Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, miért féltek?

Jehova tanúi, miért féltek?

Figyelt kérdés

A tegnap délután kint voltam a hátsóudvarban fát hasítgattam. Egy adott pillanatban a kutya nagyon kezdett fogni,mivel tanyavilágban élünk furcsáltam mert estefelé ritkán vetődik ember errefelé. Nem sokat gondolkodtam hanem mentem nézzem meg mi a baj,persze a baltát nem tettem le a kezemböl,de nem azért mert bántani akartam volna bárkit is csak egyszerűen a kezembe volt. A lényeg az,hogy egy nőt meg egy férfit láttam amint a 12 éves fiammal beszélgetnek,ahogy megláttak engem közeledni gondolom a balta miatt se szó se beszéd bepattantak a kocsiba és elhúztak mire én odaértem. A kisfiam kezében egy Ébredjetek folyóirat irat volt. A gyerek azt mondja,hogy akartak meg adni valamit de amikor megláttak engem közeledni a nő megilyedt és mondta a férfinak,hogy menjenek.

Nem tudom,hogy miért ijedtek meg tőlem mert szívesen beszélgettem volna velük mert még eddig nem volt alkalmam találkozni személyesen egyetlen tanúval sem csak interneten keresztül.

A kérdésem ugyan az.

Mitől féltek? Hisz Jehova megvédi azokat akik hozzátartoznak,nem?

Lett volna alkalmam nekem is legalább beszélgetni néhány témáról pl. a Szentháromságról és erre ők elszaladnak. Én nem bántottam volna senkit!

Még egy jó kávét is kaptak volna.

Szóval,mitől féltek?



2014. febr. 22. 08:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Egy elhagyott tanyán egy baltával közeledő ember este felé... Most mi van, miért féltek? Ez komoly?

Nem vagyok Tanú.


Jobb félni, mint megijedni.

Komolyan nem értem, hogy most mit nem értesz a szitun, mit csodálkozol?

Legközelebb, ha jön hozzátok valaki, tedd le a baltát, a fejszét, a nagykést, a pisztolyt, a puskát, a kardot. Lehet, hogy eljuttok oda, hogy meg tudja mondani, hogy miért jött és nem szalad el.

2014. febr. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 acelsziv ***** válasza:
Ez most vagy kamu, vagy ugyanaz az idióta vagy, aki minden nap 30 000 ilyen kérdést tesz fel és teleszemeteli a gyk -t
2014. febr. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló,elsősorban ott volt a 6 éves kislányom meg a kisfiam,szerintem ez elég megnyugtató helyzet. Hogy nekem balta volt a kezembe még nem jelent semmit,hisz tanyavilágban munka van reggeltől estig. A másik meg az,hogy nem ordítva közeledtem még a kutyára is rászóltam. Szóval a baltán kívül semmi olyan mozdulat vagy jel nem volt ami azt a látszatot keltette volna,hogy bántani készülök bárkit is. Remélem megérted.
2014. febr. 22. 09:21
 4/17 A kérdező kommentje:
A kérdés nem kamu tisztelt válaszoló. Amióta tudom az eszem itt nem járt Jehova tanúja,vagy Baptista,vagy Adventista vagy bárki aki térítő munkát végez. Mi görögkatolikusok vagyunk,itt mindenki az. Szóval csak azért mert tanyán élünk még nem jelenti azt hogy vademberek vagyunk. Egyébként aki vállalja,hogy Isten szavát hirdeti az egy kicsit bátrabban kellene viselkednie. Ha tőlem elszakad akkor mit tesz az igazi gonoszal szemben?
2014. febr. 22. 10:22
 5/17 anonim ***** válasza:
Minden bizonnyal észben tartották azt, amit a Példabeszédek 22:3 ir: "Eszes az, aki látja a bajt, és elrejtőzik, a tapasztalatlanok viszont mennek tovább, és elszenvedik a büntetést". Csupán körültekintőek voltak.
2014. febr. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Ez nincskizárva.

Közbe beszéltem a legközelebbi szomszéddal náluk is voltak,ott az asszonyal beszéltek. Onnan úgy mentek el,hogy a jövőhéten állítólag Szerdán visszamennek.

Hagytam üzenetet nekik,hogy egy kicsit bátrabban jöjjenek mert nem eszek meg senkit még akkor sem ha balta van a kezemben. :D

2014. febr. 22. 11:35
 7/17 acelsziv ***** válasza:
ha így van, akkor én kérek elnézést :DFD
2014. febr. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Őszintén remélem, hogy sikerül beszélned velük. Isten vonza azokat akiknek tiszta a szívük iránta.
2014. febr. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Acélszív nincs amiért elnézést kérned :) nem haragudtam meg.

De rendes tőled,hogy elnézést kértél amit egy magamfajta ember értékelni tud.

2014. febr. 22. 12:41
 10/17 A kérdező kommentje:
Kedves 8 as köszönöm amit írsz de azt tudnod kell,hogy nincs szándékomban "megtérni" Jehova tanújának. Csupán a kíváncsiság meg a beszélgetés céljából szeretnék találkozni velük.
2014. febr. 22. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!