témától.

De ez nem csak az én hibám!

2014. jan. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Alexandrosz! válasza:

Most nézem csak! Te engem lezsidóztál?? "Egy kicsit nehéz zsidónak gójjal vitatkoznia." Mert gondolom nem magadra gondoltál zsidó alatt... xDD

Köszönöm érdeklődésedet, de tévedsz. Nem vagyok zsidó.

GÓJ VAGYOK! ( http://www.youtube.com/watch?v=FAjRDiuQU2w )


Amúgy meg a Tóra azt jelenti - törvény. ("És történetek leírása mióta törvény?")

2014. jan. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Én nem így gondolom. Az újszövetségi könyvek nem léteznek abban az értelemben, ahogy magyarázni próbálják, ahogy az ószövetségi sem. Ez egy teljes, egy kezdetektől az "emberi történelem" végéig vezetett sorozat. Az emberi történelem korszakokra van osztva. A legfőbb osztás szerint hét korszakra van osztva, amelyben Krisztus első eljövetelétől csupán a negyedik korszak. Az ószövetségi könyvek három nagy korszakot ölelnek fel, sokszor hivatkozva az előttük levőre is. Nyilván van éles elhatárolódás közöttük, ahogy volt a kiűzetésnél, a vízözönnél, Jézusnál, a kiáradásnál és lesz az utolsó napnál, majd az új égnél és az új földnél szintén.

Te hogyan értelmezed az alábbi ószövetségi részt anélkül, hogy bármit is belemagyaráznál az újszövetségiből?

Dán 9

25. Tudd meg azért és vedd eszedbe: A Jeruzsálem újraépíttetése felől való szózat keletkezésétől a Messiás-fejedelemig hét hét és hatvankét hét van és újra megépíttetnek az utczák és a kerítések, még pedig viszontagságos időkben.

26. A hatvankét hét mulva pedig kiirtatik a Messiás és senkije sem lesz. És a várost és a szenthelyet elpusztítja a következő fejedelem népe; és vége lesz mintegy vízözön által, és végig tart a háború, elhatároztatott a pusztulás.

Tehát azt a kijelentést, hogy az újszövetségi úgy van megalkotva, hogy magyarázza az ószövetségit, igen helytelen. Az újszövetség világosság az ószövetségre mesterséges alkotás nélkül.

2014. jan. 4. 23:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!