Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hitetlen magatartás-e az, ha...

Hitetlen magatartás-e az, ha egy keresztény a megélhetés miatt külföldre megy?

Figyelt kérdés

2014. febr. 17. 13:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. febr. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen,van amikor nem elég csak hinni.
2014. febr. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem magam miatt kérdeztem. Csak hallottam ilyen véleményt. :-)
2014. febr. 17. 20:40
 14/15 anonim ***** válasza:

Ahová járok gyülekezetbe szintén prédikáltak hasonlót. Természetesen nincs ilyen törvény, hogy nem mehetsz el külföldre dolgozni. Erről két ige jut eszembe, nem szó szerint idézem: Az egyikben Jézus azt mondja, ha két ember elhatározza, hogy elmegy ide vagy oda kereskedni, hogy jövedelemre tegyen szert, soha nem élje bele magát, hanem tegye hozzá, ha Isten akarata ez.

A másik ige: Menjetek és tegyetek tanítvánnyá minden népet.

Elmehetsz külföldre dolgozni, ha kéred és ez Isten akarata össze jöhet jó munkahely, ugyanakkor a lehetőséget is meg kapod , hogy hirdesd az Igét.

Külföldre menni nem hitetlenség, ahogy a beteg ember is beveheti a gyógyszert - nem hitetlenség, amikor imádkozik gyógyulásáért.

2014. febr. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Hitetlennek nem mondanám, de sokszor az ilyen emberek nem veszik figyelembe a közösséget. Meg attól is függ, hogy pontosan miért megy külföldre? Csak a pénz miatt, mert ott sokkal gazdagabb lesz? Vagy azért, mert már itthon tényleg nem tud megélni és nyomorog. Az első kategóriából többet ismerek, és bizony nem tartom ezt túl keresztényi magatartásnak. Én úgy gondolom, hogy nekem Magyarország a hazám és rajtam is múlik, hogy milyen lesz. Pénz miatt nem hagynám itt, ráadásul itt a családom is.
2014. febr. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!