Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretne-e valaki bibliát...

Szeretne-e valaki bibliát tanulmányozni egy Jehova tanujával?

Figyelt kérdés
2009. dec. 4. 05:24
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
91%
Én nem kösz:)
2009. dec. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
80%

Én már tanulmányoztam eggyel, évekkel ezelőtt. Jó fej és szimpatikus srác volt (autóvezetést oktatott), de nem tudott meggyőzni. Nekem is megvan a saját véleményem a világról és Istenről, a hitéletet pedig magam szeretem megélni. Adott egy kupac Őrtorony magazint, meg 2-3 amúgy érdekes könyvet, amelyeket átolvastam, és a maguk módján tanulságosnak találtam. Jó haverok maradtunk, de a felekezetből kimaradtam.


Később egy csinos lány és egy úriember megpróbált a lakásunkon is behálózni, aztán nem engedtem be őket. Pedig a tag még a lábát is betette a küszöb elé, annyira be akart jönni :-))

2009. dec. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
100%
06:41!Mondjuk szerintem ez durva,hogy már féllábbal bent van a saját lakásodban,velem is előfordult már.Nem tetszett.Ha azt mondom köszönöm nem érdekel,miért erőltetik?(nem általánosítok,csak példát mondtam,nem mindenki ilyen)
2009. dec. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
62%
Inkább egy végbélkúp!
2009. dec. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
93%

A nagybátyámék Jehova tanui. Anyámnak köszönhetően nem akartak megtéríteni soha, azonban nem tetszik amikor általánosítanak. Gondolok itt olyasmire, hogy fennen hírdetik, hogy Ők nem lopnak nem csalják meg a házastársukat... stb. A 14 éves lányom sírógörcsöt kapott, amikor egy ismerős 12 éves kislány lenézően közölte a gyerekemmel, hogy nem beszélgethet vele, mert Ők, Jehova tanui, nem járnak bulizni, nem drogoznak,és nem q..válkodnak, mint azok, akik nem Jehova tanui.

Elmondhatom, hogy ugyan nem tartozunk semmilyen gyülekezethez, nem vagyunk vallásosak, ennek ellenére, soha nem loptunk, nem csaltam meg a párom, nem drogoztak a gyermekeim és utcalány sem lett belőlük. És ezt a lelkiismeretünk diktálta, nem a biblia írta elő.

2009. dec. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
89%

Nem, mivel semmi értelmét nem látom a jehovisták bibliaolvasási módszerének, amikor elvesznek a szavak között.

Én mint katolikus, az első amit megtanultam, hogy a Bibliát "kellő távolságból" kell nézni. Nem elveszni a szavak erdejében, hanem az értelmét, a tanulságát megérteni és azt venni alapul.

És a magukat "kiválasztottaknak" hívő vallások híveinek arroganciája, szűklátokörűsége és demagógiája taszít.

2009. dec. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
87%
Ezen a világon mindenkinek igaza van, csak azoknak nincs igazuk, akik azt állítják, hogy csak nekik van igazuk.
2009. dec. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:
köszönöm az észrevételeiteket, sajnálom, hogy ilyen tapasztalataitok voltak tanúkkal, valójába ezeknek nem lett volna szabad megtörténnie. sajnos 12 éves gyermekek még valószínűleg nem tudják alkalmazni a tanultakat, és azt, hogy ne általánosítsanak. természetesen van némi igazság abban, amit mondott, de léteznek még olyan szülők, akik odafigyelnek a gyermekeikre, és jó nevelési módszereket alkalmaznak. elnézést kérek a nevükben is. a kérdés azonban továbbra is fennál.
2009. dec. 4. 09:17
 9/48 anonim ***** válasza:
88%
Én részemről semmit nem szeretnék csinálni egy Jehovával, pláne nem bibliát tanulmányozni. Sajnos egyre többször van dolgom Jehovákkal és egyáltalán nem tetszik, sem amit csinálnak, sem pedig ahogy csinálják. Én azt vettem észre, hogy ők azért vannak, hogy elhitessék az emberekkel, hogy boldogtalanok így szerezve maguknak létjogosultságot, hogy majd az ő vallásukban megvigasztalást találunk.
2009. dec. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:
Ha valaki boldog, az örömteli dolog. Jehova boldog Isten, és az az akarata, hogy minden személy boldog legyen a földön. Jehova tanúinak célja valójában az, hogy elmondják az eljövendő királyság jó hírét, és annak áldásait. ugyanakkor a bibliából próbálnak választ adni azoknak a személyeknek a kérdéseire, akik felteszik nekik ezeket.
2009. dec. 4. 10:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!