Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretne-e valaki bibliát...

Szeretne-e valaki bibliát tanulmányozni egy Jehova tanujával?

Figyelt kérdés
2009. dec. 4. 05:24
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
100%

Merem feltételezni, hogy te is Jehova egy tanuja vagy, de minden esetre jobban felkészült ezen vallásból, mint én. Nekem van 1-2 kérdésem a témával kapcsolatosan:

Miért pont ez a vallás, miben más ez az összes többitől? Én úgy veszem észre, mindegyik vallásnak ugyan az a célja, amit más eszközökkel próbál elérni. De pl.: egy katolikus pap nem akar meggyőzni, hogy higgyem, amit ő hisz és nem házal. Ha valaki szükségletét érzi, hogy valamilyen felekezethez tartozzon az úgy is megtalálja a neki valót.

2009. dec. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
58%

Kedves Kérdésfelvető!

Úgy gondolom, hogy aki komolyan Bibliát szeretne tanulmányozni, annak pont hogy nem egy tanúra van szüksége, aki a saját nézeteit ráerölteti, hanem egy olyan valakire, aki sokkal nyitottabb, aki ismeri az eredeti nyelveket, és hitelt érdemlően tud válaszolni olyan kérdésekre, amik a tanulmányozás során fellépnek.

Amikor én komolyabban szerettem volna tanulmányozni a Bibliát teológiára mentem, ahol megtanították az eredeti nyelveket, a történelmet, a művészeti kapcsolatokat, a Biblia etikáját, dogmatikáját, és mindazt ami elengedhetetlen a pontos értéshez. A tanúk többsége - tisztelet a kivételnek - nem ismeri az eredeti nyelveket, történelemből igen hiányos ismeretekkel rendelkezik...stb. Hogy mennyire így van mi sem bizonyítja fényesebben, mint az 1914-es prófécia kiinduló dátuma, ami Jeruzsálem végső ostromát ie. 607-re teszi és ezzel több mint 20 esztendőt téved. A XX. században feltárt ékírásos táblák minden kétséget kizáróan teljesen pontosan meghatározzák Nabukodonozor trónra lépését, ami ie. 605 szeptember 7-én történt...

Ez csak egy példa, lehetne még sorolni a hiányosságokat, de úgy gondolom ennyi is elég a korrekt válaszhoz...

Remélem tudtam segíteni!

Üdvözlettel: Péter

2009. dec. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:

Én ezt még kiegészíteném azzal, hogy a Bibliát csak a Bibliába be nem került írások egyidejű tanulmányozásával lehet értékelni. Hiszen mind az ószövetségből, mind az újszövetségből kimaradtak olyan írások, amelyek azonos időben keletkeztek, forrásuk bizonyított, az ószövettség esetében a zsidó, ujszövetségnél a keresztény írások között szerepelnek.

A Biblia összeállítása szubjektív, több évszázadon átívelő folyamat volt. Csak a teljes kép ismeretében lehet elemezni.

2009. dec. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 A kérdező kommentje:
kedves péter egy másik lapon kifejtetted, hogy az általad megtanult nyelvek holt nyelvek, amiket már senki nem beszél. részletesen ecsetelted, hogy pl a bibliai héber nem használt magánhangzókat, de az általad ismert igen. a két válaszodat együtt nem tudom értelmezni. most akkor azokat a nyelveket senki sem beszéli, vagy csak van valaki, aki megtanította ezeket? és ez a héber is sokfajta értelmezésű, "szubjektív" is lehet, ha jól emlékszem. érdekelne a pontos válasz. a teológián milyen tanításokat tanítanak? a főbb hangsúly a biblián, vagy az emberi tanításon van? ezek tényleg érdekelnének, én ugyanis nem jártam teológiára, ámde sokan akik szintén nem jártak oda, azt állítják, ott szinte nem is használják a bibliát. ezért kérdezem.
2009. dec. 4. 11:15
 15/48 anonim ***** válasza:
78%

Kedves Kérdező!

A Teológia nem biztosíték, de segítség abban, hogy jobban értsd amit olvasol. A holt nyelv annyit jelent, hogy nem beszélt, de ettől még érthető. A punktálást, a maszoréta zsidó tudósok végezték, nekik köszönhetjük hogy ma a Szentírás a kezünkben van. A héber és arám könnyebben megtanulható mint a görög, mert világosabb egyszerűbb nyelv. A fordítás mindig értelmezés, megmutatja azt, hogy a fordító mit értett meg a Biblia szövegéből. Károli fordítása ezért egyedülállóan szép, mert ő a Szent Lélektől vezérelve végezte el a fordítását, emberfeletti munkával, és bár vannak benne hibák, de többen tértek meg általa, mint bármelyik másik bibliafordítás által...

Üdvözlettel: Péter

2009. dec. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy egy nyelv nem beszélt annyit jelent, hogy nincsenek élő emberek, akiknek ez az anyanyelve. Ettől még megtanulható, hogy közismertebb példát hozzak, ilyen a Latin is.
2009. dec. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim válasza:
73%
Akar a bánat!
2009. dec. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
0%

szia!

Engem érdekelne pár dolog.És honnan is irsz?

2009. dec. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:
szervusz szolnokról
2009. dec. 4. 13:52
 20/48 anonim ***** válasza:
31%

Helló

Kösz inkább kihagyom!Honnan vetted a bátorságot hogy egy nyílt internetes oldalról "reklámozd" a vallásodat?Melyik szolgálatiba van ez leírva?Létszi adj valami forrást(örtorony ébredjetek vagy bármit) mert jelenleg azt gondolom rólad hogy egy nagy baromságot csinálsz most...

2009. dec. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!