Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem hisznek az ördögbe...

Miért nem hisznek az ördögbe holott több bizonyíték létezik mellette mint isten mellet?

Figyelt kérdés
Minden nap nagyban történik a rossz míg nagyban jó dolgok alig alig

2014. jan. 16. 09:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Az ördögben nem azért hiszünk, vagy nem hiszünk, mert az életben történnek, vagy nem történnek rossz dolgok.

Ha elkaptad az influenzát, az rossz. De nem az ördög műve, te mentél ilyen emberek közé. És még hány ilyen példa van...

2014. jan. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Azért mert a legtöbben úgy gondolják, hogy Isten okozza a bajt és a rosszat. Például mikor valaki meghal vagy valamilyen baleset történik rögtön azt mondják ez Isten akarata.
2014. jan. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 pelgrim ***** válasza:

Azért mert az ördög nem létezik.


Isten létezésére pedig nekem saját létem elég bizonyíték. Én vagyok, kell tehát, hogy Isten legyen. Az ördögről ezt nem mondhatom.


Az ördög nem több mint egy fanyar ábránd, hiszékeny emberek gyarló tudatában, de ott bizony nagy károkat okozhat, sok bajt hozhat áldozataira. Gondoljunk csak az inkvizícióra.

2014. jan. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Azért, mert úgy hiszik, hogy a spiritizmus megmagyarázható csalással vagy tudományos módszerekkel.

Vagy azért, mert az ördög elbújik, és a részletekben lakozik. Ezért nehéz észrevenni.

2014. jan. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

"Azért mert az ördög nem létezik.


Isten létezésére pedig nekem saját létem elég bizonyíték. Én vagyok, kell tehát, hogy Isten legyen. Az ördögről ezt nem mondhatom."

Te keresztény vagy?

2014. jan. 17. 08:41
 16/24 anonim ***** válasza:

"milyen jó dolgok mert rosszat sokat lehetne írni de jót...."


Azért azt vedd figyelembe,hogy minél többet jár az agyad valamin,annál inkább azt fogod észrevenni a világban,mert arra fókuszálsz(És az sem mindegy,kinek mit jelent a rossz.Amitől az egyik ember kiakad,azt a másik sokkal könnyebben veszi,sőt látja benne a fejlődés lehetőségét)Manipulál minket a média is.Az esti hírek 90%-a arról szól,hogy "megverték,megölték,öngyilkos lett,megkínozták,60 ember meghalt tömegszerencsétlenségben,levágták a lábát,súlyos beteg lett..."

És úgy fekszünk le aludni,hogy ezek a hírek szépen beleivódnak a tudatunkba.Vagyis inkább a tudatalattiba...


Penu


"azért nem hisznek, mert téves tanításokat alkalmaztak és alkalmaznak egyes "vallásokban"

Vannak akik úgy tanítják, hogy az Ördög az emberben lakozó rossz indulat. Így a valódi személyt tulajdonsággá változtatja a tanításuk."


Akkor most képzeljük el,mi van akkor,ha az ún."ördög" valóban az emberben lakozó rosszindulat,önzés,lustaság,gőg,stb...megnyilvánulása.

Arra vagyunk kénytelenek rájönni,hogy felelősek vagyunk a saját tetteinkért.Még ha nehéz is,mert az emberi elme mindig valami marhaságon agyal.És nehezebb szembenézni magunkkal,mint elfogadni mások teóriáit,amit előre készen legyártottak nekünk.

Kiknek az érdeke az,hogy te erről ne tudjál? hogy ne vállalj felelősséget a tetteidért? Az egyháznak.Ha felelős vagy a tetteidért,akkor nem lehet téged szabadon irányítani,mert te döntesz.A hatalom nem szereti az ilyen embereket maga körül.Ezért kitalálták az ördögöt,hogy ne magadban keresd a megoldást,hanem valami külső ok kösse le a figyelmed,és azzal harcolj.Persze a dolog lényege az,hogy egyedül soha nem győzhetsz,csakis Isten segítségével,az ő istenük segítségével,ami valójában az ő hatalmukról szól.Így tudnak folyamatosan függőségben tartani,és közben gyakorolni a saját hatalmukat.Ugye világos a szlogen,Isten csak az engedelmes báránykákat szereti.És te félelemből,és bűntudatból nem mersz nemet mondani nekik.

2014. jan. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
bocsi én nem nézek tévét pont ezért nem vagyok kíváncsi rá viszont személyes tapasztalatom hogy több a rossz mint a jó....
2014. jan. 17. 09:34
 18/24 Mulder614 ***** válasza:
Ha több rosszat tapasztalsz mint jót attól még ez nem azt jelenti hogy több bizonyiték van Sátán, mint Isten létezésére.
2014. jan. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

"bocsi én nem nézek tévét pont ezért nem vagyok kíváncsi rá viszont személyes tapasztalatom hogy több a rossz mint a jó...."


Én sem nézek,nincs is tv-m.Csak tudom,hogy mik szoktak menni benne.De ez csak egy példa volt,nem csak a média hírekről van szó.Azért kifejthetnéd bővebben,hogy mit jelent neked a több rossz,kíváncsi vagyok a nézőpontodra.

2014. jan. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 pelgrim ***** válasza:

# 15 „Te keresztény vagy?”


Mond csak kedves kérdező miféle keresztény az, aki jobban hisz az ördög létezésében mint Istenben? Én nem az ördögtől vagyok, és Isten jóváhagyása nélkül, vagy akarata ellenére nem léteznék.


Eljön az idő mikor a kereszténységre úgy tekintünk majd vissza, mint most az egyiptomiak vallására, bálványaikra de titokzatos piramisokra is, melyeket még mindig nem tudunk teljesen felfogni.

2014. jan. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!